تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: سیستم عامل دوم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض سیستم عامل دوم

سلام.من سیستم عامل ویندوز سون را داشتم. چندی پیش ابونتو(لینوکس) را نصب کردم.الان هر دو سیستم عامل را دارم که لینوکس بصورت پیش فرض بالا میاد.
    چگونه می تونم سیستم عامل پیش فرض را تغییر دهم؟
    نصب سیستم عامل دوم چه مشکلی برای سیستم ایجاد می کند؟
    تا چند سیسستم عامل را می تونیم نصب کنیم که همزمان همه ی آنها را داشته باشیم؟
    اون موقع من هرچی نگاه درایو ها چه در ویندوز و چه در لینوکس می کنم، اسمی از لینوکس نیست و نمی دانم کجا نصب شده؟ چکار کنم؟
    آیا می توانیم سیستم عامل دوم را دوباره حذف کرد؟
    با تشکر فراوان.

2. این کاربر از v kh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

سلام.من سیستم عامل ویندوز سون را داشتم. چندی پیش ابونتو(لینوکس) را نصب کردم.الان هر دو سیستم عامل را دارم که لینوکس بصورت پیش فرض بالا میاد.
    چگونه می تونم سیستم عامل پیش فرض را تغییر دهم؟
    نصب سیستم عامل دوم چه مشکلی برای سیستم ایجاد می کند؟
    تا چند سیسستم عامل را می تونیم نصب کنیم که همزمان همه ی آنها را داشته باشیم؟
    اون موقع من هرچی نگاه درایو ها چه در ویندوز و چه در لینوکس می کنم، اسمی از لینوکس نیست و نمی دانم کجا نصب شده؟ چکار کنم؟
    آیا می توانیم سیستم عامل دوم را دوباره حذف کرد؟
    با تشکر فراوان.
    دوست عزیز اول بگم که من تو لینوکس تازه کارم اگه اشتباهی تو حرفام بود بزرگان سایت اصلاح می کنن

منظورت از مشکل چه جور مشکلاتی هست ؟ نصب سیستم عامل دوم هیچ مشکلی تو سیستم ایجاد نمی کنه اون حرف هایی هم که از دوستات میشنوی که سیستم سرعتش پایین میاد و از این جور حرفا باید بگم که هیچ اشکالی نداره من خودم ویندوز و لینوکس رو باهم دارم و هیچ تغییر سرعتی ندیدم. فکر کنم زمانی که دو تا ویندوز رو طوری نصب کنی که یکی تو دیگری نصب بشه اون موقع هست که سرعت سیستم پایین میاد ! اما این نکته رو هم ذکر کنم که پردازنده های جدید و قوی که عرضه شده راحت قدرت پردازش دو سیستم عامل هم زمان رو داره طوری که من با نرم افزار VMware Player راحت دو تا سیستم عامل رو هم زمان داشتم

سیستم عامل های مجاز مثله ویندوز و لینوکس رو میتونی کناره هم نصب کنی ولی من نمیدونم دقیقا تا چند تا میشه
    من دو تا رو هم زمان دارم

درایو های لینوکس که در ویندوز نمیتونی ببینیشون اما درایو های ویندوز رو در لینوکس میتونی ببینی ( ویندوز فرمت های لینوکس رو نشون نمیده ) درایو های سیستم عامل لینوکس هم ( اگر دو تا ) به اسم های روت ( / ) و home ساخته باشی در واقع روت همون درایو فایل سیستم هست و درایو هوم هم به چند قسمت موزیک و ویدئو و پیکچر و ... تقسیم شده قسمت سواپ هم که نمیتونی ببینی چون مثله رم میمونه

بله میشه حذف کرد شما درایو های لینوکسی رو با دیسک منیجمنت یا جی پارتد پاک کن بعد میتونی با ریپیر کردن ویندوز مشکل بوت رو هم حل کنی

سوال اول رو جواب ندادم چون بلد نبودم و به این مشکل هم تا به حال بر نخوردم
    اگه دوستان توضیح بدن ممنون میشم

4. 2 کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Alyssa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    /usr/portage

پيش فرض

در مورد سوال اولتون :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

6. این کاربر از Alyssa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

تعداد سیستم عاملهایی که میتونین نصب کنید محدودیت نداره و فقط حجم هارد شما رو محدود میکنه.من روی هارد 250 قبلا تا 6 سیستم عامل داشتم(انواع لینوکس ویندوز و freebsd)
    حالا xp و 7 و لینوکس فدورا دارم که عملا با لینوکس کار میکنم و ماهی یه بار شاید ویندوز بوت بشه(اونم به خاطر بیسوادی من).نصب چند سیستم عامل مشکلی ایجاد نمیکنه.
    اون چیزی که مشکل سازه بی تجربگی شما در مورد ساختار جدول پارتیشن و فرآیند بوت کامپیوتره.احتمالا اوبونتو موقع نصب پارتیشن اکتیو رو از حالت پیشفرض ویندوز به پارتیشن نصبی خودش تغییر داده
    و حتی بدتر شاید MBR رو دستکاری کرده باشه.اگر خواستید اوبونتو رو حذف کنید این تغییرات باید به حالت اول برگرده.با یه نرم افزار مثل acronis یا fdisk یا ...
    اینکه چرا پارتیشن لینوکس در ویندوز دیده نمیشه چون سیستم فایلی لینوکس توسط ویندوز پشتیبانی نمیشه.نرم افزارهایی وجود دارند مثل ext3fs که میتونند در ویندوز دسترسی به پارتیشن لینوکس ایجاد کنند.
    بیشتر دیستروهای فعلی لینوکس از مدیر بوت grub2 استفاده میکنند که در شاخه boot/ نصب میشه و یه فایل پیکربندی داره به اسم grub.cfg که با ویرایش اون میتونید سیستم عامل پیشفرض رو از لینوکس به ویندوز تغییر بدید.

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

من مینت و 7 دارم چه جوری یه سیستم عامل دیگه هم نصب کنم ؟؟

چون یه بار فدورا رو که رو سیستم نصب کردم اون هم با پارتیشن ها جدا از مینت اما تو گراب فقط فدورا رو نشون داد و خبری از مینت نبود

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •