سلام به خدمت دوستان عزیز یک تقاضای دارم ازتون

همون طور که میدونین CLT برنامه ایست بسیار کم حجم که کومودو اون رو ارائه کرده برای تست فایروال ها توسط خود شخص بوسیله 34 ازمایشی که خود برنامه CLT از فایروال ها میگیره و وظیفه ازمایشگر تنها مهیا کردن این 34 قسمت ازمایش هست

به نظرم با وضعیت فعلی بهتر اینه که ادم خودش بشینه تو یک شرایط تقریبا استاندار سازی شده که توسط خود شخص در کامپیوتر شخصیش پیداه شده تک تک فایروال هارو ازمایش کنه تا بهترین فایروال رو انتخاب کنه

چون وبسایت مرجع در حال حاضر برای تشخصی بهترین فایروال سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست که خیلی دیر اپدیت میشه و این بدرد نمیخوره

بنظر من این که خود شخص فایروال هارو بصورت دقیق امتحان کنه خیلی بهتره چون سایت مرجع مورد پسندی فکر نمیکنم پیدا بشه.درهر صورت تست شخصی اطلاعات ریز تری هم میتونه بده.پس میتونه خیلی فنی تر و ارزنده تر و اموزنده تر و عمیق تر از دیدن صرفا نتیجه ازمایش توسط چند شرکت باشه

به همین دلیل و با توجه به این که من ادم تازه کاری در زمینه های امنیتی کامپیوتر هستم.و تقریبا چیزی از معیار های سنجش یک فایروال خوب نمیدونم به همین دلیل از شما دوستان تقاضایی دارم.
از تون میخوام به من تازه وارد و صفر کیلومتر اموزش کار با CLT رو از پایه یعنی صفر تا حد پیشرفته بدین.

به دوستان خوبم بگم که درسته من تو این زمینه ها صفر کیلومترم اما استعداد یادگیری بالا و سریعی تو زمینه های کامپیوتری و امنیتی دارم.این حرف تجربه شده.چون پیش زمینه های زیادی رو در این زمینه دارم
بخاطر همین از دوستان میخوام از صفر تا پیشرفته کار با اون نرم افزار تست گر رو بهم یاد بدن.یعنی یک پست مقاله وار و اموزش دهنده بذارن
و همین طور میخوام که دوستان خودشون رو زیاد به زحمت نندازن.ما که راضی نیستیم
اما ارمانم برای این اموزش اینه که بتونم خودم یک شرایط استاندارد و قابل اعتمادی رو با استفاده از اموزش شما در ویندوز های مختلف پیداه کنم تا بتونم خودم اگاهانه فایروال های مختلف رو مقایسه کنم.
در واقع یعنی با همه چیز برای ایجاد شرایط ایده ال و استاندار در ویندوز های مختلف اشنا بشم تا بتونم تستی از فایروال های مختلف در ویندوز های مختلف بگیرم که نتیجش درست و به واقعیت بسیار نزدیک باشه
باز هم این فقط یک ارمانه.اگر باز هم برای دوستان سخته لطفا حداقل موارد رو برای انجام یک ازمایش در شرایطی شبیه به حالت استاندار بهم یاد بدن.تا اگر اون طور ارمانی هم نشد تا شرایط ازمایش فایروال هارو استاندارد در بیارم حداقلش این باشه که یک نتیجه ای ساده ولی قابل اعتماد بتونم بدست بیارم.این دیگه یعنی اموزش حداقل موارد برای پیاده سازی یک شرایط ازمایشگاهی برای انجام یک ازمایش استاندارد ساده از فایروال ها در نسخه های مختلف ویندوزه.

و سوال دوم این قسمت اینه که برنامه Comodo Leak Test معروف بهCLT ایا فقط برای آزمایش فایرواله؟یا برای ازمایش انتی ویروس هم مناسبه؟این سوال هم میتونست در مقاله اموزشیتون جواب داده بشه اما بدلیل اهمیت اون رو جدا دارم میپرسم

از لطف تک تک دوستان ممنونم