تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 96

نام تاپيک: بحث و بررسی داستان (!Bioshock Infinite ! (High Spoiler Alert

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض بحث و بررسی داستان (!Bioshock Infinite ! (High Spoiler Alert

اول از همه اینکه اینجا همه ی داستان گفته میشه و کسایی که هنوز تموم کردن به اینجا سرنزنن ...با تشکر.

من خودم تازه تموم کردم هنوز تو شکم ! واقعا خیلی عمیق هست ...نظرتون راجب این سئوال ها :

1- نسبت الیزا با Booker و Comstock ...?

2-دنیای درها ...؟

3-دو شخصیت زن و مرد رو اصن چی تعریف میکنین؟

4- مفهوم دنیا تو این بازی.. دنیای موازی....با رپچر....؟

5- تعریفتون از Tear !?

سئوال زیاد هست ..Lets Get Started !
    Last edited by mjorh; 03-04-2013 at 00:05.

2. 14 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال manuelcalavera's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

من خودم تازه تموم کردم هنوز تو شکم ! واقعا خیلی عمیق هست ...نظرتون راجب این سئوال ها :

1- نسبت الیزا با Booker و Comstock ...?

2-دنیای درها ...؟

3-دو شخصیت زن و مرد رو اصن چی تعریف میکنین؟

4- مفهوم دنیا تو این بازی.. دنیای موازی....با رپچر....؟
    خیلی هم عالی
    1- الیزابت دختر بوکره ، همون anna. کامستک چون درگیر اون ازمایشات میشه اجاقش کور میشه ولی چون توی پیشگوییها گفته بودن باید بچه ی خودت حاکم کلمبیا بشه، میره بچه ی بوکر که یه ورژن دیگه از خودش هست ، انا ، رو میدزده و پرورشش میده توی کلمبیا. 2- متوجه نشدم منظورتونو، اگه اون فانوسهارو میگید، تمام احتمالات/متغیر ها ممکن برای ثابتها بودن. ثابتها مثل بوکر و انا، متغیرها هم تصمیماتی که میگرفتن. پشت درها، ننیجه ی تصمیمات بود. دقیقا مث گراف توی یه درسایی مث تحقیق در عملیات. 3- اونا یه نفر بودن. توی یه دنیا مرد شده بود ، توی یه دنیای دیگه زن. نابغه بودن و جهانهای موازی رو کشف کرده بودن پس تونستن همو پیدا کنن. واسه همین جمله های همو تموم میکردن. 4- میشه دقیقتر بپرسی ؟

4. 11 کاربر از manuelcalavera بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

خیلی هم عالی
    1- الیزابت دختر بوکره ، همون anna. کامستک چون درگیر اون ازمایشات میشه اجاقش کور میشه ولی چون توی پیشگوییها گفته بودن باید بچه ی خودت حاکم کلمبیا بشه، میره بچه ی بوکر که یه ورژن دیگه از خودش هست ، انا ، رو میدزده و پرورشش میده توی کلمبیا. 2- متوجه نشدم منظورتونو، اگه اون فانوسهارو میگید، تمام احتمالات/متغیر ها ممکن برای ثابتها بودن. ثابتها مثل بوکر و انا، متغیرها هم تصمیماتی که میگرفتن. پشت درها، ننیجه ی تصمیمات بود. دقیقا مث گراف توی یه درسایی مث تحقیق در عملیات. 3- اونا یه نفر بودن. توی یه دنیا مرد شده بود ، توی یه دنیای دیگه زن. نابغه بودن و جهانهای موازی رو کشف کرده بودن پس تونستن همو پیدا کنن. واسه همین جمله های همو تموم میکردن. 4- میشه دقیقتر بپرسی ؟
    آره خیلی زیاد تاکید میشه دخترش هست ولی سئوال اینه که پس دختر Com نبوده ..؟ آخر داستان میگه : I'm Both ! من هم بوکر هسم هم کام ...

دنیای بازی هم همونطور که دیدی تهش میره رپچر...منظورم اینه که با رپچر موازیه ؟ درواقع موازی با میلیون ها جهان ...

نمیدونم Inception رو دیدی یا نه ...ولی این خون دماغ شدن بوکر معنیه خاصی داره به نظرم ...یه چی تو مایه های فرفره ی کاب تو Inception ....حالا به نظر خودت معنیه خون دماغ شدنش چیه ؟

6. 4 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Leon-117's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    on eath

پيش فرض

آره خیلی زیاد تاکید میشه دخترش هست ولی سئوال اینه که پس دختر Com نبوده ..؟ آخر داستان میگه : I'm Both ! من هم بوکر هسم هم کام ...

دنیای بازی هم همونطور که دیدی تهش میره رپچر...منظورم اینه که با رپچر موازیه ؟ درواقع موازی با میلیون ها جهان ...

نمیدونم Inception رو دیدی یا نه ...ولی این خون دماغ شدن بوکر معنیه خاصی داره به نظرم ...یه چی تو مایه های فرفره ی کاب تو Inception ....حالا به نظر خودت معنیه خون دماغ شدنش چیه ؟
    اینکه میگه من هردو هستم برا اینه که توی یه دنیا بوکر کامستاک هست(بعد از قبول کردن baptism تبدیل میشه به کامستاک) و توی یه دنیا بوکر دوویت.
    در مورد رپچر هم آره به نظرم همون کلمبیاست.
    خون دماغ شدن هم نشونه مرگ هست،ولی نه مرگ عادی.نشون دهنده ی این هست که یه فرد توی دنیایی که نباید باشه،وجود داشته باشه.

8. 6 کاربر از Leon-117 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز halflife g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

من تقريبا همه قسمتاشو متوجه شدم به جز دو قسمت :

١- بعضي كاراي لوتس ها
    ٢-قدرتهاي اليزابت

البته اينكه در همين حد در مورد لوتس ها توضيح داد و گذاشت مرموز بمونن خيلي عاليه ولي اينكه در مورد قدرتهاي اليزابت و چراييش حرف نزد به نظرم چندان جالب نيس....البته هر كس يه چيزي در اين مورد ميگه ولي اگه خود نويسنده در اين مورد يه فرم كلي رو بيان مي كرد بهتر بود

.

10. 5 کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    on eath

پيش فرض

اینا اطلاعاتی هست که من و بقیه دوستان (مثلا پارسا و مراد و ....)از بازی در آوردیم(با خودم گفتم بهتره اینا رو بزارم توی تاپیک تا دیگه مسائل تکراری مطرح نشه):
    قدرت های الیزابث :
    این نتیجه گیری من هست :

فکر کنم چون یه بخشی از بدن الیزابث توی یه دنیای دیگه مونده (همون انگشت کوچیکش که موقع رد شدن از پورتال قطع شد)یه تداخل توی دنیا ها و روندشون پیش اومده که باعث شده الیزابث این قدرت ها رو داشته باشه.این متن یکی از واکسفون ها هست از زبون روزالیند لوتس :
    what makes the girl different?! I suspect it has less to do with what she is .and rather more with what she is not!a small part of her remains from where she came. it would seem the universe does not like it's peas mixed with its porridge.
    و اینم پست پارسا :
    فکنم توی یه وکسافون عنوان میشه که به حالت عادی اَنا این قدرتارو نداشته و این قابلیت ها روی یه سری دیوایس توسط لوتس ها وجود داشته که بعدا" روی انا/الیزابت اجرا میشه
    در مورد اینکه چرا وقتی آخر بازی مُرد،همه ی الیزابث ها هم نابود شدن(این پست پارسا هست) :
    چون در همه ی اون ها ، اَنا/الیزابت بعد از اون بپتیزم به دنیا میاد. وقتی بوکر توی بپتیزم خفه بشه ، دیگه بچه ای وجود نداره ...
    اینکه چطوری پرافت/کامستک/بوکر یکی هستند خودش جالبه ولی هیچ جا اشاره نمیکنه چی میشه که تبدیل به اون آدم میشه
    +
    در مورد لوتس ها(قسمت اول پست من هست و قسمت دوم پست پارسا):
    1- خوب بر میگردیم به وقتی که بوکر baptism رو قبول میکنه.توی یه دنیا بوکر این baptism رو قبول میکنه و بخاطر کارهای که در گذشته انجام داده و احساس گناه میکنه تصمیم میگیره یه فرد دیگه بشه کلا!و از اینجاست که زاکاری کامستاک بوجود میاد و تبدیل میشه به یه فرد مذهبی. توی یه دنیای دیگه بوکر این baptism رو قبول نمیکنه و شروع میکنه به شرط بندی و آدم کشی و این وسط کلی بدهکار میشه. توی دنیای کامستاک،کامستاک با روزالیند لوتس ملاقات میکنه.روزالیند سفر کردن داخل زمان و یه سری تکنولوژی دیگه رو کشف کرده و به کامستاک میگه که با این تکنولوژی ها میتونه شهر خودش رو داشته باشه.
    کامستاک پیشنهاد روزالیند رو قبول میکنه و اینجوری کلمبیا ساخته میشه.بعد از مدتی کامستاک میبینه که بچه ای نداره که بعد از اون رهبر/پیامبر بشه!
    (توی یکی از واکسفون ها که توسط روزالیند ضبط شده گفته میشه که توی یکی از این دنیا ها برادر خودش رو(که برادر خودش نیست!دقیقا خودش هست،به زبون ساده این 2 نفر 1 نفرن!)رو پیدا میکنه.)
    حالا کامستاک تصمیم میگیره که بره از دنیای دیگه بچه ی بوکر رو بگیره ازش. رابرت لوتس میره پیش بوکر و میگه تو بچه رو بده به ما و ما همه ی حساب های تو رو پاک میکنیم و بوکر قبول میکنه. زن کامستاک که همون لیدی کامستاک باشه وقتی میبینه کامستاک یه بچه کوچیک داره و بچه خودش نیست شاکی میشه و کامستاک میزنه زن خودشو میکشه! بعد از مدتی رابرت لوتس به خواهرش(یا بهتره بگیم خود مونثش!) میگه که کامستاک داره زیاده روی میکنه و بهتره ما برگردیم و همه چیزو درست کنیم،روزالیند هم قبول میکنه ولی کامستاک میزنه جفتشون و میکشه. حالا این لوتس ها تصمیم میگیرن کامستاک رو بکشن پایین و رابرت میره پیش بوکر و ازش میخواد بره الیزابث رو از کامستاک بگیره..........

----------
    2--دلیل ایتکه با اینکه کامستاک لوتس ها رو کشته ولی اونا بازم تونستن برگردن و بر علیه کامستاک بجنگن :
    کامستک اونارو از مبدا" نکشته. کامستک فقط اون ها رو در همون هایی که بهش دسترسی داشته کشته. اون ها در هزاران Alternative/Parallel Universe دیگه این آینده رو دیدن و از اون ها میان تا خشتک ِ کامستک رو بکشن سرش

+
    یکی از دلایلی که ثابت میکنه کلمبیا همون رپچر هست :
    علاوه بر شباهت های کلمبیا و رپچر یکی دیگه از مواردی هم که این موضوع رو باورپذیر تر میکنه اینه که وقتی الیزابث یه tear باز میکرد،خودش و بوکر توی مکان جا به جا نمیشدن و فقط وارد یه دنیای دیگه ولی توی همون مکان میشدن(مثلا وقتی ابزار چن لین رو پیدا میکنن و الیزابث یه tear باز میکنه،بوکر و الیزابث همونجا هستن و مکانشون عوض نشده)................

12. 9 کاربر از Leon-117 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

اینکه میگه من هردو هستم برا اینه که توی یه دنیا بوکر کامستاک هست(بعد از قبول کردن baptism تبدیل میشه به کامستاک) و توی یه دنیا بوکر دوویت.
    در مورد رپچر هم آره به نظرم همون کلمبیاست.
    خون دماغ شدن هم نشونه مرگ هست،ولی نه مرگ عادی.نشون دهنده ی این هست که یه فرد توی دنیایی که نباید باشه،وجود داشته باشه.
    پس اونجا که خفه میکنن درواقع کامستاک رو میکشن ...بوکر میمونه ....درسته؟ این چند تایی شدن الیزابت هم به خاطر اینه که از چند دنیای مختلف اومده نه ؟ چرا بوکر چند تا نشد اونوقت ؟

(خون دماغ شدن چقدر جالب هست ...مرسی)

یکی از دلایلی که ثابت میکنه کلمبیا همون رپچر هست :
    علاوه بر شباهت های کلمبیا و رپچر یکی دیگه از مواردی هم که این موضوع رو باورپذیر تر میکنه اینه که وقتی الیزابث یه tear باز میکرد،خودش و بوکر توی مکان جا به جا نمیشدن و فقط وارد یه دنیای دیگه ولی توی همون مکان میشدن(مثلا وقتی ابزار چن لین رو پیدا میکنن و الیزابث یه tear باز میکنه،بوکر و الیزابث همونجا هستن و مکانشون عوض نشده)................
    آخه Tear که باز میشد ، ما تو همون دنیای کلمبیا جا به جا میشدیم ، وارد رپچر که نمیشدیم ...بعید میدونم این دو تا یکی باشن ...

+

به نظر من تعداد سئوالای زیادی ایجاد کرد ...نباید همرو میزاشت دقیقه ی نود ، هرچند غافلگیری تو اوج خودش بود صحنه های به یاد ماندنی بوجود آورد ولی سئوال زیاد ایجاد کرد ...که واقعا طول میکشه آدم به جواب برسه ...
    Last edited by mjorh; 03-04-2013 at 10:58.

14. 2 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    on eath

پيش فرض

نه منظورم این بود که رپچر همون کلمبیاست که توسط کامستاک ساخته شده! یعنی بر اثر تصمیمات کامستاک توی بایوشاک 1 بجای اینکه کلمبیا رو بسازه،رپچر رو ساخته............(البته توی بایوشاک 1 اسمش کامستاک نیست!) + اونجایی که خفه میکنن در واقع هر دو میمیرن.توی یه دنیا بوکر بخاطر گناهانش این baptism رو قبول میکنه و تبدیل میشه به یه فرد مذهبی که همون کامستاک باشه ولی توی یه دنیای دیگه اصلا این baptism رو قبول نمیکنه و شروع میکنه به شرط بندی،آدم کشی و ..... پس وقتی در حین انجام baptism بمیره،هردو بوکر نابود میشن............... بخاطر این چندتا الیزابث اومدن چون اونا قدرتش رو دارن و فرد عادی مثل بوکر نیستن! یه بوکر توی یه دنیای دیگه اصلا از این قضایا خبر نداره! البته جا داره بگم که صحت حرف های من در شک و شبه قرار داره و به هیچ وجه درستی حرف هام رو تایید نمیکنم! D:

16. 4 کاربر از Leon-117 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

من هنوز برام سواله که بوکر چرا با اون لحن انا رو صدا میزد ؟ انگار که مثلا گم شده بوده ، حالا داره صداش میاد پس یعنی برگشته ... ! بوکر اصن نباید همچین حسی داشته باشه چون اصن کامستکی وجود نداره دیگه که بخواد نگران گم شدن/فروخته شدن بچه ش باشه. کامستک توی نتفه خفه شده ، الیزابت ها همه از مبدا از بین میرن ( همونطور که در آخر میبینیم محو میشن ) و هر چی میمونه ، بوکر هست و انایی که هیچوقت به کلمبیا نمیره تا بشه الیزابت.

18. 5 کاربر از manuelcalavera بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

نه منظورم این بود که رپچر همون کلمبیاست که توسط کامستاک ساخته شده! یعنی بر اثر تصمیمات کامستاک توی بایوشاک 1 بجای اینکه کلمبیا رو بسازه،رپچر رو ساخته............(البته توی بایوشاک 1 اسمش کامستاک نیست!) + اونجایی که خفه میکنن در واقع هر دو میمیرن.توی یه دنیا بوکر بخاطر گناهانش این baptism رو قبول میکنه و تبدیل میشه به یه فرد مذهبی که همون کامستاک باشه ولی توی یه دنیای دیگه اصلا این baptism رو قبول نمیکنه و شروع میکنه به شرط بندی،آدم کشی و ..... پس وقتی در حین انجام baptism بمیره،هردو بوکر نابود میشن............... بخاطر این چندتا الیزابث اومدن چون اونا قدرتش رو دارن و فرد عادی مثل بوکر نیستن! یه بوکر توی یه دنیای دیگه اصلا از این قضایا خبر نداره! البته جا داره بگم که صحت حرف های من در شک و شبه قرار داره و به هیچ وجه درستی حرف هام رو تایید نمیکنم! D:
    نه نه ! بوکر اصن بپتیزم رو قبول نکرده که سرش بره زیر آب. بوکری که بوکر میمونه لحظه ی بپتیزم جا میزنه. بوکری که میشه کامستک هست که سرش میره زیر آب، دقیقا مبدا کامستک شدن اون جایی هست که بپتیزم میشه که بعدش جوگیر میشه ، میشه کامستک، پس از اونجا ریشه ش رو میزنن. اون لحظه ی بعد از کردیتز که بوکر داره میره سمت گهواره رو واسه همین گذاشتن دیگه

20. 6 کاربر از manuelcalavera بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •