تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: به نظر شما کدام گزینه عامل موفقیت تیم ملی فوتبال در راه صعود به جام جهانی بود؟

راي دهنده
196. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • حمایتهای مردم و روحیه امید

55 28.06%
  • کادر فنی و بازیکنان

78 39.80%
  • فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش

22 11.22%
  • خوش اقبالی و اشتباهات داوری

105 53.57%
Multiple Choice Poll.
صفحه 4 از 218 اولاول 123456781454104 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 2174

نام تاپيک: فوتبال ملی ایران

آخر فروم باز MoJtaBa.R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    rasht

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رضا شاهرودی گفت داداش بریم، له‌شون می‌کنیم. دست زدم به شکمم و گفتم با این شکم‌ها؟ مهرداد میناوند فکر می‌کند هنوز 25 سالش است. به او هم گفتم بابا تو حتی ابروهایت سفید شده چرا فکر می‌کنی هنوز مثل قدیم جوان و قبراق هستیم؟

عصر ایران -
    خداداد عزیزی با وجود اصرار فراوان مقامات فوتبال کشور و نیز همبازیانش در تیم جام جهانی 1998، حاضر نشد در دیدار نمادین تیم‌های ملی سال 1998 و سال 2014، بازی کند.

خداداد که یکی از باهوشترین فوتبالیست‌های تاریخ فوتبال ایران بوده است، پیش از این بازی پیش‌بینی کرده بود که اگر بازی جدی برگزار شود، تیم 1998 هر پنج دقیقه یک گل می‌خورد.

پیش‌بینی خداداد عزیزی تقریباً درست از آب درآمد و تیم سال 98 در نیم ساعت بازی در برابر تیم ملی کنونی، 5 گل دریافت کرد.

خداداد روز گذشته در گفتگو با خبر آن لاین، در توضیح چرایی عدم حضورش در "دیدار نمادین" نکته‌های هوشمندانه‌ای را مطرح کرد که اینک پیش روی شماست:

- آیا درست است به صورت نمادین بین علی کفاشیان که قهرمان دوومیدانی بوده با جوان‌های ملی‌پوش امروز مسابقه گذاشت؟ آیا صحیح است میان استاد عبدا... موحد، دارنده شش مدال جهانی و المپیک با حمید سوریان، رکورددار کنونی مسابقه کشتی گذاشت؟

- من با این سن و سال بخواهم سر یک توپ مثلاً با خلعتبری کورس بگذارم، می‌شود عین کارتون میگ‌میگ. خلعتبری عین فشنگ می‌رود و من باید نگاهش کنم یا مثل کایوتی (گرگ کارتون میگ‌میگ) باید با سنگ و چوب خلعتبری را بزنم!

- این روزها تا بعدازظهر می‌خوابم! پنج‌شنبه دیدم آقای نبی و استیلی تماس گرفته‌اند، با آقای نبی تماس نگرفتم تا در رودربایستی نمانم ولی چون با حمید همبازی و رفیق بودم و راحت هستم، تماس گرفتم و صحبت‌هایش را شنیدم و به خودش گفتم حمیدجان من وقتی جوان بودم، وسط جوان‌ها ویراژ می‌دادم و عشق می‌کردم.
    الان بیایم بایستم که جوان‌ها گازش را بگیرند و از کنارم رد شوند و توی دل‌شان بگویند نسل طلایی 98 اینها هستند؟ غزال تیزپا که می‌گفتند، این آقاست؟ اصلاً هم‌سن و سال‌های خودمان این صحنه را ببینند، دل‌شان می‌گیرد و احساس پیری می‌کنند. خود من نمی‌توانم هضم کنم حداقل پیش خودم ضایع شوم.

- من چهارشنبه شب تو بازی جام ستاره‌ها دو تا گل زدم و بازی را 3 بر 2 بردیم. 10 دقیقه به خودم فشار آوردم هنوز بعد از 24 ساعت بدنم درد می‌کند. حالا بروم داخل چمن استادیوم آزادی بخواهم یک ساعت بازی کنم؟ اتفاقاً سر بازی رضا شاهرودی گفت داداش بریم، له‌شون می‌کنیم. دست زدم به شکمم و گفتم با این شکم‌ها؟ سیروس دین‌محمدی هم انگیزه داشت وقتی رفت توی زمین سنگین بود. مهرداد میناوند فکر می‌کند هنوز 25 سالش است. به او هم گفتم بابا تو حتی ابروهایت سفید شده چرا فکر می‌کنی هنوز مثل قدیم جوان و قبراق هستیم؟ این خاصیت همه ما آدم‌هاست که درباره خودمان دیر متوجه گذر زمان و سن ‌و سال می‌شویم.

- احمدرضا آمریکاست، مهدی رفته آلمان، کریم مصدوم است و علی هم سر بازی تیمش پرسپولیس است. توی بازیکنان نسل 98 مهدوی‌کیا و کریم روی فرم بودند که نیستند، دست داش‌علی منصور هم تو گچ است و خلاصه چه مسابقه‌ای شود. به افشین پیروانی گفتم اگر بازی جدی برگزار شود، تیم 98 هر پنج دقیقه یک گل می‌خورد. مردم و خبرنگاران همیشه می‌گویند نسل 98 طلایی است. اگر 10 بار دیگر هم به جام‌جهانی صعود کنیم، باز هم از تیم 98 به عنوان نسل طلایی یاد می‌کنند. این بازی نمادین می‌تواند نام این نسل و ابهت آن و اعتبارش را خدشه‌دار کند. عین این می‌ماند تیم 98 با تیم جام‌جهانی 78 ایران بازی دوستانه برگزار کند، برخی از اعضای این تیم شرایط جسمانی‌شان مطلوب نیست و نمی‌توانند بدوند. اختلاف سنی 20، 25 سال همین است.

کلا دلیل یه همچین بازی ای چی بود ؟ یکی پیشنهاد میده دستمال بدستان دوروبرش هم میگن باید بازی بشه به هر قیمتی !! اونایی که بازنشسته شدن که هیچ ولی الباقی از ترس ادامه فعالیت ورزشیشون ( بنا به علتهای همیشگی غیر فوتبالی ) باید میرفتن به این بازی مزحک ! بدتر از همه اینکه بعضی از بازیکنای تیم ملی هم که اوزون رو سوراه کرده و از جو هم فراتر رفتن دیدین با چه وضعی بازی کردن !!! خوشمزه تر از اون هم توجیه های مختلفی بود که بخوان بگن برای چی کسی که خودش بازی رو به زور !!!!!!!!!!!!! برگزار کرده نیومده . این چند روز هم تموم شه این یه قرنی که بر ماها گذشته ببینیم تموم میشه آخر !؟

حرفای بودار خیابانی هم زشت بود : اینایی که اومدن برای بازی امشب برای خوشحالی تماشاچیا اومدن ؟ آره عمو جوات شما راست میگی

پایین اومدن شان پیشکسوتها شده مایه خوشحالی سیا ستمدران ما !

2. 3 کاربر از MoJtaBa.R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز XENON24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مصاحبه تند پاشازاده در مورد بازی شب گذشته
    دادن یک کاغذ و یک ساعت در شان ما بازیکنان نسل 98 نبود. درست است هدیه بود و واقعا دستشان درد نکند اما بچه های ما دنبال ساعت نبودند. به شخصه می دانستم شرایط اینگونه می شود. برگزاری مراسم که در حد ما نبود و در مورد هدیه هم که بیشتر از این نباید حرفی بزنم. پاداش صعود ما به جام جهانی 98 یک آپارتمان و مجوز وارد کردن یک اتومببیل بود . حواله را در ازای دریافت مبلغی به ما دادند که همه بچه ها ضرر کردند و آپارتمان را هم اگر شما دیدی ما هم دیدیم. البته جای آپارتمان ، یک ساعت به ما دادند که دستشان هم درد نکنمهدی پاشازاده یکی از بازیکنان تیم منتخب 98 بود در جدال با تیم 2014. او که در دفاع چپ بازی می کرد درباره برگزاری این مراسم به خبرنگار گل می گوید:« بازی که اصلا خوب نبود. نه برنامه ریزی درستی در کار بود و نه بازی قشنگی از آب در آمد. متاسفاه ما را نگه داشتند وسط زمین تا مراسم تجلیل از بازیکنان سایر تیمها را برگزار کنند. می توانستند برگزاری این مراسم را بگذارند اول بازی تا حوصله مردم سر نمی رفت. نمی دانم هدف از برگزاری این مراسم تجلیل از چه کسی بود. تجلیل از نسل 98؟ اسم این را هم می شود گذراشت تجلیل؟ اگر من خودم از بازیکنان 98 تجلیل می کردم مراسم بهتر از این برگزار می شد. »
    پاشازاده صحبتهایش را اینگونه ادامه می دهد:« دادن یک کاغذ و یک ساعت در شان ما بازیکنان نسل 98 نبود. درست است هدیه بود و واقعا دستشان درد نکند اما بچه های ما دنبال ساعت نبودند. به شخصه می دانستم شرایط اینگونه می شود. برگزاری مراسم که در حد ما نبود و در مورد هدیه هم که بیشتر از این نباید حرفی بزنم. پاداش صعود ما به جام جهانی 98 یک آپارتمان و مجوز وارد کردن یک اتومببیل بود . حواله را در ازای دریافت مبلغی به ما دادند که همه بچه ها ضرر کردند و آپارتمان را هم اگر شما دیدی ما هم دیدیم. البته جای آپارتمان ، یک ساعت به ما دادند که دستشان هم درد نکند»
    مهدی پاشازاده جزو معدود بازیکنان نسل 98 بود که اضافه وزن نداشت. او درباره بازی می گوید:« اگر برای برگزاری بازی زودتر به ما خبر می دادند تا چند جلسه تمرین کنیم اوضاعمان بهتر این می شد که دیدید. ضمنا قرار بود 2 تیم با هم ادغام شوند اما اینکار را هم نکردند. کلا همه چیز بد بود، به غیر از اینکه مردم آمدند و خاطره بازیکنان قدیمی زنده شد»
    پاشازاده درباره جدی گرفتن بازی از سوی بازیکنان فعلی تیم ملی می گوید:« جدی گرفتن بازی از سوی آنها دلایل خاص خودش را داشت. گفتن آن دلایل، حساسیت هایی بوجود می آورد. فکر می کنم آنها ناراحتند که همه مردم از نسل 98 صحبت می کنند. امیدوارم که این بچه ها به جام جهانی بروند و بیشتر از ما برد بیاورند تا در دل مردم جا باز کنند. اگر ما تو دل مردم جا داریم مقصرش نیستیم. ما چه گناهی کردیم که محبوب هستیم و مردم بچه های نسل ما را خیلی دوست دارند. شما هم مجبوب شوید. به نظرم بازیکنان فعلی فکر می کردند زیر سایه ما هستند و به همین دلیل بازی را خیلی جدی گرفته بودند. »

پاشازاده در پایان می گوید:« اصلا بازی های نمادین به این شکل برگزار نمی شود. اولا که در تمام جهانی برای این بازیها 2 تیم ادغام می شوند. در ضمن می آیند و بازی را طنز مانند می کنند و یکجورهایی شوخی را هم به بازی اضافه می کنند. بازیکنان تیم ملی اینقدر جدی بازی می کردند که یک لحظه فکر کردیم اگر ما را ببرند تازه به جام جهانی می روند!»

قدس آنلاین

4. 4 کاربر از XENON24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

El Capitano Amir M.ohAma.D's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

يادداشت روز: پيرمردهاي دوست‌داشتنی!

سايت گل
    - مسابقه ناتمام و بی‌هویت شنبه شب تیم‌های جام جهانی 98 و 2014 به ما یادآوری کرد که نه می‌توانیم یادبود برگزار کنیم و نه «خاطره بازي»!.

عجيب است! وقتی می‌توانیم چنین مسابقه باشکوهی را بين دو نسل طلایی در بهترین شرایط و با حضور بیشترین تماشاگر برگزار کنیم، آن‌وقت زمان مرده‌ای به این مسابقه اختصاص می‌دهیم که اگر روزی دوباره فکر برگزاری چنین مسابقه‌ای به ذهن مدیران خطور کرد، یادمان باشد که چه مضحکه‌ای به وجود مي‌آيد و پیشاپیش برنامه‌ای تدارک ببینیم که حتي از تلویزیون هم این بازی را تماشا نکنیم.

اما بگذارید در این بلبشوی بی‌برنامگي براي برگزاری چنین مسابقه‌ای، به یک نکته ماندنی اشاره کنيم. تیم پیرمردهای جام جهانی 98 هر چه نداشت، یک خاطره بازی شیرین بود. با مردانی که در هیاهوی فوتبال گم نشده‌اند و کله‌شق‌ترین‌هاي‌شان هم چند پله از بازيكنان امروز شیرین‌ترند. مردانی که با صعود به جام جهانی 98، ملتی را به خیابان کشاندند که که هنوز حلاوت آن شادمانی بی‌سببی در خاطره‌هاست. مردانی که در ذهن پیرمردان و پیرزنان هنوز هستند و حتي در همين حضور اخير تيم كشورمان در ليگ جهاني واليبال، برخي مادربزرگ‌ها هنوز از نبود علي دايي در بازي گلايه داشتند! و این رسم مردانی بود که خاطره‌سازی کردند.

اما بازی شنبه شب در غیبیت با دلیل و بی‌دلیل عده‌ای برگزار شد که نیامدن‌شان پیام‌هایی داشت که کسی نمی‌تواند از کنار آنها به سادگي بگذرد.
    اما همین‌ها هم که آمدند نشان دادند که با گذشت سال‌ها هنوز در خاطره مردم هستند؛ چرا که هیچ کدام آنها جز بازی در زمین، برای مردم بازی در نیاوردند. هیچ کدام آنها در پایان هر فصل مدام از رفتن وماندن حرف نزدند.هیچکدام آنها در میانه فصل به هر دلیلی قهر نکردند.
    یكبار دیگر نام‌ها را که مرور کنی به 2، 3 یاغی بیشتر نمی‌رسی. طلایه‌دار این یاغی‌ها عابدزاده بود که خروجش از استقلال هرگز باعث نشد توهینی بشنود. اما همین جباری در میان 7، 8 هزار تماشاگر حاضر در محل بازي تيم‌هاي 98 و 2014 در لباس ملی هر بار صاحب توپ شد متأسفانه هو شد، و این حکایت فوتبال تلخ امروزی‌ست؛ «با تو هستیم اما تا وقتي با مایی!» و چه تلخ است این پیام..!

زرینچه، پیروانی، استیلی، دین‌محمدی و ... هیچ‌کدام را با چروک پیری ندیدیم... آنچه دیدیم نمایشی از خاطره و یادآوری روزهایی بود که بازی کردند و با شادمانی آنها شادی کردیم.

بازیکنان 98 حتي با شکم‌هایی بر آمده و موی سپید و عرق‌ريزان حاصل از 10 دقیقه دویدن، در خاطره‌ها هستند. ماندگارند وخاطره‌ساز. اما بازیکنان امروزی هر کدام به دلیلی دل می‌شکنند. یکی هر دم ساز رفتن كوك مي‌كند و سخن از قراردادهای آنچنانی به ميان مي‌آورد. آن يكي با بازیکن کناری‌اش قهر است و دیگری پابند هيچ تيمي نيست و صندوقچه لباس‌های ورزشی‌اش از لباس‌های مهمانی‌اش رنگارنگ‌تر است.

سال‌ها پيش می‌گفتند اگر آنگونه معجزه‌آسا به جام جهانی 98 نمی‌رفتيم، اينگونه چشم‌ها بر ایرادات فوتبالي بسته نمي‌شد. هرچند دوره‌های بعد نرفتیم و بازهم چشم باز نکردیم؛ تا همین امروز و ضمانت بي‌تفاوتي حتي تا فرداها.

اما بايد یک نکته را به بازیکنان امروزی یادآوری كرد. بگذارید 15 سال بعد که باز برای شما مسابقه یادبود برگزار کردند -حتي به همین شلم شوربایی- مردم به جای ناراحتی از گذشته شما که هر دم ناز کردید و بازی نکردید، به قیافه‌های چاق و از رو رفته‌تان نگاه کنند و لذت ببرند. و اصلا چروک پیری را به روی‌تان نياورند و فقط مرور خاطراتِ شيرين کنند با شما. بگذارید در خاطره مردم سربلند باشید؛ حتي با شکست، که برنده بودن هميشه به گل‌های زده نیست!!

6. 4 کاربر از Amir M.ohAma.D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

کارلوس کروش می گوید تیم ملی ایران نباید در جام جهانی جوجه اردک زشت مسابقات باشد. او به همین دلیل می خواهد تیمش را حسابی جنگنده به بازی ها ببرد.

شاهین محمدی: کاشف نسل طلایی فوتبال پرتغال، معمار فوتبال نوین لیگ جزیره و... القابی است که به کارلوس کروش داده شده، نه به این خاطر که این مربی پرتغالی به جام‌ها و عناوین بسیاری دست یافته، بلکه به این خاطر که از کروش همواره به‌عنوان مربی ابداع‌گر و نوآور نام برده می‌شود که همیشه ترفندهای جدیدی در آستین داشته و توانایی شگفت‌زده کردن همگان به‌خصوص شاگردان خود را دارد؛ همان‌طور که نویل بازیکن سابق منچستریونایتد در کتاب خاطرات خود به آن اشاره کرده است. کروش در آستانه بازی منچستر با بارسلونا با استفاده از تشک در تمرینات دفاعی تیمش و مرور مداوم تدابیر هجومی حریف با مدافعانش موفق شد دفاعی مستحکم و شکست‌ناپذیر را به مصاف قوی‌ترین خط تهاجمی جهان بفرستد و همان‌طور که اخیراً در کره‌جنوبی با استفاده از حرف‌های نسنجیده چوی و چاپ تصاویر او با پیراهن ازبکستان و تحریک احساسات ملی‌پوشان کشورمان موفق شد از احساسات و غیرت بازیکنان ایرانی به‌عنوان مخرب‌ترین سلاح آنها برای صعود به جام‌جهانی استفاده کند. هرچند که ملی‌پوشان کشورمان در اردوی اولسان پس از دیدن تصاویر چوی بر در و دیوار اتاق خود شگفت‌زده شدند اما به نظر می‌رسد شگفتی‌های اصلی هنوز در راه است و کروش طی فرصت یک‌ساله باقی‌مانده تا جام‌جهانی سورپرایزهای بسیاری برای آنها داشته باشد که یکی از آنها را در جام‌جهانی گذشته برای تیم‌ملی پرتغال رو کرد.

تیم کروش در پادگان

*به گزارش سایت «تین ترسا» اسپانیا، کارلوس کروش از جمله مربیانی است که برای موفقیت تیمش از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کند. او که هم‌اکنون وظیفه آماده‌سازی تیم‌ملی ایران برای حضور در جام‌جهانی را برعهده دارد، چهار سال قبل چنین وظیفه‌ای را در قبال تیم‌ملی پرتغال عهده‌دار بود. کروش که جام‌جهانی را همان جنگ جهانی می‌داند برای آماده‌سازی ذهنی بازیکنان خود برای حضور در عرصه جنگ (جام‌جهانی) اردویی در یکی از پادگان‌های کشورش ترتیب داد و از افسران نیروی هوایی پرتغال خواست تا در آماده‌سازی بازیکنان به او کمک کنند.

کروش طی جلسه‌ای در استادیوم Luso با افسران نظامی، از آنها خواست جلسات آموزش نظامی برای ملی‌پوشان این کشور برگزار کنند، به این ترتیب ملی‌پوشان پرتغالی و حتی کریس رونالدو با حضور در پادگان و پوشیدن لباس‌های نظامی در تمرینات دشوار نظامی شرکت کردند. جالب اینکه کروش در این اردو خود را کنار کشیده و به افسران نظامی درخصوص تمرینات نظامی ملی‌پوشان پرتغالی اختیار تام داده بود تا هیچ‌یک از بازیکنان نتوانند از زیر این تمرینات دشوار فرار کنند. این قطعاً می‌تواند خط و نشان جدی برای ملی‌پوشان فوتبال کشورمان باشد تا بدانند که قطعاً حضور در ترکیب تیم‌ملی در جام‌جهانی به هیچ‌وجه برای آنها آسان نخواهد بود به‌خصوص که کروش پیش از این هشدار داده بود که نمی‌خواهد تیمش در جام‌جهانی جوجه اردک زشت رقابت‌ها باشد.

منبع: خبرآنلاین

8. 17 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ragbar12's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    منطقه جنگي

پيش فرض

درخواست من بی‌شرمانه نیست/ نه ایرانی‌ام نه آسیایی اما رگم را گذاشته‌ام و می‌جنگم

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: در دو سال و چهار ماه گذشته جلسات متعددی گذاشته شده است اما سخت است به یک تصمیم هماهنگ برسیم. هر حرفی بزنم می‌گویند کی‌روش جهت دارد.

-------------------------------

به گزارش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، کارلوس کی‌روش پس از نشست خبری خود با نمایندگان رسانه‌های ایسنا، خبرآنلاین و فارس صحبت های زیر را انجام داد:
    وی تصریح کرد: هر بار که اظهارنظر می‌کنم، جوری برداشت می‌شود که انگار علیه خیلی افراد دیگر هستم. در آوریل یعنی تقریبا اردیبهشت جلسات متعددی را با سازمان لیگ داشتم و آقایان در این جلسات قول می‌دهند و می‌گویند که برنامه‌ تان را انجام می‌دهیم اما بعد از اینکه چند باشگاه با آنها تماس می‌گیرند، برای سازش با آنها برنامه عوض می‌شود. می‌دانم چه اتفاقی افتاده است و به خاطر هم موضعم را تغییر دادم. الان برنامه‌ام باید انجام شود و نگفتم که بازیکنان را می‌خواهم. گفته‌ام که بازیکنان را در اختیارم قرار دهید اما راهکار را برایتان نشان می‌دهم. نمی‌خواهم بگویم این راهکارهایم بهترین است اما باید درباره‌اش مشورت کنیم.
    سرمربی تیم ملی تاکید کرد: وقتی یک صندلی و دو نفر وجود دارد، یکی باید گذشت کند. بعد از 22 فروردین 93 دو دور از بازی‌های گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار می‌شود. بعد از آن هم دور یک شانزدهم این مسابقه‌ها است اما در این فصل استثنائا باید بدون ملی‌پوشانشان حاضر شوند. این گذشتی است که در این پیشنهاد باید باشد. ولی فراموش نکنید که حتی رییس‌جمهور هم اعلام کرد که جام قهرمانان آسیا را هر سال انجام می‌دهیم. اگر فقط یک سال باشگاه‌ها در این مسابقه‌ها به جوان‌ها فرصت دهند، چه اشکالی دارد؟ امسال با توجه به نقل و انتقالات تقریبا 90 درصد از بازیکنان تیم ملی در سه تیم استقلال، پرسپولیس و سپاهان هستند. سال قبل برخی اتفاقات مثل فاصله سه هفته‌ای بازی‌های پرسپولیس افتاد. اما با پیشنهاد من امسال دیگر این اتفاق نمی‌افتد. ما لیگ‌مان را به صورت مداوم تا 22 فروردین انجام می‌دهیم. امسال استقلال با این برنامه در لیگ آسیا دستش کاملا باز است. وقتی زمان برگزاری جام حذفی بعد از لیگ باشد، سه باشگاه بزرگ هر کدام‌شان سه چهار بازیکن را در اختیار ندارند و این باعث می‌شود رقابت منصفانه باشد. با این حساب 223 روز به لیگ زمان داده‌ایم تا مسابقه‌ها را برگزار کنند. این یعنی اکثر زمان‌ها 7 و نیم روز بین دو بازی فرصت ایجاد می‌شود.
    وی اظهار داشت: منصفانه این است که لیگ 22 فروردین ماه به پایان برسد و تمام تیم‌ها منصفانه در این زمان بازی‌های خود را انجام دهند. دست استقلال هم در لیگ قهرمانان آسیا باز است که به راحتی بازی‌های خود را برگزار کند.
    وی ادامه داد: پس از لیگ برتر جام حذفی را در پی داریم که بازی‌های خود را انجام دهیم حالا در این بین دو سه باشگاه بزرگ چندین بازیکن ملی‌پوش خود را در اختیار ندارند. ما در برخی ماه‌ها کاملا بازیکنان را در اختیار باشگاه‌ها قرار داده‌ایم و در برخی ماه‌ها نیز چاره‌ای نداریم چون جام ملت‌ها را در پیش داریم.
    سرمربی تیم ملی فوتبال یادآور شد: با این برنامه‌ریزی هیچ دلیلی نمی‌شود که گلایه‌ای وجود داشته باشد. لیگ را به صورت منصفانه برگزار می‌کنیم و به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که هیچ فشاری به بازیکنان نیاید. اینگونه نیست که بخواهیم به علت فشردگی مسابقات باز بازیکن مصدوم داشته باشیم. برنامه‌ها را در 4 بندی که اشاره کردیم برگزار خواهیم کرد.
    کی‌روش تاکید کرد: بازیکنان پس از اتمام لیگ باید تمام وقت در اختیار تیم ملی قرار بگیرند. مهمترین مطلب این است که ما یک ماموریت در جام جهانی داریم و اگر می‌خواهیم به دور دوم جام جهانی برویم باید همه تلاش کنیم و به توافق برسیم.اگر نمی‌خواهیم به چنین هدفی برسیم تمام برنامه‌ها را باید به سطل زباله بریزیم.
    وی در مورد اینکه پیش از گفته بود برای تفریح به برزیل نمی‌رویم،‌گفت: دقیقا همین مسئله است من احتیاج ندارم اگر می‌خواهم به برزیل بروم با ایران بروم برای تفریح می‌توانم به این کشور بروم. مسئله بسیار مهم این است که اکثر پیشنهاداتی که می‌دهم همه فکر می‌کنند به خاطر منافع شخصی خودم هست در حالی که دقیقا عکس این موضوع است و منافع ملی فوتبال را در نظر می‌گیرم.
    سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که در این برهه از زمان بازی با تیم‌هایی مثل عمان، امارات و کویت فایده ندارد باید خود را با تیم‌هایی همچون ایتالیا و آلمان مقایسه کنیم و با آنها رقابت کنیم. هم اکنون من نباید تصمیم بگیرم و تصمیم‌گیرنده افراد دیگری هستند که باید به درستی این کار را انجام دهند.
    کی‌روش یادآور شد: در گذشته تفاهماتی صورت گرفت و همه گفتند من اشتباه برنامه ریزی کردم اما این سوءتفاهم بزرگی بود و نمی‌خواهم این اتفاقات دوباره بیفتد. در حال حاضر فوتبال ایران را باید درک ‌کنم. من برنامه‌ای را ارائه می‌دهم که فکر می‌کنم مناسب است و اگر فدراسیون فوتبال با آن موافق است در آن مسیر حرکت کند و اگر موافق نیست بگوید که ما این برنامه را نمی‌خواهیم. اگر همه افراد سوءتفاهمات و دعواها را کنار بگذارند مشکلی پیش نمی‌آید. اگر افراد دیگر مسیری دیگری را در نظر دارند به ما بگویند تا از آن مسیر برویم.

سرمربی تیم ملی فوتبال با اشاره به جلساتی که با مسئولان سازمان لیگ برگزار کرده، اظهار داشت: من شخصا سه جلسه با مسئولان سازمان لیگ داشتم در این جلسات تنها هم نبودم بلکه کفاشیان و نبی هم بودند. پس از این جلسات برخی با رنگ آبی و یا رنگ قرمز با مسئولان سازمان لیگ تماس می‌گرفتند و دوباره این برنامه‌ها تغییر می‌کرد. به خاطر همین پیغام‌هاست که مسئولان سازمان می‌ترسند تصمیم بگیرند.

وی افزود: بعد هم اگر اشتباهی صورت می‌گیرد انگشت اتهام به سمت کارلوس کی‌روش است. می‌گویند کی‌روش اینگونه تصمیم گرفت. من از روزی که مسابقات تیم ملی به پایان رسید یک روز هم استراحت نکردم و همه روزه برای ایران کار می‌کردم حتی روزی که به برزیل وارد شدم پیش از ما 29 تیم حضور پیدا کرده بودند خوشبختانه با توافقاتی که کردیم محل اسکان خوبی برنامه‌ریزی کردیم. هم اکنون می‌خواهم به مسافرت بروم و استراحت کنم.

کی روش ادامه داد: واقعیت این است که ما مسابقات را پشت سر گذاشته ایم. من می‌خواستم ارتباطات بگیرم. وقتی به برزیل رسیدم مطلع شدم قبل از ما 29 تیم کارشان را شروع کرده‌اند. بنابراین با کفاشیان صحبت کردم و روند کار مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت. از آنجا به پرتغال رفتم تا برای اردوی آگوست هماهنگی هتل‌ها تمرینات انجام شود. نمی‌خواهیم با اخبار بد و منفی کار کنیم. بنابراین توافق شد اردوی آگوست یک ماه بعد منتقل شود.
    وی درباره جام حذفی اظهار داشت: به خاطر اتفاقاتی که افتاده در این مدت هر حرفی و هر پیشنهادی بگویم افراد دیگر می‌گویند درست نیست و کی‌روش نقطه نظر مخالفش را می‌گوید این برایم ثابت شده به خاطر همین هرچه بگویم می‌گویند مخالف است. در دو سال و 4 ماه گذشته جلسات متعددی گذاشته شده است اما سخت است به یک تصمیم هماهنگ برسیم. هر حرفی بزنم می‌گویند کی‌روش جهت دارد.
    کی‌روش افزود: باز هم تکرار می‌کنم من هیچ پیشنهادی را به طور اجباری تحمیل نمی‌کنم، بلکه پیشنهادم را همراه با راهکار ارائه می‌دهم اگر مسیر بهتری است، پیشنهاد کنید تا از آن مسیر برویم. استقلال در 4 هفته مختلف درگیر لیگ قهرمانان آسیاست و نمی‌تواند در لیگ برتر شرکت کند. این برنامه را واقعا چه کسی طراحی کرده است. به نظرم راننده سازمان لیگ این برنامه را طراحی کرده است.

وی ادامه داد: در روز 11 مهر که قرار است اردوی تیم ملی را آغاز کنیم، استقلال 4 بازی معوقه در لیگ خواهد داشت آن هم در دو سه ماه اول مسابقات. این واقعا عجیب است چه کسی از این شرایط سود می‌برد؟

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه بعد از صعود به جام جهانی او قدرت چانه‌زنی بیشتری دارد، گفت: می‌توانیم یک برنامه دیگر هم طرح کنیم، اینکه 15 روز قبل از جام جهانی بازیکنان دور هم جمع شوند و به جام جهانی برویم در این صورت هیچ مشکلی نخواهیم داشت. اکنون باید تصمیم گرفت یا این برنامه، یا آن برنامه را اجرا کنیم. بارها مذاکره کرده‌ایم اما راهکاری ارائه نشده است.

کی‌روش افزود: اگر بخواهیم اکنون در مورد ماه می تصمیم‌گیری کنیم، همه می‌گویند همه چیز خوب است و مشکلی نخواهد بود اما زمانی که ماه می فرا می‌رسد تصمیمات اجرایی نمی‌شود، بنابراین مدیران باشگاه، فدراسیون فوتبال،‌وزیر ورزش باید یک توافقی را امضاء کنند، زیرا توافق‌های قبلی همگی در بحث و کلام بوده و اتفاق مثبتی رخ نمی‌دهد. یک بار دیگر یادآوری می‌کنم در فوتبال هیچ برنامه‌ای مقدس نیست و نمی‌توانیم با برنامه شعبده‌بازی کنیم. اگر برنامه‌ای که من می‌گویم را اجرا کنیم، شانس بیشتری برای صعود به دور دوم جام جهانی خواهیم داشت.
    وی ادامه داد: آنچه که مهم است این است که ما باید با غرور و افتخار در جام جهانی حاضر شویم، نمی‌خواهیم در این مسابقات در مقابل حریفان ضعیف ظاهر شویم، باید تمام تلاش خود را انجام دهیم .
    سرمربی تیم ملی خاطر نشان کرد: ما بالاتر از کره جنوبی راهی جام جهانی شدیم و باید از موقعیتمان استفاده کنیم، اما شما فکر می‌کنید سطح رقابت های لیگ برتر ایران همچون مسابقات آلمان- ایتالیا و یا اسپانیا است.باید هر چه بیشتر کار کنیم تا بتوانیم نتیجه بهتری بگیریم.
    کی‌روش در ادامه صحبت‌هایش گفت: در بازی با قطر در تهران شانس‌های زیادی برای گلزنی داشتیم و می‌توانستیم این تیم را شکست دهیم اما این اتفاق نیفتاد در بازی با کره هم کره‌ای‌ها شانس برای گلزنی داشتند همانطور که ما داشتیم بنابراین در پاسخ به افرادی که می‌گویند تیم ملی با شانس به جام ملی صعود کرد باید بگویم بله ما شانس داشتیم چون سخت کار کردیم تا شانس بیشتری داشته باشیم. این شانس و اقبال قهرمانان است همانطور که استقلال، پرسپولیس و منچستر یونایتد و تمامی قهرمانان این شانس را دارند. بنابراین در اینجا باید یک چیز بگویم اینکه هرچه سریعتر باید در مورد برنامه تیم ملی تصمیم گرفت یا بله یا خیر.

سرمربی تیم ملی در مورد بازی‌های تدارکاتی قبل از جام جهانی گفت: بعد از قرعه‌کشی جام جهانی تیم‌ها حریف‌های خود را می‌شناسند و سعی می‌کنند بازی‌های تدارکاتی خود را به گونه‌ای انتخاب کنند که حریفانشان شبیه حریفانشان در جام جهانی بازی کنند اما در آسیا ما مجبوریم قبل از جام جهانی در مقدماتی جام ملت‌های آسیا بازی کنیم و این واقعا عالی است.
    سرمربی تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: من نه ایرانی‌ام نه آسیایی و نه کویتی از اروپا آمده‌ام ا اما می‌گویم مشکل فوتبال آسیا چیست و رگم را گذاشتم و می‌جنگم. شاید شما شک داشتید که من در مصاحبه امروز لرزه‌ای بخواهم بیندازم اما چیز دیگری را متوجه شدید.
    وی ادامه داد:‌دلیل اصلی که می‌خواهم بازیکنان در اختیار تیم ملی قرار دهند،‌این است که اکثر مربیان چنین عقیده‌ای دارند اما جرات ندارند بیان کنند چرا ما نباید در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا به بازیکنان جوان میدان دهیم به خاطر همین مسائل است که می‌گویم تا مسابقات آسیایی مسخره است. مشخص نیست کدام تیم با کدام مربی قهرمان می‌شود؟ تیم فعلی یا تیم فصل آینده قهرمان می‌شود؟
    کی‌روش یادآور شد: اگر من مربی بودم تصمیم می‌گرفتم از بازیکنان جوان استفاده کنم باید از همه بازیکنان حمایت کرد و در یک تیم تلفیقی از بازیکنان باتجربه وجوان وجود داشته باشد این درخواست من بی‌شرمانه نیست که نخواهد عملی شود. به این موضوع عمل کنند و نتیجه خوبی هم خواهد داشت.
    سرمربی تیم ملی افزود: من مدافع بسیار سرسخت برگزاری لیگ با بهترین شرایط هستم، لیگ باید منظم و بدون تعطیلی و تعویق مسابقات برگزار شود. این اشتباه است که یک باشگاه 4 هفته بازی نکند و باشگاه دیگر پشت سر هم بازی کند. برگزاری منظم و خوب لیگ در برنامه بلندمدت من قرار دارد و خیلی هم مهم است. من مخالف تعطیلی لیگ هستم.

وی افزود: دقیقاً روزی که از کره جنوبی برگشتیم با مسئولان سازمان لیگ جلسه گذاشتیم و از آنها خواستم برنامه لیگ را تا روز آخر مسابقات اعلام کنند. همانطور که در انگلیس، آلمان، پرتغال برنامه لیگ تا روز آخر مشخص است. این واقعیت است که نمی‌توان دل همه را با هم به دست آورد. شاید برخی می‌خواهند من را بکشند که می‌خواهم بازی‌های کمتری برگزار شود.

کی‌روش خاطرنشان کرد: باید خون تازه‌ای به فوتبال بدهیم و واقعاً باید رفرش بکنیم. هر بازیکنی که خود را اثبات بکند من او را به تیم ملی دعوت خواهم کرد. همینجا می‌گویم در مسابقات غرب آسیا با بازیکنان جوان و زیر 23 سال شرکت خواهیم کرد و از این به بعد هم در هر اردو دو سه بازیکن جونان می‌آورم.

وی یادآور شد: هر بازیکنی که استقلال خود را در لیگ نشان بدهد او را به تیم ملی دعوت می‌کنم. من همواره وفادار به بازیکن بوده‌ام اما تصمیم آخرم مبنی بر اتفاقاتی است که در طول فصل رخ می‌دهد. نسبت به هیچ بازیکنی ذهنیت ندارم اما بازیکنان باید خود را ثابت کنند و نکته‌ای اعلام می‌کنم این است که در هر اردو دو سه بازیکن جدید خواهیم داشت. من نسبت به تمام بازیکنان ذهنیت بازی دارم.

10. 5 کاربر از ragbar12 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه D o l f i n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    NET

پيش فرض

عزیزان هنگام گذاشتن خبر یه نگاه به فونت بندازید و همینجوری کپی نکنید

12. 3 کاربر از D o l f i n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

اردوي تيم ملي فوتبال در پرتغال با تاخير برگزار مي‌شود

اردوي تيم ملي فوتبال ايران که قرار بود در خردادماه در کشور پرتغال برگزار شود با يک ماه تاخير صورت خواهد گرفت.

طبق برنامه قرار بود اردوي تيم ملي فوتبال ايران مردادماه در پرتغال برگزار شود که به علت عدم تامين منابع مالي اين اردو لغو شد، اما کارلوس کي‌روش سرمربي تيم ملي امروز خبر داد که اين اردو با يک ماه تاخير يعني در شهريورماه 93 در کشور پرتغال برگزار مي‌شود.

90/

14. این کاربر از شاهزاده خانوم بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز XENON24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

امیر حاج رضایی در گفتگو با اوج: شاید کی روش فکر می کند در یک جامعه عقب افتاده زندگی می کند / او باید ادبیاتش را اصلاح کند

کارشناس فوتبال ایران برای ادبیات سرمربی تیم ملی اظهار تاسف کرد.به گزارش اوج نیوز، کارلوس کی روش در کنفرانس خبری دیروزش حرفهایی زد که باعث شده خیلی ها علیه او موضع بگیرند. او اعلام کرده که راننده سازمان لیگ برنامه لیگ برتر را طراحی کرده و لیگ قهرمانان آسیا را به میکی موس تشبیه کرده است.
    حرفهای سرمربی تیم ملی جدا از آنکه با واکنش تند رئیس سازمان لیگ مواجه شد، باعث موضع گیری یکی از حامیان او هم شده است.
    امیر حاج رضایی که از زمان حضور کی روش در فوتبال ایران جزو حامیان سرمربی سابق تیم ملی پرتغال محسوب می شد در گفتگو با اوج نیوز درباره ادبیات سرمربی تیم ملی گفت: من صحبتهای ایشان را به طور دقیق نخواندم اما لازم است توضیحاتی درباره بعضی از حرفهای ایشان بدهم.
    کارشناس فوتبال ایران ادامه داد: اول باید بگویم که سرمربی تیم ملی به خاطر جایگاهی که دارد فارغ از هر نتیجه ای که با تیمش گرفته، شخصیت قابل احترامی دارد اما او باید ادبیات مناسبی داشته باشد و در رفتارها و حرفهایش دقت کند چرا که این انتظار تمام اعضای فوتبال ایران از کارلوس کی روش است
    او درباره حرفهای سرمربی تیم ملی درباره لیگ قهرمانان آسیا و برنامه ریزی سازمان لیگ تصریح کرد: اگر واقعا ایشان این حرفها را زده باید اظهار تاسف کرد. به نظرم ادبیات آقای کی روش توهین آمیز است. ایشان باید بدانند در کشوری زندگی می کنند که فرهنگ بسیار غنی ای دارد. فکر می کنم نگاه ایشان به ما از موضع بالاست و گویا آقای کی روش فکر می کنند ما یک جامعه عقب افتاده هستیم که هیچ آدم فرهیخته و باسوادی ندارد و فقط باید بگوییم چشم. در حالیکه اصلا چنین چیزی نیست.
    حاج رضایی در پاسخ به این سئوال که شاید کی روش به خاطر ناراحتی از شرایط فوتبال ایران چنین حرفهایی را زده، اعلام کرد: کی روش در فوتبال مدرن دنیا مربیگری کده و باید دید علت حرفهای او چیست. چون او معمولا بدون منطق حرفی را بیان نمی کند البته ایشان باید بداند که فوتبال آسیا را نمی توان با فوتبال اروپا مقایسه کرد و شرایط این قاره باعث شده که برنامه ریزی آن به این نحو باشد.
    کارشناس فوتبال ایران درباره پیشنهاد کی روش مبنی بر اتمام لیگ تا پایان فروردین و حضور باشگاهها در لیگ قهرمانان بدون بازیکنان ملی پوششان گفت: در فوتبال هیچ چیزی نباید فدای چیز دیگری شود. کی روش بهتر از هر کسی می داند چه زمانی باید از بازیکنان جوان استفاده کرد و نباید تمام فوتبال ایران را برای تیم ملی و سرمربی اش مصادره کرد. هدف ما صعود به دور دوم جام جهانی است. اگر قرار است به خاطر این هدف کل فوتبال ایران تعطیل شود، بهتر است تیم به دور بعدی صعود نکند.

تيم ملي پول اردو ندارد، مديران مجوز واردات خودرو درخواست مي‌دهند/ نوش جان آقاي كفاشيان و نبي!

فوتبال ايران احساس هزار قلب شكسته را دارد، عشقي آميخته به گناه از مجموعه‌يي كه سياستش زيرپا گذاشتن قانون است.

علي كفاشيان چه آن روزهايي كه با حمايت محمد علي‌آبادي به عنوان رييس فدراسيون فوتبال منصوب شد، چه در چهار سالي كه حتي يك ليوان آب در دستش نبود و چه در روزهايي كه با حمايت رسانه‌ها –كه همه ما در آن سهم داشتيم- رقيب دولتي‌اش، حسين قريب را پشت سر گذاشت و باز هم رييس فدراسيون ماند.

براي علي كفاشيان در همه اين سال‌ها، هدف وسيله را توجيه كرد، وسيله هم هدف را توجيه كرد و حضور هم، هدف را توجيه‌پذير نشان داد. دوران او براي فوتبال ايران هيچگاه «معتبر» نبود.
    نه خبري از اعتبار دوران صفايي‌فراهاني و نه نشاني از اعتبار دوران محمد دادكان، چيزي شبيه دوران داريوش مصطفوي كه شايد مهم‌ترين نشانه‌اش «روزمرگي»، «بي برنامگي» و دور زدن «قانون» باشد. همين ساختار البته «بهترين فدراسيون آسيا» بودن را هم در كارنامه دارد اما نمود اين «بهترين» بودن را نه مردم ايران در فوتبال ديدند و نه علي كفاشيان توانست آن را تبديل به شاخصه كند.
    همين ديروز خبر تازه‌يي منتشر شد: «تورج عيوض‌محمدي كمك‌داوري كه در هفته اول در ديدار داماش گيلان و سايپا حضور داشت در كلاس توجيهي و تست آمادگي جسماني داوران شركت نكرده بود. اين اتفاق باعث اعتراض شماري از كمك‌داوران وداوراني شده كه در كلاس و تست آمادگي جسماني قبل از فصل شركت كرده بودند. برخي از هيات‌هاي فوتبال نيز نسبت به قضاوت اين كمك داور بدون حضور در تست آمادگي جسماني معترض شده‌ و به فدراسيون فوتبال نامه‌يي شكواييه‌آميز نوشته‌اند»!
    علي كفاشيان هر روز به دنبال اثبات «خودش» است، درست مثل «پيكان» ساخت ايران؛ كارخانه بنز، معمولا شرايط خريد اتومبيلش را تبليغ مي‌كند و نيازي به تبليغ كيفيت و استحكام فرآورده‌هاي خود ندارد اما پيكان تا آخرين روزهاي عمرش هم هميشه در حال دفاع كردن و اثبات خودش بود تا شايد موردتوجه قرار گيرد. همين ساختار البته «صعود به جام جهاني» را هم در كارنامه دارد اما نمود اين «صعود» نه در تشكيلات فدراسيون فوتبال، نه در قامت رييس فدراسيون و كميته‌هاي فراوانش، نه در قامت كليت فوتبال ايران و نه در قامت توسعه و پيشرفت پنج ساله فوتبال ايران ديده نمي‌شود.
    صحبت از كمرنگ شدن وجدان است. حال فدراسيون بخش كوچكي از اين جامعه است. سود بردن، هدف هر مدير و مسوولي شده چراكه آينده غيرقابل پيش‌بيني شده است. با اين روند، هيچكس به دنبال سرمايه‌گذاري «توليدي» و «درازمدت» و «توسعه پايدار» نيست. جهان‌بيني استفاده حداكثري از مدت زمان حداقلي تبديل به مانيفست فدراسيون نشينان شده است.

علي كفاشيان از «بي‌پولي» گله مي‌كند اما هيچ راه‌حلي براي اين موضوع ندارد. خنده‌دار است كه هيچ رسانه‌يي نمي‌پرسد اگر فوتبال ايران بخواهد مستقل بماند و زيربار حرف دولت و وزارت نرود –و اتفاقا رييس فدراسيون فوتبال به اين استقلال افتخار مي‌كند- چرا اعلام مي‌كند: « درحال حاضر چيزي كه كروش از ما خواسته را نمي‌توانيم انجام بدهيم چون توان مالي‌اش را نداريم و فعلا دست‌مان تنگ است» حالا خبر تازه‌يي رسيده؛ ظاهرا مشكلات مالي اين روزها در فدراسيون فوتبال به اوج خود رسيده و مشخص نيست با ادامه اين روند چه بر سر تيم‌هاي ملي خواهد آمد.
    به دنبال اين بي‌پولي تمام برنامه‌هاي فدراسيون و تيم‌هاي ملي در آستانه مسابقات و تورنمنت‌هاي مهم به هم ريخته است و اول از همه اين اتفاق مي‌تواند با واكنش تند كارلوس كي روش مواجه شود. نبي، دبيركل فدراسيون گفته: «بعد از كسب موفقيت‌هاي اخير در مسابقات رسمي و بين‌المللي، برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي حضور موفق تيم‌هاي ملي، نوجوانان در جام جهاني 2013 امارات، تيم ملي فوتبال ساحلي در جام جهاني 2013 تاهيتي و تيم ملي بزرگسالان در مسابقات جام جهاني 2014 برزيل انجام شده است اما به دليل عدم تامين اعتبار و نداشتن منابع مالي در حال حاضر، با وجود تمام تلاش‌هاي صورت گرفته، متاسفانه نمي‌توانيم اردوهاي پيش بيني شده مانند اعزام تيم ملي فوتبال ساحلي به برزيل، تيم ملي نوجوانان به اردوي آلمان و تيم ملي بزرگسالان به اردوي ليسبون را اجرايي كنيم.»

پس از صعود تيم ملي فوتبال به جام جهاني، دولت اعلام كرد به هر يك از ملي‌پوشان مجوز ورود يك اتومبيل خارجي را مي‌دهد. قرار شد فدراسيون ليست نفراتي كه بايد مجوز ورود خودرو بگيرند را به وزارت ورزش بدهد تا دولت به نام آنها يك مجوز ورود خودرو صادر كند. بعد از وعده دولت، فدراسيون فوتبال ليست 48 نفره‌يي را به وزارت ورزش و جوانان داد تا اين وزارتخانه با ارسال اسامي براي دولت، مقدمات ورود يك دستگاه اتومبيل خارجي را براي اين 48 نفر فراهم كند. در اين ليست علاوه بر نام بازيكنان و اعضاي كادر فني تيم ملي فوتبال، نام مسوولاني از فدراسيون فوتبال كه با تيم ملي ارتباط دارند هم ديده مي‌شود. نام نفراتي چون علي كفاشيان و مهدي محمدنبي هم در اين ليست وجود دارد.

كفاشيان درباره اين حركت «ارزشمند» مي‌گويد: «وزارت از ما ليست خواست و ما هم همه اسامي كساني كه زحمت كشيده بودند را برايشان فرستاديم. من و آقاي نبي هم اگر از اين ماشين‌ها گرفتيم در خيابان برايتان بوق مي‌زنيم!» تفاوت علي كفاشيان با صفايي‌فراهاني و دادكان را در چنين جايگاه‌هايي مي‌توان تشخيص داد وگرنه خود رييس فدراسيون فوتبال –كه شاكي پرونده جوان تصادفي است- مي‌داند كه داريوش مصطفوي چگونه از اختياراتش براي جوان تصادفي استفاده كرد و بيمه ورزشي براي او درنظر گرفت! شباهت‌هاي كفاشيان و مصطفوي از اين دست بسيار است.
    علي كفاشيان به‌طرز عجيبي «رند» شده است. ديگر نه از مجمع فدراسيون فوتبال ترسي دارد و نه از هيات‌رييسه فدراسيون فوتبال حساب مي‌برد. راحت و آسوده كارش مي‌كند و با گعده «دونفره» سعي مي‌كند بيشتر از فوتبال به خودش فكر كند.
    نه حركتي براي الزام باشگاه‌ها براي پرداخت بدهي‌ها و نه فشاري براي افزايش حق پخش تلويزيوني بازي‌ها. مردي كه فكر مي‌كند اما به ماندنش، به جيبش، به ماندن دوستانش...

اوج نیوز

16. 3 کاربر از XENON24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز نادر1368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض اعتراض کی‌روش؛ سرمربی ایران برنامه‌هایش را در سطل زباله انداخت

اردوی تیم ملی فوتبال ایران که قرار بود در پرتغال برگزار شود، به دلیل «بی‌پولی» فدراسیون فوتبال ایران لغو شد. این اردو، نخستین قسمت از برنامه کامل کارلوس کی‌روش برای جام جهانی ۲۰۱۴ بود که به فدراسیون فوتبال ارائه شده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با ابراز نارضایتی از لغو اردوی تیم ملی و مشکلات دیگری مانند «عدم ثبات در تصمیمات سازمان لیگ»، گفت: این درست نیست که هر وقت برنده می‌شویم، عده‌ای بیایند و کنار ما عکس بیاندازند اما (از سوی دیگر) توقعات ما برآورده نشود.

کارلوس کی‌روش در مصاحبه با ایسنا با اشاره به اهمیت جام جهانی، برنامه مدون خود را نشان داد و گفت: برنامه من برای حضور خوب در این بازی‌ها نوشته شده است. ولی اگر بگویید در جام جهانی از گروه‌مان صعود کنیم که چه بشود، من هم عقب می‌نشینم و برنامه‌ام را به سطل زباله می‌اندازم.

سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران در این لحظه سطل زباله‌ای از زیر میزش بیرون کشید و برنامه‌اش را داخل آن انداخت.

او گفت جلسات متعددی با سازمان لیگ داشته اما «آقایان در این جلسات قول می‌دهند برنامه‌تان را انجام می‌دهیم ولی بعد از تماس چند باشگاه، برای سازش با آنها برنامه عوض می‌شود. با سازمان لیگ جلسه می‌گذارم اما فردا از طرف آسمان که رنگش آبی است، تماس می‌گیرند و برنامه‌ها عوض می‌شود. روز بعدش هم تماس دیگری از یک طرف که رنگش سرخ است (می‌گیرند)».

سرمربی سابق رئال مادرید با اشاره به همزمانی اردوی تیم ملی با جام حذفی ایران و لیگ قهرمانان آسیا، بر ضرورت حضور بازیکنان تیم ملی در اردو تاکید کرد و خطاب به نمایندگان رسانه‌ها گفت: چند بار در رسانه‌هایتان نوشتید که تیم ملی باید به بازیکنان جوان فرصت دهد؟ حالا می‌خواهم بپرسم چرا همین مطلب را درباره باشگاه‌ها ننوشتید؟ چرا نمی‌نویسید این فصل، باشگاه‌ها فرصت را به جوان‌تر بدهند تا این بازیکنان در جام حذفی و لیگ قهرمانان بازی کنند.

کی‌روش ادامه داد: به این مسئله توجه داشته باشید که استقلال با بوریرام تایلند بازی دارد. این تیم با فرض آنکه به مرحله بعدی راه پیدا کند، چهار بازی از دیگر تیم‌های لیگی کمتر خواهد داشت. شاید این برنامه را راننده سازمان لیگ نوشته است.

مربی پیشین منچستریونایند که تاکنون با سه تیم مختلف، جواز حضور در جام جهانی را کسب کرده است، بار دیگر خبرنگاران را خطاب قرار داد و پرسید: فکر می‌کنید بازیکنان لیگ ایران در سطح لیگ‌های آلمان، اسپانیا، فرانسه یا لیگ برتر انگلیس هستند؟ اکثر بازیکنانی که قرار است در جام‌جهانی با آنها روبه‌رو شویم در این لیگ‌ها بازی می‌کنند. اگر کسی به من بگوید که نیاز نیست به سختی کار کنی، چون بازیکنان لیگ ایران در سطح بالایی هستند، آن جاست که می‌خواهم بخندم چون معتقدم بزرگ‌ترین فیلم کمدی زندگی‌ام را می‌بینم.

کارلوس کی‌روش مخالف برنامه‌های فیفا در گنجاندن مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا، در روز بازی‌های دوستانه فیفا است. تقویمی که باعث شده تیم‌های آسیایی، فرصت برگزاری بازی دوستانه در آن روزها را نداشته باشند. به همین خاطر در پاسخ به این سوال که آیا بازی‌های دوستانه تیم ملی قطعی شده‌، با کنایه به مسابقات مقدماتی جام ملت‌ها گفت: «بله. با تایلند، کویت و لبنان بازی می‌کنیم! از روزی که آمده‌ام این مشکل فوتبال آسیا را ذکر کرده‌ام و به خاطر آن می‌جنگم.»

برخی از تیم‌های ایرانی راه یافته به لیگ قهرمانان آسیا، اهمیت این مسابقات را بالاتر از آن می‌دانند که بخواهند به خاطر جام جهانی، بازیکنان خود را در اختیار تیم ملی قرار دهند.

سرمربی تیم ملی ایران اعتراض خود را به این موضوع با این گفته‌ها نشان داد: لیگ قهرمانان آسیا یک تورنمنت مسخره است. شما برای حضور در کل این تورنمنت، احتیاج دارید که دو تیم داشته باشید اما نمی‌دانید کدام تیم قهرمان می‌شود، تیم فصل قبل یا تیم فعلی! کدام مربی جام را بالای سر می‌برد، مربی فصل قبل یا مربی فعلی؟(عالي بود)
    لیگ قهرمانی آسیا که در حال برگزاری‌ست از سال ۱۹۶۷ میلادی در جریان است و تیم‌های کره‌ای با ۱۰ قهرمانی، ژاپنی با پنج و عربستان سعودی با چهار قهرمانی بهترین نتیجه را در دوره‌های گوناگون آن داشته‌اند.
    Last edited by نادر1368; 28-07-2013 at 15:06. دليل: افزودن عكس و بولد قسمتي از متن به زعم من جالب!

18. این کاربر از نادر1368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ورزش ایرانی: رییس سابق فدراسیون فوتبال می‌گوید امیدوار است معیارهای رییس‌جمهور منتخب در انتخاب وزیر ورزش و جوانان وجود داشته باشد.

محمد دادکان در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود از سوی کمیته انتخاب وزیر ورزش با شما برای حضور در وزارت ورزش و جوانان صحبت شده است، گفت: بله، من به این کمیته رفتم و صحبتی را با نمایندگان رییس‌جمهور منتخب انجام دادم. فکر می‌کنم همه باید خوشحال باشیم که برای نخستین بار معیارهایی از سوی رییس‌جمهور منتخب برای وزارت ورزش و جوانان اعلام شده که می‌تواند چشم‌انداز روشنی را پیش روی ورزش کشور ایجاد کند.

وی در پاسخ به این سوال که این معیارها چیست؟ گفت: دکتر روحانی، چهار معیار اصلی را برای وزیر ورزش و جوانان مد نظر دارد که علاوه بر مدیریت و پایبندی به نظام باید وزیر انتخابی، اخلاقی، متخصص و خوشنام باشد و با مفاسد ورزشی مبارزه کند و بتواند ورزش را به سمت خصوصی‌سازی هدایت کند. این معیارهای رییس‌جمهور منتخب است که واقعا باعث خوشحالی است. اگر ملاک‌ها اینچنین باشد جدا از اینکه چه کسی وزیر ورزش می‌شود باید به فرد منتخب که این معیارها را دارد کمک کرد و من امیدوارم که برای نخستین‌بار چنین معیارهایی در فردی که انتخاب می‌شود وجود داشته باشد.

20. 2 کاربر از Alinho بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •