تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 630 از 752 اولاول ... 130530580620626627628629630631632633634640680730 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,291 به 6,300 از 7512

نام تاپيک: بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

دوست عزیز ایا تلفن منزل وصل است یک شماره بگیرید و صحبت کنید ببینید کیفیت واضح داره ؟
    قطع و وصل میکنه سرعت دانلود و اپلودت روی توی سایت های تست سرعت و پینگ رو چک کردی عکسشو بزار تست سرعت رو
    متاسفانه پست تلفن و تا کافوی محله فرسودگی داره قطعا و پست ها بالغ بر 14 سال احتمالا عمر دارن و نیاز سرویس داره یادمه یک مشترک مخابرات بود مشکل شمارو داشت از مخابرات اومدن عیب یابی هیچی نشد رییس مخابرات ازم خواهش کرد که مشکل اون ناحیه رو بررسی کنم از mdf تا کافو میزان نوسانات و up stream و down steram متعادل بود اما به پست که میرسید تمامی زوج ها دارای مقاومت عایقی شدید و بالا بودن و حتی نمیشد ارتباط تلفنی برقرار کرد فقط نت داشت اونم با snr 7
    منم گفتم اقای رییس زیر این تیر پست باید حفاری کنی لوازمشو برام تهیه کن من درستش میکنم اونا هم مفصل و لوازم کابل و کانکتور و کارگر رو بهم دادن 2 ساعته حل شد اون مشترکی که snr 7 داشت الان snr 45 داره
    نتیجه نهایی اگر در mdf مرکز تلفن و کافوی محله ایرادی نباشد بایستی اول پست و نهایتا زیر تیر پست بررسی شود که هزینه بر و مجوز شهرداری پروسه 1 ساله داره حالا شما یا مباقی دوستانی که این جور مشکل رو دارن و اگر قطعی ندارن بهتره سازگار شید
    با تشکر از توضیحات جامع و کاملتون. بله تلفن وصل است و وقتی یه شماره میگیرم که صدای بوق قطع بشه هیچ صدای نویز یا خش خشی نمیشنوم و همچنین در مکالمات صدا صاف است. همچنین کلا تلفن رو از پریز کشیدم و فقط مودم وصل بود ولی تغییری حاصل نشد. مودم را نیز هم مستقیم و هم از طریق اسپلیتر به پریز وصل کردم که باز هم تغییری نکرد.

این هم تست سرعت که گرفتم :

و اینهم تست پینگ تا گیت وی مخابرات :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و همچنین پینگ با 8.8.8.8 :

کد:
    یه نکته ای هم که متوجه شدم اینکه وقتی گوشی تلفن رو برمیدارم downstream از حدود 7000 به حدود 5000 افت پیدا میکنه و SNR نیز تا 0.5db کاهش پیدا میکنه که با قطع کردن تلفن دوباره برمیگرده بالا در صورتیکه گوشی تلفن از طریق اسپلیتر به پریز دیوار وصله و با اسپلیتر دیگر هم تست کردم و
    تغییری نکرد.

در اینکه ایراد از سمت مخابراته دیگه شکی ندارم تمام سیم کشی های داخلی عوض شده و ایراد نمیتونه از داخل خونه باشه.

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

با تشکر از توضیحات جامع و کاملتون. بله تلفن وصل است و وقتی یه شماره میگیرم که صدای بوق قطع بشه هیچ صدای نویز یا خش خشی نمیشنوم و همچنین در مکالمات صدا صاف است. همچنین کلا تلفن رو از پریز کشیدم و فقط مودم وصل بود ولی تغییری حاصل نشد. مودم را نیز هم مستقیم و هم از طریق اسپلیتر به پریز وصل کردم که باز هم تغییری نکرد.

این هم تست سرعت که گرفتم :

و اینهم تست پینگ تا گیت وی مخابرات :

کد:

و همچنین پینگ با 8.8.8.8 :

کد:
    یه نکته ای هم که متوجه شدم اینکه وقتی گوشی تلفن رو برمیدارم downstream از حدود 7000 به حدود 5000 افت پیدا میکنه و SNR نیز تا 0.5db کاهش پیدا میکنه که با قطع کردن تلفن دوباره برمیگرده بالا در صورتیکه گوشی تلفن از طریق اسپلیتر به پریز دیوار وصله و با اسپلیتر دیگر هم تست کردم و
    تغییری نکرد.

در اینکه ایراد از سمت مخابراته دیگه شکی ندارم تمام سیم کشی های داخلی عوض شده و ایراد نمیتونه از داخل خونه باشه.
    با دانلود منیجر هم اسکریت شات بزار خط 12 مگ نباید اینفرمی باشه حتما عکس بزار این سرعت مربوط خط 5 مگ بیشتر نیست احتمالا از مرکز دیتا محدودیت سرعت ایجاد کردن و دارن پولشو میگیرن شما برین تو پنل کاربریت ببینید چه سرعتی دارد
    Last edited by hamid3369; 15-09-2018 at 11:18.

3. 3 کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

با دانلود منیجر هم اسکریت شات بزار خط 12 مگ نباید اینفرمی باشه حتما عکس بزار این سرعت مربوط خط 5 مگ بیشتر نیست احتمالا از مرکز دیتا محدودیت سرع ایجاد کردن و دارن پولشو میگیرن شما برین تو پنل کاربریت ببینید چه سرعتی دارد
    جسارتا خدمتتون عرض کنم که سیستم مخابرات بطور اتوماتیک بر اساس
    کشش خط دیتا ریت رو تنظیم می کنه.
    برای ایشون چون مکس ریت 7248 بوده دیتا ریت رو 6304 گرفتن که تستش
    همین حدود 5 مگ درمیاد.

فقط یه چیزی که هست اینه که کاربر که سرویس 16 مگ میگیره ممکنه کشش خطش
    1 مگ باشه ولی مخابرات براش رو یه مگ می بنده اما همون پول 16 مگ ( 87500 تومن )
    رو میگیره. بی سرو صدا و شیک

5. 3 کاربر از rioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

با دانلود منیجر هم اسکریت شات بزار خط 12 مگ نباید اینفرمی باشه حتما عکس بزار این سرعت مربوط خط 5 مگ بیشتر نیست احتمالا از مرکز دیتا محدودیت سرعت ایجاد کردن و دارن پولشو میگیرن شما برین تو پنل کاربریت ببینید چه سرعتی دارد
    من اول سرويس ١٦ مگ ميخواستم بگيرم ولى بعد كه سرويس وصل شد و ديدم كه مودم تا ٧٠٠٠ بيشتر سينك نميكنه سرويس ٨ مگ رو فعال كردم كه اونم بيشتر از ٥ تا ٥.٥ مگ سرعت دانلود نميده. تست دانلود منيجر هم شب كه رفتم خونه ميگيرم براتون ولى اونم همين قدر سرعت ميده بيشتر نميشه.

تو پنل کاریریم همون 8 مگ رو که گرفتم نشون میده. نه محدودم نکردن نویز خطم بالاست که نمیزاره سرعت بیشتری بگیرم.

یه تیکت نویز شدید ثبت کردم تو پنل کاربریم تا ببینم به کجا میرسه.
    Last edited by amires; 15-09-2018 at 17:07.

7. این کاربر از amires بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

جسارتا خدمتتون عرض کنم که سیستم مخابرات بطور اتوماتیک بر اساس
    کشش خط دیتا ریت رو تنظیم می کنه.
    برای ایشون چون مکس ریت 7248 بوده دیتا ریت رو 6304 گرفتن که تستش
    همین حدود 5 مگ درمیاد.

فقط یه چیزی که هست اینه که کاربر که سرویس 16 مگ میگیره ممکنه کشش خطش
    1 مگ باشه ولی مخابرات براش رو یه مگ می بنده اما همون پول 16 مگ ( 87500 تومن )
    رو میگیره. بی سرو صدا و شیک
    بله كاملا درست كشش خط من همون حدود ٧٠٠٠ تا است كه غير عادى به نظر ميرسه مطابق گوگل مپز فاصله مستقيم من تا مركز مخابرات حدود ٦٥٠ متر است ولى attenuation كه مودم به من ميده ٤٦ است كه ميشه فاصله اى حدود ٣٣٠٠ متر كه به نظر من غير عادى است نهايتا در دورترين حالت بايد ٢ كيلومتر بشه بسته به اينكه مسيرهاى كابل مخابراتى از كجا باشه. تمام سيم كشى هاى داخل خونه هم عوض كردم و قطعا ايراد بايد از سمت مخابرات باشه.

منم چون دیدم سرعت سینکم پایینه 8 مگ رو گرفتم تا اگه درست شد و 8 بالاتر رفت بعد 16 مگ رو بگیرم.
    Last edited by amires; 15-09-2018 at 17:05.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2017

پيش فرض

دوستان عزیز این مشخصاته خط منه. الان سرویس 8 مگ از شاتل و دارم. مشکلم اینه قطع و وصلیم روزانه خیلی زیاده. حتی شرکت قبلی که بودم (دیده بان) سرویس 4 مگ گرفته بودم بازم قطع و وصلیم زیاد بود. مثل اینکه باید به شاتلم بگم محدودم کنه روی 4 مگ ببینم بازم قطع و وصلی میشه یا نه. فکر کنم همه مشکل از نویز زیادمه. فاصلمون تا مخابرات تقریبا 3 کیلومتره. من مودمو بردم جای جعبه تقسیم ساختمان خودمون وصل کردم ولی نویزم هیچ تغییری نکرد. همون طوری که عکسشو گذاشتم ، کابلی که از پست مخابرات میاد نزدیکه به کابل های برقی که به ساختمونمون میاد.
    با توجه به فاصلم تا مخابرات که تقریبا 3 کیلومتره ، به نظرتون فایده ای داره مودمو مستقیما به خود این پست وصل کنم ببینم ایا نویزم کمتر میشه یا نه؟ بعد به نظر شما اون کابل های برق روی نویز اثر داشتن یا نه؟

Last edited by rezapcworld; 17-09-2018 at 10:44.

10. 2 کاربر از rezapcworld بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز sasan.69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

دیروز یهویی چراغ دی سی الم خاموش شد و هرکاری و هرتستی خونه زدم حل نشد پشتیبانی زنگ زدم و گفتن مشکلی نیست اینور وباید از سرخط تست بشه و خیلی عجیبه برام که این مشکل پیش اومده اونم ناگهانی ،برای کسی پیش اومده؟

آخر فروم باز sasan.69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    رشت
    Last edited by sasan.69; 18-09-2018 at 22:57.

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

دیروز یهویی چراغ دی سی الم خاموش شد و هرکاری و هرتستی خونه زدم حل نشد پشتیبانی زنگ زدم و گفتن مشکلی نیست اینور وباید از سرخط تست بشه و خیلی عجیبه برام که این مشکل پیش اومده اونم ناگهانی ،برای کسی پیش اومده؟
    آیا تلفن شما وصله....
    اگر وصل باشد زنگ بزنید و بگویید چراغ اینترنتم روشن نمیشه تا ریست کنن. اگر نشد باید مرکز دیتا خط رو چک کنه
    مودم رو ریست کنید و دوباره کانفینگ کن

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

دوستان عزیز این مشخصاته خط منه. الان سرویس 8 مگ از شاتل و دارم. مشکلم اینه قطع و وصلیم روزانه خیلی زیاده. حتی شرکت قبلی که بودم (دیده بان) سرویس 4 مگ گرفته بودم بازم قطع و وصلیم زیاد بود. مثل اینکه باید به شاتلم بگم محدودم کنه روی 4 مگ ببینم بازم قطع و وصلی میشه یا نه. فکر کنم همه مشکل از نویز زیادمه. فاصلمون تا مخابرات تقریبا 3 کیلومتره. من مودمو بردم جای جعبه تقسیم ساختمان خودمون وصل کردم ولی نویزم هیچ تغییری نکرد. همون طوری که عکسشو گذاشتم ، کابلی که از پست مخابرات میاد نزدیکه به کابل های برقی که به ساختمونمون میاد.
    با توجه به فاصلم تا مخابرات که تقریبا 3 کیلومتره ، به نظرتون فایده ای داره مودمو مستقیما به خود این پست وصل کنم ببینم ایا نویزم کمتر میشه یا نه؟ بعد به نظر شما اون کابل های برق روی نویز اثر داشتن یا نه؟

این پست سلامت کامل داره ولی نابسامانه باید مرتب بشه و ایرادی از سمت پست نیست شاید جعبه داخل ساختمان ایراد دارد

15. این کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •