تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 31

نام تاپيک: آپدیت: حل مشکل زیرنویس فارسی SRT روی Patriot box office بدون نیاز به تبدیل

داره خودمونی میشه yadegare_behesht's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض آپدیت: حل مشکل زیرنویس فارسی SRT روی Patriot box office بدون نیاز به تبدیل

این مطلب قبلا در سایت وجود داشت ، منتهی بنده آموزش کامل قرار میدم

حل مشکل زیرنویس فارسی SRT روی دستگاه Patriot box office بدون نیاز به تبدیل

دوستانی که از دستگاه Patriot box office استفاده میکنند ، حتما میدونند که تنها مشکل این دستگاه عدم نمایش فایل های زیرنویس با پسوند SRT هست

بنده بعد از یک روز کامل گشت و گذار در اینترنت موفق شدم این مشکل رو به راحتی برطرف نمایم،

ابتدا خدمتتون عرض کنم ، که روش کار به این صورت هست که ما فریموردستگاه PlayOnHD رو روی این دستگاه ، پیاده سازی میکنیم. که با این روش هم مشکل زیرنویس حل میشه ، و هم امکانات دیگه ای به این دستگاه قدرتمند اضافه میشه.

این روش توسط خوده بنده 100 درصد تست شده

حال مراحل کار:

1-(مرحله اول مهمه) آخرین آپدیت رسمی ارائه شده از خود شرکت Patriot رو اگر ندارید حتما روی دستگاه انجام بدید ( آخرین آپدیت 4/4/2011 )
    از این لینک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- دانلود فریمور غیر رسمی با حجم 80 مگ از لینک زیر
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3- فایل فوق رو از حالت فشرده خارج کنید ، فایلی با نام install خواهد بود ، آن را روی یک فلش مموری ذخیره کنید ( آن را در هیچ پوشه ای قرار ندید )

4- فلش رو به دستگاه بزنید ، به قسمت SETUP -> SYSTEM -> SYSTEM UPDATE, برید و SYSTEM UPGRADE رو بزنید ، در این لحظه دستگاه شروع به بروزرسانی میکند که کمتر از دو دقیقه طول میکشد

5- دستگاه شما اکنون آپدیت شده و شما شاهد یک محیط جدید هستید! منتهی باید به قسمت setup رفته ابتدا در قسمت TEXT ENCODING الگوی الفبا رو از حالت Unicode به حالت Arabic تغییر دهید ، سپس از طریق کلید next به قسمت Misc بروید و گزینه Subtitle رو از حالت off به حالت on تغییر دهید.

تمام ، دستکاه شما اکنون قادر به اجرای زیر نویس SRT است

حتما میدونید برای اجرای زیرنویس ، باید فایل فیلم و فایل زیرنویس هم نام باشند،

برای بهبود بخشیدن به سرعت خواندن فلش مموری ، در قسمت Setup گزینه Scan Storage رو به حالت Auto scan off تغییر دهید.

این فریمور غیر رسمی هست و به گفته سازنده روی دستگاه پاتریوت کاملا جواب میده و فقط ممکنه در استفاده از امکانات شبکه ، اندکی باگ داشته باشه.

دوستان عزیز این فریمور امکانات خیلی خوبی رو در خودش جا داده که من به چند تا اشاره میکنم

1- اجرای زیرنویس با پسوند SRT فارسی ، با امکان تغییر رنگ ، اندازه و حتی عقب و جلو بردن زمان زیرنویس

2- قابلیت تغییر فونت دستگاه ، در نوشتار منو ها و زیرنویس ( بعدا توضیح میدم )

3- تغییر بگ گراند دستگاه به دلخواه ( بعدا توضیح میدم )

4- اتصال کیبورد به دستگاه --- که شاید بتونه جایگزین ریموت کنترل باشه زمانی که کنترل دستگاه خراب بشه ---

5- بهبود مدیریت پخش فیلم های سنگین از لحاظ عقب و جلو بردن حتی در فیلم های 1080 بالای 5 گیگ ( در فریمور رسمی این مسئله یک ضعف بزرگ بود )

6- افکت های بسیار متنوع و زیبا در اسلاید شو تصاویر ، به همراه مدیرت مدت زمان نمایش هر عکس

7- امکان ویرایش و تغییر نام فایل ها

8- امکان تغییر نحوه چدیمان و نمایش فایل ها و پوشه ها بصورت انتخابی list - Icon - thumbnails ( مشابه ویندوز )

9- دسترسی بهتر به امکانات شبکه ای و دانلود تورنت

10- بهبود مدیریت دانگل wireless

و بسیاری امکاناتی دیگه که هنوز خودم تست نکردم

واما تغییر فونت دستگاه ،

برای این کار شما باید در فلش مموری خود پوشه ای به نام resurce ایجاد کنید ، سپس فونت با پسوند TTF رو به این پوشه منتقل کنید ،( هر تعداد فونتی که بخواین میتونید انتقال بدید )

فلش رو در دستگاه قرار دهید ، و در قسمت Setup در همان ابتدای صفحه گزینه Change system font رو انتخاب کنید ، سپس لیست فونت ها رو خواهید دید.

در این قسمت توجه کنید برای جلوگیری از به هم ریخته شدن فونت ها باید از فونت های ترکیبی انگلیسی و فارسی استفاده کنید ، چون فونت های معمولی فارسی در این دستگاه ، حروف انگلیسی را نشان نمیدهد.
    در هر صورت بهترین فونت برای نمایش زیرنویس فارسی فونت Arial است که خوده من از این فونت استفاده میکنم فرصت نکردم بقیه فونت ها رو بررسی کنم ( احتمال قوی هر فونتی رو میشه با این دستگاه سازگار کرد )

و اما تغییر بک گراند دستگاه

شما هر عکسی رو که میخواین با برنامه فتوشاپ با ابعاد 720 یا 1080 تغییر اندازه بدید ، سپس پسوند آن را به PNG تغییر بدید ، فایل بدست آمده را در همان پوشه resurce قرار بدید ( در کنار فونت ها )
    در setup دستگاه گزینه Change desktop انتخاب کنید که لیست بک گراند ها رو ببینید! توضیح اینکه بگفته سازنده فریمور ، این قسمت هنوز کمی باگ داره و ممکنه بک گراند تغییر نکنه

اردتمند شما : سید محمد امین . ق

کلمات کلیدی : patriot box office pbo arabic srt update solve problem update 2012 2013 new Firmware arabic support persian support asian language arabic font subtitle hd player
    Last edited by yadegare_behesht; 14-05-2013 at 16:22.

2. 5 کاربر از yadegare_behesht بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    مشهد الرضا

پيش فرض

با تشکر از شما
    دوستان اگه دوست داشتین در لینک زیر چند مدل فریمور دیگه هم هست که زیرنویس srt رو ساپورت میکنن من چند تا از اونا رو امتحان کردم خوب بود

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

با تشکر از شما
    دوستان اگه دوست داشتین در لینک زیر چند مدل فریمور دیگه هم هست که زیرنویس srt رو ساپورت میکنن من چند تا از اونا رو امتحان کردم خوب بود

دوست عزیز من همون لینک اول مدل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو قرار دادم ، اگه مدل های دیگه ویژگی های بهتری داره رو بی زحمت معرفی کنید

شما این لینک رو چک کردین؟ به نظرتون چیز جدیدی داره؟ رفع باگ؟
    Last edited by yadegare_behesht; 15-05-2013 at 00:11.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    مشهد الرضا

پيش فرض

دوست عزیز من همون لینک اول مدل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو قرار دادم ، اگه مدل های دیگه ویژگی های بهتری داره رو بی زحمت معرفی کنید

شما این لینک رو چک کردین؟ به نظرتون چیز جدیدی داره؟ رفع باگ؟
    سلام
    در مدلهای دیگه هر کدوم ویژگی خودشو داره نمیشه گفت که کدوم بهتره من 5 تا از اونا رو امتحان کردم جالب بود
    مدل MedeBO هم از نظر زیبائی منوها خوبه
    این ورژن مال اروپا است و فرقی نداره

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام
    در مدلهای دیگه هر کدوم ویژگی خودشو داره نمیشه گفت که کدوم بهتره من 5 تا از اونا رو امتحان کردم جالب بود
    مدل MedeBO هم از نظر زیبائی منوها خوبه
    این ورژن مال اروپا است و فرقی نداره
    ممنون
    مدل MedeBO زیرنویس SRT فارسی رو ساپورت میکنه؟ فونت میشه براش تعریف کرد؟ ]چند تا لینک mod هم داره، کاربردی هست؟

و یه سوال دیگه اینکه فریمور ACORBO 5440 ورژن آسیایی هم داره ، و من از سایت A.C.RYAN گرفتمش ، منتهی نمیدونم برای پاتریوت میشه استفاده کرد یا خیر؟ چون ظاهرا فریمورهایی که در سایت

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قرار گرفته به نوعی برای پاترویت PATCH شده ، درسته؟
    Last edited by yadegare_behesht; 16-05-2013 at 19:10.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

خیلی ممنوووووووووووووووووووووو وووووووووون باور کنید پدرم دراومده بود از بس که زیرنویس تبدیل کردم ، رنگ و آب زیرنویس تبدیل شده هم افتضاح میشد امتحان کردم فقط یه مشکل کوچیک داره ، زیرنویس فارسی رو بخوبی نشون میده ولی حروف انگلیسی مابین زیرنویس فارسی رو وارونه نشون میده ، ( از راست به چپ ) ولی اصلا مهم نیست آموزش بسیار خوبی بووووووووود

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    مشهد الرضا

پيش فرض

ممنون
    مدل MedeBO زیرنویس SRT فارسی رو ساپورت میکنه؟ فونت میشه براش تعریف کرد؟ ]چند تا لینک mod هم داره، کاربردی هست؟

و یه سوال دیگه اینکه فریمور ACORBO 5440 ورژن آسیایی هم داره ، و من از سایت A.C.RYAN گرفتمش ، منتهی نمیدونم برای پاتریوت میشه استفاده کرد یا خیر؟ چون ظاهرا فریمورهایی که در سایت

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قرار گرفته به نوعی برای پاترویت PATCH شده ، درسته؟
    اره زیرنوس رو ساپورت میکنه
    فریمورهای داخل سایت فقط برای خود a c ryan کاربرد داره مواظب باش که اشتباها اپدیت نکنی که به دردسر میفتی من یکبار امتحان کردم یکسال طول کشید تا دستگاه رو برام عوض کردن البته اینم بگم که برام درس عبرت نشد
    دوباره همون کار رو کردم و دستگاه از کار افتاد باکلی دردسر تونستم خودم درستش کنم
    همون ادرسی که دادم تمام فریمورهاش برای پاتریوت جواب میده

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

اره زیرنوس رو ساپورت میکنه
    فریمورهای داخل سایت فقط برای خود a c ryan کاربرد داره مواظب باش که اشتباها اپدیت نکنی که به دردسر میفتی من یکبار امتحان کردم یکسال طول کشید تا دستگاه رو برام عوض کردن البته اینم بگم که برام درس عبرت نشد
    دوباره همون کار رو کردم و دستگاه از کار افتاد باکلی دردسر تونستم خودم درستش کنم
    همون ادرسی که دادم تمام فریمورهاش برای پاتریوت جواب میده
    سلام
    ببخشيد من چند بار دستگاهم رو تبديل به مدلهاي مختلف كردم اما در بار آخر كار به نمايندگي و تعمير كشيد دقيقا كدوم مدل رو شما استفاده كرديد؟ چون من چند آپديت براي medebo ديدم و اينكه دستگاهتون هيچ مشكلي پيدا نكرد؟

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام
    ببخشيد من چند بار دستگاهم رو تبديل به مدلهاي مختلف كردم اما در بار آخر كار به نمايندگي و تعمير كشيد دقيقا كدوم مدل رو شما استفاده كرديد؟ چون من چند آپديت براي medebo ديدم و اينكه دستگاهتون هيچ مشكلي پيدا نكرد؟
    ببین دوست عزیز ، من اکثر این فریمور های فرعی رو تست کردم ، واقعا بهترینش همون هست که در پست اول گذاشتم ، حتما اول آخرین فریمور اورجینال رو نصب کن و بعد هم از لینک بالا فریمور ACRBO 5440_Euro رو بگیر

فقط نکته مهم اینه که این فریمور ها با این که متعلق به دستگاه PlayOnHD است ، ولی برای پاتریوت مجددا پورت شده ، پس فقط از همون لینک اون فریمور رو بگیر ، اگه فریمور اصلی PlayOnHD رو روی پاتریوت نصب کنید دستگاه بریک میشه و باید ببری گارانتی
    ولی خیالت راحت از لینک پست اول دانلود کن ، روی فلش مموری بریز بزن به دستگاه و آپدیت کن

یه ویژگی خیلی بارز و کاربردی که فریمور 5440 داره اینه که عقب جلو کردن فیلم مثل پلیر های کامپیوتر میشه ، با جهت چپ و راست ریموت کنترل ، با سرعت فوق العاده فیلم رو میتونی عقب و جلو ببری

11. این کاربر از yadegare_behesht بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

ببین دوست عزیز ، من اکثر این فریمور های فرعی رو تست کردم ، واقعا بهترینش همون هست که در پست اول گذاشتم ، حتما اول آخرین فریمور اورجینال رو نصب کن و بعد هم از لینک بالا فریمور ACRBO 5440_Euro رو بگیر

فقط نکته مهم اینه که این فریمور ها با این که متعلق به دستگاه PlayOnHD است ، ولی برای پاتریوت مجددا پورت شده ، پس فقط از همون لینک اون فریمور رو بگیر ، اگه فریمور اصلی PlayOnHD رو روی پاتریوت نصب کنید دستگاه بریک میشه و باید ببری گارانتی
    ولی خیالت راحت از لینک پست اول دانلود کن ، روی فلش مموری بریز بزن به دستگاه و آپدیت کن

یه ویژگی خیلی بارز و کاربردی که فریمور 5440 داره اینه که عقب جلو کردن فیلم مثل پلیر های کامپیوتر میشه ، با جهت چپ و راست ریموت کنترل ، با سرعت فوق العاده فیلم رو میتونی عقب و جلو ببری
    ممنون من هم از فايل شما استفاده كردم اما يك سوال
    من هر كاري ميكنم دستگاه هيچ فونتي رو نمي شناسه
    فونت ها رو با پسوند ttf كپي كردم تو فولدر resurce اما وقتي تو منو گزینه Change system font رو ميزنم فقط فونت پيش فرض رو نمايش ميده شما لطف ميكني اگر فونت خودت رو آپلود كني تا تست كنم ببينم مشكل از كجاست

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •