تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: از کار افتادن چند کلید کیبورد

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض از کار افتادن چند کلید کیبورد

سلام

یه مدت بعد از اینکه ویندوز ایت رو نصب کردم، فهمیدم چند تا از کلیدای کیبوردم از کار افتاده ...
    Left Shift و F4 و اعداد 8 و 9 کلیدایی بودن که همگی با هم از کار افتادن !!!

کلیدها رو باز کردم و زیرشون رو به دقت تمیز کردم، اما درست نشد که نشد ...
    اما هر چند ساعت یا یکی دو روز یه بار، به صورت خودکار همشون با هم وصل میشن، چند دقیقه کار می کنن و باز از کار می افتن !!

به این دلیل تاپیک رو تو این بخش زدم که فکر نمی کنم مشکل سخت افزاری باشه ... چون نمیشه که این چهار تا با هم دیگه از کار بیفتن و با همدیگه شروع به کار کنن !!

فرومای خارجی رو هم گشتم، کسی به چنین مشکلی بر نخورده بود ...

جالبیش اینجاست که تعویض ویندوز هم تأثیری نداشت ...
    ضمن اینکه تو محیط Windows Recovery که شبیه به داس می مونه هم این دکمه ها کار نمی کردن ...

احتمالاً Ubuntu Live رو هم بیارم بالا، تو اون هم کار نخواهد کرد ...

الان مجبور شدم کیبورد وصل کنم به لپتاپم ...
    کسی چیزی به ذهنش نمی رسه ؟!

بعیده که ویروس باشه (آنتی ویروس به روزه)
    بعیده که مشکل نرم افزاری باشه (چون تو Bios هم کار نمی کردن این دکمه ها)

اما خب باز بعیده که سخت افزاری هم باشه ، به همون دلیلی که گفتم ...

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام کوروش جان
    خودتو آماده کن برای اخبار بد خیلی هم سخت افزاریه! شما شیفت راست داری و همه درست کار میکنن بعضی مواقع!پس خود کلیدهای معیوب مشکل دارن اکثرا هم ارتباط کیبرد به مین هست (قطع/اتصالی کابل) با علائم قطع و وصل شدن عملکرد کلیدها!اگه با تمیز کردن ترجیحا اسپری هوا بهتر نشد (شما میتونی سروتهش کنی تو حالت خاموش با یک دمنده اگه سشواره حداقل حرارت و فشار هوا از خجالتش دربیایی باز کردن کاملش ممکنه دردسرساز بشه برات ...)کلا باید صفحه و کلیدهای معیوب تعویض بشه!یا از کیبرد USB استفاده کن ...راههای آخر رو اول گفتم!
    یعنی دیگه خارج از os هم وقتی کار نکنن اولین گزینه سخت افزاریه که شاید با اتصالی شروع میشه و با قطع کامل تموم میشه همین که کیبرد جدات درست کار میکنه بیشتر همینو تایید میکنه!

بعد:
    شیفت راست 15 ثانیه نگهش دار ببین صفحه filter keys میاد؟ تغییر خروجی های کیبردهم یه راهه با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اول تست کن بعد خواستی عوض کن جای کلیدها رو ...

ویندوز عوض کردی دوباره 8؟ 7 یا غیره هم تست کردی؟bios پیشفرض و بروزه درایورها همچنین؟شما تو این مواقعی که همه درست کار میکنن کار خاصی میکنی ؟نرم افزاری داری که کاری با keystroke ها داشته باشه؟sticky & filter & toggle keys همه غیر فعاله؟ به هم خوردن [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و تنظیم با نرم افزار سازنده

از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ما هم بپرس اگه از لپ تاپ باشه بیشتر میتونه کمک کنه امیدوارم همینا کمکی بکنه یا راه حلی بدن که برطرف بشه مشکلت ....

3. این کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام کوروش جان
    خودتو آماده کن برای اخبار بد خیلی هم سخت افزاریه! شما شیفت راست داری و همه درست کار میکنن بعضی مواقع!پس خود کلیدهای معیوب مشکل دارن اکثرا هم ارتباط کیبرد به مین هست (قطع/اتصالی کابل) با علائم قطع و وصل شدن عملکرد کلیدها!اگه با تمیز کردن ترجیحا اسپری هوا بهتر نشد (شما میتونی سروتهش کنی تو حالت خاموش با یک دمنده اگه سشواره حداقل حرارت و فشار هوا از خجالتش دربیایی باز کردن کاملش ممکنه دردسرساز بشه برات ...)کلا باید صفحه و کلیدهای معیوب تعویض بشه! یا از کیبرد USB استفاده کن ...راههای آخر رو اول گفتم!
    یعنی دیگه خارج از os هم وقتی کار نکنن اولین گزینه سخت افزاریه که شاید با اتصالی شروع میشه و با قطع کامل تموم میشه همین که کیبرد جدات درست کار میکنه بیشتر همینو تایید میکنه!

بعد:
    شیفت راست 15 ثانیه نگهش دار ببین صفحه filter keys میاد؟ تغییر خروجی های کیبردهم یه راهه با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اول تست کن بعد خواستی عوض کن جای کلیدها رو ...

ویندوز عوض کردی دوباره 8؟ 7 یا غیره هم تست کردی؟bios پیشفرض و بروزه درایورها همچنین؟شما تو این مواقعی که همه درست کار میکنن کار خاصی میکنی ؟نرم افزاری داری که کاری با keystroke ها داشته باشه؟sticky & filter & toggle keys همه غیر فعاله؟ به هم خوردن [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و تنظیم با نرم افزار سازنده

از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ما هم بپرس اگه از لپ تاپ باشه بیشتر میتونه کمک کنه امیدوارم همینا کمکی بکنه یا راه حلی بدن که برطرف بشه مشکلت ....
    سلام کیانوش جان ...
    ممنون بابت جواب

در مورد قسمت اول ... من خب کیبورد لپ تاپم وحشتناک زیرش کثیفه ... پر از مو و آت و آشغاله ... ولی خب این چند کلید رو کامل تمیز کردم با پنبه الکلی ... بعیده مشکلش کثیفی باشه ...
    چون باقی کلیدها هم به همین میزان کثیفن
    فرصت کنم کلش رو باز می کنم یه حال اساسی میدم بهش : دی

مسأله دیه ای که منو به ویندوز ایت و تبعات ناشی از نصبش مشکوک می کنه اینه که حدود 5 سال بود من با XP هیچ مشکلی نداشتم و همیشه کیبورد مثل ساعت کار می کرد ...
    عدل همون روزی که ایت می ریزم چند تا کلیدم باید از کار بیفتن ؟! اونم به صورت همزمان ؟!!!

در مورد راهکارها:

شیفت راست مشکلی نداره، Filter Keys رو میاره ...

آقا نرم افزار دادی و کردی کبابم ! تازه به ابعاد تازه ای از مشکلم پی بردم
    مشکل فقط 4 تا کلید نیست !!
    دکمه های F1 و F2 و F8 و F12 و همین طور عدد 6 هم کار نمی کنن !!

تا الان شده 9 تا دکمه ! ببینم به چند تا می‌رسه

فکر کنم به صورت ویروسی داره کل کیبوردم رو می گیره !!

والا هنوز XP یا سون رو تست نکردم، ویندوز هم که عوض کردم دوباره Eight ریختم ...
    آها !! اینجا یه نکته ای یادم اومد ...
    هم به خاطر این مشکل، هم به خاطر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، اومدم ویندوز رو Refresh کردم [به این این خیال که یوزرها رو پاک می کنه و دوباره از اول می سازمش]
    بماند که ویندوز قبلی با کل برنامه هامو فرستاد تو Windows.Old همین مجبورم کرد دوباره ویندوز بریزم ؛
    نکته جالب توجه اینجا بود که بعد از Refresh کردن دکمه های کیبورد همگی درست شدن !! همه با هم ... !
    اما خب به خاطر اون مشکلات مجبور بودم ویندوز رو دوباره نصب کنم ... و خب بعد از نصب دوباره ویندوز، مشکل برگشت سر جاش !!‌

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

خب یک گزینه دیگه اومد روی میز ممکنه به نحوی لپ تاپ شما هماهنگی کامل با ویندوز 8 نداشته باشه یا بعد از تعویض ویندوز نیاز به آپدیت و کانفیگ و ... باشه شما از سایت سازنده چک کن برای پشتیبانی ویندوز 8 درایوری ,آپدیت بایوسی مخصوصا utility و ... هست یا خیر!؟درایورها و نرم افزارهای مورد نیاز رو کامل نصب میکنی؟همه device ها کاملا شناسایی و نصب شدن؟چون میگی مشکل از تعویض ویندوز شروع شده و اگه اشتباه نکنم اینطور که گفتی با ویندوز قبلی مشکلی نبود و نیست(اگه حوصله داری مجدد نصب کنی که مطمئن بشی از سخت افزار )

در غیر این صورت وقتی کلیدها یه موقع کار میکنن یه موقع از کار میوفتن این اتصالی بین صفحه کلید و مین شماست ممکنه اون قسمت خود کلید مشکلی نباشه از کثیفی و ... اما رابطه این با مین حداقل بخشیش قطع شده یا اتصالی داره!اخیرا ار لپ تاپ برای دفاع از خود استفاده نکردی ضربه ای فشاری چیزی؟

6. این کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

خب کیانوش جان، بعد از یه مدت من دوباره با این مشکلم مزاحمت شدم

مشکل سر جاش بود و با تغییر کلیدها یه جوری باهاش سر می کردم
    الان ایت رو عوض کردم و سون ریختم

بعد از یکی دو روز این دکمه ها همه با هم دوباره وصل شدن،‌ اما این بار دکمه F8 گیر کرده !
    یعنی تو کیبورد تست که میرم، مدام این F8 زده میشه ... البته تا وقتی که دوباره به صورت مقطعی این کلیدا از کار بیفتن !!

با یه نرم افزار دیگه F8 رو Disable کردم ... در کمال ناباوری، حالا دکمه‌ای به اسم Power‌ داره پشت سر هم زده میشه !!
    این در صورتیه که کیبورد لپ تاپ من اصلاً دکمه Power نداره !! (البته منظور اون دکمه پاور معمولی روی کیبوردای USB هست، نه دکمه پاور کلی سیستم)

نمی‌دونم این اختلال عجیب و غریب به چی ربط داره
    اگه کلیدا رو باز کنم، تمیز کنم، احتمالش هست درست بشه ؟!‌

این وسط پرانتز باز کنم که بست‌های دکمه F8 در یکی از باز و بسته کردنا شکست ... یعنی الان درست چفت نمیشه و وله ...
    ولی خب فشاری روی سطح پایینی دکمه نیست که بخواد گیر کنه ... تمیزش هم کردم با پنبه و الکل ...

پ.ن: مشکلم دیگه مشخصاً‌ سخت افزاریه و باید تو بخش مشکلات سخت افزاری لپ تاپ مطرح می‌کردم ... ولی گفتم این تاپیک تا اینجا اومده، بقیه اش هم همین جا پیگیری کنم ...

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

کوروش جان بیشتر همون اتصالی رابط صفحه کلید و مین بهش میخوره
    احیانا آب چایی شربت چیزی نریختی روی صفحه یا با پاک کننده های قوی تمیز نکردی؟!
    میتونی باز کنی مجدد تمیز کنی فکر نمیکنم کمکی کنه... در هر صورت همونطور که خودت اشاره کردی احتمال فراوان مشکل سخت افزاریه وقتی تو صفحه پست کار نمیکنن یا رندوم شروع به کار میکنن ببر پیش یک تعمیرکار بگو سرویس صفحه کلید نشد تعویض صفحه کلید منتها قبل از این بگو چک کنه کابل رابط دیتا کیبرد و مادربرد رو ممکنه شل/قطع شده باشه!اگه از کابل و صفحه کلید نباشه مادربرده و البته اکثرا قابل تعمیر

در هر صورت اگه قسمت معیوب قابل تعمیر/تعویض باشه که هیچی نه با یک کیبرد جمع و جور یا غیر فعال کردن کلید ها کنار بیایی باهاش ...

امیدوارم مشکلت حل بشه

پ.ن:

راه آخر: تو حالت خاموش سر و ته کن چند ضربه آروم بزن پشت لپ تاپ (حالت تنبیه کردن ) اگه بعد از وارد کردن ضربات هاردت نابود شد یا کلا دیگه بالا نیومد ضمن اینکه هیچ مسئولیتی قبول نمیکنم از بچه های لپ تاپ میتونی مشاوره بگیری برای خرید

9. این کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

دستت درد نکنه
    همون تنبیه فکر کنم جواب بده

ببرم تعمیرگاه ببینم چی میگن ...
    تعمیرگاه لپ تاپ منصف که عیب بی خودی نذاره رو سیستم سراغ داشتین پیغام خصوصی کنین

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    من هم دقیقا همین مشکل شمارو دارم با این تفاوت که کلیدهای z,s,q,w,1,2 و f1,f2 قطع شده اند و هرچند وقت باهم وصل می شن و بعد باهم دوباره ازکار می افتن.
    میخواستم بدونم شما مشکلتون حل شد؟ و اگه حل شد چجوری؟ لطفا بهم پیام بدبد.
    با تشکر

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    من هم دقیقا همین مشکل شمارو دارم با این تفاوت که کلیدهای z,s,q,w,1,2 و f1,f2 قطع شده اند و هرچند وقت باهم وصل می شن و بعد باهم دوباره ازکار می افتن.
    میخواستم بدونم شما مشکلتون حل شد؟ و اگه حل شد چجوری؟ لطفا بهم پیام بدبد.
    با تشکر
    نه والا، من یکی دیگه از قطعات سیستمم هم مشکل پیدا کرد و کلاً فرستادمش انباری لپ تاپ رو : دی
    فرصت نکردم تعمیرش کنم، با یه لپ تاپ دیگه کار می کنم

شما اگه تعمیرگاه بردیش به منم نتیجه رو اعلام کن
    باید درست بشه با تعمیر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2015

پيش فرض

باسلام

اگرمطمئن هستید که مشکل نرم افزاری نیست کی برد رو چندساعت داخل تینر 10000 قراربدید

بعداز دراوردن ازتینر بزارید نیم ساعت بمونه تینر که پرید به لپ تاپ وصل کنید

اگرلازم شد این کارروچندبارانجام بدید

14. این کاربر از ostadbakhtiyari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •