تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 37

نام تاپيک: چطور میشه صدا رو خشن و مردونه کرد؟

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام به نظر من پیش دکتر گوش و حلق و بینی باید برید..

سیگار حالت دورگه غیر طبیعی به صدا میده و اصلا جذابیت نداره ،بیشتر گوش رو آزار میده ..جیغ و داد زدن هم به تارهای صوتی آسیب

میرسونه..یه مطلبی تو یه سایت می خوندم براتون میذارم ولی بهتره این کار رو با دقت انجام بدین که به تارهای صوتی آسیب نرسونه و

به نظرم درباره این روش اول با پزشک مشورت کنید ..

تا به حال به سیب یا سیبک گلوی خود دقت کردید؟ این سیبک مهمترین بخش تنظیم صدای شماست، هرچه سیبک پایین تر باشد، صدا مردانه تر و هرچه سیبک بالاتر باشد صدا زنانه تر است، در واقع کنترل سیبک به کنترل طول مجرای صوتی کمک می کند. شما میتوانید این سیبک را با تمرین جا به جا کنید، با سفت کردن عضلات شکم، عضلات نیزه ای گلو یا با منقبض یا منبسط کردن فک خود می توانید این سیبک را جا به جا کنید، دست خود را روی سیبک خود قرار دهید و با انقباض یا انبساط گلو آن را جا به جا کنید (بالا برای زنانه و پایین برای مردانه)، با تمرین و تکرار سیبک گلو آرام آرام به سمت دلخواه شما حرکت می کند.
    یا

هنگامی كه انسان آب دهان خود را قورت می دهد، برآمدگی جلو گلو یعنی غضروف تیروئید گلو كه به سیب آدم یا سیبك گلو معروف است به طرف بالا حركت می كند.(برای یافتن این مسئله انگشت خود را روی برجستگی جلو گلو قرار دهید و سپس آب دهان خود را قورت دهید) و در این حالت است كه برای یك لحظه تارهای صوتی كشیده می شوند و نیز دیواره گلو به هم می چسبد و سپس فوراً رها می شود. اینجاست كه باید آنرا غنیمت بشماریم و اگر این حالت را بمدت حدود 30ثانیه نگه داریم، بطوری كه سیبك گلو در این مدت پایین نیاید و گلو نیز به هم چسبیده باشد، اگر بعد از انجام این عمل 30 ثانیه ای، شروع به خواندن كنیم با صدایی پرحجم مواجه خواهیم بود. (اگر می خواهید با مشكل كمبود نفس مواجه نشوید، ابتدا كمی نفس بگیرید).
    5-بم بودن (Pitch) صدا با مصرف غذاهای لعابدار همچون عدسی نیز مقدور است ولی داروی بدن عارضه ای سراغ ندارم...
    در آخر مراجعه به یک متخصص ENT و گوش وحلق وبینی را پیشنهاد می نمایم...

اینم اضافه کنم تمرینات خوانندگی که به صورت حرفه ای و اصولی هست (که به تارهای صوتی آسیبی نرسونه) هم ممکنه کمکتون کنه ..
    Last edited by V E S T A; 30-06-2013 at 23:29.

2. 8 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال alijigari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام به نظر من پیش دکتر گوش و حلق و بینی باید برید..

سیگار حالت دورگه غیر طبیعی به صدا میده و اصلا جذابیت نداره ،بیشتر گوش رو آزار میده ..جیغ و داد زدن هم به تارهای صوتی آسیب

میرسونه..یه مطلبی تو یه سایت می خوندم براتون میذارم ولی بهتره این کار رو با دقت انجام بدین که به تارهای صوتی آسیب نرسونه و

به نظرم درباره این روش اول با پزشک مشورت کنید ..

یا

اینم اضافه کنم تمرینات خوانندگی که به صورت حرفه ای و اصولی هست (که به تارهای صوتی آسیبی نرسونه) هم ممکنه کمکتون کنه ..
    1-سفت کردن عضلات نیزه گلو چطوری هست که سیبک را جا به جا کنم ؟
    2- با باز و بسته کردن فک میشه جلوی سیبک به سمت بالا را گرفت کاره راحتی هست فقط چند بار باید این کارو بکنم ؟
    3-فرمودید سیبک گلو را 30 ثانیه بگیرم
    چند بار باید این کارو تو طول روز انجام بدم ؟
    خیلی سخته هست فقط با زور انگشت میشه نگه داشت
    4-فقط سیبک در یک قسمت فرمودید به سمت پایین فشار بدم یک قسمت دیگه فرمودید وقتی به سمت بالا میره نگه دارم
    حالا کدوم کارو بکنم ؟
    Last edited by alijigari; 01-07-2013 at 10:52.

داره خودمونی میشه behrad_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

شما کارای عجیب غریب لازم نیست انجام بدین حتما به یک پزشک گوش حلق و بینی مراجعه کنید در مورد مشکل شما ضرر نداره به دکتر متخصص بیمارستان میلاد تهران مراجعه کنید نمونه ای مثل شما بود که چند پزشک رفته بود و جواب نگرفته بود و با یک جلسه در این بیمارستان مشکلش حل شد البته چند سال قبل رفته بود
    Last edited by behrad_f; 02-07-2013 at 01:16.

5. 3 کاربر از behrad_f بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز M e i s a m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    هــمـدان

پيش فرض

سیگار نفس رو میگیره ولی قلیون باعث میشه ته صدای ادم به لرزه بیفته و اگر قلیون کش باشی و 20 سالت باشه همه فکر میکنن 40 سالته یا فکر میکنن داری تقلید صدا میکنی که کلفت حرف بزنی در صورتی که صدات رو نازک هم میکنی که ملت حالیشون بشه چی میگی
    مکمل های ورزشی هم به علت داشتن هورمون باعث میشن صدای شما کلفت تر بشه ولی چون هورمون مستقیم وارد بدن میشه مشکلاتی هم ایجاد میشه مثلا دستگاه تناسلی کارش کمتر میشه و رو به ضعف میره البته این در مورد کسایی هست دائمی مصرف میکنند و زیاد وگرنه برای همه ضرر نداره

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

و البته قلیون و سیگار هم مشکلات و مضرات مخصوص به خودش رو داره .
    دلیلی نداره که بیایم قلب , ریه , دندانها , خون و ... رو به مرز نابودی و آلودگی ببریم فقط برای این که صدای کلفتی داشته باشیم !

8. 11 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

دوستان چه جوری میشه صدا را بم و خشن کرد --راه حلی بفرمایید
    این موضوع کاملا ژنتیکی هست .من تا قبل بلوغ صدام دخترونه بود بعد ب بلوغ که رسیدم بقدری عوض شد که یادمه واسه مسخره بازی اوپرا میخوندم مثل فیلم ترسناک .ولی واسه حرف زدن صدای بم هم مشکلات خودشو داره توجمع زیاد واضح نیست . DJ ALIGATOR صداشو شنیدی دخترونس و خیلی نازک ولی تو موزیکاش صداش کلفته!! تمرین صدا کن و با یک مشاور و روانشناس هم درارتباط باش که کمکت کنه توجامعه چطورباش کنار بیای
    میشه از پودر های مکمل بدنسازی استفاده کرد هر کی خورده صداش بم شده اما خش دار نشده فقط باید هر روز ورزش های پر تحرک کرد که به موشکل برنخورید
    البته باعث عقیم شدن میشه وکوچک شدن ب ی ض ه و ... چون همشون هورمون تستسترون هست به هیچ عنوان توصیه نمیشه .
    Last edited by raana; 14-02-2014 at 17:29.

10. 2 کاربر از pcgamer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز M e i s a m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    هــمـدان

پيش فرض

حالا من اگه بخوام راهی پیشنهاد بدم به این عزیزمون فقط و فقط ورزش های سنگینه یعنی رزمی سطح بالا با یک مربی خوب یا بدنسازی طوری که واقعا به خودت فشار بیاری و باعث شی بدنت از حد عادی بیشتر کار کنه که واقعا جوابگو هست البته به شرطی که مشکل ایشون سطحی باشه و جدی نباشه که دیگه اون رو دکتر ها تشخیص میدن
    Last edited by raana; 14-02-2014 at 17:27.

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

دوس عزیز شما چند سالتون هست؟ ممکنه به مرور زمان صداتون کم کم بم تر بشه
    مشکل من بر عکس ایشونه تو سن بلوغ اینقدر صدام بم و خشدار بود که خودم موقع حرف زدن سر درد می گرفتم الانم صدام پشت تلفن از صدای بابام هم کلفت تره مشکل اصلی خشدار بودنشه راهی برای درستکردنش هست؟

13. این کاربر از akpa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال پرسش و پاسخ پزشكی laxer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Th

پيش فرض

تزریق تستوسترون انانتات (یا دیگر مشتقات تستوسترون) تحت نظر ارولوژیست.
    برای جلوگیری از عوارض بهتر است فواصل تزریق زیاد باشد. (سه هفته یک بار دوز 250)

15. 2 کاربر از laxer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2014

پيش فرض

دوست عزیز به عنوان یک صدا پیشه نه چندان با تجربه عرض میکنم. اینکه صدای هر کس یونیک خودشه چیزی که مهمتره تکنیک و فن بیانه که اگر واقعا علاقه دارید راهش نه سیگار و قلیونه نه کراتین و مکمل بدنسازی و ...
    این موارد نه تنها صدات رو درست نمیکنه بلکه چنان آسیبی به بدن از جمله ریه و تارهای صوتی میزنه که قابل بازگشت نیست و شما برای حل یک مشکل چند مشکل خیلی بدتر میسازی .صدای خوب صدای بم کلفت یا خشدار نیست صدا پارامتر های زیادی داره که با تمرین های درست در نهایت می تونی جای درست صداتو پیدا کنی و به عبارتی صداتو بسازی پیشنهاد میکنم با کسایی که واقعا در این رابطه اطلاعاتی دارن مشورت کنی چون بسیاری از ما ایرانی ها عادت داریم در مورد موضوعاتی که اصلا در تخصصمون نیست نظر میدیم و بعضا نسخه میپیچیم که در نهایت باعث میشه شخص رو تو دردسر بندازیم. من صدای شما رو نشنیدم و نمیدونم مشکلی که گفتید در چه حده .اگر فکر میکنید به لحاظ جهازصوتی دچار مشکلی هستید به پزشک متخصص باید مراجعه کنید در غیر این صورت برای تقویت گفتار و بیان و به طور کلی تر آوا و صوت آموزشگاه های زیادی برای فن بیان و آواز وجود داره که اگه ک همت کنین میتونی یه استاد خوب پیدا کنی تا این تمرین های درست رو بهت نشون بده و بعدش با اراده و تمرین خودت اگه خدا بخواد به چیزی که میخوای میتونی برسی.
    کتاب هایی هم در این زمینه به چاپ رسیده که برای آشنایی با مفاهیم تئوری بیان و فراتر از اون بهتون بسیار کمک میکنه. سوالی داشتین بپرسین

17. 3 کاربر از MohammadSamIT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •