تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 52

نام تاپيک: جوندگان(خوکچه هندی و همستر)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض جوندگان(خوکچه هندی و همستر)

سلام
    هر کس از دوستان اطلاعاتی در مورد خوکچه هندی داره اینجا بگه تا بقیه هم استفاده کنن
    من دانشجوی دکترای دامپزشکی هستم و عاشق این حیوان شیرین و دوست داشتنی مطالعات زیادی در این باره داشتم و عملی هم انجام دادم و پرورش دهنده خوکچه هستم
    اگر کسی سوالی داره مطرح کنه
    دوستان کمک کنید این تاپیک رو جذاب و مفید کنیم تا هر کس چیزی یاد بگیره

2. این کاربر از alicamaro بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

آخر فروم باز supermax15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    RASHT

پيش فرض

جانوری است که انگلیسی‌ها آن را خوک گینه (Guinea pig) می‌نامند. اما این حیوان نه به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ربطی دارد نه به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نه حتی به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؛ بلکه این حیوان جونده‌ای خون گرم است که از خویشاوندان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به‌شمار می‌آید.خوکچه هندی بومی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است و بسیار پیش‌تر از آنکه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قدم بگذارند [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این حیوان را دست‌آموز کرده بودند و حتی از گوشت آن خوراکی تهیه می‌کردند و در مراسم مذهبی و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از آن استفاده می‌کردند. پس از کشف [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این جانور در قرن ۱۶ به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نیز راه یافت و حتی در اروپا نیز آن را می‌خوردند. در حال حاضر تنها اهالی کشور [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از آن تغذیه می‌کنند.

شکل ظاهری

خوکچه هندی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزرگی است. وزنش بین ۷۰۰ گرم تا ۱٫۲۰۰ گرم متغیر است و ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر درازا دارد. دم ندارد و گوشهای برهنه و گرد و کوچکی دارد. در پاهای پیشین آن چهار انگشت و در پاهای عقبی آن سه انگشت وجود دارد و از سر هر یک از انگشتان نیز [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پهنی برآمده‌است. معمولاً به طور میانگین چهار تا پنج سال عمر می‌کنند اما در شرایط خوب تا ۸ سال هم عمر کرده‌اند. طول عمر یک خوکچه هندی که در کتاب رکوردها ثبت شده‌است ۱۴ سال و ۱۰ ماه و ۲ هفته بوده‌است.
    تغذیه

خوکچه دندانهای آسیاب مخصوصی برای خوردن گیاهان دارد که در طول عمرش دائما رشد می‌کنند. بیشتر حیوانات گیاه خوار پستاندار دارای دستگاه گوارشی بزرگی هستند٬ دستگاه گوارشی خوکچه هندی نیز از سایر جونده‌ها بزرگتر است. آنها باید غذایشان را با مدفوع خواری تکمیل کنند و بنابر این مدفوع خودشان را می‌خورند. البته آنها تمام مدفوع خود را مصرف نمی‌کنند و مقداری از آن را دفع می‌کنند. این کار برای آن انجام می‌شود که ویتامین بی و فیبر و باکتریهای لازم برای گوارش را بازیافت کنند. مدفوع مستقما هنگامی که از مقعد دفع می‌شود خورده می‌شود مگر آنکه خوکچه بسیار چاق یا حامله باشد. این عادت خوکچه‌ها با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشترک است.

خوکچه‌ها تقریبا تمام میوه‌ها و سبزی‌ها را می‌خورند در طبیعت آنها به علوفه خشک مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خشک علاقه دارند و این باعث می‌شود تا دندانهایشان زیاد رشد نکند و همچنین یونجه منبع پرتئینی خوبی برای آنهاست. بدن خوکچه‌ها نمی‌تواند [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را بسازد در نتیجه احتیاج دارد تا غذاهایی که این ویتامین را دارند بخورد مانند [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اگر این ویتامین به بدنشان نرسد باعث مرگشان می‌شود. این حیوان به روزانه ۱۰ میلی گرم (۲۰ میلی گرم برای حامله‌ها) ویتامین «ث» نیاز داد که می‌تواند آن را از میوه‌ها و سبزی‌هایی مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ٬ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ٬ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ٬ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ٬ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و گوجه بدست بیاورد. خوکچه معمولاً آب مورد نیاز بدن خود را از سبزی‌ها و میوه‌هایی که می‌خورد (مخصوصا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) بدست می‌آورد اما اگر این میوه‌ها به اندازه کافی آب نداشته باشند باید به او آب داد. ناخنهایش نیز در اسارت رشد می‌کند که یا باید کوتاه شوند یا چیزی مثل تنه درخت در جای نگهداری آنها گذاشته شود تا ناخن‌ها ساییده شوند. سلامت تغذیه به وسیله تناسبی از دریافت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ٬ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ٬ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بدست می‌آید و به مقدار کافی به ویتامین‌های «آ»٬«دی» و «ای» نیاز دارد. رعایت نکردن این رژیم غذایی می‌تواند باعث مشکلات ماهیچه‌ای و دندانی و حتی سختی در زایمان بشود. بعضی منابع اظهار می‌دارند که این حیوانات مستعد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هستند و کمبود [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] می‌تواند باعث بروز این مشکلات در آنها بشود.

خوکچه هندی در بچگی عادت غذایی خاصی ندارد و هر چه به آن غذا بدهند می‌خورد و باید عادت غذایی آن را تا قبل از به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رسیدن عوض کرد وگرنه بعد از بالغ شدن عادات غذایش بسیار سخت عوض می‌شوند. پیشنهاد شده‌است یک منبع غذایی دائمی برای خوکچه در نظر گرفته شود که همیشه در دسترسش باشد مثل علف خشک یا سایر غذاها چون این حیوانات به خوردن دائمی عادت دارند و اگر غذا در دسترسشان نباشد موهای خود را میجوند. زیرا دندانهای آنها در طول عمرشان به صورت پیوسته رشد می‌کند و برای اینکه دندانهاشان آنقدر رشد نکند که از دهانشان بیرون بزند باید دائما آنها را بسایند که این مشکل تمام جونده‌ها می‌باشد. تعدادی از گیاهان که برای این حیوان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هستند عبارتند از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ٬ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ٬گل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و به طور کلی هر گیاهی که دارای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است و از پیاز می‌روید برای این حیوان سمی دانسته شده.

5. 3 کاربر از supermax15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

مرسی از اطلاعات جامعی که پیدا کردید و گذاشتید
    میخواستم یکم بحثو تخصصی ترش کنم و مثلا بگم چرا سیب زمینی سمی هست ولی فعلا صبر میکنم شاید کسی چیزی بپرسه
    آخه کسی نپرسه که گفتنش صفا نداره

7. 2 کاربر از alicamaro بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه befermatooo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

آخه کسی نپرسه که گفتنش صفا نداره
    شما بگید ، ما استفاده میکنیم .

من میخوام از اینا بیارم اما یه سوال دارم : مدفوع بزرگ و بد بود ندارند ؟ اخه من بدم میاد اگه اینجوری باشه و دلم نمیکشه جاشون رو تمیز کنم .

9. این کاربر از befermatooo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

شما بگید ، ما استفاده میکنیم .

من میخوام از اینا بیارم اما یه سوال دارم : مدفوع بزرگ و بد بود ندارند ؟ اخه من بدم میاد اگه اینجوری باشه و دلم نمیکشه جاشون رو تمیز کنم .

در مورد مدفوع باید بگم شبیه به مدفوع همستره ولی بزرگتر تقریبا 2 برابر
    بو دارند ولی بوی زننده نیس مثلا ادرار خرگوش به بدبویی معروفه ولی مال خوکچه خیلی بوی بد نداره

من خودم پرورش دهنده خوکچه هستم و در حال حاضر 20تا خوکچه تو خونه دارم و به خوبی نگهداری میکنم
    منظورم این بود که 1دونه که چیزی نیس بگیر نگه دار مطمئن باش پشیمون نمیشی
    اگر تصمیمت قطعی شد بگو که تو خریدش هم کمکت کنم

11. 2 کاربر از alicamaro بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

درود
    دیدم که بعضی دوستان همسترهای چاقی دارن .
    به همستر چی بدم که چاق بشه و چاق بمونه ؟!

حـــــرفـه ای saye's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    mirror

پيش فرض

چاقی دلیل خوبی نیست
    چاقی زیاد باعث بروز ناراحتی تو حیوونا میشه
    اما اگر میخاین همستر سالمی داشته باشید همه چیز بهش بدین
    از میوه و سبزیجات تا انواع مغز ها مثل گردو و ... میتونید 1گردوی کامل رو یک گوشش رو سوراخ کوچیکی ایجاد کنید و بدید بهش
    هم سرگرم میشه هم برای دندوناش خوبه و ...
    خرما هم چیز خوبیه
    تخم مرغ پخته.تخمه خام .نون .
    غذاهای چرب بهش ندین
    اما یادتو باشه تو دادن هیچ کدوم زیاده روی نکنید

14. 4 کاربر از saye بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فقط به همستر کالباس ندید و زیرش خاک نزارید...میمیره ..این تجربه من بعد از 2 سال همستر نگهدا ری بود..یه همستر داشتم بهش کالباس درجه 1 دادم اما حواسش نبود نخوردش فرداش که فاسد شد خوردش بعد دیدم مردش...

یه همست ردیگه هم داشتم زیرش خاک گذاشتم که نرم باشه ...اما دیدم مریض شد و مرد. قبلش که زیرش 2 سال دستما ل کاغذی بود همیشه سرحا ل بود...

16. 3 کاربر از Saeed System بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

هر وقت خاستید برا ی مدت 10 روز برید مسافرت احتیاجی نیست همستر رو ببرید. بزارید تو قفسش تنها باشه..فقط براش 1-2 عدد سیب بزارید + 1-2 بسته بادام زمینی مزمز بریزید کنارش. من همین کارو کردم وقتی ا زمشهد برگشتم دیدم هم سیبها رو خورده هم خیلی

سرحاله و هم از دیدن دوباره من خوشحاله بعد 12 روز برگشتم--یادتون باشه نمک بادوم زمینی رو بگیرید که اذیتش نکنه کافیه فقط 1 مشت بادوم زمینی رو بردارید بمالید رو لباستون تا نمکش جدا بشه ازش

18. 3 کاربر از Saeed System بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •