تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 615 از 751 اولاول ... 115515565605611612613614615616617618619625665715 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,141 به 6,150 از 7510

نام تاپيک: بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

اگه نباشه جاش خالی می مونه rahman0158's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

زنگ زدم یارو‌گفت اینارو به کارشناس که میاد بگو
    حالا شما با توجه به پارامترای خطم به نظرت مشکل از نویز نیست پس؟
    خیر با توجه به عکسی که از وضعیت خط و مودم گذاشتید مشکل نویز ندارید

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

2. این کاربر از rahman0158 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه nobody2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    جلو مونیتور

پيش فرض

راهنمایی :

دوستانی که مشکل نویز خط رو خط ADSL دارند بهشون پیشنهاد میکنم حتما از مودمهای ASUS استفاده کنند .این مودم ها برخلاف سایر مودم ها (تا اونجا که من چند مدل دیگه را داشتم و دیدم) تنظیمات دقیق برای خط ADSL و تنظیم میزان نویز و پایداری خط دارند .

این تنظیمات کمک بسیار زیادی میکنند که شما بتونید قطعی را کم کنید و از طرفی به حداکثر سرعتی که خطتون اجازه میده دست پیدا کنید .من خودم تو شمال سمت چالوس خطم شدید نویز داره و رو اکثر مودم ها اصلا ADSl وصل نمیشه یا با سرعت زیر 700 800 کیلوبایت ولی با دستکاری این تنظیمات خطم رو 4 مگ بالا میاد و قطعی هم ندارم .

عکس زیر را ببینید :
    البته این عکس مربوط به نت تهرانم هست که نویز خود خط کمی بهتره و سرعتم بالاتر .منظور نشان دادم صفحه خود تنظیمات هست .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4. این کاربر از nobody2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام سیم کشی خونه رو عوض کردم نویز کمتر شده
    الان بیشتر از 8 مگ بازم جواب نمیده؟؟

تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    جلو مونیتور

پيش فرض

فاصلتون تا مرکز چطوره ؟ کم یا زیاد ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    جلو مونیتور

پيش فرض

دوستان لطفا راهنمایی کنند .

از سر خیابون تا خونه یه کابل 5 زوج تلفن کشیدم که فقط یه زوجش را استفاده میکنم . ( 600 متر سیم )
    نویز خط کمی بالا هست .بنظرتون اگر از سر سیم یعنی سر خیابون کل این 5 زوج را بهم وصل کنم (کلا 10 تا سیم هست که من میخوام هر 5 تا رو یکی کنم کلا بشه 2 تا سیم ) اینجوری امکان داره نویز خطم کمتر بشه ؟ از نظر تئوری قطر سیم بیشتر میشه (هر 5 تا سیم میشه یکی) ولی میخوام بدونم اینکه سیم ها کنار هم هستند یا مثلا پیچش سیم ها دور هم در طول مسیر امکان داره رو نویز تاثیر منفی بزاره ؟

سوال دوم اینکه میخوم سر سیمها را کلا در تمام اتصالات کاری کنم که خیالم راحت بشه نویز از اتصالات کمترین حد هست .بنظرتون اتصالات را لحیم کنم و بعد لنت برق بپیچم دورشون برا آببندی خوبه که اکسید نشند ؟یا کمتر اکسید بشند ؟

سوال سوم : کابلم از نوع فول دار هست ولی سر و ته فویل خط به جایی وصل نیست .میخواستم ببینم برای تخلیه نویز یا بار الکتریکی یا .... نباید سر و ته این فویل به جایی وصل بشه ؟
    Last edited by nobody2000; 23-06-2018 at 17:37.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

سلام دوستان من مودم تندا d151 دارم تا چند وقت پیش سرعت اینترنتم رو 12 مگ به راحتی بدون نویز قرار داشت اما چند روزه مودم بیشتر از 2 مک رو نمیکشه میگم احتمال داره مودم خراب شده باشه؟
    سرویسم 8 مک آسیا تک هست

کاربر فعال انجمن اینترنت misam5526's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام سیم کشی خونه رو عوض کردم نویز کمتر شده
    الان بیشتر از 8 مگ بازم جواب نمیده؟؟
    در صورتی که از پروفایل گیم خارج کنید، احتمالا تا 12 مگ بکشه ولی در شرایط فعلی که روی پروفایل گیم بستید همین وصعیت حالت مطلوبشه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

سلام دوستان من مودم تندا d151 دارم تا چند وقت پیش سرعت اینترنتم رو 12 مگ به راحتی بدون نویز قرار داشت اما چند روزه مودم بیشتر از 2 مک رو نمیکشه میگم احتمال داره مودم خراب شده باشه؟
    سرویسم 8 مک آسیا تک هست
    دوستان کسی نیست کمک ما کنه؟ چطور از سلامت مودم تندا میتونم اطمینان حاصل کنم؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

دوستان کسی نیست کمک ما کنه؟ چطور از سلامت مودم تندا میتونم اطمینان حاصل کنم؟
    احتمالش وجود داره اما کمه
    برای بررسی این موضوع شما باید یک مودم دیگه رو بیارید و با اون وصل بشین ، ببینید کشش خطتتون چقدر میشه .
    البته تمام این آزمایش ها بدون استثنا باید از درب منزل انجام بشه و بعد از قطع سیم کشی داخل منزل از روی خط تلفن ، مودم را بطور کاملا مستقیم به ورودی خط تلفن به منزل متصل کنید و تست سرعت رو با مودم قدیمی و یک یا دو مودم جدید که برای آزمایش گرفتین انجام بدین .

معمولا مشکل نویز و کاهش پهنای باند به علت خرابی خط و مخصوصا سیم کشی داخل منزل رخ میدهد .
    در بعضی موارد مشکل از سمت آی اس پی نیز میتواند باشد ، به عنوان مثال من در شرکت پارس آنلاین ، زمانی که خطم رو روی چهارده مگابیت تنظیم میکردن ، دائم قطعی داشت و کشش خط رو 12 مگ اعلام کرده بودن به من ،
    بعد از تغییر آی اس پی ، پهنای باند من بطور ثابت 16 مگابیت شد و در طی ماه ها حتی شاهد یک قطعی خط نیز نبودم و قادر هستم از تمام پهنای باند خودم استفاده کنم.

اما خرابی مودم در اتصال به اینترنت یک اشکال بسیار بسیار نادر هست ،
    مودم ها سیستمی دارند که در صورت نویز بالا برای برقراری ارتباط سرعت خودشون رو در مرور زمان و با افزایش پاکت های داده ناموفق ارسال/دریافت شده کاهش میدهند و در مجموع همیشه برای حفظ کیفیت بالا در اتصال همیشه میبایست هر دو روز یک بار ، اتصال مودم به اینترنت را قطع و وصل کرد و یا آنرا روشن و خاموش نمود.

12. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    جلو مونیتور

پيش فرض

دوستان لطفا راهنمایی کنند .

از سر خیابون تا خونه یه کابل 5 زوج تلفن کشیدم که فقط یه زوجش را استفاده میکنم . ( 600 متر سیم )
    نویز خط کمی بالا هست .بنظرتون اگر از سر سیم یعنی سر خیابون کل این 5 زوج را بهم وصل کنم (کلا 10 تا سیم هست که من میخوام هر 5 تا رو یکی کنم کلا بشه 2 تا سیم ) اینجوری امکان داره نویز خطم کمتر بشه ؟ از نظر تئوری قطر سیم بیشتر میشه (هر 5 تا سیم میشه یکی) ولی میخوام بدونم اینکه سیم ها کنار هم هستند یا مثلا پیچش سیم ها دور هم در طول مسیر امکان داره رو نویز تاثیر منفی بزاره ؟

سوال دوم اینکه میخوم سر سیمها را کلا در تمام اتصالات کاری کنم که خیالم راحت بشه نویز از اتصالات کمترین حد هست .بنظرتون اتصالات را لحیم کنم و بعد لنت برق بپیچم دورشون برا آببندی خوبه که اکسید نشند ؟یا کمتر اکسید بشند ؟

سوال سوم : کابلم از نوع فول دار هست ولی سر و ته فویل خط به جایی وصل نیست .میخواستم ببینم برای تخلیه نویز یا بار الکتریکی یا .... نباید سر و ته این فویل به جایی وصل بشه ؟
    دوستان لطفا یکی هم جواب این پست من را بده چند روزه این سیم بان مخابرات منتظره باهاش تماس بگیرم .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •