تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 745 از 752 اولاول ... 245645695735741742743744745746747748749 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,441 به 7,450 از 7512

نام تاپيک: بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام
    نه مشکلي نخواهند داشت. ولي تست هاي من نشون داده در اين متراژ کوتاه (در برابر متراژ کابل کشي مخابرات) کلفتي و نوع کابلي که مي خريد چندان تاثيري نداره. چقت و بست رو درست انجام بديد و از نويز و برق دوري کنيد، با سيم نازک ويژه تلفن هم کارتون راه مي افته. شيلددار باشه چه بهتر.
    من همون موقع که سال 94 رفتم شیلدار خریدم به خاطر نوسان snr بود که احتمال دادم شاید مشکل از کابل تلفنه چون نزدیک 1 متر از کابل تلفن از نزدیکی کابل برق 3 فاز و کنتور برق میگذشت ولی وقتی اینو خریدم دیدم اصلا ربطی نداره و مشکل از پارس آنلاین بود.(اون موقع پارس آنلاین داشتم)

الان به خاطر این میخوام جنگی بخرم چون این جنگیا پوست محکم و کلفتی دارند که آفتاب به سختی باعث پوسیدگیشون میشه.(من ساکن خوزستانم) این 2 زوجی که خریدم درسته شیلدار بود ولی روکش پلاستیکیشون پوسیده شده زیر آفتاب و بدیش هم اینه با دست راحت کنده میشه. خلاصه زیر آفتاب خوزستان دوام نداره.

اون موقع هر متر کابل جنگی 500 تومن بود و هر متر کابل 2 زوج شیلدار 600

حالا اگر شما کابل شیلدار برند خاصی سراغ دارید که محکم باشه و زیر آفتاب خوزستان دوام داشته باشه که چه بهتر و الا این کابل 2 زوجی که خریدم طاقت گرمای خورشید خوزستان رو ندارند و خیلی راحت پوسیده میشن و کابل جنگی فقط جوابه

اگه نباشه جاش خالی می مونه kenshikan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

الان به خاطر این میخوام جنگی بخرم چون این جنگیا پوست محکم و کلفتی دارند که آفتاب به سختی باعث پوسیدگیشون میشه.(من ساکن خوزستانم) این 2 زوجی که خریدم درسته شیلدار بود ولی روکش پلاستیکیشون پوسیده شده زیر آفتاب و بدیش هم اینه با دست راحت کنده میشه. خلاصه زیر آفتاب خوزستان دوام نداره.

اون موقع هر متر کابل جنگی 500 تومن بود و هر متر کابل 2 زوج شیلدار 600

حالا اگر شما کابل شیلدار برند خاصی سراغ دارید که محکم باشه و زیر آفتاب خوزستان دوام داشته باشه که چه بهتر و الا این کابل 2 زوجی که خریدم طاقت گرمای خورشید خوزستان رو ندارند و خیلی راحت پوسیده میشن و کابل جنگی فقط جوابه
    مخابرات کابل جنگي رو دهه 60 کار مي کرد. ولي با گسترش تلفن در دهه 70 به کابلهاي شيلددار چندرشته اي روي آورد. اگر چالش تون از آفتاب و دم هواست همون جنگي بگيريد و روي ترمينال ها و سيم هاي پيچيده شده وارنيش بزنيد که آفتاب و بارون و هوا نخورن. برند رو که شما خودت اوستايي، از لگرند و 3ام و شين هست تا بلدن (اگه اصل شون گير بياد) و شهيد قندي! منظورم از شيلددار اونهايي هست که فويل+پلاستيک زير پوسته مشکي رنگ شون دارند که پايداري خوبي در برابر آفتاب و بارون داره.

ولي به اين بسنده نکنيد و تا جايي که ميشه از سمت سايه دار ساختمان و زير لبه بام و ديوار و ... بگذرونيد. يا اگه بتونيد لوله يا داکت کار کنيد يا بکاريد توي زمين.

3. 2 کاربر از kenshikan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2015
    محل سكونت
    Tabriz
    Last edited by bsm1992; 31-07-2022 at 09:43.

5. این کاربر از bsm1992 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال S M Λ S Ħ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2014
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من باید از سر خط کابل بکشم تا داخل خونه که حدودا 25 تا 30 متر باید طول کابل باشه
    کابلی که میگن خوبه برای اینکار 06 که حدودا متری 3-4 تومن باید باشه و میگن کابل خوبم هست تا متری 20 تومن!
    سوالی که هست اینکه چه قدر این دوتا کابل با هم فرق دارن؟ کدوم پیشنهاد میشه؟ من الان 06 استفاده کنم خروجیش با اون کابل 20 تومنی کلی فرق داره؟
      محتوای مخفی: داخلی 

محتوای مخفی: سر خط 

تفاوت خیلی هست و اینکه داخلی هم اینی که میبینین همیشه نیس و شدیدا نویز میفته روی خط و نمیشه استفاده کرد، شرایط اصلا استیبل نیس به خاطر کابل کشی
    و اینکه فک میکنم بعد این بتونم 8 مگ گیمینگ رو بگیرم
    البته اگه دقیقا همین خروجی رو بهم بده وقتی کابل کشیدم
    Last edited by S M Λ S Ħ; 04-08-2022 at 14:57.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2018
    محل سكونت
    ahvaz

پيش فرض

خطی که از بیرون اومده رو از جعبه و اون تقسیم که کل سیم های خونه ها میاد رو جدا کردم یه مقدار جدید لخت کردم و وصل کردم از داخل خونه هم سیم مخابراتی مستقیم وصل کردم به مودم بدون تلفن یا اسپلیتر ولی snr خیلی افتضاح شده قبلا روی 10 مگ snr بالای 10 بود یه هفته شده الان خط خراب شده ولی از سمت من و حعبه بیرون هیچی تغییر نکرده فقط یبار به مدت یک روز خود به خود خوب شد بعد باز خراب شد الان نمیدونم مشکل مخابراته یا isp اینم بگم الان تو مودم خیلی ارور میندازه و رو حالت adsl2+ انقدر سریع ارور میره بالا که هنوز لینک نگرفته میپره دیگه کلافه شدم هیچکس هم گردن نمیگبره

اگه نباشه جاش خالی می مونه kenshikan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

خطی که از بیرون اومده رو از جعبه و اون تقسیم که کل سیم های خونه ها میاد رو جدا کردم یه مقدار جدید لخت کردم و وصل کردم از داخل خونه هم سیم مخابراتی مستقیم وصل کردم به مودم بدون تلفن یا اسپلیتر ولی snr خیلی افتضاح شده قبلا روی 10 مگ snr بالای 10 بود یه هفته شده الان خط خراب شده ولی از سمت من و حعبه بیرون هیچی تغییر نکرده فقط یبار به مدت یک روز خود به خود خوب شد بعد باز خراب شد الان نمیدونم مشکل مخابراته یا isp اینم بگم الان تو مودم خیلی ارور میندازه و رو حالت adsl2+ انقدر سریع ارور میره بالا که هنوز لینک نگرفته میپره دیگه کلافه شدم هیچکس هم گردن نمیگبره
    مسير سيم کشيتوي کوچه و خيابون رو دنبنال و اگه نيازه بهسازي کنيد.

سيم کشي تازه اگه به ترمينال ها، باکس يا سيم کشي ساختمون (پريزها) وصل باشه هيچ کمکي که نمي کنه، بدتر هم ميشه.

اسپليتر رو حذف نکنيد.
    خط تلفن ورودي رو از سيم کشي ساختمون قطع کنيد.
    يه سيم جدا از خط ورودي تا پشت اسپليت بياريد.
    از خروجي اسپليت يکي به مودم و يکي به دستگاه تلفن بزنيد.

اگه تلفن در اتاق ديگري هست، به يکي از پريزهاي تلفن خونه بزنيد. شايد عجيب باشه ولي بهترين کار همينه. همه پريزها دسترسي رو تلفن خواهند داشت و همزمان مودم در کوتاهترين مسير و بهترين وضعيت به خط تلفن ورودي وصل خواهد بود.

9. این کاربر از kenshikan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال S M Λ S Ħ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2014
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ببین دوتا حالت داره
    مودم رو اگه میتونی ببر همون دم در که میگی سیم رو لخت کردی و از اونجا پارامترهارو چک کن ببین اونجا وضعیت چه طوریه اگه بهتر بود که سیم مستقیم باید بکشی تا داخل خونه و بهتر از اون نمیشه
    اگه دیدی سر خط هم همینه دیگه دست تو نیست و مشکل میره از بستره.. مسیر از مخابرات تا سر خط حساب میشه
    احتمال داره از داخل کوچه باشه و اونجا سیمکشی براش مشکل بوجود اومده.. مخصوصا اگه دزدی کابلی اتفاق افتاده باشه

منم همچین مشکلی داشتم فک میکردم از داخل کوچس، مودم بردم سر خط دیدم نه سیم کشی داخل مشکل داره و سر خط اوکیه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2018
    محل سكونت
    ahvaz

پيش فرض

مسير سيم کشيتوي کوچه و خيابون رو دنبنال و اگه نيازه بهسازي کنيد. --> سیم که سر خونه مردم داره رد میشه ولی خوب ظاهری که دیدم چیزی نبود بعید میدونم مشکلی باشه.

سيم کشي تازه اگه به ترمينال ها، باکس يا سيم کشي ساختمون (پريزها) وصل باشه هيچ کمکي که نمي کنه، بدتر هم ميشه. -->سیم به چیزی به غیر از مودم وصل نیست از جعبه بیرون تا خود مودم کشیدم کنار کابل برق یا کنتور هم نیست و فاصله دادم .

اسپليتر رو حذف نکنيد. --> با اسپلیتر بدتر میشه واسه من و اینکه از تلفن استفاده نمیشه چون دوتا خط هست سر اون یکی خط تلفن رو گذاشتم و این یکی خط فقط اینترنت .

خط تلفن ورودي رو از سيم کشي ساختمون قطع کنيد.--> جداس

هرچی هست مخابرات به احتمال زیاد باعث و بانیشه جون جند روز قبل 195 شکایت کردم 2 روز اوکی شد خط باز خراب شد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2018
    محل سكونت
    ahvaz

پيش فرض

مودم رو سر خط هم چک کردم ولی هیچ فرقی نمیکزد نمیدونم شاید دارن یجایی رو میکنن چون یکی از خیابون های همون نزدیک مخابرات رو کندن نمیدونم چکار کنن بهرحال فعلا که داغونه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2018
    محل سكونت
    ahvaz

پيش فرض

این مال قبل این خرابیاس که ارور خیلی کمتر بود

این وضعیت الان که خیلی ارور میندازه

یادم رفت از وضعیت اون 2 روز که اوکی شده بود عکس بگیرم خط رو 10 مگ حالت fast بدون ارور و snr بالای 10
    Last edited by heaton_ir2; 05-08-2022 at 18:59.

14. این کاربر از heaton_ir2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •