تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 24

نام تاپيک: مشکل در اورکلاک با oc genie 2 مادربرد msi

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

خب من خیلی اهل اور نیستم در حد افزایش فرکانس 200-300

سیستم خنک کننده کیسم به این صورت که پاور در پایینه ، دو تا فن 12 سانتی ال ای دی در بالای کیس ، یک فن 22 ال ای دی بغل ، یک فن 12 پشت ، که این فن ها نزدیک به فن خنک سی پی یوم زالمن 7500 هست و یک فن 12 هم جلو ..... سرعت فن سی پی یو رو هم گذاشتم متوسط 1700

حالا به نظرتون برای فرکانس 3700 در بایوس ضریب cpu ratio رو بذارم روی 37 کافیه یا باید به بقیه موارد از جمله ولتاژ هم دست بذارم چون رو سیستم و پایداری اون حساس هستم و این فرکانس پایدار میمونه و من میتونم با خیال راحت از اون استفاده کنم.

همانطور که علیرشا جان گفتند باید اول تست پرایم گرفته بشه برای اینکه دمای بیشینه معلوم بشه

بعد از اون هم باید زمانی که نیاز است به سی پی یو ولتاز بدین که از روی علائمی که نشون میده باید اینکارو بکنید و در شرایطی که دمای سی پی یو هم مناسب باشه

2. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

ممنون از راهنمایی های خوبتون ، برای اجرای این برنامه کدوم قسمت رو باید انتخاب کنم

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

رو همون حالت blend تست بگیرید
    حین تست نرم افزار hw monitor هم باز باشه و دمای سی پی یو رو با این نرم افزار تست کنید به مدت 15 دقیقه تست رو انجام بدین

5. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

رو همون حالت blend تست بگیرید
    حین تست نرم افزار hw monitor هم باز باشه و دمای سی پی یو رو با این نرم افزار تست کنید به مدت 15 دقیقه تست رو انجام بدین

خب من فقط cpu ratio رو گذاشتم روی 37 (300 تا اضافه کردم) در فرکانس 3700 دمای بیشینه شد 75 درجه
    یعنی با توجه به کولر سی پی یو و فن های خنک کننده کیس حتی از 3.4 به 3.7 هم با مشکل رو به رو هستم (در حالیکه که من قبلا و با سی پی یو های دیگه اختلاف 300فرکانس رو با فن استوک و کیس معمولی راحت داشتم )به نظرتون این طبیعیه و یا اصلا این برنامه ملاک خوبی برای سنجش پایداری سی پی یو هست ممنون میشم که من رو راهنمایی کنید

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

خب من فقط cpu ratio رو گذاشتم روی 37 (300 تا اضافه کردم) در فرکانس 3700 دمای بیشینه شد 75 درجه
    یعنی با توجه به کولر سی پی یو و فن های خنک کننده کیس حتی از 3.4 به 3.7 هم با مشکل رو به رو هستم (در حالیکه که من قبلا و با سی پی یو های دیگه اختلاف 300فرکانس رو با فن استوک و کیس معمولی راحت داشتم )به نظرتون این طبیعیه و یا اصلا این برنامه ملاک خوبی برای سنجش پایداری سی پی یو هست ممنون میشم که من رو راهنمایی کنید

دمای بیشینه بالاست نباید دیگه از 60 بیشتر بشه

یک خمیر خوب بزنید به سی پی یو و به فکر یک کولر بهتر باشید

بله هردو نرم افزار نرم افزارهایی خوبین

8. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

دمای بیشینه بالاست نباید دیگه از 60 بیشتر بشه

یک خمیر خوب بزنید به سی پی یو و به فکر یک کولر بهتر باشید

بله هردو نرم افزار نرم افزارهایی خوبین

خمیر مال خود کولرفن هست همش 2 روزه خمیر و کولر رو وصل کردم
    سی پی یو قبلیم 760 بود که دمای عادیش 60 بود و 2 سال روی افزایش فرکانس 300 تایی بدون مشکل داشتمش یعنی اینکه دمای عادیش نصف اونه یعنی 28 هست با افزایش 300 من رو به مشکل می اندازه

با تشکر از راهنمایی هاتون کولری هم هست که روی همین فن سوار شه و احتیاجی به باز کردن مین نداشته باشه قیمت هم مهم نیست

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

خمیر مال خود کولرفن هست همش 2 روزه خمیر و کولر رو وصل کردم
    سی پی یو قبلیم 760 بود که دمای عادیش 60 بود و 2 سال روی افزایش فرکانس 300 تایی بدون مشکل داشتمش یعنی اینکه دمای عادیش نصف اونه یعنی 28 هست با افزایش 300 من رو به مشکل می اندازه

با تشکر از راهنمایی هاتون کولری هم هست که روی همین فن سوار شه و احتیاجی به باز کردن مین نداشته باشه قیمت هم مهم نیست
    فن های که باید تهیه کنید فن هایی است که باید پایه اش حتما نصب بشه اگه کیس این قابلیت رو نداره که پشت سوکت باز بشه و بدون درآوردن مین کولر رو جا بزنید مجبورید برای پیچ کردن پایه مین رو در بیارین

کلا سی پی یو های ivy bridge به دلیل خوب منتقل نشدن گرما و حرارت از سطح ihs یک مقدار حرارت هاشون بالاست
    Last edited by EXTREME; 15-04-2013 at 08:47.

11. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

البته لازم به ذکره که این پردازنده دمای بالایی داره و کسی که قصد اور با این مدل را داره بهتر هست حتما یک خنک کننده رده بالا تهیه کنه که باید قبل از خرید مشاوره دقیق را می گرفتی
    با توجه به شرایطی که گفتم رسیدن به دمای 75 درجه با این پردازنده در تست فول لود با prime95 چندان هم بد نیست البته این را هم مد نظر داشته باشید که کمتر برنامه ای چنین فشاری به برنامه وارد می کنه

موفق باشید

13. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

فن های که باید تهیه کنید فن هایی است که باید پایه اش حتما نصب بشه اگه مین این قابلیت رو نداره که پشت سوکت باز بشه و بدون درآوردن مین کولر رو جا بزنید مجبورید برای پیچ کردن پایه مین رو در بیارین

کلا سی پی یو های ivy bridge به دلیل خوب منتقل نشدن گرما و حرارت از سطح ihs یک مقدار حرارت هاشون بالاست

ممنون
    مادربرد من این قابلیت رو داره یا نه ؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

این قابلیت به کیس مربوط میشه نه مادربورد

اونجارو اشتباه نوشته بودم درست کردم
    Last edited by EXTREME; 15-04-2013 at 08:49.

16. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •