تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: سوال در مورد ارتقا رم و هارد

پروفشنال mehrshad taheri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض سوال در مورد ارتقا رم و هارد

سلام دوستان

عزیزان من دو تا لپ تاپ هست دو تا سوال دارم!

یکی dell insoiron 6400 هست با 1 گیگ رم (2 تا 512) و هارد 120

سوالم اینکه میخوام بدونم رم این لپ تاپ ddr2 هست یا ddr فکر نکنم ddr باشه روی رم فقط حجم رو نوشته با یه سری اطلاعات که من سر در نمیارم! بعد حداکثر چقدر رم پشتیبانی میکنه 4 گیگ میشه روش انداخت؟
    روی هاردشم زده ساتا هارد لپ تاپ همشون ساتا هست توی بازار یا ساتا 2 هم هست!؟ اونم باید پشتیبانی بشه از طرف لپ تاپ یا نیازی نیست؟!

لپ تاپ دوم
    sony vaio fw46gjb هست

4 گیگ رم داره از نوع ddr2 میخوام ببینم میشه روی ddr3 گذاشت یا نه؟! باید حتما روی لپ تاپ گذاشته بشه تا مشخص بشه یا با نرم افزاری چیزی میشه فهمید!

و در اخر یه دنیا ممنونم

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

دوستان کسی راهنمایی نمیکنه؟

dell insoiron 6400 رو توی نت پیدا کردم ولی سیپیوش یخورده فرق داشت فکر کنم یکی باشه قیافش که یکی بود نوشته بود رمش ddr2 هست

حالا برای sony vaio fw46gj چه جوری متوجه بشم میشه رمشو ddr3 کرد یا نه؟ حتما باید دستگاه رو ببرم رم رو روش بندازم؟!

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .

سوالم اینکه میخوام بدونم رم این لپ تاپ ddr2 هست یا ddr فکر نکنم ddr باشه روی رم فقط حجم رو نوشته با یه سری اطلاعات که من سر در نمیارم! بعد حداکثر چقدر رم پشتیبانی میکنه 4 گیگ میشه روش انداخت؟
    برنامه cpu-z رو نصب کنید و برید به قسمت memory . در قسمت type میتونید بفهمید ddr2 هست یا خیر .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روی هاردشم زده ساتا هارد لپ تاپ همشون ساتا هست توی بازار یا ساتا 2 هم هست!؟ اونم باید پشتیبانی بشه از طرف لپ تاپ یا نیازی نیست؟!
    مشکلی نداره که برای لپتاپتون هارد SATAII بخرید یا SATAIII . هاردهای SATA I که دیگه فکر نمیکنم در بازار وجود داشته باشه .

4 گیگ رم داره از نوع ddr2 میخوام ببینم میشه روی ddr3 گذاشت یا نه؟! باید حتما روی لپ تاپ گذاشته بشه تا مشخص بشه یا با نرم افزاری چیزی میشه فهمید!

و در اخر یه دنیا ممنونم
    خیر . نمیتونید رم ddr3 رو روی مادربردی که فقط از رم ddr2 پشتیبانی میکنه استفاده کنید .

4. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

سلام .

برنامه cpu-z رو نصب کنید و برید به قسمت memory . در قسمت type میتونید بفهمید ddr2 هست یا خیر .

مشکلی نداره که برای لپتاپتون هارد SATAII بخرید یا SATAIII . هاردهای SATA I که دیگه فکر نمیکنم در بازار وجود داشته باشه .

خیر . نمیتونید رم ddr3 رو روی مادربردی که فقط از رم ddr2 پشتیبانی میکنه استفاده کنید .
    پس فقط برای هارد ساتا پورت ساتا مهمه مهم نیست سیستم چه ساتایی رو قبول کنه! خود هارد با سیستم مچ میشه

از مشخصات مین سونی عکس گرفتم اینطوری که یادمه اون زمانی که من اینو گرفتم میگفتن میشه روشddr3 انداخت حالا یادم نیست چه جوری فهمیده بودن!
    این چیپست قابلیت رو داره؟!

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در مورد هارد مشکلی ندارید فقط باید ببینید محفظه هارد لپتاپ چقدر ضخامت داره که اگر هارد پرحجم میخواهید بخرید به مشکل بر نخورید .

در مورد ram ، حتی اگر چیپست PM45 ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) از هر دو رم ddr2 و ddr3 پشتیبانی کنه مهم این هست که اسلات رم کدامیکی رو ساپورت میکنه . بعبارت دیگه اگر به عکس زیر دقت کنید میبینید که موقعیت شکاف (key notch) در ddr2 و ddr3 فرق میکنه . در نتیجه برید به قسمت memory این برنامه و ببینید که ddr2 نصب شده یا ddr3 .

7. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

در مورد هارد مشکلی ندارید فقط باید ببینید محفظه هارد لپتاپ چقدر ضخامت داره که اگر هارد پرحجم میخواهید بخرید به مشکل بر نخورید .

در مورد ram ، حتی اگر چیپست PM45 ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) از هر دو رم ddr2 و ddr3 پشتیبانی کنه مهم این هست که اسلات رم کدامیکی رو ساپورت میکنه . بعبارت دیگه اگر به عکس زیر دقت کنید میبینید که موقعیت شکاف (key notch) در ddr2 و ddr3 فرق میکنه . در نتیجه برید به قسمت memory این برنامه و ببینید که ddr2 نصب شده یا ddr3 .

خیلی ممنون
    حدسم درست بود چیپست ساپورت میکنه ولی شکاف رم فرق میکنه

حالا برای رم pc هم همین جریان هست شکاف رمها با هم فرق میکنه؟
    یه مادربورد نمیتونه دو مدل رم رو ساپورت کنه؟!

در مورد لپ تاپ خودم هم مطمئنم الان روشddr2 هست
    Last edited by mehrshad taheri; 05-06-2013 at 18:58.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

حالا برای رم pc هم همین جریان هست شکاف رمها با هم فرق میکنه؟
    یه مادربورد نمیتونه دو مدل رم رو ساپورت کنه؟!
    برای pc ها هم همینطور هست (عکس زیر) .

یکسری از مادربردهایی بودند که هر دو نوع اسلات رو داشتند .

10. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

برای pc ها هم همینطور هست (عکس زیر) .

یکسری از مادربردهایی بودند که هر دو نوع اسلات رو داشتند .
    یعنی یه اسلات ddr2 یدونه ddr3 یا جفت جفت مجموع 4 تا؟

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

قیمت هارد 1 ترا بایت 2.5 اینچ 305 تومنه
    هارد اکسترنال 1 ترابایت 2.5 اینچ 290 تومن!

میخوام ببینم هارد داخل هارد اکسترنال با هاردی که سوا میفروشن فرقی داره!!!
    چرا قیمت اکسترنتال پایین تره!

اگه میخوره میخوام هارد 1 ترا رو از اکسترنال بازش کنم بندازم روی لپ تاپ خودم هارد 400 گیگ خودمم بندازم توی کاور اکسترنال بدمش داداشم!

از فروشنده که پرسیدم گفت مدل بکاپ پلاسشو باید بخری که بخوره!!! قیمتم 320 تومن فکر کنم دروغ میگه!

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

قیمت هارد 1 ترا بایت 2.5 اینچ 305 تومنه
    هارد اکسترنال 1 ترابایت 2.5 اینچ 290 تومن!

چرا قیمت اکسترنتال پایین تره!

اگه میخوره میخوام هارد 1 ترا رو از اکسترنال بازش کنم بندازم روی لپ تاپ خودم هارد 400 گیگ خودمم بندازم توی کاور اکسترنال بدمش داداشم!

از فروشنده که پرسیدم گفت مدل بکاپ پلاسشو باید بخری که بخوره!!! قیمتم 320 تومن فکر کنم دروغ میگه!
    در اساس فرقی نمیکنند . اما بعضی از هاردهای اکسترنال مثل my passport حتی اگر باکس آن باز بشوند به خاطر اینکه مدارات مربوط به usb روی PCB قرار گرفته اینترفیس SATA ندارند و در نتیجه نمیتوان بعنوان هارد اینترنال برای لپتاپ استفاده کرد .

میتونید اینکار رو انجام بدید اما گارانتی باطل میشه . تفاوت قیمت بنظرم خیلی زیاد هم نیست که بخواین گارانتی رو باطل کنید .

اتفاقاً فروشنده درست گفتند . چون در این مدل ، هارد اینترنال بکار رفته دارای اینترفیس SATA هست .

14. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •