تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 700 از 752 اولاول ... 200600650690696697698699700701702703704710750 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,991 به 7,000 از 7511

نام تاپيک: بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

داره خودمونی میشه Mi74d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2020

پيش فرض

ضمن عرض سلام و احترام خدمت متخصصان گرامی. چند روزی هست adsl مخابرات روی خط مرکز مطهری (منطقه 8 مخابراتی تهران) فعال کردم (یوسف آباد هستم فاصله تا مرکز تلفن حدود 1.2 کیلومتر) . متاسفانه کیفیت خوب نیست. میخواستم قبل از درگیری با 2020 از دوستان صاحب نظر در اینجا راجع به پارامترهام بپرسم که آیا پیگیری نتیجه بخش هست یا بیخیال بشم. ضمن اینکه این پارامترها هم از پریز داخل و هم سرخط ورودی منزل هستند و تلفنی روی خط نیست و tplink w8151n مستقیم به خط وصل است.

کانفیگ پیش فرض مودم (ADSL2+ ANNEX M): پرش لینک شدید سرعت واقعی دو مگ
    SNR: D= 6 U= 7.3
    ANNET: D= 30 U= 20
    RATE: D=16249 U= 1528
    MAX RATE: D=17316 U= 1707
    CRC هردو شدید

کانفیگ زیر رو هم امتحان کردم گفتم شاید بهتر بشه قطع و وصلی تمام بشه و سرعت بهتر بشه. قطع و وصلی بهتر شد ولی سرعت همون حدود دو مگ (G.DMT ANNEX A)
    SNR: D= 12.5 U= 6
    ANNET: D= 25 U= 15
    RATE: D=8128 U= 704
    MAX RATE: D=10592 U= 868
    CRC آپلود شدید دانلود صفر

سرعت واقعی در هر دو کانفیگ (آپلود روی annex m حدود 1 مگابیت میشه):
    SERVER: FRANKFURT VODAFONE PING=120 D= 2.6 U= 0.45

سرعت دانلود سافتگذر که از مقدار بالایی شروع میشه (روی adsl2+ از حدود 15مگابیت شروع میشه سریع میاد پایین میرسه رو حدود 2 مگ ثابت میشه و روی g.dmt از حدود 7 مگابیت شروع میشه میرسه به همون 2 مگ)

آیا امیدی به بهبود هست؟ ضمنا طرح فعال شده ماندگار 16 مگابیت هست.

ببخشید که طولانی شد. ممنون از لطف شما پیشاپیش بابت هرگونه راهنمایی سپاس گزارم.
    درود؛ پشتیبانی 2020 که طبق تجربه من افرادی بی سواد و بی مسئولیتن، باید با زور سامانه 195 پیش رفت که چون پارامترهاتون حتی روی تست سرخط هم نویز شدید داره فکر نکنم کار به جایی ببره. درباره ANNEX اونطور که من از یکی از کارمندای مخابرات پرسیدم گفت M نداره و فقط A هست، حالت مود رو هم+adsl2 بزارید و زنگ بزنید و بگید سرعت رو روی 8192 ست کنند، سرعت آپلود هم به طبع باید پایین تر ست بشه چون اگه آپلود بالا باشه روی شاخص SNR دانلود هم تاثیر بد میزاره، این رویه کاهش آپلود و دانلود رو باید پشتیبانی پیگیری کنید تا نویزها استیبل بشه حدود 7 و 8 به بالا؛ پیشنهاد میکنم اول به صورت حضوری یا تلفنی با پشتیبانی ADSL مرکز مخابراتیت در میون بزاری چون اونام قدرت تغییر پروفایل و تغییر سرعت شمارو دارن؛ در غیر این صورت با 2020 در تماس باشید. یه نکته عجیب طبق تجربه شخصی بگم و اونم اینه که با موبایلت به خط تلفنت زنگ بزن دو سه تا بوق که خورد قطع کن و مودمو ریست کن ببین تاثیری مثبتی روی نویز گذاشته یا نه، مهم نیست که تلفن به خط وصل باشه؛ کافیه دو سه تا بوق بخوره + همچنین محض اطمینان تلفن هم وصل کن و به خطت زنگ بزن و جواب بده تا چندثانیه ارتباطی برقرار بشه و بعد قطع کن، یکطرفه یا مسدود بودن خط رو هم بررسی کن، این مواردی که گفتم عجیبه و خودمم رابطه این موضوع با نویز و اینترنت رو درک نکردم ولی طبق تجربه شخصی با بررسی این موارد پارامتر SNR من از 12 میره تا 21 ! کامیاب باشید/
    Last edited by Mi74d; 13-08-2020 at 18:35.

2. 3 کاربر از Mi74d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

سلام
    یه سوالی نیوبی داشتم .فرض بگیرید یک خط روی 24 مگ بسته شده و snr روی 7 باشه .این مقدار کم snr روی سرعت دریافت تاثیر میزاره؟یعنی امکان داره خط روی 20 بسته بشه با snr 15 سرعت تک کانکشن و فول کانکشن بیشتری داشته باشه؟

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

از همون اول هم چون خطو بالا بسته بودن وضع snr جالب نبود رو 7 یا 8 میچرخید ولی مشکلی نداشتم .کلا دیگه به سیما دست نزدم ازون روز مشکل تقریبا رفع شده مگه اینکه مثلا بعضی اوقات برا یه ده دیقه دوباره برمیگرده snr صفر میشه بعد مودم خود به خود سرعت خطو پایین میاره snr بالا میره .مثلا میاد رو 16 سرعت خط بعد snr میشه 27.بعد ده دیقه مودمو یه خاموش روشن میکنم دوباره سرعت میره بالا
    مشکل اصلی همون یهویی صفر شدن snr بود که گفتم اگه خط رو دو مگابیت هم میزاشتن باز صفر میشد
    اگه اپراتور مشکل نداشته باشه احتمالا کافوی محل یا پست یه ریگی به کفششه

- - - Updated - - -

سلام
    یه سوالی نیوبی داشتم .فرض بگیرید یک خط روی 24 مگ بسته شده و snr روی 7 باشه .این مقدار کم snr روی سرعت دریافت تاثیر میزاره؟یعنی امکان داره خط روی 20 بسته بشه با snr 15 سرعت تک کانکشن و فول کانکشن بیشتری داشته باشه؟
    سرع دانلودت فوقش 25 درصد افت کنه

5. 2 کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

سلام ببخشید مزاحم میشم ی سوال پیش اومد سیم ی تیکه از سر خط خیلی تفاوت داره با عوض کردن سیم کشی ساختمان؟ بعد قیمت این سیم که فرمودید متری چقدره؟
    در حد 5 درصد پیشرفت حاصل میشه بستگی چطوری اون سیم به هم تیکه داده شده

7. 2 کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز sasan.69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام نه تفاوت زیادی ندارند ولی بهتر است که سیم از پست مخابراتی تو کوچه تا پشت مودم یه تیکه باشه بیشتر به خاطر اینکه سولفاته نشه در دراز مدت براش مشکل پیش میاد و کیفیت خطت میاد پایین. یکبار برای همیشه خطتونو درست کنید و دیگه بهش دست نزنید هر چقدر بیشتر دستکاریش کنید نویز خطتون هم بیشتر میشه...

این کابل مشکیا سخت گیر میان من از مخابرات گرفتم رایگان دو زوجش احتمالا متری 3-4 ت باشه...

این وضعیت سیم کشی های ساختمونمون هست و قصد دارم مستقیم بکشم
    اینی که علامت زدم برای چی هس؟ سیمی وصل نیس

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

9. این کاربر از sasan.69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال desperanish's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

با سلام به دوستان
    این اطلاعات مودم من هست
    راهی داره نویز رو پایین بیارم؟
    سرعت دانلود هم تا 600-700 میره

11. این کاربر از desperanish بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Mi74d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2020

پيش فرض

با سلام به دوستان
    این اطلاعات مودم من هست
    راهی داره نویز رو پایین بیارم؟
    سرعت دانلود هم تا 600-700 میره

درود؛ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو مطالعه کنید.
    Last edited by Mi74d; 17-08-2020 at 14:49.

13. 2 کاربر از Mi74d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه irmacfa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    Kermanshah

پيش فرض

دوستان کابل تلفن هایی که به مودم دیدم اکثرا رشته ای هست اکه مسی سوکت بزنیم جوابگو هست؟
    یعنی از همون جنس کابل تلفن ورودی برای پوشت مودم سوکت بخوره

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

15. این کاربر از irmacfa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2015

پيش فرض

دوستان کابل تلفن هایی که به مودم دیدم اکثرا رشته ای هست اکه مسی سوکت بزنیم جوابگو هست؟
    یعنی از همون جنس کابل تلفن ورودی برای پوشت مودم سوکت بخوره

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
    سلام . بله کاملا جوابگو هست ولی نیاز به اچار سوکت زن دارین اینم بگم نیازی به خرید اچار گرون قیمت نیست من با یه اچار ارزون معمولی به راحتی سوکت زدم روش... من این مدلو دارم Oubao OB-315

17. 2 کاربر از hosseinzfff بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال sadeghbb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    سرزمین پارس

پيش فرض

سلام . بله کاملا جوابگو هست ولی نیاز به اچار سوکت زن دارین اینم بگم نیازی به خرید اچار گرون قیمت نیست من با یه اچار ارزون معمولی به راحتی سوکت زدم روش... من این مدلو دارم Oubao OB-315
    سلام برادر
    منم یه آچار گرفتم تازگی برا سوکت زدن
    الان میخوام تو پست مخابرتی دم در سوکت بزنم
    منتهی نیاز به نر و ماده سوکت RJ11 هست
    راهکاری بنظرتون میرسه ؟
    کابل داخل خونه رو سوکت RJ11 زدم و مستقیم زدم به مودم
    الان مشکلم رو سوکت زدن داخل کافوی مخابرات هست

19. این کاربر از sadeghbb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •