تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: مشکل عجیب در نیمه تاریک شدن مونیتور Dell Vostro 1510

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض مشکل عجیب در نیمه تاریک شدن مونیتور Dell Vostro 1510

سلام
    یک مشکلی که یک تا دو ماهه برای لپ تاپ Dell Vostro 1510 من بوجود اومده و من همچنان دارم باهاش می سازم اینه که وقتی لپ تاپ رو روشن می کنم اول تا چند ثانیه مونیتور به صورت عادی روشن میشه و می تونم اون آرم Dell آبی رو در بوت اولیه ببینم اما ناگهان صفحه نیمه تاریک میشه (منظور از نیمه تاریک همون سیاه کامله باا این فرق که اگه نور رو مانیتور بندازیم میشه بصورت کمرنگ دسکتاپ رو دید).

اما نکته جالب که من اتفاقی کشف (!) کردم اینه که اگه درب لپ تاپ رو تقریبا تا انتها و قبل از رسیدن به نقطه ای که لپ تاپ Sleep میشه زود بکشم پایین و بالا ببرم مونیتور از تاریکی در میاد! اون اوایل یعنی حدود یک ماه پیش مثلا یک بار که این کار رو می کردم مونیتور تا چند ثانیه درست بود و بعد دوباره سیاه می شد و بعد دوباره درب رو باز و بسته می کردم و تقریبا با دو سه دفعه انجام این کار مونیتور برای همیشه تا خاموشی بعدی به صورت نرمال و روشن کار می کرد. فقط نکته این که نباید میزاشتم مانیتور در کل اون روز از حالت Screen Saver خارج بشه، یعنی باید در هر صورت کار می کرد چون باز هم باید این فرآیند باز و بسته کردن رو تکرار می کردم، Sleep هم نمی کردم ناچارا و کل روز مونیتور روشن بود! کلا اینکه با اینکار مانیتور حداقل بصورت موقت درست بشه برام پدیده ای عجیب بود چون قبلا جایی نشنیده بودم!

الان دیگه این روزها این مشکل خیلی عمیق تر شده و من باید حدود 20 بار درب رو سریع بالا و پایین کنم تا وضعیت رو به حالت نرمال برگردونم! حالا قصد داشتم ویندوزم رو عوض کنم ولی با توجه به اینکه مشکلم رو با باز و بسته کردن در حل می کنم به نظر میاد منبع مشکل سخت افزاری باشه! دلیلش چی می تونه باشه و چطور باید حلش کرد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

اقا منم یه همچین مشکلی داشتم. مانیتورم رنگش قرمز میزد. یه بار ریکاوری کردم. بعد از ریکاوری دو سه بار ریستارت کردم درست
    شد.
    البته مورد شما یکم عجیبه.

3. این کاربر از dooni بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال sdfssdfs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    land of the god

پيش فرض

يا سيماش قطعي داره يا يه قطعه اتصال به مانيتورت سوخته 60 تومني فك كنم پياده بشي

5. این کاربر از sdfssdfs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

از پاسختون ممنونم
    اما چه قطعه ای سوخته؟! من برام یک سوال پیش اومده! اگه مشکل از ویندوز باشه قاعدتا نباید این نقص تصویر در زمان بوت شدن اتفاق بیفته چون هنوز راه اندازی ویندوز شروع نشده!
    اما نکته ای که وجود داره اینه که گاهی اوقات که من بخاطر اینکه این مشکل رو رفع کنم در لپ تاپ رو سریع باز و بسته می کنم اون علامت Loading روی نشانگر موس ظاهر میشه که این نشون میده این مشکل فقط سخت افزاری و صرفا مربوط به LCD نیست، شاید به کارت گرافیک هم مربوط باشه! نمی دونم اما قصد دارم ابتدا ویندوز رو عوض کنم تا مطمئن بشم.

حـــــرفـه ای biostar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    ایــــ اصفهان ــــران

پيش فرض

معمولا اگر بعد از صفحه ی POST سیاه بشه مشکل نرم افزاری هست ،
    من با لینوکس این مشکل رو داشتم ، که با آپدیت درایور های گرافیکی این مشکل حل میشه

اما اگر قبل از صفحه ی POST این مشکل وجود داشته باشه و مثلا وقتی وارد تنظیمات بایوس بشید هنوز مشکل پا برجا باشه ، اونقت 100 درصد سخت افزاریه
    بعد از روشن کردن f2 رو بزن و وارد تنظیمات بشو
    هنوز مشکل هست؟

اگر حل نشد
    لپتاپ رو به یک مانیتور وصل کن و روشن کن ، مشکل پا برجاست ؟
    قطعا چیپ گرافیک مشکل پیدا کرده و حداقل باید Reball بشه

اگر مشکل حل شد به احتمال زیاد از inverter board هست و باید تعویض بشه

موفق باشید

8. این کاربر از biostar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال B.i.r.i.y.a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    در حال حاضر اصفهان...

پيش فرض

بنظر منم احتمالا مشکل سخت افزاریه و به یکی از این سه تا گزینه مربوطه :
    مانیتور
    اتصالات مانیتور
    کارت گرافیک (که احتمال این تقریبا صفره!)

پس آزمایش هایی که biostar عزیز در پست قبل گفته رو انجام بده. بعد نتایج رو اعلام کن تا دوستان راهنماییت کنن.
    یا حق
    با سپاس
    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

10. این کاربر از B.i.r.i.y.a بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

از همتون ممنونم.
    به یک مانیتور دیگه وصل کردم و دیدم که تصویر رو کامل نشون میده و ویندوز رو هم عوض کردم و باز هم همین مشکل پابرچا بود، پس به نظر میاد مشکل از خود LCD باشه!
    الان چکار می تونم انجام بدم؟ از گارانتی که سه سال گذشته! اگه چیزی از اتصالات مانیتور شل شده باشه خودم می تونم باز و سفتش کنم؟
    Last edited by anzalichi0181; 26-05-2013 at 15:08. دليل: اصلاح غلط املایی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •