تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 668 از 752 اولاول ... 168568618658664665666667668669670671672678718 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,671 به 6,680 از 7511

نام تاپيک: بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2015

پيش فرض

این وضعیت خط من در حال حاضر هست

سوال اینجاست که چرا با همچین Line Attenuationـی من نمیتونم پهنای باند بیشتری رو بگیرم؟
    جدا از اون مسئله شرایط بالا در حالت Annex Mode A هست که تقریبا استیبل هست و مشکلی نیست اما...
    عکس پایین حالت Annex Mode M هست که میبینین مشکل روی SNR یا همون نویزه که یک دفعه تغییر میکنه!
    این نویز موقتی هر از گاهی روی خط اتفاق میفته و CRC رو بالاتر و پهنای باند رو پایین تر میبره

و بعد یه مدت بودن روی این حالت این نویز برای چن لحظه میفته روی خط و پهنای باند رو خود مودم اتومات میاره پایین تر

سر خط کامل چک شده و سر سیمها کامل عوض شده
    مامور مخابرات هم مسیر خط رو کامل عوض کرده و از یک مسیر دیگه الان وارد سر خط شده و حتی سیم زوج ها از سمت پست هم با زوج سیم دیگه ای عوض شدن اما مشکل پا بر جاست
    نکته آخر اینکه سر خط دقیقا کنار کنتر برق ساختمون نصب شده!
    چرا با اینکه تقریبا همه چی مجدد چک شد و درست شد هنوز این نویز رو خط وجود داره؟ (مخصوصا در حالت ANNEX M)
    و اینکه چرا پهنای باند بیشتری رو نمیتونم با این شرایط بگیرم؟ (فاصله از مرکز 2400)
    شما که همه چیز رو تست کردین به جز مودم ... میتونه مشکل از مودم شما هم باشه یا مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری(این مورد احتمالش کمتره) با توجه به اینکه CHIPSET DSLAM برادکام هست (تو ایران اکثرا برادکامه) بهترین نتیجه رو با مودمی که CHIPSET برادکام داشته باشه دریافت میکنید ضمنا علاوه بر annex a مدولاسیون رو روی ADSL2 بذار ..

پروفشنال S M Λ S Ħ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2014
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

شما که همه چیز رو تست کردین به جز مودم ... میتونه مشکل از مودم شما هم باشه یا مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری(این مورد احتمالش کمتره) با توجه به اینکه CHIPSET DSLAM برادکام هست (تو ایران اکثرا برادکامه) بهترین نتیجه رو با مودمی که CHIPSET برادکام داشته باشه دریافت میکنید ضمنا علاوه بر annex a مدولاسیون رو روی ADSL2 بذار ..
    حالت ADSL2 که اصلا جالب نشد نتیجش
    اما روی این حالت

میشه تا تقریبا 9 مگ رو گرفت که منتهی سمت شب که میشه خب SNR بالاتر میاد و 9 میاد پایینتر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

دوستان من وقتی لامپ مهتابی آشپزخونه رو روشن می‌کنم، لینک DSL قطع میشه. (مودم در اتاق خوابه)
    راه حل‌های پیشنهادی چیه؟
    Last edited by آرین 0098; 20-02-2020 at 08:08.

4. این کاربر از آرین 0098 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Nima-ZF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

دوستان من وقتی لامپ مهتابی آشپزخونه رو روشن می‌کنم، لینک DSL قطع میشه. (مودم در اتاق خوابه)
    راه حل‌های پیشنهادی چیه؟
    درود
    حدس بنده اینکه به دلیل اینکه لامپ مهتابی استارت و ترانس داره نواسان میندازه روی برق مودم
    توصیه اینکه آداپتر مودم رو عوض کنید یا تست کنید با یه آداپتر دیگه

یا از یه پریز دیگه واسش برق بگیرید
    ولی احتمالا سیم های اتاقتون همه از جعبه تقسیم آشپزخونه میان و تفاوتی ایجاد نکنه
    Last edited by Nima-ZF; 20-02-2020 at 08:39.

6. این کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام
    دوستان من به یک مشکل خاص برخوردم
    زمانی که تلفن خونه زنگ میخوره نوسان شدید snr و عموماً قطعی دارم
    بگم که همه راه ها هم امتحان شد و نتیجه نداد. تعویض اسپلیتر، مودم، میکرو فیلتر، چک از سر خط (ورودی ساختمون) و حتی تعویض سرویس دهنده (از پیشگامان به آسیاتک). در نهایت هم کارشناس پیشگامان و هم آسیاتک به من گفتن مشکل از مسیر خط هست و حتی اسپلیتر مرکز رو هم عوض کردن که درست نشد. (به اصطلاح خودشون مسیر پارگی داره)
    میگن از دست ما بر نمیاد و باید برید مخابرات درستش کنید، مخابرات هم که جواب درست درمون نمیده و میگه وظیفه ما صرفاً تحویل بوق به مشتریه (مرکز پیام نور پونک)

در حالت معمول وضعیت snr خوبه و با سرعت 10 مگابیت حدود 20 هست.
    تا حالا کسی مورد مشابه داشته و یا راهکاری واسه ش میدونه؟

8. این کاربر از eefe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منم دقیقا مشکل شما رو دارم فکر کنم یکی دو سال پیش اینطوری شد و روی هر دو خط هم همینجوری هست (مرکز نواب صفوی)،snr شما که خیلی خوبه جا داره بیاد پایین و سرعتت بره بالاتر اگر نیاز داشتی
    بعد از زمانی که این مشکل رو دارم کلا اگر تو مودم ببینی یک نوسان خاصی رو snr و rate ایجاد شده.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

منم دقیقا مشکل شما رو دارم فکر کنم یکی دو سال پیش اینطوری شد و روی هر دو خط هم همینجوری هست (مرکز نواب صفوی)،snr شما که خیلی خوبه جا داره بیاد پایین و سرعتت بره بالاتر اگر نیاز داشتی
    بعد از زمانی که این مشکل رو دارم کلا اگر تو مودم ببینی یک نوسان خاصی رو snr و rate ایجاد شده.
    نه اتفاقاً من مشکلم فقط وقتیه که خط زنگ میخوره
    حتی اگر گوشی متصل نباشه
    در حالات دیگه مشکلی ندارم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خب دیگه منم مشکلم مثل شما هست حتی با یک تک زنگ کوچیک یا لینک می افته یا سرعتم خیلی میاد پایین باید روشن خاموش کنم درست بشه از سر خط هم همین هست، اعلام خرابی اینا هم کردم همین تحویل بوق رو گفت بعد مثلا به چند تاشونم زنگ زدم گفتن که نت مخابرات نداری به ما مربوط نیست در حالی که همه اینا بهانه هست
    مامور مخابراتی هم چند ماه پیش اومد هیچ کار نکرد رفت، مشکلات مخابراتی هم برای حل شدنش باید پول همه چیز اینارو بدی تا اوکی کنن،دوباره اقدام می کنم.

پروفشنال dany_3p4u's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام، نت من وقتی روی 8 مگ بسته شده بود وقتی کسی از خونه به مودم وصل میشد مودم چندین بار قطع و صل می شد تا نهایت اتوماتیک سرعتش در داخل مودم روی 6-7 ثابت می شد و قطع وو صل نمی شد دیگه

مودم رو عوض کردم و گفتم سرع رو روی 10 مگ ببندن! اینبار هنوزم وقتی کسی به مودم وصل میشه مودم یک حالت قطعی میگیره اما سرعتش روی 10 مگ توی تنظیمات باقی می مونه

اینترنت رو از پارس آنلاین دارم، کسی راه حلی براش داره؟ (البته الان 2-3 روزه از ساعت 11-12 سرعت با اینکه در داخل مدم 10 مگ نشون میده اما تا 3-4 بیشتر نیست! زنگ هم میزنم میره روی پیغام گیر!!!)

ADSL info:
    Mode: ADSL_2plus
    Status: Up
    Downstream Upstream
    SNR Margin (0.1 dB): 66 172
    Attenuation (0.1 dB): 305 205
    Output Power (0.1 dBm): 0 126
    Rate (Kbps): 10237 1020
    :

13. این کاربر از dany_3p4u بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

توی تنظیمات DSL Settings مودم های ADSL یک گزینه هست به اسم SRA
    کار این گزینه اینه که اگه خط نویز داشت و کشش خط پایین بود، در صورت بوجود اومدن مشکل، سرعت کل ارتباط رو کاهش بده تا ارتباط پایدار بشه.
    در این صورت اگه قطعی بوجود بیاد، مودم سرعت ارتباط رو پایین میاره و قطعی های بعدی هم به همین صورت تا اینکه روی یک سرعتی که مشکل نداشته باشه ثابت بمونه.
    اگه روی مودم این گزینه فعال باشه و سرعت کاهش داده شده باشه تنها با Reboot کردم مودم از داخل تنظیمات یا خاموش و روشن کردن مودم هست که سرعت مجدد به حالت اولیه حداکثر بر میگرده.

اگه این تنظیم خاموش باشه، طبیعتا هرچقدر هم قطعی و وصلی بوجود بیاد و دائم مودم بر اثر نویز قطع و وصل بشه، بازهم روی همون سرعتی که ISP برای شما تنظیم کرده فعال میشه و اگه کیفیت خط بد باشه دستگاه دچار قطع و وصلی میشه و به هیچ عنوان سرعت رو کاهش نمیده که این ممکنه باعث بشه شخص نتونه از اینترنت استفاده کنه و با تماس با آی اس پی، این کاهش سرعت از سمت آی اس پی اتفاق بیفته.

15. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •