تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 23

نام تاپيک: اصول تصفیه اب های خانگی

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض اصول تصفیه اب های خانگی

سلام به دوستان
    من تاپیک خیلی مرتبطی با این موضوع پیدا نکردم چناچه تکراری هست حذف بفرمایید

سوالم اینه که کمی توضیحات در رابطه با نحوه عملکرد دستگاههای تصفیه آب خانگی میخوام که نشون بده آیا واقعا از لحاظ ماهیت شیمیایی و یا تاثیرگذاری بر پی اچ و تنظیم املاح یا حذف الودگی های شیمیایی تاثیرگذار هستند یا خیر
    چه نوع فیلترهایی استفاده میشه؟ جنسشون از چه موادی هست که بتونه کار تصفیه رو انجام بده؟دقیقا برروی چه نوع الودگی هایی موثر هست؟

((پیش فرض ذهن من تنها حذف فیزیکی یکسری از مواد زائد هست که حتی وجود انها هم نمیتونه برای بدن مضر باشه فرضا مقادیری ذرات شن موجود که اگر حذف فیزیکی هم نشه توسط خود بدن دفع میشه و فرضا هرگز عامل سنگ کلیه نخواهد شد))

پ.ن:پیش فرض ذهن من رو دوستان انجمن علمی لطفا ندیده بگیرند و خرده نگیرند.لطفا!

2. 2 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

سلام به دوستان
    من تاپیک خیلی مرتبطی با این موضوع پیدا نکردم چناچه تکراری هست حذف بفرمایید

سوالم اینه که کمی توضیحات در رابطه با نحوه عملکرد دستگاههای تصفیه آب خانگی میخوام که نشون بده آیا واقعا از لحاظ ماهیت شیمیایی و یا تاثیرگذاری بر پی اچ و تنظیم املاح یا حذف الودگی های شیمیایی تاثیرگذار هستند یا خیر
    چه نوع فیلترهایی استفاده میشه؟ جنسشون از چه موادی هست که بتونه کار تصفیه رو انجام بده؟دقیقا برروی چه نوع الودگی هایی موثر هست؟

((پیش فرض ذهن من تنها حذف فیزیکی یکسری از مواد زائد هست که حتی وجود انها هم نمیتونه برای بدن مضر باشه فرضا مقادیری ذرات شن موجود که اگر حذف فیزیکی هم نشه توسط خود بدن دفع میشه و فرضا هرگز عامل سنگ کلیه نخواهد شد))

پ.ن:پیش فرض ذهن من رو دوستان انجمن علمی لطفا ندیده بگیرند و خرده نگیرند.لطفا!
    ممنون این سوال برای من هم پیش اومده بود...
    اگه دستگاه های تصویه آب فایده نداشته باشه و یا ضرر داشته باشه خوردن همون آب معدنی بهتره.
    Last edited by Iloveu-ALL; 02-07-2013 at 19:23.

4. 2 کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

بله این سوال منم هستش از پارچه تصفیه آب استفاده کردم که هیچ تغییری دیده نشد فقط یه کم مزه آب عوض شد بود نمیدونم واقعا چی رو تصفیه کرده بود

یه راهم هستش که میگن آب رو بجوشونید به نظرم اون بهتر باشه حالا دوستان مطلع بیشتر توضیح بدهند

و از نظر املاح فرق آب معدنی با آبی که میگن با این دستگاه ها تصفیه میشه چیه ؟

6. این کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shahin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    البرز

پيش فرض

الان به 2 دلیل استفاده از این دستگاه ها شاید یه جورای لازم هم هست
    اولیش به دلیل عدم مراحل کامل تصفیه آب
    دومیش هم که همین چند روز قبل یکی از مسولین شرکت تصفیه آب هم توی تلویزیون گفت به دلیل لوله های قدیمی که در اکثر خونه ها هست
    نمیدونم برای شما هم شده وقتی آب از شیر استفاده می کنید آب کاملا سفید هست انگار آب گچ هست !!!!!
    املاحی که توی این جور آب ها هست اتفاقا کاملا برای بدن مضرر هست
    اگر میخوایید ببینید این جور آب با این شرایط ضرر داره یا نه یهتره یه نگاه به کتری های تو خونتون بکنید ، می بینید بیشتر کتری ها رسوب دارن که یکی از علت های رسوب زدن کتری ها همین کیفیت پایین آب هست
    جالبه بعد از رسوب زدن کتری ها ما بازم از این کتری ها استفاده میکنیم و همین رسوب ها از کتری جدا میشن و داخل همون آبی که ما مصرف میکنیم!!!

در ضمن این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم اطلاعات خوبی داره

8. 2 کاربر از shahin666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

راستش آب آشامیدنی شهری از لحاظ بهداشتی سالم هست! ایرادی که میتونه بهش وارد باشه شامل داشتن رسوب یا عدم بالانس املاح نیستش
    اگه بحث کلر زیاد باشه که خب مگه نظارت صورت نمیگیره؟قاعدتا کلر در اون ،به حد مجاز ،موجود هست ((بگذریم در دراز مدت ممکنه اثراتی روی پوست مثلا بگذاره))
    بحث تصفیه آب من شنیده بودم وجود آلوم((یک ماده خاص در بحث تصفیه آب هست که در مراحلی اضافه و سپس جمع اوری میشه ))که بدرستی حذف نمیشه اندکی در اب باقی میمونه که همین باعث میشه در طولانی مدت احتمال ابتلا به الزایمر وجود داشته باشه
    اگر ایرادی به اب اشامیدنی باشه فکر کنم به این قسمتش مربوط تر باشه
    +بحث وجود نیترات بالای اب اشامیدنی و مضراتش هم مطرحه که بعید میدونم و درواقع برام سوال دستگاههای تصفیه اب از پسش برمیان؟
    حالا من سوالم این بود این فیلترهای دستگاههای تصفیه اب در این مورد نقشی دارند؟
    ممنون میشم دوستان تخصصی تر پاسخ بفرمایند
    Last edited by Atghia; 02-07-2013 at 21:36. دليل: +

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان.....

والا قبلا یه تاپیکی با این موضوع بود...من خیلی تو نت گشتم....بعضیا میگفتن خوبه...بعضیا میگفتن بده......

یه نوشته ی تخصصی که پیدا کردم...یکیش این بود...

به گزارش سلامتيران، دکتر درستي مطلق افزود: دستگاه‌هاي تصفيه كننده آب 2 دسته هستند كه دسته اول كار مهمي انجام نمي‌دهند و فقط ذرات جزئي آب را مي‌گيرند كه مصرف آنها براي سلامت افراد ضرري نمي‌رسانند. اما دسته دوم كه به دستگاه‌هاي تصفيه كننده سخت آب معروف هستند كار اضافي انجام مي‌دهند و برخي از مواد معدني را به آب اضافه مي‌كنند.

وي ادامه داد: اين تصفيه كننده هاي سخت آب براي كاهش سختي آب استفاده مي‌كنند، يعني كلسيم اضافي آب را مي‌گيرند كه موجب كاهش جرم در لوله‌هاي آب مي‌شود. ولي با اين كار موجب جايگزين شدن سديم به جاي كليسم در آب مي‌شوند و بروز عوارضي براي مصرف كنندگان را به همراه دارند.

اين عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران اظهار داشت: آبي كه از اين دستگاه به دست مي‌آيد، شور نيست ولي به دليل اينكه سديم آن زياد است، براي مبتلايان به فشار خون و بيماران قلبي مفيد نيست و حتي افراد سالم با مصرف آن نيز در معرض بيماري‌هاي قلبي قرار مي‌‌دهد.

وي تاکيد کرد: اين گونه تصفيه كننده‌هاي آب بيشتر در شهرهايي بايد استفاده ‌شود كه آب آن‌ها سخت است و نيز در موتورخانه‌ها براي كاهش جرم لوله‌هاي آب از اين دستگاه‌ها استفاده مي‌كنند.

و یکی دیگم این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بود...که طرف خودش دانشجوی شیمی بود از همه نظر بررسی کرده بود.....

11. 3 کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

اگه ضرر داره باید چی کار کرد؟ آب معدنی خورد؟ آب کتری خورد؟ آب شیر هم که ضرر داره.

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

اگه ضرر داره باید چی کار کرد؟ آب معدنی خورد؟ آب کتری خورد؟ آب شیر هم که ضرر داره.
    دوست خوبم در واقع میشه گفت بهترین حالت همون خوردن اب معدنی هست (بازم تاحدی ضرر داره به دلیل ماده نگهدارنده !) اما ضررش در مجموع از اب شهری و تصفیه کننده های خونگی بهتره!
    قضیه میدونید چیه؟ من بارها و بارها برای کل دوست و اشنا توضیح دادم که این دستگاهها فقط سرکار گذاشتنه ملت هست و یه مشتی فیلتر با کربن برای حذف فیزیکی مواد میزارن و تبلیغات بیخود...کسی حرفمو باور نکرد گفتم اینجا مطرح کنم یک کمی دلیل منطقی برام بیارید برم توجیحشون کنم
    ملت هستند دیگه تحت تاثیر تبلیغات و البته همگیر شدن یک امر!
    اخه قضیه خیلی سادست کاری رو که تصفیه خونه با هزینه های بالا نمیتونه انجام بده توقع دارند یک دستگاه چندصدهزار تومنی براشون انجام بده!!!
    نه عزیز جوشاندن اب حتی به مقادیر اندک هم املاح اب رو تا حد زیادی از بین میبره (بهتر بگم املاح ضروری اب رو که برای فرد لازمه)
    اب شهری مشکلی نداره کتری جرم گرفته و کلر اضافه مشکل اصلی نیست مشکل همون موادی مثل الوم هست که الزایمر ممکنه ایجاد کنه
    در نهایت دستگاه تصفیه کننده اب از نوع خانگی پول دور ریختنه بیهوده هست!
    اول اب معدنی(که حداقل الوم نداره حداقل نیترات و نیتریت موجود در اون استاندارد هست...)
    در درجه دوم اب شهری!

پ.ن:باز هم عذرمیخوام اگر خیلی علمی و مستند و با ارائه مدرک و توضیحات ازمایشگاهی صحبت نکردم ولی خوشحال میشم در جهت رد حرفام کسی دلیل علمی بیاره

14. 2 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

یک دنیا تشکر بابت راهنمایی هاتون

همچنان منتظر جواب های علمی دوستان هستیم

من از خیلی ها شنیدم که آب جوشیده شده املاح رو از بین میبره ... چند وقت پیش از یکی از دوست هام پرسیدم که از چه آبی استفاده می کنی؟ گفت آب رو می جوشونیم! گفتم آب رو بجوشونی املاحش از بین میره گفت تی وی گفت نمیره عجیبه والا ما تا جایی که شنیدم تو تی وی گفتن املاح رو از بین میبره

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

در خیلی از جاهای ایران دیدم که آب ها تصفیه نمیشند! (شاید در 99 درصد شهر های ایران چیزی به اسم آب تصفیه شده وجود نداره) ؛ و فقط با یک سری فیلتر (بسته به سلیقه و نه هیچ دلیل علمی) فرایند گند زدایی روش انجام میشه!
    حالا این تصفیه نکردن آب بخوره تو سرشون!!
    من دیدم تو بعضی از شهر های جنوبی همچنان از لوله ها به جای آب ؛ نسکافه بیرون میاد از بس لجن و غیر بهداشتی هست آب هاشون!!!

فرایند تصفیه ی آب؛فراینده پیچیده ای هست که خیلی از ما اونو جدی نمیگیریم؛(و البته بدن خیلی ها بهش مقاوم شده!!)
    اما اون چیزی که ما از تصفیه ی اب در ذهن خودمون داریم؛فقط جمع کردن آت و آشغال از تو آب نیست و سپس هدایت به شاه لوله ها !!
    بلکه تا فرایند بالانس املاح معدنی رو هم شامل میشه!!

من از خیلی ها شنیدم که آب جوشیده شده املاح رو از بین میبره
    اگه به خاطر داشته باشم(و هنوز حافظه ی جوونی هامونو داشته باشیم! )؛در کتاب شیمی اول دبستان؛یه بخش در مورد سختی آب بود!!
    جوشیدن آب؛فقط سختیه آب رو کم میکنه!اونو تصفیه نمیکنه!!!
    و البته شاید هم یک سری آلودگی ها رو هم بتونه رفع کنه؛
    ولی عرض کردم؛تصفیه ی آب به همین مباحث ساده خلاصه نمیشه تا جایی که من اطلاع دارم!
    Last edited by S0R3N4; 02-07-2013 at 23:36.

17. این کاربر از S0R3N4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •