تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 741 از 753 اولاول ... 241641691731737738739740741742743744745751 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,401 به 7,410 از 7521

نام تاپيک: بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2022

پيش فرض

کارشناسی که باید بیاد چک کنه بعد از سه روز ارتباط اخر نیومد ! اهمال کاری , من هم یک طرح شکایت ریختم براش تا ببینیم چی میشه , شکایت بعدی درمورد قطعیه ولی اول یک گوشمالی باید بنظرم به این بدن.

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام. آقا ما یک مورد عجیب و غریبی رو باش مواجه شدیم و اون اینه که اگر خط تلفن مستقیم به مودم وصل باشه یا اینکه تلفن رو از اسپلیتر جدا کنیم و فقط مودم به اسپلیتر وصل باشه، اینترنت قطع و وصل میشه یا میشه گفت کلا قطعه و اصلا چراغ dsl ثابت نمیشه.
    زنگ زدم به پشتیبان مخابرات میگه مشکل خط تلفن دارید، درصورتی که تلفن بوق میخوره و اصلا خط تلفن مشکل نداره. جالبیش اینه که تلفن رو به اسپلیتر وصل کنم اینترنت اکی میشه و چراغ dsl مودم هم ثابت و پایدار میمونه.
    تا حالا اولین باره با این مورد عجیب و غریب مواجه شدم. کسی میدونه مشکل از کجاست؟ من اصلا نیازی هم به تلفن ندارم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

دوستان سلام من سرویسم روی ۳۰ مگ هست خواستم بدونم ۵۰ مگ بگیرم با این اطلاعات جواب میده یا نه
    Upstream Downstream
    Current Rate (kbps) 11359 41161
    Max Rate (kbps) 26066 94107
    SNR Margin (dB) 16.8 11.1
    Line Attenuation (dB) 3.2 14.2

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

دوستان سلام من سرویسم روی ۳۰ مگ هست خواستم بدونم ۵۰ مگ بگیرم با این اطلاعات جواب میده یا نه
    Upstream Downstream

SNR --- 11 فکر کنم اپلودته روی مرز حساسیه برسه زیر 10 قطعیات زیاد میشه

5. این کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

سلام. آقا ما یک مورد عجیب و غریبی رو باش مواجه شدیم و اون اینه که اگر خط تلفن مستقیم به مودم وصل باشه یا اینکه تلفن رو از اسپلیتر جدا کنیم و فقط مودم به اسپلیتر وصل باشه، اینترنت قطع و وصل میشه یا میشه گفت کلا قطعه و اصلا چراغ dsl ثابت نمیشه.
    زنگ زدم به پشتیبان مخابرات میگه مشکل خط تلفن دارید، درصورتی که تلفن بوق میخوره و اصلا خط تلفن مشکل نداره. جالبیش اینه که تلفن رو به اسپلیتر وصل کنم اینترنت اکی میشه و چراغ dsl مودم هم ثابت و پایدار میمونه.
    تا حالا اولین باره با این مورد عجیب و غریب مواجه شدم. کسی میدونه مشکل از کجاست؟ من اصلا نیازی هم به تلفن ندارم
    بوق ربطی به ADSL نداره ADSL دیتا و یک بحث جداست ... شما از سر خط باید نویز رو اندازه گیری کنی

7. این کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

بوق ربطی به ADSL نداره ADSL دیتا و یک بحث جداست ... شما از سر خط باید نویز رو اندازه گیری کنی
    اینترنت مخابرات مشکل داره و تخلیه کردم. انگار پهنای باند کم دارند و نمیتونن درستش کنند. دقیقا بعد از گرونی های اخیر هم این مشکل پیدا شد و نزدیک 2.5 سالی که باهاشون اشتراک داشتم این مشکل نبود.

اما چطور ربط نداره؟ من یه زمانی پارس آنلاین داشتم و تلفن خونه بوقش خش خش میکرد. عیب ازپریز بود و پارس آنلاین خطو روی 512 بسته بود.که بعد که پریزو درست کردم اکی شد و روی 9 مگ بست.

اما یه چیزی که هم با پارس آنلاین و مخابرات تجربه کردم و اطلاعی ندارم اینه که آیا تجهیزات dslam مخابرات نویز میندازه روی خط تلفن؟ بذارید دقیق تر توضیح بدم:

زمانی که پهنای باند کم میاد تلفن خش خش میکنه. جالبه اگر مودم رو از تلفن جدا کنم و خود تلفن مستقیم وصل باشه بوق واضحه ولی همینکه مودم رو وصل کنم بعد از چند دقیقه خش خش شروع میشه. در واقع زمانها که کمبود پهنای باند هست، مودم رو اگر تازه روشن کنم شاید تا چند ساعت پهنای باندش اکی هست ولی بعدش میبینم نوسان کرده و از 10 مگ میاد روی 500 کیلو یا حتی کمتر یا حتی بیشتر.
    حتی خود مامور مخابرات بهم گفت خود من هم اینطوری شده اینترنتم( از مخابرات داشت)

اگه نباشه جاش خالی می مونه kenshikan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

سلام

اين مورد چندان شگفت انگيز نيست. کار اسپليتر جدا کردن نويز سيم و دستگاه تلفن از مودم هست. شايد بسياري جاها نويژ چنان بالا نباشه و بشه بي اسپليتر مودم رو به پريز زد. ولي يه جاهايي ديگه مودم از پس نويز بر نمياد. جدا از اين، تست بنده نشون داده که در کنار اسپليتر، سرج-پروتکتور هم تونسته پايداري و SNR رو افزايش بده که خودش از کرامات فيلترهاي Highpass و Bandpass هست. با بودن تلفن مي تونه بخشي از نويز ولتاژ بالا رو به خودش بگيره، که در نبودش به اسپليتر و سيگنال مودم فشار مياد.

پس اگرچه به تلفن نياز نداريد، باز هم اسپليتر رو به کار بگيريد و نگران افت نباشيد.

10. این کاربر از kenshikan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه kenshikan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

زمانی که پهنای باند کم میاد تلفن خش خش میکنه. جالبه اگر مودم رو از تلفن جدا کنم و خود تلفن مستقیم وصل باشه بوق واضحه ولی همینکه مودم رو وصل کنم بعد از چند دقیقه خش خش شروع میشه. در واقع زمانها که کمبود پهنای باند هست، مودم رو اگر تازه روشن کنم شاید تا چند ساعت پهنای باندش اکی هست ولی بعدش میبینم نوسان کرده و از 10 مگ میاد روی 500 کیلو یا حتی کمتر یا حتی بیشتر.
    حتی خود مامور مخابرات بهم گفت خود من هم اینطوری شده اینترنتم( از مخابرات داشت)
    تابلوئه که سيم کشي تا اونجا يه مشکلي داره. خود dslam نويز نمي ندازه ولي توي راه تا دلت بخواد هست. از ساختمون بگيريد و تا علمک رو چک کنيد. اگه مسيري که کابل کشي تا مرکز مخابرات يا کافو رفته رو هم بلديد يه نگاهي بندازيد. شايد يکي که با شماه هم مسيره برق روي خط تلفنش افتاده و روي سيم هاي ديگه پارازيت مي ندازه، شايد مفصل تازه زدن، شايد بقال و چقال تعميرات کردن سيم رو زخمي کردن و و بعد دستي وصل کردن، شايد براي يکي ديگه اومد تلفن بکشن سيم ترمينال شما يه جايي تو مسير شل شده، شايد جاييش باز بوده سولفاته شده، شايد آب کولر داره مي چکه مي ره توي دالان، شايد منهول رو آب گيري نکردن، شايد ....

خلاصه تا مخابرات نخواد وجب به وجب مسير رو بررسي کنه دست من و شما به جايي بند نيست.

12. این کاربر از kenshikan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای mehdi_08's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

Upstream Downstream
    snr دانلودت لب مرزه بیشتر از این سرعت رو بالاببرن قطعی میگیره
    تقریبا این نهایت سرعت خطتته

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

تابلوئه که سيم کشي تا اونجا يه مشکلي داره. خود dslam نويز نمي ندازه ولي توي راه تا دلت بخواد هست. از ساختمون بگيريد و تا علمک رو چک کنيد. اگه مسيري که کابل کشي تا مرکز مخابرات يا کافو رفته رو هم بلديد يه نگاهي بندازيد. شايد يکي که با شماه هم مسيره برق روي خط تلفنش افتاده و روي سيم هاي ديگه پارازيت مي ندازه، شايد مفصل تازه زدن، شايد بقال و چقال تعميرات کردن سيم رو زخمي کردن و و بعد دستي وصل کردن، شايد براي يکي ديگه اومد تلفن بکشن سيم ترمينال شما يه جايي تو مسير شل شده، شايد جاييش باز بوده سولفاته شده، شايد آب کولر داره مي چکه مي ره توي دالان، شايد منهول رو آب گيري نکردن، شايد ....

خلاصه تا مخابرات نخواد وجب به وجب مسير رو بررسي کنه دست من و شما به جايي بند نيست.
    آخه این تا چند ساعت اول که مودم رو روشن میکنم اکی هست پهنا روی 10 مگ بسته شده و snr هم روی 23 مثلا ولی بعد از چند ساعت نوسان میکنه حتی بوده snr 0 داشتم و پهنا اومده روی 2 مگ ولی اینترنتم قطع نبود حتی یه بار پشتیبانش بهم گفت اینها اتومات تغییر میکنه و نیازی نیست به ما بگی که پهنای باند رو تغییر بدیم.( من درخواست داشتم که خط رو از 10 مگ بذارن روی 16 مگ و بعدش پشیمون شدم و گفتم بذارید روی همون 10 مگ که این حرفو بهم زد)
    خلاصه اینها یه کاری میکنن که اگر کمبود پهنا داشتن، اینها رو تغییر میدن به صورت اتومات. مخابرات هم از تابستان 98 تا فروردین 1401 خوب بود ولی از وقتی گرون کردند بسته ها رو، افتضاح شد

15. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •