تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: مشاوره جهت تبدیل گیربکس دنده ای به اتوماتیک

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

14 مشاوره جهت تبدیل گیربکس دنده ای به اتوماتیک

سلام دوستان!
    من میخواستم ببنم کسی اینجا تجربه ی تبدیل کردن گیربکس دنده ای به اتوماتیک رو داشته واسه ماشین سمند!؟؟؟
    اینکه کاراییش چطوریه؟
    کاربردی هست برای داخل شهر و بیرون شهر؟؟

چون من هیچ اطلاعاتی در موردش ندارم میخوام ببینم مکانزمش چطوریه هست و اصلا کاربردی هست یا نه
    کسی اگه اطلاعات داره در این مورد راهنمایی کنه.
    ممنون

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

مدل ماشینتون و موتور ماشینتون چی هست بگید تا راهنمایی کنیم
    اگه موتور ماشین 1800 سی سی هست باید دنبال گیربکس های اتوماتیک پژو 405 بگردید اونم شیفتر (دسته دنده ) و پانل مربوط به کنسول وسط رو باید خودتون بسازید چون برای سمند پیدا نمیشه .

3. 2 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

مدل ماشینتون و موتور ماشینتون چی هست بگید تا راهنمایی کنیم
    اگه موتور ماشین 1800 سی سی هست باید دنبال گیربکس های اتوماتیک پژو 405 بگردید اونم شیفتر (دسته دنده ) و پانل مربوط به کنسول وسط رو باید خودتون بسازید چون برای سمند پیدا نمیشه .
    واسه سمند ال ایکس میخوام.الان تو ذهنم نیست که ۱۸۰۰ هست یا ۱۶۰۰.
    چطوری یعنی خودم بسازم؟ به صرفه هست؟
    کلا چند تا مدل تبدیل به اتوماتیک داریم. یه مدت هست که کلاج و دنده رو کنترل میکنه ولی میشه به حالت دستی هم استفاده بشه. اینم هممون حالت رو داره یا کلا گیربرکس عوض میشه؟؟

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

دوست عزیز مدل ماشین شما برای نصب گیربکس مناسب مهم هست
    سمند ال ایکس تا الان با سه نوع موتور تولید شده
    1800 ،1600 ، 1700
    موتور 1700 که موتور ملی هست هماهنگی با هیچ گیربکس اتوماتیکی رو نداره ولی دو موترو اولی هر کدوم حداقل یک نوع گیربکس اتوماتیک دارن
    در مورد ساخت پانل روی کنسول وسط باید بدید بسازن برای سمند چون موجود نیست ولی اول از همه باید گیربکس مناسب رو پیدا کنید

6. 2 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه paket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

واسه ۴۰۵ حدود قیمتش چنده اگه بخام اتوماتش کنم ؟

Sent from my iPhone.4s✦6.1.2✦JB✔
    Tapatalk

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    اینکارو نکنید چون پشیمون میشید !
    من قبلا سمند 82 داشتم که اتوماتش کردم ولی اینقدر اعصابم رو خرد کرد که دوباره گیربکس قبلی رو انداختم روش
    به چند دلیل :
    1 صدای موتور بیش از حد داخل ماشین میاد
    2 قدرت ماشین خیلی کم میشه (تقریبا در حد پراید ! )
    3 به دلیل تعویض رادیاتور اصلی با رادیاتور آهنی معمولا تو تابستون زیادی موتور گرم میشه (اگه کولر بگیری که سه سوت!)
    4 مصرف به صدی 15 میرسه !
    5 دور موتور معمولا بالاست که باعث استهلاک بیشتر میشه
    و...
    خلاصه به نظرم اشتباه منو نکنید
    (تازه من با کلی گشتن کنسول شبه فابریکی گذاشتم که ظاهر داخل و خراب نکنه بازم جا سیگاری باز نمیشد!)

9. 5 کاربر از saeed_amiri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

سلام دوستان گرامی من یک پرشا 90 دارم نمیدونم 1800cc یه یا 1600cc از ایناست که سنسور دنده عقب داره داشبورد اونم چوبیه تنظیم پشتی راننده و شاگرد دستیه(اگه میدانید بگید ممنون میشم) میخوام اتوماتش کنم لطفاً راهنمایی کنید معایب و مزیت هایی داره لطفاً توضیح بدید. ممنونم از شما بزرگواران

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

سلام دوستان
    اینکارو نکنید چون پشیمون میشید !
    من قبلا سمند 82 داشتم که اتوماتش کردم ولی اینقدر اعصابم رو خرد کرد که دوباره گیربکس قبلی رو انداختم روش
    به چند دلیل :
    1 صدای موتور بیش از حد داخل ماشین میاد
    2 قدرت ماشین خیلی کم میشه (تقریبا در حد پراید ! )
    3 به دلیل تعویض رادیاتور اصلی با رادیاتور آهنی معمولا تو تابستون زیادی موتور گرم میشه (اگه کولر بگیری که سه سوت!)
    4 مصرف به صدی 15 میرسه !
    5 دور موتور معمولا بالاست که باعث استهلاک بیشتر میشه
    و...
    خلاصه به نظرم اشتباه منو نکنید
    (تازه من با کلی گشتن کنسول شبه فابریکی گذاشتم که ظاهر داخل و خراب نکنه بازم جا سیگاری باز نمیشد!)
    دوست عزیز بنظر میرسه اتومات کردن ماشین رو جای خوبی انجام ندادید . رادیاتور اصلی ماشینتون رو با رادیاتور دیگه عوض کردند ؟! یکی از آشناها که پراید داره سال گذشته اتوماتش کرد و بنظر راضی هستش و رادیاتور ماشین رو هم عوض نکردند و همون رادیاتور سابق روش هستش . چرا باید رادیاتور ماشین شما رو در فرایند اتومات کردن عوض کنند ؟

من خودم یک ریو دارم و قصد دارم اتوماتش کنم و دنبال یه جای معتبر برای اینکار میگردم .

12. این کاربر از rahmani1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوستان تا اونجا که من می دونم موتور 1800 xu7 اتوماتیک نداره و خوروندن گیرباکس دیگه به اون به هیچ عنوان توصیه نمی شه شاید زانتیا مدل جدید اتوماتیکی داشته باشه ولی این موتور چون از رده استاندارد اروپا خارجه گیرباکس مناسبی نداره
    از کلاچ های برقی می تونید استفاده کنید اما اون هم خیلی جالب نیست و تا مجبور نشدید استفاده نکنید
    ریو و پراید دارای این گیرباکس هستند

14. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

من با نظر دوست عزيزمون كسري 2002 و رحماني 1 كاملا موافقيم
    1- اولا اون دوستي كه سمند رو اتومات كرده فقط 1600 و 1800 اتومات ميشه اونهم با گيربكس خوروندني يعني كلي كار تراشكاري و غيره دارين كه بعدش هم خوب از آب درنمياد
    2- گيربكس اتومات هم چند نوع داره و من يك جايي رو توي كرج ميشناسم طرف كارش گيربكس اتومات ميدان ساساني به سمت مصلا همون كوچه مصلا رو ميريد داخل و بعد از آموزشگاه نويد يك نمايندگي ايران خودرو هستش 100 متر بعد از اون يك تعميرگاه گيربكس تخصصي ماشينهاي خارجي هست
    3- من رفتم براي سورن 1800 گفت حداقل 3.5 هزينه و دستمزد و پول گيربكس خودمه اونهم نه نو دست دوم كاركرده اگرهم بخوام گيربكس خودتو بردارم 400 بيشتر پول نميدم
    4- شما بهترين كه ماشين گيربكس اتومات بخرين و اون هم خارجي نه ايراني 206 اتومات داره و 207 هم اتوامت داره به شرطي كه گيربكس فرانسه باشه نه تعميري بهت بندازن
    5- در كل ماشين سمند به دليل وزن بالايي كه براي محافظت سرنشين درنظر گرفته شده اين امكان رو نداره كه گيربكس خوبي بتونيد براش پيدا كنيد
    من خيلي دنبال اين موضوع گشتم يك شخصي رو هم ارمني توي تهران معرفي كردند كه از آشناهاي قديم خودمون بودش و 40 سال كارش اينه بهش گفتم گفت ماشين هر چي باشه غير از سمند ميشه براش اتومات درست كرد و خوروند ولي سمند بعدش اينقدر اذيت داره كه خودت پشيمون ميشي
    در هر صورت آلمانيها بهترين سازندگان گيربكس اتومات دنيا هستند كه ميدونيم اولين بار شركت بي ام دبليو درستش كرد و توسط چند شركت آلماني ديگه با مدلهاي مختلف گسترش پيدا كرد و بدون شك و بدون شك ماشين داراي گيربكس اتوماتيك يكي از كم استهلاك ترين و به شدت كم هزينه ترين هستش
    اگر يادتون باشه دوران قبل از انقلاب ماشينهاي آلماني و آمريكايي اونهايي كه واقعا پول داشتن و ميخريدن همگي اتومات بودند از دوج و پونتياك و شورلت و كاديلاك و بنز و بي ام دبليو گرفته تا ...
    در هر صورت موفق باشين

16. این کاربر از amir3852 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •