تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 751 123451151101501 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 7508

نام تاپيک: بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

0101010101 Armin.Computer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2013
    محل سكونت
    دنیای تکنولوژی

پيش فرض بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

با سلام خدمت تمامی کاربران
    این تاپیک مخصوص نویز خط هست
    با توجه به این که نویز خط مشکل بسیاری از کاربران هست تصمیم بر ایجاد این تاپیک گرفته شد
    در ابتدا باید بگم که این تاپیک فقط به مسائل نویز خط مربوط میشه پس از مباحث بی ربط با تاپیک خودداری کنید.
    در ابتدا یک مقاله در قالب یک پست در رابطه با نویز خط هست که مطالعه اون به کاربرا تا حد زیادی کمک می کنه

این مقاله توسط تعدادی از دوستان جمع آوری و ویرایش اون در قالب یک پست توسط خودم می باشد

مقاله ی زیر حاصل تجربیات [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است با اندکی ویرایش
    بحث نويز 2 جا برامون مهم مي شه و سوال پيش مياد برامون. اول قطع شدن اينترنت دوم سرعت پایین اينترنت.
    اولی: با بررسي خطوط ADSL و چك كردن اونها دیده شده كه اغلب خطوط ، حتي اونهايي كه نويز خيلي زيادي دارند باز هم از نظر سرعت اينترنت مشكلي نخواهند داشت
    دومي: مشكل قطع شدن اينترنت هست. چه در استفاده عادي و چه هنگام مكالمه با تلفن. توي پرانتز بايد اشاره كنم كه چه نوع قطع شدني مد نظر ماست. قطع شدني رو ما ميگيم كه بعد از خاموش شدن چراغ لينك مودم اتفاق بيفته. و در اثر كاهش سيگنال دريافتي مودم چراغ لينك يا چراغ ADSL خاموش و به دنبال اون اينترنت قطع بشه وگرنه قطع اينترنت با ثابت بودن لينك علت ديگه اي به جز نويز و ... خواهد داشت.
    حالا كه بحث رسيد به اينجا بذاريد يه سري مفاهيم رو توضيح بدم.
    بالاخره ارتباط اينترنت َADSL ما يك ارتباط فيزيكي و سخت افزاري هست كه به ما امكان استفاده از اينترنت رو با سرعت مناسب مي ده. يه سيگنال از طرف دستگاههاي نصب شده در مركز مخابراتي از طريق زوج سيم به خونه ما منتقل ميشه. طبيعي هست كه اين سيگنال كه به عنوان قهرمان داستان ما هست توي مسير با يك سري دشمن به نام نويز برخورد خواهد كرد. هميشه هم سيگنال داريم و هم نويز. هرچه سيگنال نسبت به نويز بيش تر باشه و قهرمان ما قوي تر باشه و دشمن ضعيف تر بهتر خواهد بود. اين ميزان رو با SNR يا نسبت سيگنال به نويز اندازه گيري مي كنند. پس SNR بالاتر بهتر خواهد بود. يه تعريف ديگه داريم تضعيف يا Attenuation اين يعني اين قهرمان ما تا برسه به مقصد چه قدر از انرژيش رو از دست داده و تضعيف شده!
    پس هر چي اين عدد كمتر باشه بهتر خواهد بود. كه دو عدد SNR و Attenuation كه واحد اندازه گيريشون دسيبل هست براي دانلود و آپلود جداگونه محاسبه و نشون داده مي شن.
    گفتيم كه ميخوايم كاربردي صحبت كنيم؟ خب پس من طبق نظر شخصيم رنج خاصي براي اين دو عدد اعلام نمي كنم. هر عددي كه بتونه براي ما سرعت مناسب رو تامين كنه قابل قبوله. مثلا خط من در قسمت دانلود با SNR 11.6 و Attenuation 42.5 قابليت اين رو داره كه حداكثر 11 مگابيت پهناي باند بهم بده و چون فقط به 2 مگابيت اون نياز دارم پس مشكلي در اين زمينه ندارم!
    خب حالا مشكل قطعي اينترنت داريم يا خط اونقدر ضعيفه كه حتي نمي تونه سرعت ارتباط 2 مگابيتي براي ما تامين كنه.
    اولين كاري كه بايد انجام بديم اينه كه مودم رو مستقيما به سيمهاي ورودي به خونمون وصل كنيم. براي اين كار بايد سيمهاي متصل شده به سيمي كه از طرف پست مخابرات مياد رو قطع كنيم در واقع ارتباط ساختمون با سيم تلفن ورودي رو قطع كنيم و فقط مودم رو بهش وصل كنيم .اگر مشكلمون حل شد پس قطعا در داخل و سيم كشي مشكلي داريم. و اگر باز همونطور بود كه اشكال از ورودی خونه تا مخابرات هست
    چرا نويز توي خونه ايجاد شده و يا سيگنال دريافتي كم شده؟ باز هم 2 علت داره :
    يا ارتباط زوج سيم داخل منزل كه سيمكشي شده هست مشكلي داره يا وسايلي كه همزمان با مودم به خط تلفن وصل هستند اين اشكال رو بوجود آوردند.
    در قسمت نخست ميشه به پايين بودن كيفيت سيم ، قطعي يا چند تكه بودن ، اكسيده شدن سيم و ... اشاره كرد. پس زماني كه قرار باشه مشكلمون از سيم كشي ساختمون باشه با جدا كردن تمام وسايل مثل فكس و گوشي و ... اين مشكل بايد ادامه داشته باشه. يعني ما با تست مودم در ورودي ساختمون مشكلي نداريم ولي با مودم تنها و داخل منزل مشكل پابرجاست.
    به تعداد گوشي هاي تلفن بايد نويز گير نصب بشه. واضحه كه خود مودم مي تونه مستقيما به خط وصل بشه. خود من هم هميشه مودم رو بدون واسطه به سيم تلفن وصل مي كنم.
    سلامت نويز گيرها يا اسپليترها كه سر راه قرار مي گيرند بسيار مهم هستش كه هميشه بايد از سلامتشون مطمئن شد.

در ادامه مطلب
    مقاله ی زیر حاصل تجربیات [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است با اندکی ویرایش
    اما کلا خط نویز بیشتر به خاطر فاصله خونه تا مرکز مخابراتی هست
    اگه این فاصله بیشتر از 5 6 کیلومتر باشه معمولا ایجاد نویز میکنه
    در خطوط مسی سیم کشی ساختمون خیلی مهمه سیما نباید در یه فاصله طولانی از کنار سیم برق رد بشه فاصله کوتاه زیاد اشکالی نداره

در ادامه مطلب
    Attenuation dB
    از 40 به بالا مشکل ساز هست ولی میشه استفاده کرد ولی از 55تا60 یا بالاتر خیلی بد هست
    ودر آخر چند نکته برای کمی حل شدن مشکل نویز:
    2-سیم تلفن از کنار سیم برق رد نشده باشه
    3-آگر دوشاخه تلفن برق دار هست تعویض شود.(مانند دوشاخه ی زنگ دوم تلفن)
    طبق استادنداردهای ارائه شده مقادیر نویز اینطور طبقه بندی میشن
    20dB و کمتر بهترین شرایط ممکن برای داشتن یک خط با کیفیت هست
    Attenuation dB

20dB-30dB عالی
    30dB-40dB خیلی خوب
    40dB-50dB خوب
    50dB-60dB خط ضعیف
    60dB بسیار بد و دارای مشکل حاد

طبق استادنداردهای ارائه شده مقادیر کیفیت خط طبقه بندی میشن
    SNR Margin dB

6dB و کمتر = بسیار بد همراه با مشکلات جدی
    7dB-10dB = بد اما میشه از سرویس ADSL استفاده کرد
    11dB-20dB = خوب
    20dB-28dB = عالی
    29dB و بیشتر = بهترین شرایط ممکن برای داشتن یک خط با کیفیت

از
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بابت همکاری در ساخت این تاپیک تشکر می کنم

اگر مشکلی در رابطه با نویز دارید حتما مقادیر زیر رو بنویسید:
    ممکن است این مقادیر در مودم های مختلف دارای تفاوت هایی باشد
    برخی از مقادیر که در مودم ها وجود دارد:

SNR Margin dB
    Attenuation dB
    Attainable Rate Kbps
    Rate Kbps

اگر مطلبی رو ننوشتم یا اگر می دونید به پست کمک می کنه می تونید مطلب مورد نظرتون رو پیغام خصوصی کنید.

پست های زیر مشکلات حل شده کاربران می باشد که کاربران به صورت پست توضیح دادن
    استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است
    با تشکر
    Last edited by Armin.Computer; 18-08-2013 at 16:46. دليل: پست های مشکلات حل شده کاربران

2. 228 کاربر از Armin.Computer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

.::Mohammad::.,.:Bardia:.,01110362,987321852,A M ! N,a.g g.a,a1l2i3z4a5h6r7,Abolfazl-Star,abolfazlwest72,AF-Y,afshin b,aftab_azad20,After4Ever,akbarhasani1371,ALI . R,ali_ab,ali_phd71,aliahmadi22,alone_boy,AmiIin,amin_farahbakhsh,amin1374,AmirF3,AMIRY2006,amo_omid,and-roid2,arash rashno,arashsard,Archer1990,arian007,ariobarzan2,arman1982,armin321,Arrowtic,Arsenal2012,arshal\/\/,ataearmy,atlas-m,attaghi,azaramir,B3NYAMIN,bahamestan,bahram_milad,Battlefield2,behrad66,behzadee,Benygh,bigbang0661,blacktiger,BMW.M3_E46,bocelli,capitan black,CAPITAN MAC,Cyberlife,DariushGreat,darush 00,Dim0,djbehnam73,Doublex,Dr Nima,E.G_band,ehsaaaan,eightskh,erfagh,erfan ghobadi,ess_1362,essien,esteghlalalireza,fa_shinobi,fafool70,fanoudi,FAR FAR251,Faridskystar,felex,fishdilo,footballist,forbidddden,fragari,gadogar13,Greedy,ham33d,hamed619,hamid_Y2K,hamidchi,hamidhesari,hassan_sia,hermione,heysam,horaman,hoseinra,hoseynn,hosn7,hossein 1994,hossein blak,hossein019940,hossein6599,Hugh Jackman,ice_man_sh,imanparsa,ir.warez,iranh00,IRIMAN,k1_24,kamran2000,kenshikan,keyvan13611361,kian98,KING iMAN,king_darkness,kourosh4u,l36320,Locker,lordr3za,lordthunder,M.Sadegh.M,m123f,M33FT,mahddi,Malware,manutd2009,masoud_9861,master2014,MasterGeek,MehD.D,mehrabooni,meisam317,mf.designing,mhm233,microsof,Microsoft Windows,Milad4171,miladrazor,MITAJOON,mjzaret,mm-gh,mohammad_203,mohammad_reza0,mohammad.t,mohammad2O,mohammadi_4u,mohsen3,mohsenmas,mojtaba2321,momi133,moradooo,Morteza4SN,Mortezi,mr_exir,mrhamed,msgcpp,mtchabok,namakdooon,navidrezazadeh,nihilnigritude,NIMA_e2,offbaz,OMiD.1080p,parsley,payam178,pco,Pedram_mrn,PersiAndroid,poorya_2,PouyaParnianpour,psycho0098,puya2010,qwertym,rahman4,ramin20r,ramingsm,rasmebazi22,RMaaneMan,robotop,s0or,sae6569,saeed871,SAeedBaa,saeedbxvs2,Saleh,salman_m2h,saminem,sasan.69,sasanv,sayron_14,shahrokhblash,shiraz250,shohreh91,Shr776,siamak5561,Sina,sleeplessness,SMNsoft,smsoft,soft201163,SOLY021,Sorena_777,soroosh_cz,soroushpayne,SOЯOUSH,spartaqus,Squall Leonhart,STTIGER,tana_2007,The Dreadnaught,tibadownload,TimeWarp,™ Hadi,tttmttt,Ultimator,Unforgiven,v-abbasi,VAHID,vahooli,vampire_arak,vb.mohsen,viking_vp3,vissoto,waltz,x3lmorgan,xAghilx,xomax,Xx Hossein xX,yas_6969,zare57,zed2,zibagol,بانو . ./,روانپریش

آخر فروم باز ak313's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام تاپیک خوبی امیدوارم مفید و کاربردی باشه. وضعیت خط من افتضاحه
    می خوام بدونم آیا تضعیف خط هم سر خط با توی خونه متفاوته آخه من توی منطقه خودمون خطهای دیگه هم دیدم که همون تضعیف من رو دارن. پس فکر می کنم عملا نمیشه خیلی کاریش کرد این وضعیت من

Downstream
    Upstream
    SNR Margin
    :
    6.0 7.0 db
    Line Attenuation
    :
    63.5 31.5 db
    Data Rate
    :
    1760 512 kbps
    Max Rate
    :
    1824 696 kbps
    CRC
    :
    0 0

خداییش یکی پیدا بشه کاری کنه خط من تضمینی 4 مگ رو بکشه 50 هزار بهش میدم

4. 2 کاربر از ak313 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2012
    محل سكونت
    *ایران*=*مازندران*=*آمل*

پيش فرض

الان فرض کن خطت 4 مگ باشه چه فایده ای داره وقتی نویز خطت اینقدره نویزت بیشتر هم میشه.کیفیت خطت هم خیلی پایینه
    نویزم خطم من که 53 هست و snr هم 12
    پهنای باند خطم 5 مگ به بالا هست ولی سرعتم هیچ وقت نشده 480 تا بره ایم بعضی اوقات
    باید به خود شرکت زنگ بزنی بگی که برام پهنای باند خطتو بالا ببرن
    ولی با این حال مودم رو ببر سرخط تست بگیر ببین نویزت در چه حده.اگر خوب بود
    یه سیم کابل دو زوج میگیری میاری درون ساختمون بعدش اگه پریز یا دوشاخه برق دار هست تعویض کنین.هم میتونی سیم رو مسقیم بیار تو ساختمون از اونجا یه اتصال بزن برای تلفن وببر برای تلفن ویه اتصال دیگه مستقیم بیار برای مودم.
    یا از دم در مستقیم یه سیم برای مودمت بیار
    البته اگه تست دم در هم نشون داد که هنوز نویز بالاست ممکنه که کابل کشی مخابرات تو منطقتون باشه یا فاصله زیاد که عملا کاری نمیشه کرد
    Last edited by hossein019940; 07-06-2013 at 08:53.

6. 6 کاربر از hossein019940 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2013
    محل سكونت
    دنیای تکنولوژی

پيش فرض

سلام تاپیک خوبی امیدوارم مفید و کاربردی باشه. وضعیت خط من افتضاحه
    می خوام بدونم آیا تضعیف خط هم سر خط با توی خونه متفاوته آخه من توی منطقه خودمون خطهای دیگه هم دیدم که همون تضعیف من رو دارن. پس فکر می کنم عملا نمیشه خیلی کاریش کرد این وضعیت من

Downstream
    Upstream
    SNR Margin
    :
    6.0 7.0 db
    Line Attenuation
    :
    63.5 31.5 db
    Data Rate
    :
    1760 512 kbps
    Max Rate
    :
    1824 696 kbps
    CRC
    :
    0 0

خداییش یکی پیدا بشه کاری کنه خط من تضمینی 4 مگ رو بکشه 50 هزار بهش میدم
    چه سروسی داری؟
    باید چه قدر دانلود بده؟

8. 2 کاربر از Armin.Computer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ak313's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

چه سروسی داری؟
    باید چه قدر دانلود بده؟
    سرویس من 512 محدود پارس آنلاینه که برای خیلی ها تا 3500 کیلو بیت دانلود می ده اما خط من رو روی دو مگ بستن که اونم کامل جواب نمی ده و نهایتا تا 210 کیلو بایت دانلود دارم

10. این کاربر از ak313 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز arashsard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    ShIrAz CiTy

پيش فرض

من اینجا یه نکته یاد آور بشم..... خیلیا فکر میکنن خطشون نویز داشته باشه ( مثلا snr 7 یا sn 8 ) روی پینگشون تاثیر داره.... اصلا نویز هیچ تاثیری روی پینگ نداره .... پینگ فقط و فقط به ISP بستگی داره ....

من خودم واسه دوستانی که خطشون نویز داره پیشنهادی دارم.... اول اینکه سیم کشی داخل ساختمان رو یه بررسی کنن ... اگه فرسوده و قدیمی هست خودشون سیم کشی رو کامل عوض کنن ... دوستان واسه سرویس های محدود پهنای باند 2 مگ به نظرم کافیه... اگه با 2 مگ پهنای باند پرش لینک ندارید سعی کنید به همین 2 مگ قناعت کنید چون اگه بخواید بازم افرایش پهنا بدید ممکن هی پشت سر هم لینکتون بپره....

اگه دیدید هیچ جوره خطتتون درست نمیشه تنها راه اینکه زنگ بزنید شرکت بگید اینقدر پهنای باند خطتتون رو کم کنه که دیگه پرش لینک نداشته باشید.... ( این مورد واسه کسایی هست که پرش لینک شدید دارن )

اما بعضیا فکر میکنن برن مخابرات کارشون راه میندازن.... نصیحت من به شما اصلا روو مخابرات حساب نکنید... مخابرات هیچ کاری واستون نمیکنه... مخابرات فقط موظف هست اگه بوق تلفن قطع شده بیاد برطرف کنه... برید اونجا طرف میگه تلفنتون بوق داره... شما میگید بعله... میگه وسلام... دیگه بقیش به ما ربطی نداره...

تاريخ عضويت
    Apr 2013
    محل سكونت
    دنیای تکنولوژی

پيش فرض

سرویس من 512 محدود پارس آنلاینه که برای خیلی ها تا 3500 کیلو بیت دانلود می ده اما خط من رو روی دو مگ بستن که اونم کامل جواب نمی ده و نهایتا تا 210 کیلو بایت دانلود دارم
    ظاهرا خط شما بیشتر 1824 از نمی کشه و خود خط هم 1760 ظرفیت انتقال داره
    شما مشکل نویزت رو باید حل کنی تا بیشتر سرعت بهت بده
    این رو دقت کن:
    ا ارتباط زوج سيم داخل منزل كه سيمكشي شده هست مشكلي داره يا وسايلي كه همزمان با مودم به خط تلفن وصل هستند اين اشكال رو بوجود آوردند.
    در قسمت نخست ميشه به پايين بودن كيفيت سيم ، قطعي يا چند تكه بودن ، اكسيده شدن سيم و ... اشاره كرد. پس زماني كه قرار باشه مشكلمون از سيم كشي ساختمون باشه با جدا كردن تمام وسايل مثل فكس و گوشي و ... اين مشكل بايد ادامه داشته باشه. يعني ما با تست مودم در ورودي ساختمون مشكلي نداريم ولي با مودم تنها و داخل منزل مشكل پابرجاست.
    به تعداد گوشي هاي تلفن بايد نويز گير نصب بشه. واضحه كه خود مودم مي تونه مستقيما به خط وصل بشه. خود من هم هميشه مودم رو بدون واسطه به سيم تلفن وصل مي كنم.
    سلامت نويز گيرها يا اسپليترها كه سر راه قرار مي گيرند بسيار مهم هستش كه هميشه بايد از سلامتشون مطمئن شد.
    اگه این فاصله بیشتر از 5 6 کیلومتر باشه معمولا ایجاد نویز میکنه
    در خطوط مسی سیم کشی ساختمون خیلی مهمه سیما نباید در یه فاصله طولانی از کنار سیم برق رد بشه فاصله کوتاه زیاد اشکالی نداره
    ببین مشکل از سیم کشی داخل ساختمون هست یا نه
    من اینجا یه نکته یاد آور بشم..... خیلیا فکر میکنن خطشون نویز داشته باشه ( مثلا snr 7 یا sn 8 ) روی پینگشون تاثیر داره.... اصلا نویز هیچ تاثیری روی پینگ نداره .... پینگ فقط و فقط به ISP بستگی داره ....

من خودم واسه دوستانی که خطشون نویز داره پیشنهادی دارم.... اول اینکه سیم کشی داخل ساختمان رو یه بررسی کنن ... اگه فرسوده و قدیمی هست خودشون سیم کشی رو کامل عوض کنن ... دوستان واسه سرویس های محدود پهنای باند 2 مگ به نظرم کافیه... اگه با 2 مگ پهنای باند پرش لینک ندارید سعی کنید به همین 2 مگ قناعت کنید چون اگه بخواید بازم افرایش پهنا بدید ممکن هی پشت سر هم لینکتون بپره....

اگه دیدید هیچ جوره خطتتون درست نمیشه تنها راه اینکه زنگ بزنید شرکت بگید اینقدر پهنای باند خطتتون رو کم کنه که دیگه پرش لینک نداشته باشید.... ( این مورد واسه کسایی هست که پرش لینک شدید دارن )

اما بعضیا فکر میکنن برن مخابرات کارشون راه میندازن.... نصیحت من به شما اصلا روو مخابرات حساب نکنید... مخابرات هیچ کاری واستون نمیکنه... مخابرات فقط موظف هست اگه بوق تلفن قطع شده بیاد برطرف کنه... برید اونجا طرف میگه تلفنتون بوق داره... شما میگید بعله... میگه وسلام... دیگه بقیش به ما ربطی نداره...
    تایید میشه
    با تشکر
    Last edited by Armin.Computer; 07-06-2013 at 12:18.

13. 7 کاربر از Armin.Computer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن سرویس های آنلاین mohammadi_4u's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    خراسان جنوبی

پيش فرض

با سلام
    نظر دوستان عزيز راجب اين چيه؟چطور بهترش كنم؟

ممنون

15. 3 کاربر از mohammadi_4u بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

17. این کاربر از naim697 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2012
    محل سكونت
    *ایران*=*مازندران*=*آمل*

پيش فرض

با سلام
    نظر دوستان عزيز راجب اين چيه؟چطور بهترش كنم؟

ممنون
    کیفیت خط شما عالی همچنین میتونم بگم نویزی نداری چون 7 هست یعنی عالی هستش خططت در خطتون تا 12مگابیت هم ساپورت میکنه که اگر پهنای باند خط شما از طرف شرکت افزایش پیدا بکنه این عدد بالاتر هم میره

19. 3 کاربر از hossein019940 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •