تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 56

نام تاپيک: عــلم و شبــه علــم

پروفشنال badboys_87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    گیلان - لنگرود

پيش فرض

من یه سوال داشتم ایا محدوده ی کاوش و بررسی علمی فقط پیرامون ماده و جهان فیزیکی هست ؟؟

ایا حوزه ای غیر از جهان فیزیکی و متافیزیکی هنوز توسط علم بررسی یا اثبات نشده ؟؟
    Last edited by badboys_87; 22-07-2014 at 18:35.

2. این کاربر از badboys_87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

من یه سوال داشتم ایا محدوده ی کاوش و بررسی علمی فقط پیرامون ماده و جهان فیزیکی هست ؟؟

ایا حوزه ای غیر از جهان فیزیکی و متافیزیکی هنوز اثبات علمی و بررسی نشده است ؟؟
    علم درباره مطالبی است که میشه مشاهده بشوند و تکرار پذیر باشند. چیزی خارج از جهان فیزیکی (ماوراء و متافیزیک و ...) تابحال مشاهده نشده، و برای همین از حوزه علم خارج است. ادعا درباره این قضیه به صورتی که شکل علمی داشته باشه در اصل شبه علم است.

4. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

ایا حوزه ای غیر از جهان فیزیکی و متافیزیکی هنوز توسط علم بررسی یا اثبات نشده ؟؟
    منم به جوابتون اضافه کنم که خیلی از مواردی که در گذشته متافیزیکی تلقی یا ادعا میشدن علم اونها رو بررسی کرده و نتایج کاملا فیزیکی گرفته شده و تا حالا که چیزی به نام متافیزیک مردود بوده

مواردی مثل حالات و احوالات انسان که علم پزشکی و روانشناسی کاملا اثبات کرده مواردی فیزیکی هستن و ادعاهای متافیزیکی بودن اونها چیزی جز توهم نیست

پس علم روی خیلی از ادعاهای متافیزیکی تحقیق و بررسی کرده ولی تا به امروز چیزی جز فیزیک و ماده اثبات نشده

6. 2 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    گیلان - لنگرود

پيش فرض

خیلی ممنون ... منظورم اینه که تا الان هیچ قضیه ای مبنی بر وجود موجودات غیر مادی مثلا" جن و روح و فرشتگان و یا امور غیر مادی مثل وحی و الهام و یا بهشت و جهنم توسط علم تایید نشده؟؟

پس علم جهان امروز در تضاد کامل با عقاید مذهبی هست درسته؟؟؟

به نظر شما این فاصله در آینده بیشتر خواهد شد یا کمتر ؟؟؟

8. این کاربر از badboys_87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    گیلان - لنگرود

پيش فرض

علم درباره مطالبی است که میشه مشاهده بشوند و تکرار پذیر باشند. چیزی خارج از جهان فیزیکی (ماوراء و متافیزیک و ...) تابحال مشاهده نشده، و برای همین از حوزه علم خارج است. ادعا درباره این قضیه به صورتی که شکل علمی داشته باشه در اصل شبه علم است.
    میشه بیشتر تشریح کنید؟؟

مشاهده و تکرار توسط کی صورت میگیره دانشمندان ؟؟/

بر فرض مثال اگر کسی مدعی باشه که موجودات فضایی رو دیده یا با اجنه ارتباط داشته در علم یک وهم محسوب میشه ؟؟ چون تکرار پذیر نیست

مسائلی مثل سرنوشت و تقدیر چه طور؟
    Last edited by badboys_87; 22-07-2014 at 20:39.

10. این کاربر از badboys_87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

خیلی ممنون ... منظورم اینه که تا الان هیچ قضیه ای مبنی بر وجود موجودات غیر مادی مثلا" جن و روح و فرشتگان و یا امور غیر مادی مثل وحی و الهام و یا بهشت و جهنم توسط علم تایید نشده؟؟

فکر میکنم بالا جواب این سوالو دادم
    بله حتی یک مورد خارج از چهارچوب ماده تا به امروز اثبات نشده

علم با چیزی در تضاد نیست بلکه راه خودش رو میره که کشف و جواب دادن به سوالات هست اون هم با دلیل و مدرک
    حالا دیگران(دین مذهب خرافات و ...) برای این سوالات جوابهایی بدون مدرک و دلیل دادند و حالا علم خلاف اون رو اثبات میکنه ربطی به تضاد داشتن علم یا چیزی نداره

نظر شخصی من بله علم هرروز جوابهای تازه ای به ما میده که نشون میده نظرات و جوابهای مذاهب و ادیان چیزی جز توهمات و ... نیستن.

12. 4 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

درود

خیر در حال حاضر هیچ مدرک معتبر و قابل اتکا و قابل استنادی در باب موارد متافیزیک و ماور الطبیعه مشاهده دریافت و بصورت علمی ثبت نشده .
    هر چی بوده در حد یک سری ادعای بی ارزش و مطالب فاقد اعتبار بوده .
    خیلی از کسانی هم که مدعی همچین مواردی بودن حاضر نشدن در مناطق و آزمایشگاه های کنترل شده علمی حاضر بشن تا صحت ادعای اونا بررسی و آزمایش بشه .

علم بر اساس مدارک و مستندات پیش میره . یعنی مدعیات ما باید قابل آزمایش و تحلیل - قابل بررسی - قابل تکرار و قابل رد شدن باشه .
    اگر ادعای ما شامل همه اون موراد باشه و از آزمایشات سربلند بیرون بیاد اون موقع است که ادعای ما علمی به حساب میاد .

14. 2 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    گیلان - لنگرود

پيش فرض

خوب پس علم متافیزیک رو نفی میکنه

در اینصورت اعتقادات میلیون ها فرد در جهان زیر سوال میره و خرافات محسوب میشه ..

ولی من معتقد هستم به این موارد .. شعور در هستی ... هوش مندی جهان و پیچیدگی آفرینش ... سرنوشت برنامه ریزی شده ایا در علم پذیرفته شده نیست ؟؟؟؟
    .در حالی که من هوشمندی رو درک میکنم و این پیچیدگی های موجود در آفرینش تصادفی و خود به خود از دل طبیعت بوجود نیامده و این که جهان آفریده شده

خیلی از مباحث رو نمیتونم اینجا مطرح کنم چون نمیخوام وارد بحث مذهبی بشم ...

ولی قوانین ریاضی دقیقی توسط کامپیوتر در کتاب مقدس کشف شده و تحقیقات زیادی درباره معجزه بودن صورت گرفته ایا این ها مدرک علمی محسوب نمیشه ؟؟؟
    Last edited by badboys_87; 22-07-2014 at 21:01.

16. این کاربر از badboys_87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

علم کاری نداره که شما چی رو قبول داری یا به چه چیزی ایمان دارین یا این که ارتباطات مافوق طبیعی و ... دارین .
    در بررسی علمی فقط محدوده های قابل پذیرش در علم مورد بررسی و استقبال قرار میگیره .

روال کاری علم مشخصه و چارچوب خاص خودش رو داره و هر کسی که میخواد ادعاش در جامعه جهانی از نظر رتبه و اعتبار خریدار داشته باشه از چارچوب علمی وارد میشه .
    وگرنه با سو استفاده از کم سوادی / بی سوادی و بی اطلاعی عوام خیلی کارها میشه کرد و میتونیم N تا ادعا داشته باشیم .

هر کس هم هر اعتقادی داره برای خودش نگه میداره و در چارچوب علم اونا رو وارد نمیکنه . چیزی که توسط مدعیان ارائه میشه باید قابل بررسی از هر جهت باشه و با معیارها و قواعد علمی کنونی همخوانی داشته باشه .
    قابل آزمایش باشه و از همه مهمتر قابل رد کردن باشه .

دانشمندان هم بی کار نیستن که به هر ادعایی پاسخگو باشن و بیان بررسی کنن که آیا این ادعا درسته یا این باور غلطه یا صحیحه .
    روال کار علمی مشخص شده و هر کس میتونه طبق همون روال ادعای خودشو اثبات کنه .
    Last edited by B3HZ@D; 22-07-2014 at 21:49.

18. 4 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

خوب پس علم متافیزیک رو نفی میکنه

در اینصورت اعتقادات میلیون ها فرد در جهان زیر سوال میره و خرافات محسوب میشه ..

ولی من معتقد هستم به این موارد .. شعور در هستی ... هوش مندی جهان و پیچیدگی آفرینش ... سرنوشت برنامه ریزی شده ایا در علم پذیرفته شده نیست ؟؟؟؟
    .در حالی که من هوشمندی رو درک میکنم و این پیچیدگی های موجود در آفرینش تصادفی و خود به خود از دل طبیعت بوجود نیامده و این که جهان آفریده شده

خیلی از مباحث رو نمیتونم اینجا مطرح کنم چون نمیخوام وارد بحث مذهبی بشم ...

ولی قوانین ریاضی دقیقی توسط کامپیوتر در کتاب مقدس کشف شده و تحقیقات زیادی درباره معجزه بودن صورت گرفته ایا این ها مدرک علمی محسوب نمیشه ؟؟؟
    دوست عزیز شما پستها رو نمیخونید بعد مطالب وسوالات تکراری که صدها بار روش بحث شده رو مجدد مطرح میکنید

علم هیچ کاری به عقیده و فکر شما و هیچکس دیگه نداره
    اعتقاد و فکر میلیونها نفر این بود که زمین مرکز عالم هست و هزاران دانشمند هم بخاطر حرف علمی که خلاف این رو نشون میداد کشته شدن
    پس چون اون میلیونها نفر فکر و عقیدشون این بود زمین مرکز عالم و مسطح هست باید علم هم اینو امروز به ما نشون میداد؟

عقیده و باور امروز شما هم دقیقا مثل همون تفکر هست و علم هیچ کاری بهش نداره
    علم دنبال واقعیات جهان میره نه دنبال خواسته و اروزها و عقاید من و شما
    علم فقط یه ابزار هست برای کشف واقیات نه هیچ چیز دیگه
    شما به چیزی باور دارید از ابزار علم استفاده کنید و اون به اثبات برسونید نه اینکه علم رو دشمن عقیده خودتون بدونید و علم رو نفی کنید و یا رو به شبه علم بیارید

مطلبتون درباره کتاب مقدس و ریاضی هم به بخش شبه علم مراجعه کنید و توی گوگل سرچ کنید تا بفهیمد فرق علم رو با دروغ پراکنی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

20. این کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •