تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 718 از 751 اولاول ... 218618668708714715716717718719720721722728 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,171 به 7,180 از 7510

نام تاپيک: بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

آخر فروم باز rz21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    Old Trafford

پيش فرض

سلام دوستان..من نویز خطم هیچ مشکلی نداره اما به یک باره میزان ارورهای دریافتی مودم بسیار بالا میره و باعث قطعی خط میشه..مثلا توی دو ساعت مودم نهایتا دو ارور دریافت می‌کنه اما به یک باره میزان ارور مودم به هزار میرسه..الان توی ستون آخر این جدول میزان ارورها رو می‌بنیید. مشکل از چی می‌تونه باشه؟

Last edited by rz21; 21-01-2021 at 12:48.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

دوستان این سرویس 16 مگ مخابرات هست. لطفا از نظر نویز یه بررسی می کنید. به نظرم مشکل خیلی زیاد هست.

اگه نباشه جاش خالی می مونه kenshikan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

سلام دوستان..من نویز خطم هیچ مشکلی نداره اما به یک باره میزان ارورهای دریافتی مودم بسیار بالا میره و باعث قطعی خط میشه..مثلا توی دو ساعت مودم نهایتا دو ارور دریافت می‌کنه اما به یک باره میزان ارور مودم به هزار میرسه..الان توی ستون آخر این جدول میزان ارورها رو می‌بنیید. مشکل از چی می‌تونه باشه؟

پارامترهاي خط شما عالي هستند. خطا چيزيه که پيوسته در همه لينکها رخ مي ده و تعداد خطا به حجم ترافيک شما بستگي داره.

بايد به جاي اين عدد، نسبت يا درصد خطا (=تعداد خطاها بخش بر همه بسته ها) رو به دست بياريد. يعني از زمان وصل شدن تا چند ساعت مشخص يا يک روز در نظر بگيريد و در پايان اون بازه با شمارنده بسته ها در کامپيوترتون يا وايرلس/لن خودم مودم مقايسه و تقسيم کنيد.

قطع شدن خط ممکنه از کلنجار رفتن اپراتور با کافو باشه و الزاما به خاطر خطا نيست.

4. این کاربر از kenshikan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

دوستان این سرویس 16 مگ مخابرات هست. لطفا از نظر نویز یه بررسی می کنید. به نظرم مشکل خیلی زیاد هست.

حاشيه سيگنال شما در اين سرعت (10 مگ) کمي پايين هست. بهتر بود به 10 و بيشتر مي رسيد. اين يعني نويز کمي بيش از نرمال داريد. بقيه پارامترها خوبن و سرعت ها رو روي عدد خوبي بسته ان.
    اگه همه مسير سيم کشي رو بررسي و بهسازي کرديد و هنوز ناپايداري و قطع و وصل داريد، بگيد سرعت رو روي 8 بگذارن، يا خودتون توي مودم ببريد روي حالت g.dmt

6. این کاربر از kenshikan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز rz21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    Old Trafford

پيش فرض

پارامترهاي خط شما عالي هستند. خطا چيزيه که پيوسته در همه لينکها رخ مي ده و تعداد خطا به حجم ترافيک شما بستگي داره.

بايد به جاي اين عدد، نسبت يا درصد خطا (=تعداد خطاها بخش بر همه بسته ها) رو به دست بياريد. يعني از زمان وصل شدن تا چند ساعت مشخص يا يک روز در نظر بگيريد و در پايان اون بازه با شمارنده بسته ها در کامپيوترتون يا وايرلس/لن خودم مودم مقايسه و تقسيم کنيد.

قطع شدن خط ممکنه از کلنجار رفتن اپراتور با کافو باشه و الزاما به خاطر خطا نيست.
    مرسی از پاسخت... من به دقت بررسی کردم این ارورها رو..همینطور که گفتم توی یه بازه‌ی زمانی مثلا 6 ساعته شاید تعداد ارورها به 50 هم نرسه که خیلی خوبه. اما به یک دفعه هزار ارور اضافه میشه و لینک مودم میپره. ورودی سیم تلفن به منزل رو لخت کرده بودم و به سیم تلفن وصل کرده بودم. اون قسمت کمی آویزون بود و با باد اومدن تکون می‌خورد. حالا به تازگی چسب برق بهش زدم و اون قسمت را کاملا ثابت کردم تا باد نتونه سیم رو تکون بده. امیدوارم این مشکل برطرف بشه.

8. این کاربر از rz21 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

سلام
    آقا من یکسری اقدامات انجام دادم سیمکشی هارو درست کردم و .... نویز خط بهتر شد . ببینید این عکس روی سرعت 512 کیلوبیت :

قرار دادمم این روزاست که تموم بشه . 6 روز دیگه تمومه . میتونم 8 مگابیت ماهی 40 گیگ کمپین ماندگار با این وضعیت خط بگیرم؟
    ميرايي خط بسيار بالاست (45). با اين اندازه افت سيگنال، پهناي باند نمي تونه به 8 برسه. پست هاي جلوتر رو بخونيد و روي سيم کشي کار کنيد. اگر ميرايي بهتر شد، تصميم بگيريد.

10. این کاربر از kenshikan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

:VDSLاستاندارد ITU G.993.1 با سرعت دانلود حداکثر ۵۵ مگابیت و آپلود حداکثر ۱۶ مگابیت. فاصله کاربران با مرکز مخابراتی یا کافوی نوری باید حداکثر ۱ الی ۱.۵ کیلومتر باشد. در VDSL پهنای‌باند بازه فرکانسی ۱۲ کیلوهرتز تا ۲۵ مگاهرتز استفاده می‌شود.
    :VDSL2استاندارد ITU G.993.2 با سرعت دانلود حداکثر ۱۰۰ مگابیت و آپلود ۱۰۰ مگابیت. فاصله کاربران با مرکز مخابراتی یا کافوی نوری باید حداکثر ۵۰۰ متر باشد. در VDSL2شاهد افزایش پهنای‌باند یا همان بازه فرکانسی تا ۳۰ مگاهرتز هستیم.
    :VDSL2+ استاندارد ITU G.993.2 Amendment 1 با سرعت دانلود حداکثر ۳۰۰ مگابیت و آپلود حداکثر ۱۰۰ مگابیت. فاصله کاربران با مرکز مخابراتی یا کافوی نوری باید حداکثر ۳۰۰ متر باشد. در VDSL2 فرکانس ارسال سیگنال‌ها به مرز ۳۵ مگاهرتز می‌رسد.
    یعنی خط من میرایی 15 داره فاصله هم 400 متر کدوم میشه برام؟
    اگر پارامتر رو از ADSL به دست آورديد ملاک خوبي براي VDSL نيست و تنها يه ديد کلي بهتون مي ده. ولي از نظر تئوري با فرض چنين عددهايي، دومي بهترين گزينه شما خواهد بود. دقت کنيد فاصله چشمي و متري از دم در خونه ملاک نيست و حتما طول سيمکشي رو بايد در نظر گرفت. بهتره درخواست بررسي کارشناسي بديد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2015
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

برای این وضعیت خط بخوام vdsl بگیرم سرعت 40 رو میده به نظرتون در شعاع 400 متری مخابرات هستیم
    اینکه تو حالت adsl2+ وصل نمیشه و افتاده تو این حالت اپراتور میگه خطتون نویز داره به نظرتون درسته یا چرت و پرت میگه؟

تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

برای این وضعیت خط بخوام vdsl بگیرم سرعت 40 رو میده به نظرتون در شعاع 400 متری مخابرات هستیم
    اینکه تو حالت adsl2+ وصل نمیشه و افتاده تو این حالت اپراتور میگه خطتون نویز داره به نظرتون درسته یا چرت و پرت میگه؟
    بنده تکرار مي کنم(!) که فاصله چشمي و متراژ خيابوني رو ملاک نگيريد. اگر سيم کشي درست مي بود شما در اين فاصله کوتاه تا 16 و 20 مگ رو هم مي تونستيد داشته باشيد. SNR پايين و لب مرزي نشوندهنده مشکل نويز و شايد مفصل بندي ضعيف سيم ها در مسير و توي خونه هست. متراژ هم ارز سيم کشي تون بيش از 1000 متر هست. ولي ميشه با بهبود سيم کشي اين متراژ هم ارز رو به متراژ واقعي نزديک کرد.

بديهيه که با همين شرايط بخواهيد وي دي اس ال بگيريد سرعت يا پايداري چنداني نخواهد داشت.

14. این کاربر از kenshikan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2015
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

بنده تکرار مي کنم(!) که فاصله چشمي و متراژ خيابوني رو ملاک نگيريد. اگر سيم کشي درست مي بود شما در اين فاصله کوتاه تا 16 و 20 مگ رو هم مي تونستيد داشته باشيد. SNR پايين و لب مرزي نشوندهنده مشکل نويز و شايد مفصل بندي ضعيف سيم ها در مسير و توي خونه هست. متراژ هم ارز سيم کشي تون بيش از 1000 متر هست. ولي ميشه با بهبود سيم کشي اين متراژ هم ارز رو به متراژ واقعي نزديک کرد.

بديهيه که با همين شرايط بخواهيد وي دي اس ال بگيريد سرعت يا پايداري چنداني نخواهد داشت.
    من از سرخط تست میگیرم میرایی میشه 14 بس مشکل از سیم کشی مخابراته

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •