تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: مشکل عجیب گوش! صدای تق تق..

آخر فروم باز Mool Tee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    Does it Matter?

پيش فرض مشکل عجیب گوش! صدای تق تق..

حدود 1 سال پیش داشتم میرفتم مسافرت هدفون گذاشتم تو گوشم و خوابیدم (تو ماشین) بعد که بیدار شدم دیدم گوشم وقتی اب دهنم رو قورت میدم تق تق میکنه ! یه مدت زیادی تحملش کردم دیدم از بین نمیره ! با باز کردن دهنم هم صدا تق تق میده! رفتم پیش دکتر گفت باید گوشتو شستشو بدی حل میشه ! منم شستشو دادم حل نشد ! دوباره رفتم پیشش یه 2 تا قطره داد با قرص اینارو انجام دادم ولی گوشم هنوز تق تق داره ! گوش چپم هم حس میکنم کمتر میشنوه!

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز چند تا سوال ازتون دارم.....

شما به طور کل سابقه ی آلرژی دارین؟تو قسمت گوش ..بینی و.....؟؟؟
    سابقه ی عفونت گوش چطور؟؟؟؟
    گوشتون رو با آب شتسشو داد یا با دستگاه ساکشن این کار رو انجام داد؟؟؟؟

3. 3 کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن فوتبال خارجی M E S S I's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

دکتر سید حمید سجاد

مشکل تق‌تق گوش عارضه شايعي نيست، به‌همين دليل بايد تمام بررسي‌هاي لازم انجام شود تا بتوان دليل اصلي آن را تشخيص داد.

به نظر نمي‌رسد عفونت گوش باعث ايجاد صداي تق‌تق شود ولي شايع‌ترين علتي که مي‌تواند باعث صداي تق‌تق در گوش شما شده باشد، کارکرد نامناسب قسمتي از آن به نام «شيپوراستاش» است.

اين قسمت رابط بين حلق و گوش است و تعادل اختلاف فشار هوا را بين گوش مياني و گوش بيروني برقرارمي‌کند. به نظر مي‌رسد اين قسمت از گوش شما خوب کار نمي‌کند و باعث اختلاف فشار مي‌شود. اين فشار گاهي برطرف و صداي تق‌تق از بين مي‌رود يا وقتي اختلاف بيشتر مي‌شود، دوباره صدا توليد مي‌کند.

در هر صورت تا زماني که مورد معاينه باليني قرار نگيريد و ارزيابي‌هاي کامل روي گوشتان انجام نشود، نمي‌توان نظر قطعي داد و بايد براي رفع اين عارضه به يک متخصص گوش و حلق و بيني مراجعه کنيد.

...

اغلب وزوز گوش‌ها مزمن هستند و علت مرضي مهمي ندارند و با اطمينان دادن به بيمار و منحرف كردن توجه بيمار از اين علامت، مي‌توان بر آن غلبه كرد. در صورتي كه اين روش منجر به درمان نشد، ايجاد صداهايي كه وزوز بيمار در آنها گم مي‌شود،گاهي باعث مي‌شود كه بيمار راحت‌تر شود و بهتر بتواند كار كند. اما اگر اين روش هم ناموفق بود، تنها راه، استفاده از برخي روش‌هاي دارويي است.‌

البته توجه داشته باشيد كه داروها خود مي‌توانند از علل وزوز گوش باشند. مثلا برخي از مسكن‌ها مي‌توانند وزوز گوش ايجاد كنند. در اين موارد، قطع دارو ممكن است باعث بهبود خودبه‌خود بيماري شود.در ضمن در برخي از انواع وزوز گوش، نظير بيماري منير هم، بيماري دوره‌هاي بهبود و عود دارد. بنابراين حتي اگر وزوز گوش‌هاي شما براي دوره‌اي موقت بهبود پيدا كنند، نمي‌توان گفت كه براي هميشه بهبود يافته‌ايد و بايد بيماري خود را پيگيري كنيد

باید به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا در صورت امکان علت را پیدا کنند.شنیدن صدا در گوش علل زیادی دارد گاهی می توان علت را پیدا کرد گاهی نمی توان!

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5. 4 کاربر از M E S S I بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    Does it Matter?

پيش فرض

گوشم رو با اب شستشو دادن ! نه الرژی نداشتم

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    Does it Matter?

پيش فرض

این کم شنوایی یکی از گوش هام چه مشکلی داره !؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این صدا میتونه علل مختلفی داشته باشه:فشار هوا-آلرژی-عفونت
    صدای تق تق و کم شنوایی معمولا به خاطر فشار هوای ایجاد شده در گوش میانی هست....شما سعی کنید وقتی این حالت میشی
    آدامس بجوی....مخصوصا در مسافرت های هوایی...

و اگر جویدن آدامس کمکی نکرد....روش زیر رو امتحان کنید:
    مرحله اول: سوراخ‌های بینی خود را با دستتان بسته نگه دارید.
    مرحله دوم: با دهانتان دم عمیقی انجام داده و هوا را در سینه خود حبس کنید.
    مرحله سوم: دهان خود را ببندید و با استفاده از عضلات دهان خود سعی کنید هوا را از بینی خارج کنید، به‌طوری‌که با مقاومت انگشت شست و اشاره خود روبه‌رو شوید.
    وقتی که صدای تق بلندی را بشنوید نشان دهنده این است که عمل شما موفقیت‌آمیز بوده است.

البته دقت کن که فشار هوا بیش از حد نباشه چون باعث آسیب رسیدن به گوش میشه....
    خود من معمولا این مشکل زیاد برام پیش میاد...دکتر این راه رو بهم پیشنهاد داد...
    اگر احساس خارش گوش هم داری میتونه به علت آلرژی هم باشه....که با یه سری قرص مشکل حل شدنی هست....

و همین طور میتونه به علت عفونت گوش میانی که در نتیجه باعث افزایش مایع میانی گوش میشود این مشکل ایجاد بشه ولی
    به ظاهر شما مشکل عفونت و درد گوش ندارین ...و تو معاینات هم چیزی مشخص نشده....

در ضمن برای شستشوی گوش..همیشه به پزشکتون بگین از دستگاه ساکشن استفاده کنه...چون شستشو با آب باعث ایجاد
    عفونت های مکرر گوش میشود...تجربه ای که خودم بعد از چند سال به دست آوردم...

از دستکاری کردن زیاد گوش هم پرهیز کنید....همین طور به هیچ وجه از گوش پاک کن استفاده نکنید......

9. 4 کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    Does it Matter?

پيش فرض

من این کار رو انجام دادم ! باد از گوشام خارج میشه ولی بازم وقتی اب دهنمو قورت میدم صدای تق تق شروع میشه ! ممکنه اگه برم دکتر مشکل خیلی جدی باشه و نیاز به جراحی باشه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز.....من الان وقتی آب دهنم رو قورت میدم گوشم صدای تق تق میده.....چون من سابقه ی عفونت و همین طور
    شستشو های مکرر گوش رو دارم...یه جورایی گوشم حساس شده...و این مشکل برام یه چیزه عادی و طبیعی شده....

ولی شما با توجه به این که میگین شنوایی هم کمتر شده......بهتره که به متخصص مراجعه کنید...احتمال عفونت یا التهاب گوش وجود داره

به احتمال زیاد یه سنجش شنوایی هم باید براتون انجام بشه.......

البته دوست عزیز ممکنه گوش شما هیچ مشکلی نداشته باشه....و فقط به خاطر ترشح زیاد موم گوش باشه....که هم باعث ایجاد صدای تق
    تق میشه و هم باعث کم شدن شنوایی میشه.....

در هر صورت بهتره توسط پزشک متخصص معاینه بشید....

12. 4 کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

دوست عزیز خیال تون رو راحت کنم ، منم حدودا شاید 2 سال پیش بود که حساس شدم به تق تق گوشم و از اون موقع تا حالا آب دهنم رو قورت میدم تق تق میکنه
    دو تا دکتر ماهر رفتم
    اولی یکی دو تا قرص داد که تاثیر چندانی نداشت ... و این صدای تق تق هم برام تشبیه کرد به زمانی که پا رو روی برف فشار میدی (فک کنم تق تق شما هم مثل این باشه)
    دومی که رفتم ازم ازمایش شنوایی گرفت (تو اتاق مخصوص با دستگاه و غیره) آخرش هم گفت هیچی نیست (البته خوب یادم نیست چی شد ولی یادمه نتیجه این شد که چیزی نیست)
    شما هم نیاز نیست نگرانی خاصی داشته باشید به نظر من

14. این کاربر از master0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام

گوش شما یه مقدار ملتهب شده.
    احتمال زیاد به مرور زمان بهتر میشه.
    می تونید از قطره بتامتازون استفاده کنید.

گوش راست منم به خاطر ساختمان داخلیش خیلی اوقات ملتهب میشه که با مصرف قطره و دارو برطرف میشه.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •