تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: مشکل در cpu

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض مشکل در cpu

با سلام خدمت دوستان
    ی مادر برد دارم که وقتی کابل برق سی پی یو را وصل می کنم روشن نمیشه در صورتی که وقتی سوکتشو از مادر برد جدا می کنم سیستم روشن میشه .ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .با تشکر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

مگه cpu هم کابل برق داره؟؟؟؟

احتمالا اون کابل برق فن سی پی یو هست.... که اگه کابلش در بیاد فن کار نمیکنه و cpu آسیب میبینه...

میشه یه عکسی چیزی بدین؟؟؟
    وقتی کابل رو میزنید کل سیستم روشن نمیشه ؟؟
    وقتی کابل رو در میارید . سیستم بدون هیچ مشکلی بالا میاد؟؟؟ بعد از اینکه روشن میشه بعد از مدتی خاموش نمیشه خود به خود؟؟؟

همه جوره دیده بودم به جز این مورد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض l

مگه cpu هم کابل برق داره؟؟؟؟

احتمالا اون کابل برق فن سی پی یو هست.... که اگه کابلش در بیاد فن کار نمیکنه و cpu آسیب میبینه...

میشه یه عکسی چیزی بدین؟؟؟
    وقتی کابل رو میزنید کل سیستم روشن نمیشه ؟؟
    وقتی کابل رو در میارید . سیستم بدون هیچ مشکلی بالا میاد؟؟؟ بعد از اینکه روشن میشه بعد از مدتی خاموش نمیشه خود به خود؟؟؟

همه جوره دیده بودم به جز این مورد

آقا روشن میشه نه اینکه مث مادر برد عادی باشه و سیستم عامل را بالا بیاره فقط فن سی پی یو و هارد و ی لامپ تو مادربرد رو روشن میکنه الا خود سی پی یو رو .اینم عکس از مادر برد [[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]
    وقتی کابل سوکت نمایش داده شده را وصل می کنیم مادر برد روشن نمیشه .و به محض بیرون آوردن روشن میشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

من احتمال میدم از فنتون هست... ممکنه تداخلی صورت میگیره.... یا اینکه منبع تغذیه تون دچار مشکل شده باشه....

دوستان دیگه هم نظر بدن.. ممنون میشم

در ضمن اون هم کابل برق فن cpu هست..

کـاربـر بـاسـابـقـه Amir Hossein's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    ذهن فــــــاســــــد محل تحصیل:              ...Wrong Floor

پيش فرض

احیانآ پاور شما از سری های حرفه ای نیست که چند تا سوکت ATX داشته باشه؟
    اگه چند تا سوکت ATX دارین بقیه رو امتحان کنین
    محض اطمینان باتری رو هم چند دقیقه در بیارین باز بذارین سرجاش
    Last edited by Amir Hossein; 18-06-2013 at 21:42.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

من احتمال میدم از فنتون هست... ممکنه تداخلی صورت میگیره.... یا اینکه منبع تغذیه تون دچار مشکل شده باشه....

دوستان دیگه هم نظر بدن.. ممنون میشم

در ضمن اون هم کابل برق فن cpu هست..
    اتفاقا با ی پاور دیگه هم امتحان کردم و باتری هم چند بار برداشتم بازم نشد و قبل از اینکه این کارا رو بکنم اولین بار روشن شد ولی بعد دیگه با وصل بودن این کابل روشن نشد .ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .با تشکر از همه شما

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

خب اگه از پاور نباشه.... فقط 2 گزینه میمونه... یکی فن cpu و دیگری مادربرد..

شما اگر میتونید با یک فن دیگه تست کنید.. اگر اون هم جواب نداد 90% احتمال میدم مشکل از مادربرد هست. اون 10% هم میزارم احتمال اشتباهم..

البته اینم بگماا.. اگر اون کابل رو نزنید .. فن cpu کار نمیکنه و پس از یکی دو دقیقه احتمال آسیب دیدن cpu هست. احتیاط کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

خب اگه از پاور نباشه.... فقط 2 گزینه میمونه... یکی فن cpu و دیگری مادربرد..

شما اگر میتونید با یک فن دیگه تست کنید.. اگر اون هم جواب نداد 90% احتمال میدم مشکل از مادربرد هست. اون 10% هم میزارم احتمال اشتباهم..

البته اینم بگماا.. اگر اون کابل رو نزنید .. فن cpu کار نمیکنه و پس از یکی دو دقیقه احتمال آسیب دیدن cpu هست. احتیاط کنید

اول تشکر می کنم برای سغی شما در راهنمایی نده ولی دوست گرامی فن سی پی یو در این مدل مارد برد بصورت جداگانه است که روی مادر برد نصب میشود.پس مال فن نمی تونه باشه ضمنا اینم بگم که این مادر برد چند تا خازن هم ازش عوض کردم .بعدهم تغییری احساس نشد و بازم با این کابل روشن نمیشه بدون آن روشن میشه .به نظرم باید بهش شوک داده بشه اگه میشه بیشتر راهنماییم کنید تشکر می کنم .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

سلام
    یا از خازن های اطراف سی پس یو هست و یا از ماسفت های اطراف سی پی یو و یا آی سی pwm سی پی یو سوزیده . حالل برو درستش کن . در ضمن اون 4 تا سیم زرد هم که میگی برق pwm مدار سی پی یو هست . اگر اتصال توی این مدار باشه سی پی یو فعال نمیشه و مادر بورد استارت نمیکنه . همینایی رو که گفتم رو چک کن درست میشه .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •