تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: نصب لینوکس روی لپ تاپ

اگه نباشه جاش خالی می مونه l2eza.d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

13 نصب لینوکس روی لپ تاپ

سلام دوستان ، خسته نباشید .
    یه مدته کاملا از ویندوز زده شدم ، قصد داشتم هکینتاش کنم که با توجه به مدل لپ تاپم (ASUS n56vz ) و مشکلات و دردسر های زیادی که برای نصبش وجود داشت بی خیال شدم.
    حالا قصد داشتم یکی از توابع لینوکس رو نصب کنم که برای کارهای گرافیکی (انیمیشن، تصویر سازی و ... ) مناسب باشه .
    ولی از اونجایی که تازه واردم گفتم اول یه مشورتی با شما دوستان بکنم ببینم اصلا این کار درستی هست ؟ و کدوم توزیع برای کار من مناسبه ؟ آیا نرم افزار های گرافیکی مثل
    Maya
    3ds MAX
    AfterEffects
    و اینا رو نصب می شه؟
    ممکنه روش نصب اون توزیع روی لپ تاپ رو یاد بگیرم ؟
    توی فروم های خارجی یه گشتی زدم ، دیدم نوشتن یه مشکلاتی مثل کار نکردن ساب ووفر و دکمه یهای مولتی مدیا و البته اینترنت پرسرعت بیسیم (Ethernet ) داره که البته روش حلش رو نوشته بودن (بیشترش رو با نصب کرنل حل کرده یودند ، چطور می شه کرنل رو نصب کرد ، از کجا می شه ورژن های جدیدش رو بدست آورد ؟)

ممنون

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

ولی از اونجایی که تازه واردم گفتم اول یه مشورتی با شما دوستان بکنم ببینم اصلا این کار درستی هست ؟
    برای چه کاری میخواید لینوکس نصب کنید؟
    کدوم توزیع برای کار من مناسبه ؟
    آریوس یا مینت
    آیا نرم افزار های گرافیکی مثل
    Maya
    3ds MAX
    AfterEffects
    و اینا رو نصب می شه؟
    خیر....
    توی فروم های خارجی یه گشتی زدم ، دیدم نوشتن یه مشکلاتی مثل کار نکردن ساب ووفر و دکمه یهای مولتی مدیا و البته اینترنت پرسرعت بیسیم (Ethernet ) داره که البته روش حلش رو نوشته بودن (بیشترش رو با نصب کرنل حل کرده یودند ، چطور می شه کرنل رو نصب کرد ، از کجا می شه ورژن های جدیدش رو بدست آورد ؟)
    کرنل خالی که بدرد شما نمیخوره!مال توسعه دهنده های لینوکسه

3. این کاربر از H A M A S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن گنو/لینوکس Open-Source's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    usr/src/linux/

پيش فرض

- کلا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توزیع مناسبی برای لپ تاپ ها هستش.
    از اونجا که OpenSuse درایورهای زیادی رو بصورت پیشفرض روی کرنلش فعال داره، این توزیع برای نصب روی لپ تاپ از توزیع های دیگه مناسب تره.

- در مورد نرم افزارهای Adobe و Autodesk باید بگم که کلا بهتره که بیخیالشون بشی و اگه میخوای صرفا با این نرم افزارها کار کنی در درجه اول مک و بعد از اون همون ویندوز به کارتون میاد.

5. این کاربر از Open-Source بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه l2eza.d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

خیلی ممنون از پاسختون ، نرم افزار های دیگه چی ؟ آیا جایگزینی دارند ؟
    همون طور که گفتم می خوام برای کارهای گرافیکی استفاده کنم ، اطلاعاتم خیلی کم بود ، شنیده بودم لینوکس برای کارهای گرافیکی مناسبه ولی ظاهرا انگار اشتباه می کردم .

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

خیلی ممنون از پاسختون ، نرم افزار های دیگه چی ؟ آیا جایگزینی دارند ؟
    همون طور که گفتم می خوام برای کارهای گرافیکی استفاده کنم ، اطلاعاتم خیلی کم بود ، شنیده بودم لینوکس برای کارهای گرافیکی مناسبه ولی ظاهرا انگار اشتباه می کردم .
    نه توصیه نمیشه...چون اون نرم افزارهایی حرفه ای که نام بردید رو پشتیبانی نمیکنه

8. این کاربر از H A M A S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن گنو/لینوکس Open-Source's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    usr/src/linux/

پيش فرض

- نرم افزار تجاری، سیستم عامل تجاری هم میخواد.

- چرا؛ برا اکثر این نرم افزارها معادل رایگانش هم هست (مثلا: PS معادلش Gimp هستش و یا 3D Max معادلش Blender هست) ولی غالبا کاربرا نمیتونن با این نرم افزارها کنار بیان؛ یکی از دلایل کنار نیومدنشون اینه که محیط این نرم اقزارها براشون تازه س و بهش عادت ندارن و بقول معروف ترک عادت موجب مرضه. و یکی دیگه از دلایلش اینه که این معادل های رایگان غالبا قدرت مشابه های تجاریشون رو ندارند، یا بهتر بگم کار باهاشون زیاد راحت نیست.

- بعضی از نرم افزارها مثل MAYA ، نسخهٔ لینوکسی هم دارن.

- در کل، کار کردن با لینوکس و نرم افزارهای رایگان خالی از لطف نیست و احتمال اینکه این نرم افزارها کارتو راه بندازن هم زیاده.

10. 3 کاربر از Open-Source بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •