تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 52

نام تاپيک: مشکل در خالی شدن اب رادیاتور+کمکی رادیاتور پراید صبا مدل 87

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2017

پيش فرض

پراید صبا 85 منبع انبساط داره و خود به خود اینجوری شده .البته اصلا امپر هم بالا نیومده و جوش نیاورده ظاهرا امپر حتی پایین هم هست بیشتر وقت ها خط اوله

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

پراید صبا 85 منبع انبساط داره و خود به خود اینجوری شده .البته اصلا امپر هم بالا نیومده و جوش نیاورده ظاهرا امپر حتی پایین هم هست بیشتر وقت ها خط اوله
    سلام

نوشتین که شیلنگها میترکه
    این یعنی مشکل داشتن واشر سرسیلندر و نشت کمپرس یک یا چند سیلندر به سیستم خنک کننده
    در این مشکل , آمپر حرارت نرمال هست اما سیستم خنک کننده فشارش به شدت بالا میره انگار که یک نفر داره با کمپرسور هوا تزریق میکنه توی سیستم
    با یک تست میتونین مشخص کنین که فشار از کدوم سیلندر تزریق میشه به سیستم اما باز هم برای تعمیرش سرسیلندر باید باز بشه و سرسیلندر چک بشه . اگر تاب نداره , ترک هم نداره پس مشکل فقط از واشرسرسیلندر هست و فقط همون باید عوض بشه

تست اینه :
    سیستم رو از آب تمیز پر کنین
    با موتور سرد , شیلنگ بالای رادیاتور رو با دست فشار بدین تا مقدار سفتیش دستتون باید
    حالا روشن کنین و بذارین موتور گرم بشه و برای زودتر گرم شدنش بهتره کولر رو هم روشن کنین
    دائم فشار شیلنگ رو با دست چک کنین . اگر خیلی سفت میشه پس کمپرس یک یا چند سیلندر نشت میکنه به سیستم خنک کننده
    مرحله دوم تست:

شمع 1 و فیش انژکتور همون سیلندر رو بردارین
    حالا سیلندر یک نه سوخت داره نه برق نه انفجار و نه کمپرس
    چیزی بذارین لای سیم گاز تا دور موتور روی 1500 باشه و سپس کولر رو روشن کنین
    حالا باز با دست فشار شیلنگ رو چک کنین . اگر دیگه سفت نمیشه پس کمپرس از اطراف سیلندر اول نشت میکنه به سیستم خنک کننده . اگر باز هم سفت شد پس سیلندر یک سالمه
    همین تست رو باید با سیلندر دوم و سوم و چهارم هم تک تک انجام بدین تا سیلندر معبوب رو پیدا کنین
    حُسن این تست اینه که بعد از باز کردن سرسیلندر میدونین که کجا رو باید بیشتر چک کنین

راه ساده تر اینه که برید پیش یک مکانیک بفهم و وارد و باوجدان که فشارسنج داره و شمعها رو باز کنه و فشارسنج ببنده جای شمعها به ترتیب و با استارت زدن فشار کمپرس هر سیلندر رو بگیره
    سیلندری که فشار کمتر تولید میکنه همون سیلندر معیوب هست

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2017

پيش فرض

ممنون از راهنماییتون و سایت خوبتون حتما تست هارو انجام میدم

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    مدتیه ماشینم (پراید 131 مدل 90 )اب کم میکنه ،تمام جاهایی که مربوط به سیستم خنک سازی میشه را چک کردم ،نشتی پیدا نکردم،اما دو چیزه که نسبت به پرایدای دیگه فرق میکنه ،یکی این که اب رادیات همیشه لب به لب پره ،بر خلاف چند پرایدی که دیدم سطح اب رادیات تقریبا دو سه سانت پایین تر از گلوییه،دوم اینکه وقتی اب گرم میشه اب به قمقمه سرریز میکنه و تقریبا قمقمه پر میشه اما تو ماشین من خیلی کم اب تو قمفمه میاد و جالبتر اینکه در همون حال که ماشین روشنه اب به رادیات برمیگرده ،چون سطح اب قمقمه میره پایین ،شلنگ ارتباطی بین قمقمه و رادیات هم بازه،اینم بگم در رادیاتو تازه خریدم و سالمه ،در قمقمه هم کیپه کیپه ،این دو مسئله و کم شدن کم کمک اب رو مخمه ،نظر شما چیه؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستانمدتیه ماشینم (پراید 131 مدل 90 )اب کم میکنه ،تمام جاهایی که مربوط به سیستم خنک سازی میشه را چک کردم ،نشتی پیدا نکردم،اما دو چیزه که نسبت به پرایدای دیگه فرق میکنه ،یکی این که اب رادیات همیشه لب به لب پره ،بر خلاف چند پرایدی که دیدم سطح اب رادیات تقریبا دو سه سانت پایین تر از گلوییه،دوم اینکه وقتی اب گرم میشه اب به قمقمه سرریز میکنه و تقریبا قمقمه پر میشه اما تو ماشین من خیلی کم اب تو قمفمه میاد و جالبتر اینکه در همون حال که ماشین روشنه اب به رادیات برمیگرده ،چون سطح اب قمقمه میره پایین ،شلنگ ارتباطی بین قمقمه و رادیات هم بازه،اینم بگم در رادیاتو تازه خریدم و سالمه ،در قمقمه هم کیپه کیپه ،این دو مسئله و کم شدن کم کمک اب رو مخمه ،نظر شما چیه؟
    سلام
    با موتور کاملاً سرد, کولانتِ توی قمقمه(منبع انبساط) باید روی خط MIN یا COLD باشه
    بعدش مدتی برونید و با موتور کاملاً سرد مقدار کم شدنِ آب رو حساب کنین و خبر بدین تا عیب یابیش کنیم
    ضمناً به واشر درب رادباتور و درب قمقمه هم کمی گریس بزنین تا چرب باشه و خوب بچسبه و نشت نده
    به رزوه های درب قمقمه هم گریس بزنین تا نرم و راحت باز و بسته بشه

6. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام
    با موتور کاملاً سرد, کولانتِ توی قمقمه(منبع انبساط) باید روی خط MIN یا COLD باشه
    بعدش مدتی برونید و با موتور کاملاً سرد مقدار کم شدنِ آب رو حساب کنین و خبر بدین تا عیب یابیش کنیم
    ضمناً به واشر درب رادباتور و درب قمقمه هم کمی گریس بزنین تا چرب باشه و خوب بچسبه و نشت نده
    به رزوه های درب قمقمه هم گریس بزنین تا نرم و راحت باز و بسته بشه
    با سلام و سپاس
    بعد از راهنمایی های شما به نظر میاد مشکل برطرف شده ،

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    کرمان

پيش فرض

سلام به همگی دوستان

من از دیروز متوجه شدم آب رادیاتور ماشین ( پراید مدل 79 کاربرات ) کم می کنه . دیروز که آب رادیاتور ریختم سرش فکر کنم 2 یا 3 لیوان آب کم کرد . باز دوباره صبحی دیدم آب کم کرده و زیر ماشین خیسه .

ایراد از چی می تونه باشع .
    من مخزن کمکی رو تازه عوض کردم و خودم وصلش کردم . از اون یکم آب کم می کنه اما دیروز نگاه کردم اون نصفه آب داشت اما آب رادیات خالی بود .

ماشین مشکل کم کردن توان نداره . دیروز راحت 100 تا باهاش رفتم .
    ممنون می شم زودتر راهنمایم کنید که بتونم مشکلو حل کنم .
    در ضمن آب مقطر و ضد یخ می ریزم تو ماشین . اما الان می خوام فقط آب مقطر بریزم تا مشکلش حل شه لااقل هزینش کم بشه .

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام به همگی دوستان من از دیروز متوجه شدم آب رادیاتور ماشین ( پراید مدل 79 کاربرات ) کم می کنه . دیروز که آب رادیاتور ریختم سرش فکر کنم 2 یا 3 لیوان آب کم کرد . باز دوباره صبحی دیدم آب کم کرده و زیر ماشین خیسه . ایراد از چی می تونه باشع . من مخزن کمکی رو تازه عوض کردم و خودم وصلش کردم . از اون یکم آب کم می کنه اما دیروز نگاه کردم اون نصفه آب داشت اما آب رادیات خالی بود .
    ماشین مشکل کم کردن توان نداره . دیروز راحت 100 تا باهاش رفتم . ممنون می شم زودتر راهنمایم کنید که بتونم مشکلو حل کنم . در ضمن آب مقطر و ضد یخ می ریزم تو ماشین . اما الان می خوام فقط آب مقطر بریزم تا مشکلش حل شه لااقل هزینش کم بشه .
    سلام

همونجائی که آب میریزه چی هست اونجا ؟ واترپمپ ؟ شیلنگ ؟ پولکی ؟
    اول باید مشخص کنین نشتی از چیه
    اگر واترپمپه باید عوض بشه چون به احتمال 99% از کاسه نمدشه
    محلول نشتی گیر هم هست اما برای نشتی زیاد کارایی نداره

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    کرمان

پيش فرض

سلام

همونجائی که آب میریزه چی هست اونجا ؟ واترپمپ ؟ شیلنگ ؟ پولکی ؟
    اول باید مشخص کنین نشتی از چیه
    اگر واترپمپه باید عوض بشه چون به احتمال 99% از کاسه نمدشه
    محلول نشتی گیر هم هست اما برای نشتی زیاد کارایی نداره
    سلام . حقیقت هنوز چک نکردم . اما صبحی زیر ماشین رو نگاه کردم دو سه جا آب ریخته بود .
    چطوری می تونم چک کنم ببینم از کدومه که ظهر چک کنم ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام . حقیقت هنوز چک نکردم . اما صبحی زیر ماشین رو نگاه کردم دو سه جا آب ریخته بود .چطوری می تونم چک کنم ببینم از کدومه که ظهر چک کنم ؟
    باید ردِ آب رو دنبال کنین ببینین از کجا میاد.راه دیگه ای نداره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •