تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: سوالات بنده در لینوکس

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض سوالات بنده در لینوکس

دوستان بنده تازه کاره لینوکس هستم کلی سوال دارم در این باره
    به همین خاطر این تاپیک رو باز کردم تا دونه به دونه سوالام رو بپرسم

اول به من بگید ببینم چه جوری میشه تو محیط ترمینال وب گردی کرد ؟
    دوم اینکه آیا میشه فایل های متنی رو تو لینوکس ویرایش کرد یامثلا دستوری هست که بشها ین فایل ها رو با اون اجرا کرد؟مثلا با دستور ls داخل یه پوشه رو بررسی می کنیم بعد یه فایل متنی هست به اسم ۱ ! حالا با چه دستوری بتونم این فایل رو اجرا کنم !
    این سوال بالاییم برای نوع فایل های تصویری و موسیقی و مالتی مدیا هم هست. آیا می شه با دستور اونها رو اجرا کرد یا فقط باید به صورت گرافیکی دستور اجرا رو بدیم ؟ نمی دونم تونستم منظورم رو بیان کنم یا نه.
    سومین سوال هم اینکه تو ویندوز وقتی دستورات cmd رو تو یه فایل ذخیره میکردیم با پسوند .bat و اجرا می کردیم اون موقع همه دستورات پشت سر هم اجرا میشد حالا تو لینوکس آیا همچنین کاری میشه کرد؟
    چهارمین سوال اینکه من کد های زبان برنامه نویسی پایتون رو در یک فایل با پسوند .py ذخیره کردم اما وقتی اجرا کردم همون کد ها رو تو یه فایل متنی دیدم که اصلا نه نرم افزاری اجرا شد و نه تغییری به وجود اومد
    مورد بعدی هم اینکه چه جوری میشه تو محیط گرافیکی یا ویژوال با پایتون برنامه نویسی کرد ؟ یعنی تب و گزینه و لینک و نوشته رو کاملا مثله یک برنامه معمولی به وجود بیاریم مثل ویژوال بیسیک

نوع و ورژن هم : لینوکس مینت ۱۳

میدونم خیلی زیاد شد اما ممنون میشم حداقل به یک دونه از سوال هام جواب بدید ! باز هم هست البته ...

کاربر فعال انجمن گنو/لینوکس Open-Source's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    usr/src/linux/

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :

6- لطفا در هنگام طرح سوالات خود آنها را به صورت جداگانه مطرح فرماييد.
    بدين معني که در صورتي که سوالهاي گوناگوني داريد ، آنها را در چندين موضوع
    جداگانه مطرح نماييد و از مطرح کردن تمامي سوالات در يک موضوع خودداري فرماييد .
    سوالاتت رو جداگانه بپرس و عنوان مناسب انتخاب کن.
    Last edited by Open-Source; 24-04-2013 at 22:49.

3. این کاربر از Open-Source بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

وبگردی تو محیط ترمینال به صورت متنی با lynx
    توی ویندوز شما وقتی اسم فایلی رو در محیط cmd وارد میکنید ویتدوز با بررسی رجیستری نرم افزار پیشفرضی که اون فایل رو باز میکنه اجرا و نام و مسیر فایل رو به عنوان آرگومان به اون میفرسته
    تو ی خط فرمان لینوکس همیشه اولین آرگومان به عنوان فرمان تلقی میشه یعنی اگر شما تایپ کنی sample.txt به جای اینکه فایل رو برات باز کنه غر میزنه که همچین دستوری وجود نداره.
    ویرایشگرهای گرافیکی و متنی زیادی وجود دارن.متنی مثل nano و piko و vim که در خط فرمان کاربرد دارند(البته گرافیکیها رو هم میشه اجرا کرد)شما باید نام برنامه ویرایشگر و با یک فاصله نام فایل رو بنویسی.
    البته ممکنه نرم افزارهایی باشه که file association ویندوز رو شبیه سازی کنه.دنیای نرم افزارهای آزاد یه اقیانویس بی سر و تهه.
    در مورد فایلهای گرافیکی هم مثل فایلهای متنی ...
    فایلهای دسته ای ویندوز و اصولا خط فرمان ویندوز و حتی powershell در مقایسه با خط فرمان لینوکس میکروبی بیش نیست !!! مفسر فرمان پیشفرض لینوکس یعنی bash یه زبان برنامه نویسی محسوب میشه
    که البته با کمک یوتیلیتی هایی که به صورت پیشفرض در اکثر لینوکسها نصبند فوق العاده قدرتمند میشه.در لینوکس پسوند فایل اهمیتی ندارد و نوع فایل از روی محتویات آن تعیین میشود.من بیشتر امور مدیریتی رو با اسکریپتهای bash
    انجام میدم.شما تو فایل دسته ای در ویندوز فقط باید از اسکی استفاده کنی ولی در اسکریپتهای bash میتونی توضیحات یا خروجی فارسی داشته باشی.کتاب Packtpub.Linux.Shell.Scripting.Cookbook و No.Starch.The.Linux.Command.Line و همچنین Full Bash Guide - Greg's Wiki که ترجمه فارسیش رو هم دیدم خیلی کار راه اندازه.
    برای برنامه نویسی ویژوال پایتون باید به سراغ qt رفت.
    لینوکس مینت و اوبونتو برای شروع خوبه ولی اگر قراره برنامه نویس بشید بهتر زودتر به لینوکسهایی نظیر آرچ و اوپن سوزه و مشتقات بیواسطه دبیان یا لینوکسهای شرکت red hat مثل فدورا مهاجرت کنید.علت اینکه من فدورا رو انتخاب کردم stable بودن و پشتیبانی و به روز رسانی گسترده اونه و اینکه بیشتر سرورهای لینوکسی cent os هست که از دیگر محصولات red hat هست.فدورا با kde بهترین جواب رو میده.

5. 2 کاربر از Ahmad24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

خیلی ممنون از توضیحات کاملا شما دوست عزیز
    در مورد ویرایش فایل های متنی در لینوکس مشکلم با nano حل شد اما یه مشکلی که هست اینه که از زبان فارسی پشتیبانی نمیکنه و تو نمایش این زبان یک جورهایی باگ داره آیا میشه حلش کرد؟
    در مورد فایل های مالتی مدیا هم با دستور mplayer و بعدش هم قرار دادن اسم فایل میشه با ترمینال فایل های صورتی و تصویری رو هم مشاهده کرد

دو تا مشکل جدید
    اولی اینکه بنده تو فایل منیجر وقتی میخوام فایلی رو دانلود و نصب کنم تا ۱ درصد میره و همون جا میمونه حالا چه ۵ مگ باشه که ۱۵۰ مگ ! نمیدونم مشکل از کجاست
    دومین مشکل هم اینکه با چه دستوری میشه qt رو نصب کرد ؟

و یه سوال
    نظرتون در مورد اپن سوزه چیه ؟ چون شنیدم یکی از توزیع های متن باز هست ولی ۱۰۰ درصد متن باز نیست مثل همین مینت یا اوبونتو! من از دسکتاپ و اون رنگ سبز سوزه خیلی خوشم اومده. بهش علاقه مندم. کار باهاش سخت نیست ؟
    از فدورا خوشم نمیاد ! نمیدونم چرا ولی یه مدت که نصب بود اصلا خوشم نمیومد ازش

در کل ممنون از راهنماییت
    Last edited by Thor God; 02-05-2013 at 15:56.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    فریمورمهای زیادی برای برنامه سازی گرافیکی پایتون موجوده که یکیش qt هست.در اصل qt برای ++c هست.در فروم دیسترویی که نصب میکنید دنبال مستندات نصب بگردید.
    برای دانلود از دانلود منیجر استفاده کنید.تنظیمات مربوط به retry و سایر تنظیمات کانکشن دانلود منیجر رو تغییر بدید تا به حالت دلخواه برسید.دانلود منیجرهای گرافیکی flareget و jdownloader
    خیلی عالیند.تو ساعت کم ترافیک دانلود کنید.کانکشن رو alive نگه دارید.از mirror های دیگه دانلود کنید و ...
    ساده ترین راه حل زنده نگه داشتن کانکشن استفاده از دستور ساده ping هست : ping -c 1 -W 10 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز خانواده سیستمهای عامل یونیکس با ویندوز و مک تفاوت اساسی دارند.بیشتر توسعه دهنده ها و هکرها و مدیران IT از لینوکس استفاده میکنند.در لینوکس برخلاف ویندوز که محیط گرافیکی اولویت داره
    محیط گرافیکی نقش حیاتی نداره.این محیط گرافیکی به شدت قایل سفارشی سازیه.شما وقتی یه دیسترو نصب میکنید معمولا یه محیط واسط کاربر گرافیکی به صورت پیشفرض نصب میشه(معمولا gnome).علاوه بر تغییر تم و والپیپر و آیکونها و جزییات نمایش میشه این واسط کاربر رو هم عوض کرد.مثلا من اصلا از gnome 3 خوشم نمیاد و با تست محیط های زیادی مثل openbox,mate,razor,xfce,lxde,sugar و ... آخرش به kde plasma دل بستم.
    میخوام بگم چیزی که شما میبینید خیلی به دیسترویی که نصب میکنید بستگی نداره و کاملا قابل جایگزینی و سفارشی سازیه.
    من هم به عنوان کاربر سابق ویندوز به محیط گرافیکی وابستگی دارم.اما به هیچ وجه از روی ظاهر پیشفرض یه سیستم عامل انتخاب نکنید.
    بیشتر دیستروهای عمده از جهت یه کاربر معمولی مثل من مثل همند.اگر من بخوام توسعه دهنده وب باشم مهم اینه که به نرم افزارهام دسترسی داشته باشم که تو همه دیستروها هست و قابل استفادس.
    اوبونتو یه دیسترو کاملا مشکوکه.خیلی جاها خوندم که بدافزاره.روزه شک دار نباید گرفت.اوپن سوزه واقعا یه دیستروی حرفه ایه.مشخصاتشو مرور کردم جالب بود
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    تو ورژن ۱۲.۳ ابزار QtCreator 2.6 موجود بود و تاکید شده که Python-qt4 از qt 5 پشتیبانی میکنه ...آخرین چیزی که دیدم اسکرین شات ها بود.
    پارسیکس رو به صورت live هم که شده امتحان کنید.خیلی از حرفه ایها از آرچ استفاده میکنند.یه کم سلیقه هم دخیله.مثلا من از سینتکس برنامه نویسی پاسکال خوشم نمیاد اما خیلیها عاشق پاسکال هستند.
    اگر قراره یه برنامه نویس باشید خیلی تو سایتهای فارسی وقت تلف نکنید.مهارت googling خودتونو تقویت کنید.اساتید ما تو فرومهای خارجی کاربرهای ساده ای هستند که فقط سوال میکنند(البته داریم آدمای باسواد ولی کم)
    کاربر ویندوز مثل کارمند دولت به تدریج خرفت و خنگ میشه.من میخواستم یه پرنتر canon نصب کنم یکم اذیت شدم ولی کلی چیز یاد گرفتم.تو ویندوز فقط یه دابل کلیک اما ...
    مشکلتون با زبان فارسی احتمالا برمیگرده به تنظینات دیسترو یا ترمینال مجازی(چه فونتی برای ترمینال ست شده؟)

8. 2 کاربر از Ahmad24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •