تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 27

نام تاپيک: بحث تخصصی: زیرنویس گیرنده‌های دیجیتال

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض بحث تخصصی: زیرنویس گیرنده‌های دیجیتال

درود بر همه
    از اونجایی که تقریباً همه‌ی شرکت‌های عرضه‌کننده‌ی گیرنده‌ی دیجیتال فقط به ذکر عبارت «پشتیبانی از زیرنویس فارسی با فرمت ...» بسنده می‌کنن و اطلاعات دقیق‌تری در این باره ارائه نمی‌کنن، و حتی یک Screenshot از نحوه‌ی نمایش زیرنویس توسط این گیرنده‌ها ارائه نمی‌شه، تصمیم گرفتم این تاپیک رو ایجاد کنم، شاید به درد کسانی که اهل فیلم دیدن هستن و به کیفیت زیرنویس فیلم‌ها اهمیت میدن بخوره.

من از همه‌ی دوستانی که اطلاعات دقیق در مورد گیرنده‌های دیجیتال موجود در بازار دارن یا تجربه‌ای در این باره دارن درخواست می‌کنم نظرشون رو به طور خاص در مورد نحوه‌ی پشتیبانیِ این گیرنده‌ها از زیرنویس‌های فارسی مطرح کنن:

1. فرمت‌هایی که (واقعاً و در عمل) پشتیبانی می‌شوند. (srt ،sub/idx، ...)

2. امکان تغییر فونت. (Arial ،Nazanin ،Mitra، ...)
    اگر این امکان وجود نداره، لطفاً نام فونتی که دستگاه ازش استفاده می‌کنه رو ذکر کنید. (مثلاً Arial که معمولاً استفاده می‌شه -نمونه‌ی این فونت- یا فونت‌های استاندارد فارسی مثل نازنین، میترا و...، اگر هم اسمش رو نمی‌دونین لطفاً تصویرش رو بگذارین)

3. امکان تغییر (واقعیِ) اندازه‌ی فونت. (کوچک، متوسط، بزرگ، یا به صورت عددی)
    توضیح این‌که ظاهراً در بعضی از گیرنده‌ها تغییر اندازه‌ی زیرنویس در عمل هیچ تآثیری نداره و همچنان زیرنویس‌ها ریز نمایش داده می‌شن.

4. امکان تغییر رنگ زمینه و رنگ خودِ فونت. (با ذکر رنگ‌های موجود)

در نهایت بسیار ممنون می‌شم اگه هر کدام از دوستان یک تصویر (Screenshot) از زیرنویسِ پخش شده توسط گیرنده یا گیرنده‌های مورد نظرش بگذاره (با دوربین موبایل یا هر روش دیگه‌ای)، تا دیگه در خلأ حرف نزده باشیم و نمونه‌های عملی جلوی چشممون باشه.
    بی‌صبرانه منتظرم.
    Last edited by farhadekonjkav; 22-04-2013 at 10:17.

2. 6 کاربر از farhadekonjkav بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

واقعاً کسی چیزی نمی‌دونه؟!
    یا محل نگذاشتین؟!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

چی فكر می‌كردم، چی شد!
    عميقاً متأسف شدم!

5. این کاربر از farhadekonjkav بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه xdvbxkaomx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

سلام دوست عزیز شما خودتون چی عکسی اطلاعاتی من خودم مدتاها دنبال گیرنده ای بودم که بشه فونت تیتر رو با رنگ زرد و حاشیه مشکی برای زیرنویس انتخاب کرد ولی نتونستم همچین چیزی پیدا کنم یا دوستان اطلاعاتی راجع به این قضیه ندادن یا داشتن و حوصله اپلود عکس و جواب نداشتن
    چی بگم والا ؟

7. این کاربر از xdvbxkaomx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

نه دوست عزيز من اگه اطلاعاتی داشتم كه اينجوری منتظر افاضه‌ی فضل آقايون همه چی بلد نمی‌موندم كه!
    خيلی عجبه برام كه هيچ خبری تو اين تاپيك نيست.

9. این کاربر از farhadekonjkav بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال majideblis's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    IH∀HS

پيش فرض

سلام
    از دوستان اگه کسی دستگاه ستاب باکس داره خواهش میکنم به ما بگن که ایا این دستگاه ها واقعا از زیرنویس فارسی پشتیبانی میکنن؟ و اینکه ایا تنظیماتی مروبوط به زیرنویس دارن که مثلا بشه زیرنویسو با فیلم هماهنگ کرد؟
    در کل اگه میشه بگن که اسم ستاب باکسی که قابلیت پخش فیلم با کیفیت بالا و ساپرت تمامی ورژن ها و همچنین پشتیبانی از فرمتهای زیر نویس داره رو بگن. اگه هم به قول این دوستمون عکسی هم تونستند بگیرن و اینجا به اشتراک بزارن تا شک و شبهه ها هم ازبین بره
    ممنون میشم

11. این کاربر از majideblis بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام دوستان.من دیروز یه دونه مکسیدر MX2 خریدم فقط برای دیدن فیلم با زیرنویس.
    ولی متاسفانه زیرنویس فارسی رو روی هر کدوم از فرمت های Unicode و Utf و اینا گذاشتم هیچ فرقی نداره.کلمه ها رو از آخر به اول مینویسه حروفش رو :(

13. این کاربر از farzad666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mk367's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

سلام
    ما یه 353 ایکس ویزن گرفتیم اندازه و رنگ فونت رو میشه عوض کرد . این رو توی یه فیلمی که سر خود زیر نویس انگلیس داشت امتحان کردم منتها هر کاری کردم زیرنویس فارسی که باهاش بود رو اجرا نکرد؟ فرمتش srt بود و اسمش رو هم به اسم فیلم تغییر دادم باز هم اجرا نکرد اگه کسی راه حلی به ذهنش میرسه بهم بگه لطفا

15. این کاربر از mk367 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه mohyy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

سلام
    من دیروز یه ایکس ویژن 353 خرید ، زیرنویس فارسی با پسوند srt رو برای فرمت فیلم avi نشون میده و بدون مشکل هم هست(باید زیرنویس همنام با فیلم باشد) اما برای mkv زیر نویس srt رو نشون نمیده . البته شاید بشه تنظیماتش رو دست کاری کرد. اگه شد خبرتون می کنم

17. این کاربر از mohyy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

من پارسال یک دستگاه ELCOMAX 2012 خریدم. در یک ماه گذشته هم فیلمهای زیادی با فرمت MKV دانلود کردم اما برای پخش در تلویزیون 20 اینچ معمولی که دارم آن هم توسط دستگاه گیرنده و پخش دیجتالی ELCOMAX 2012 یک هفته‌ای هست که دستگاه را امتحان میکنم .
    این دستگاه زیرنویس را به سه صورت کوچک،متوسط،بزرگ و در رنگهای سفید، سیاه ، قرمز ، آبی ، سبز ، زرد و با چهار حالت پس زمینه برای فونت شامل: شفاف ، خاکستری ، سبز مایل به زرد و سفید نمایش می‌دهد.
    زیرنویس انگلیسی و فارسی که با پسوند STR و فرمت UTF-8 هستند را امتحان کردم البته فایلهای زیرنویس به صورت همنام با فایل فیلم باید باشد مثلا اگر نام فایل ویدیوئی LIFE OF PI.MKV باشد میتوانید فایل زیرنویس فارسی را به LIFE OF PI-PR.STR و فایل زیرنویس انگلیسی فیلم را نیز به LIFE OF PI-EN.STR تغییر نام دهید و هردو فایل را کنار فایل فیلم در یک پوشه بگذارید در این وضعیت دستگاه الکومکس از لحاظ نمایش صحیح زیرنویس مشکلی ندارد اما در یک فیلم سینمایی تا آخر فیلم، نمایش زیرنویس بدون نقص بود اما در 2 فیلم سینمایی دیگر یکی همین فیلمی که مثال زدم( LIFE OF PI ) و فیلم آنا کارنینا از وسطهای فیلم زیرنویس محو می‌شود!
    اما برای حل این مشکل با سرچ در اینترنت متوجه شدم که با نرم افزار رایگان MKVtoolnix 6.20 میتوان زیرنویس را به فایل MKV الصاق کرد (البته با قابلیت پنهان یا آشکار کردن زیرنویس)
    با اضافه کردن خیلی ساده و تقریبا سریع زیرنویسها با کمک کلید ADD به فایل ویدیوئی و زدن دکمه START muxing در نرم افزار مزبور، شما یک فایل ویدیوئی جدید MKV دارید که زیرنویسهای مورد نظرتان در آن مستطر(مخفی) است و در نرم افزارهای کامپیوتر یا همین دستگاه الکومکس یا دستگاههای مشابه قابل پخش است.

19. 2 کاربر از بنیام بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •