تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 645 از 751 اولاول ... 145545595635641642643644645646647648649655695745 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,441 به 6,450 از 7510

نام تاپيک: بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

من که خطم بطور کلی بوق نداره اکثر مواقع
    برقی نیز داخلش نیست در حد 0.053 ولت DC و فازمتر رو هم روشن نمیکنه اما از نظر توانایی ارتباط ADSL ، کشش دانلود و ثبات عالی هست .

همینطور یک خط دیگه دارم که روی اون ADSL نداره و بوق داره ، نویزش هم خیلی زیاده و به خوبی صدای خش خش در زمان برداشتن گوشی شنیده میشه .
    روی اون خط در حالت معمولی 54 ولت و در زمان زنگ تا 60 ولت برق واردش میشه ، البته بازهم فازمتر را روشن نمیکند.
    Last edited by shaahani; 16-01-2019 at 18:51.

اگه نباشه جاش خالی می مونه iran100's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

پاک شود.......
    Last edited by iran100; 20-01-2019 at 07:22.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

دوستان من به طرز وحشتناکی ارور CRC دریافت می کنم.

پارامترهای خط:

Annex A:

Downstream Rate: 18383 kbps
    Upstream Rate: 1200-1300 kbps
    Downstream SNR Margin: 15-16 db
    Upstram SNR Margin: 5.5-6 db
    Downstream Attenuation: 15 db
    Upstream Attenuation: 6db

Annex M:

Downstream Rate: 18383 kbps
    Upstream Rate: 2400-2500 kbps
    Downstream SNR Margin: 12-13 db
    Upstream SNR Margin: 7 db

توی Annex M که خیلی بیشتر از A هست.

Channel Mode هم روی Fast هست و تصحیح خطا صورت نمی گیره.

علت چی می تونه باشه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2019

پيش فرض

سلام،انکس ام که واسه کسانی که مشکل فاصله تا مرکز مخابراتی ندارن با کاهش پهنای باند دانلود توان سیگنال ارسالی رو بهینه میکنن واسه گرفتن اپلود بیشتر،و به درد شما نمیخوره،اما مشکل سی آر سی،وبه خاطر کارپت شدن فریم ها هست ومشکلات مربوط به لایه دومه ،ممکنه بگید از چه دیوایسی برای وصل شدن به اینترنت استفاده میکنید؟انکس ام نهایت بتونه یک مگابیت برثانبه اپلود شمارو بهبود بده اما مشکل سی ار سی رو تشدید میکنه و پهنای باند دانلو د هم کاهش میده...چند دسیبل افزایش خط میرایی هم به طرز باورنکردنی میتونه بهتون کمک کنه..
    Last edited by salam4802; 21-01-2019 at 20:17.

5. این کاربر از salam4802 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه smk1369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

دوستان من به طرز وحشتناکی ارور CRC دریافت می کنم.

توی Annex M که خیلی بیشتر از A هست.

Channel Mode هم روی Fast هست و تصحیح خطا صورت نمی گیره.

علت چی می تونه باشه؟
    طبق تجربه خودم مشکل crc شما از اپلود بالاست. اپلود رو بیار پایین تا حدی که Upstream SNR بالای 12 بشه ببین چقدر ارور کاهش پیدا میکنه!

7. 2 کاربر از smk1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2019

پيش فرض

وضعیت خطتتون بنظر میرسه خوب هست ، SNR Margin برای آپلود بین 263 تا 310 یا به عبارتی 26.3 تا 31.0 است و برای دانلود 10.6 تا 12.8 است که نشان میده توان سیگنال به خوبی به شما میرسه .

اما مشکل شما در مقدار Attenuation است که برای Downstream باید مقداری کمتر از 25 باشه ، اما برای شما بالای 36.5 (365) است که اصلا عدد منطقی ای نیست و برای خط هایی با طول بیشتر از 2800 متر است .
    برای تست از ابتدای خط ، حتما مطمئن بشید سیم کشی داخل ساختمان به خط تلفن متصل نباشه .

اگر در نهایت نتوانستید با اتصال از ورودی ساختمان مقدار Attenuation کمتری مشاهده کنید ، اینجا دیگر حق با کارشناسان پشتیبانی اینترنت است و خط شما دارای نویز بسیار زیادی است که باعث عدم پایداری و قطعی می شود .
    مخصوصا در زمانی که قطعی شما زیاد میشه ، این مقدار را مجدد چک بفرماید .

همینطور با توجه به اینکه سرعت آپلود شما بسیار پایین تنظیم شده است ، و سرعت دانلود نیز بالا نیست ، احتمال اینکه در زمان دیدن ویدیو یا ارسال تصویر ، کل پهنای باند خط را پر کنید ، زیاد است که پر شدن تمام پهنای باند خطی که وضعیت نویز زیادی دارد ، قطعا به پریدن لینک و از دست رفتن ارتباط منجر خواهد شد.

درنهایت اگر موفق به برطرف کردن این مشکل نشدین برای پایدار نگه داشتن ارتباط ، پیشنهاد میکنم به روی مودم تنظیمات زیر را انجام دهید :
    DSL Settings > Annex Type: > Annex L Only

در همین بخش اگر گزینه SRA وجود دارد ، با تیک زدن آنرا فعال نمایید.
    خطی با چنین پارامترایی چرا باید انکس ال ست کنه؟ضمن اینکه برای پایدارتر کردن خط زمانی که پرش لینک داریم باید sraغیرفعال بشه به گمان من

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

سلام،انکس ام که واسه کسانی که مشکل فاصله تا مرکز مخابراتی ندارن با کاهش پهنای باند دانلود توان سیگنال ارسالی رو بهینه میکنن واسه گرفتن اپلود بیشتر،و به درد شما نمیخوره،اما مشکل سی آر سی،وبه خاطر کارپت شدن فریم ها هست ومشکلات مربوط به لایه دومه ،ممکنه بگید از چه دیوایسی برای وصل شدن به اینترنت استفاده میکنید؟انکس ام نهایت بتونه یک مگابیت برثانبه اپلود شمارو بهبود بده اما مشکل سی ار سی رو تشدید میکنه و پهنای باند دانلو د هم کاهش میده...چند دسیبل افزایش خط میرایی هم به طرز باورنکردنی میتونه بهتون کمک کنه..
    فاصله ام تا کابینت خیابونی که فیبر اومده، زیاد نیست (حدود ۷۰۰ متر که خیلی از اون هم مربوط به سیم کشی داخل برجه)
    ارور CRC هم معمولاً مربوط به لایه Physical (اول) هست.
    مودم (pfSense + D-Link DSL-224 (Bridge Mode استفاده می کنم.

طبق تجربه خودم مشکل crc شما از اپلود بالاست. اپلود رو بیار پایین تا حدی که Upstream SNR بالای 12 بشه ببین چقدر ارور کاهش پیدا میکنه!
    اگه درصد زیادی از این تعداد مربوط به Upstream باشه، مشکلی نیست ... متأسفانه مودم تعداد ارور CRC رو تفکیک نمی کنه و نمیشه دقیق نظر داد ... ولی با توجه به Noise Margin کم Upload احتمالاً مال همون باشه.

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

خطی با چنین پارامترایی چرا باید انکس ال ست کنه؟ضمن اینکه برای پایدارتر کردن خط زمانی که پرش لینک داریم باید sraغیرفعال بشه به گمان من
    SRA اصلا میدونید چیه دوست عزیز ؟
    یک قابلیت است برای جلوی گیری از قطع ارتباط ، وقتی وضعیت خط بد است ، دستگاه بطور خودکار سرعت را کاهش می دهد تا از قطع شدن ارتباط جلوگیری کند.

11. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز sasan.69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

کارشناس اومد و تست سر خط گرفت و راحت هشت مگ رو بدون نویز میده ،حالا بخوام سیم مستقیم بکشم تا مودم باید چه نوع سیمی باشه و کیفیتش چطوری باید باسع؟ حدود صد متر می‌خوام و کسی قیمت داره که چقدر میشه هر متر؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2019

پيش فرض

SRA اصلا میدونید چیه دوست عزیز ؟
    یک قابلیت است برای جلوی گیری از قطع ارتباط ، وقتی وضعیت خط بد است ، دستگاه بطور خودکار سرعت را کاهش می دهد تا از قطع شدن ارتباط جلوگیری کند.
    سلام..نه خیر دوست sra همچین کارکردی نداره..اگر میخواید بدونید کارکردش چیه و نحوه عملکردش چجوریه میتونم یه مرجع بهتون معرفی کنم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •