تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 61

نام تاپيک: بن بست (مرگ تدریجی یک رویا)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2013
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض بن بست (مرگ تدریجی یک رویا)

سلام به همه ی استادای عزیزم

ممنونم از وقت وحوصله ای که به خرج میدین. بنده بخاطر عجله (اشتباه همیشگی من) با 2.300ت تا حد70% تحت تاثیر نظر فروشنده که خدا ازش نگذره، ایسر Aspire V3-571G-53236G75Maiiگرفتم با گارانتی ویستا یا همون الماس با این کانفیگ:

Intel Core i5-3230M 2.6GHz with Turbo Boost up to 3.2 GHz

NVIDIA GeForce 710M with 2 GB Dedicated VRAM

15.6” HD LED LCD

6 GB DDR3 Memory

750 GB HDD

DVD-Super Multi DL drive

Acer Nplify 802.11a/g/n + BT 4.0

6-cell Li-ion battery

طوسی (Gray) (که نمیدونم چرا رنگ طوسی این مدل این قدر کمه! همه جا رنگ مشکیش تبلیغ میشه! توی ویترین اکثر فروشگاهها و سایت های معتبر و غیر معتبر و خیلی جاهای دیگه. نمیگم نیست. خیلی کمه. حتی توی تبلیغات خود سایت ایسر!)

بقیه ی مشخصاتش هم زیاد مهم نیست. حالا من به شدت پشیمونم. متوجه شدم اچ پی و دل و لنوو با همین قیمت مدلای بهتری داشتن. البته یک روز بعد از خرید. که این خودش درد بزرگیه که خدا نصیب گرگ بیابون نکنه. بدون اغراق قسم میخورم از اوایل فروردین تا حالا هر روز 1 تا2 ساعت وقت استراحتم رو توی محل کار صرف تحقیق توی اینترنت راجع به همه ی برندها ومدل های مختلف نوت بوک ها و تمام مسائل مربوط بهشون کردم. هرچقدر گشتم یه نقطه ی مثبت پیدا کنم توی این مدل نشد که نشد و هر دفعه بیشتر نقص و عیب هاشو فهمیدم.حالا این نوت بوک روی میز هر روز جلوی جشم منه و عزابم میده. اونقدر که حتی سعی میکنم دستم بهش نخوره.

بدترین قسمت داستان اینه که این دستگاه از روزاول مشکل فابریکی هم داشت. بعد از حدود 2 ساعت کار خاموش میشه. نه هشداری نه پیغامی نه هیچی. گارانتی 3 تا یک هفته نگهش داشت اما درست نشد. با کلی داد و بیداد و سر و صدا اجازه دادن وارد بخش تعمیراتشون بشم. توی تمام تست ها از همه جای این لپ تاپ هیچ مشکلی پیدا نشد. اما هنوز هر چند وقت یکبار که مجبور میشم ازش استفاده کنم اینجوری میشه. این دیگه یعنی نهایت بدبختی!!! گارانتی میگه شما عیب این دستگاه رو پیدا و ثابت کن من تضمین میکنم که حتی تعویضش کنم به جای تعمیر. گیر کردم.تقریبا مطمئنم که پیدا کردن مشکلش خیلی سخته چه برسه به تشخیص از راه دور. پس نشونه هاش رو نمیگم که بیشتر از این سرتونو درد نیارم.

چون کارکرده حساب میشه قیمتش خیلی پایینه و اگه بفروشمش نصف همین رو هم نمیتونم بگیرم. احساس میکنم کلاهی رفته سرم که تا نوک کفشم میرسه.

حالا غرض از مزاحمت اینکه عبرت بگیرید از بنده و اشتباه منو مرتکب نشین و مهمتر اینکه اگر کسی راه حلی به ذهنش میرسه یا تجربه مشابهی داره لطف کنه، منت بگذاره، منو راهنمایی کنه. فکراین مشکل حتی توی خواب هم ولم نمیکنه! پیشاپیش، بی نهایت از لطف و توجه همه ی عزیزان مچکرم! خیلی مطالب دیگه هم بود که خلاصه کردم.
    Last edited by پیمان.; 19-06-2013 at 21:45.

2. 3 کاربر از پیمان. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال NorthBridge's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

بعد از حدود 2 ساعت کار خاموش میشه.
    روی باتری یا برق؟
    همین مشکل رو بیشتر توضیح میدید؟

4. این کاربر از NorthBridge بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2013
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اکثرا با باتری کار میکرده. هیچ برنامه یا کار سنگینی هم انجام نداده. حرارتش هم با برنامه ی CPUID HWMonitor اندازه گرفتم که نهایتش به 50-51 میرسه.(حرارت پکیج CPU) تو هر حالت مختلفی اینجور میشه. گاهی هم اصلا خاموش نمیشه.
    Last edited by پیمان.; 19-06-2013 at 21:53.

پروفشنال NorthBridge's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

خب وقتی بعد از 2 ساعت کار با باتری خاموش میشه یعنی باتری دشارژ شده و باید با برق کار کنید
    شما با برق کار کنید و ببینید بازم بعد 2 ساعت خودش خاموش میشه یا نه
    البته اگر مدتی بیکار باشه هم بسته به تنظیمات power options در ویندوز ممکنه استدبای یا هایبر و یا شات دان بشه
    در مجموع من فکر نمیکنم دستگاه مشکلی داشته باشه یا سر شما کلاه رفته باشه

7. 3 کاربر از NorthBridge بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2013
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ای کاش مشکل این چیزا بود که اگه اینجوری بود 3 هفته گارانتی نگهش نمیداشت. زیاد نه اما به اندازه ی خودم سر در میارم از دستگاههای الکترونیکی و تعمیراتشون. تجربه هم در حد 2 سال دارم. چه باتری شارژش تموم بشه، چه نشه این مشکل هست. تنظیمات پاور رو هم به خدا بیشتر از هزار بار چک کردم. فکر میکنم مشکلش پیچیده تر از این حرفاست. البته بیکار هم نبودم. با چند نفر که استاد کامپیوتر هستن هم مشورت کردم. دوست و رفیق و مغازه دار نه. استاد واقعی با تجربه و تحصیلات. همه ی احتمالات از کوچکترین تا بدترینش رو در نظر گرفتن ولی آخرش نفهمیدن چشه! حرف آخرشون این بود که باید بازش کنیم که بنده گفتم اول از گارانتیش استفاده کنیم بعد اگر نشد راههای دیگه. البته گارانتی نداره. وارانتی داره. دوستان، همه میدونن، اما یادآوری میکنم که وارانتی شامل تعمیرات میشه و به هیچ وجه قانون تعویض نداره ولی گارانتی تعویض هم میکنه. جالبه بدونید که خدمات پس از فروش ایسر در تمام کشورها به صورت وارانتی هستش. (متاسفانه) هیچ کاری باهاش انجام نشده منظورم برنامه ایه که نیاز به پردازش زیاد و قوی و گرافیک قوی داشته باشه باهاش انجام نشده نه اینکه اصلا هیچ دستی بهش نخورده و هایبرنیت یا استندبای شده. این نکته هم جالبه بدونید که بعد از روشن کردن میره روی صفحه ی انتخاب سیف مد که نشون میده ویندوز به درستی خاموش نشده. این مورد رو حتی توی تاریخچه ی مشکلات و اتفاقات ویندوز هم نشون میده. و هیچ توضیحی هم نمیده. خاموش شدنش هم همراه با صدای مدار سویئچ پاوره. این صدا فقط در مواقعی که دستگاه در حالت اضطراری هست میاد و بلافاصله خاموش میشه. باور کنید تک تک قطعاتش رو جلوی چشم خودم از صبح تا ظهر تست کرده گارانتی. حتی آداپتور و تبدیلش رو.
    Last edited by پیمان.; 19-06-2013 at 22:30.

9. این کاربر از پیمان. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه alip300's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    فرقی هم داره ؟!

پيش فرض

ایسر کم شرکتی نیست،درسته لپ تاپاش نسبت به اچ پی و لنوو به مقدار ارزونتره ولی کیفیتش هم مثله اوناست...
    خیلی از این موارد واسه اچ پی و... هم رخ داده....
    من نزدیک 1/5 ساله که ایسر(5750) دارم...روزانه نزدیکه 10-12 ساعت یکسره روشنه...خیلیم باهاش بازی تموم کردم...تاحالا که مشکلی واسش پیش نیومده فقط فنش بعد یه سال صداش درومد که اونم بازش کردم بهش روغن زدم ولی دوباره بعد یه مدت باز خراب شد بعد دیگه کلن فنش واستاد حدود یه ماه همینجوری باهاش کار کردم یعنی بدون فن(به عمق فاجعه پی ببر)بعد دوباره بازش کردم یه روغن دیگه زدم....
    اینا رو گفتم که بگم درست نیست خرابی چندتا لپ تاپ و به حساب کل شرکت و اون مدل گذاشت...

11. 2 کاربر از alip300 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2013
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کاملا حق با شماست جناب علی. برادرم از سری تراول میت همین ایسر یه دستگاه گرفت چند ماه پیش. مثل توپ فوتبال باهاش روپایی میزنه ولی هیچ مشکلی نداره. البته هم شما خیلی با دل و جرئتی و هم اینکه شانس خوبی داشتی که توی یک ماه چیزیش نشده. ایسر برند دوم تمام جدول های فروش دنیاست و از قدیمی ترین تولید کنندگان قطعات کامپیوتره. میدونید که اچ پی از کیفیت پرینتر هاش چند سالیه که معروف شده. ایسر از اول کارش متوسط رو به خوب بوده و از اکثر برندها با تجربه تر و قدیمی تره. قدیمی ترین شرکت گارانتی و وارد کننده محصولات ایسر در ایران هم سازگار ارقام و شرکت الماس خاورمیانه است که اسمی ازش نیست. ولی از همه جا یه خرابش دست ما رسید. در هر حال بابت توجهتون مچکرم.

13. این کاربر از پیمان. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه amin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

خب دیگه وقتی به حرف فروشنده گوش بدین همین می شه! نمی دونم ما ایرانیا چرا انقدر گوشمون به حرف فروشنده است؟!!البته امیدوارم مشکل شما هم حل بشه.ولی خواهشا این براتون درس بشه که حتی رفتید شلوار و کفش هم بخرید به حرف فروشنده کوچکترین توجهی نکنید.چون اینجا ایرانه.حتی خواستید شامپو . مسواک هم بخرید برید کلی سرچ کنید تو نت بعد برید مدل خوب رو بخرید!

مدل V3 خیلیا اینجا داشتند و راضی بودن.فکر نمی کنم این مدل مشکل دار باشه.شاید مال شما اینطر بوده از بد شانسی یا فروشنده جنس خراب انداخته.نمی دونم

راستی در مورد HP هم بگم چند سال نیست که معروف شده.اتفاقا تقریبا قدیمی ترین برند در زمینه pc یا لپتاپ بین برندها دیگه است
    Last edited by amin666; 20-06-2013 at 14:30.

15. 3 کاربر از amin666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2013
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درسته. درس گرفتم. تا حدودی این عادت رو قبلا داشتم اما الان به قول شما هر نوع خریدی بدون کسب اطلاعات از چند منبع مختلف نباید انجام بدم. از اون دسته افرادی نیستم که عقلمو بدم دست فروشنده یا دیگران! اما انگار قسمت بود که توی این مورد تجربه ی بسیار سخت و گرونی بدست بیارم. درد دل منم همینه که کسی نیست که مورد مشابهی رو تجربه کرده باشه تا بتونه راهنمایی کنه. در مورد اچ پی هم اگر اشتباهی شد شما ببخشید. شاید من اشتباه کرده باشم. ممنون که تذکر دادین. حتما اصلاح میکنم.
    Last edited by پیمان.; 20-06-2013 at 17:33.

17. این کاربر از پیمان. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز kiuq's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

عزیز شما یه بار تو یه خط به صورت خلاصه میگی مشکلت چیه ؟

19. این کاربر از kiuq بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •