تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: عوارض مصرف قرص خواب آلپرازولام چیه؟

ناظر انجمن هنر هفتم hp722's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    Loneliness

پيش فرض عوارض مصرف قرص خواب آلپرازولام چیه؟

سلام.دوستان من بشدت کم خوابی دارم.یعنی نمیتونم بخوابم و وقت هایی ام که خوابم میبره بختک میشم.رفتم داروخونه و خواستم این قرص رو بهم بدن گفتن بدون نسخه ی پزشک نمیشه.رفتم از بچه های بالا خریدم و اسمش هم آلپرازولام 0.5 درصد هست.الان 1هفته ای میشه نیم ساعت قبل خواب مصرف میکنم و واقعا خواب راحتی دارم.بعد نیم ساعت از مصرف احساس سرگیجه دارم و سرمو که میذارم رو بالش میخوابم و بدون بختک و خواب طولانی.قبلا با هزار بدبختی که مثلا 3 میخوابیدم 7 بیدار میشدم که همین 4 ساعت خواب هم با بختک های متوالی همراه بود.ولی الان مثلا 12 میخوابم و 10 بیدار میشم و خیلی راحت شدم.میخواستم بدونم عوارض داره؟تو ویکی پدیا و چندجای دیگه سرچ کردم چیز قابل توجهی از عوارضش ننوشته بود که عوارض آنچنانیی داره.اگه کسی چیزی میدونه مارم بی اطلاع نذاره.باتشکر
    Last edited by hp722; 02-06-2013 at 10:19.

2. این کاربر از hp722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام.دوستان من بشدت کم خوابی دارم.یعنی نمیتونم بخوابم و وقت هایی ام که خوابم میبره بختک میشم.رفتم داروخونه و خواستم این قرص رو بهم بدن گفتن بدون نسخه ی پزشک نمیشه.رفتم از بچه های بالا خریدم و اسمش هم آلپرازولام 0.5 درصد هست.الان 1هفته ای میشه نیم ساعت قبل خواب مصرف میکنم و واقعا خواب راحتی دارم.بعد نیم ساعت از مصرف احساس سرگیجه دارم و سرمو که میذارم رو بالش میخوابم و بدون بختک و خواب طولانی.قبلا با هزار بدبختی که مثلا 3 میخوابیدم 7 بیدار میشدم که همین 4 ساعت خواب هم با بختک های متوالی همراه بود.ولی الان مثلا 12 میخوابم و 10 بیدار میشم و خیلی راحت شدم.میخواستم بدونم عوارض داره؟تو ویکی پدیا و چندجای دیگه سرچ کردم چیز قابل توجهی از عوارضش ننوشته بود که عوارض آنچنانیی داره.اگه کسی چیزی میدونه مارم بی اطلاع نذاره.باتشکر
    در صورت مصرف سرخود آلپروزولام و خانواده بنزودیازپانها با عوارض زیر مواجه خواهید شد:
    اعتیاد--تشنج--جنون--اغتشاش شعور--قطع ارتباط با واقعیت--عوارض شدید کبد و کلیه
    یه مثال ساده براتون میزنم تو ماه اول شما با یه دونه قرص نیم میلی راحت خوابتون میبره اما به تدریج بدتون بهش تحمل پیدا میکنه و باید به دوز 1 میلی برین و کم کم به دوزهای بالاتر وقتی به خودتون میاین که خیلی دیر شده
    در ضمن حتی قطع کردن این دارو هم باید زیر نظر پزشک باشه چون در صورت قطع یکباره دچار عوارض سندرم ترک میشید
    و خطرناک هست

4. این کاربر از Drug Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Alamate Soal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

دوست عزیز شما باید مشکل بیخوابی خودتون رو حل کنین نه اینکه سرخود بنزودیازپین بخورین. ثانیا آلپرازولام اصلا خواب آور نیست تنها تجویزش برای اخلالات خواب مربوط به کسایی میشه که عوارض سایر داروها ( مخصوصا داروهای صرع ) یا مشکلات پنیک واسشون بی خوابی آورده باشه شما که نمیدونین مشکل بیخوابی شما از چی هست. شما اول به یک متخصص اعصاب مراجعه میکنین تا علت مشکل بیخوابی شما رو تشخیص بده. از افسردگی و بیش فعالی گرفته تا پرکاری تیروئید و مشکلات گوارشی میتونه علتش باشه. وقتی علت بیخوابی رفع بشه شما هم مشکلتون حل مبشه.

در ضمن الپرازولام 0.5 میلی گرم اصلا هیچ تاثیری نداره خیلی ضعیف هست اگر هم کسی ازش نتیجه کوچیکی دیده باشه به خاطر تلقینش هست نه خاصیت دارو. اگر کسی نیازی داشته باشه 1 میلی و 2 میلی تجویز میشه واسش. قطع یکباره آلپرازولام مشکلی پیش نمیاره ( بر خلاف اکثر بنزودیازپین ها ) شما میتونین بدون نگرانی قطعش کنین و به پزشک مراجعه کنین.

6. 3 کاربر از Alamate Soal بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

منم مشگل شما رو دارم
    در طول روز فعالیتم زیاده و شبا با اینکه خیلی خسته ام خوابم نمیره 2 یا 3 میخوابم و 8 یا 9 هم بیدار میشم
    بعضی شبا هم کابوس میبینم دچار بختک هم چند بار شدم .....
    پوست صورتم هم داره داغون (چروک ، پیری ...) میشه
    من چند هفته پیش از داروخانه فلورازپام 15 خریدم ... البته اینم نیاز به تجویز پزشک داره اما خانومه دلش به حالم سوخت داد
    من چند شب استفاده کردم بعد از نیم ساعت خوابم میبرد اما عملا" احساس میکردم از خواب لذت نمیبرم... انگار که ی خواب مصنوعیه ... 4 یا 5 تا شو استفاده کرده بودم و بقیه را دور انداختم
    منم دنبال یک راه واقعا موثر میگردم و نتیجه ای که بهش رسیدم اینه که 1-بعد از ساعت 9 یا نهایتش 10 جلوی مانیتور نباید باشی 2- حد اقل 3 ساعت پیش از خواب، شام کاملا سبک بخوری 3- موسیقی های تند گوش ندی قبل از خواب 4 - بیخیال فکر دنیا بشی (که من مشکل اصلیم همینه... مگه میتونم؟ )
    لعنت به باعث و بانیش ...

8. 2 کاربر از banii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

قطع یکباره آلپرازولام مشکلی پیش نمیاره ( بر خلاف اکثر بنزودیازپین ها ) شما میتونین بدون نگرانی قطعش کنین و به پزشک مراجعه کنین
    ولی به نظر من قطع یکبارش میتونه خیلی خطرناک باشه و باعث تشنج بشه ایشون بهتره زیر نظر پزشک دارو رو قطع کنن
    شما [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که همچین پیشنهادی به ایشون میدین در صورت بروز تشنج یا مشکل مسولیت عواقبش رو قبول میکنین؟

10. این کاربر از Drug Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه SADEGH 7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

من پیشنهاد می کنم سریعا به دکتر مراجعه کنید.
    یکی از آشنایان من به خاطر همین قرص یک بار سکته ناقص کرد و 2 بار هم تشنج شدید.
    البته نمی خوام مقایسه کنم چون شما هم تازه شروع کردی هم دوز مصرفت پایینه. ولی اگه به فکر نباشی به مشکل بر می خوری.
    همونطور که دوستان هم گفتن به مرور مجبورید دوز مصرف رو بالا ببرید و اگه مصرف رو قطع نکنید روزی میاد که مثل همین آشنای من با مصرف یک ورق هم خوابتون نمی بره.

12. 2 کاربر از SADEGH 7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Alamate Soal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

ولی به نظر من قطع یکبارش میتونه خیلی خطرناک باشه و باعث تشنج بشه ایشون بهتره زیر نظر پزشک دارو رو قطع کنن
    شما [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که همچین پیشنهادی به ایشون میدین در صورت بروز تشنج یا مشکل مسولیت عواقبش رو قبول میکنین؟
    دوست عزیز من نمیدونم شما با استناد به چه چیزی نظر میدین و میگین این کار برای آلپرازولام نیم میلی گرمی خطرناک ( اونم تازه خیلی خطرناک ) هست ولی حدس و گمان شما اشتباه هست و محض اطلاع شما اندیکاسیونش همینه که آلپرازولام ( مگر 2 میلی گرم) یکباره قطع میشه چون کاهش تدریجی دوز باعث سردرد میشه. ایشون اگر هم به متخصص اعصاب مراجعه کنن بهشون میگه که قطع کن.
    تشنج هم به این راحتی ها نیست با هر چیزی آدم تشنج نمیکنه.

14. 3 کاربر از Alamate Soal بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

من پیشنهاد می کنم سریعا به دکتر مراجعه کنید.
    یکی از آشنایان من به خاطر همین قرص یک بار سکته ناقص کرد و 2 بار هم تشنج شدید.
    البته نمی خوام مقایسه کنم چون شما هم تازه شروع کردی هم دوز مصرفت پایینه. ولی اگه به فکر نباشی به مشکل بر می خوری.
    همونطور که دوستان هم گفتن به مرور مجبورید دوز مصرف رو بالا ببرید و اگه مصرف رو قطع نکنید روزی میاد که مثل همین آشنای من با مصرف یک ورق هم خوابتون نمی بره.
    منم خیلیا رو دیدم در اثر قطع کردن یکباره این دارو دچار شوک و حتی تشنج شدن

16. این کاربر از Drug Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

پرس و جو بکنید در مرود داروی melatonin و با پزشکتون در موردش صحبت کنید .
    من هم هر زمان خوابم به هم می خوره از این قرص استفاده می کنم . بعد از مدتی دشواری ها بر طرف می شه . ضمن این که داروی بی خطری هستش .

18. 2 کاربر از jorj بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن هنر هفتم hp722's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    Loneliness

پيش فرض

واقعا از همه بابت نظرهاتون ممنونم.درضمن یه دوستی گفتن شام کم بخور, من اصلا شام نمیخورم.بیشتر درگیر مسائل زندگی و فکروخیال هستم.فعلا که یکی به نعل یکی به میخ جلو میرم تا ببینم خدا چی میخواد.بازم ممنونم

20. این کاربر از hp722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •