تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 39 از 39

نام تاپيک: Embedded Linux - کدوم لینوکس رو نصب کنم

آخر فروم باز roya.rashidi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز شما (تقریبا) همه ی ابزار ها رو می تونین تو همه ی توزیع ها داشته باشین و نصب بک ترک این وسط قرار نیست شما رو یک شبه به متخصص امنیت و ... تبدیل کنه.(بک ترک هم همونطور که دوستمون گفتن دیگه توسعه داده نمیشه و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] راهش رو ادامه میده)
    برای تفاوت هم میتونین خیلی راحت از گوگل / سایت های ۲ توزیع و ویکیپدیا استفاده کنین! اینطوری شما برای نصب لینوکس و استفادش باید این تاپیک رو 500 صفحه جلو ببرین و این وسط هیچکس هم استفاده ای نمیبره!
    برای استفاده از Persistent Mode هم از برنامه ی LiLi USB Creator استفاده کنین(که اگر پست TechFreak جان رو درست میخوندین ایشون اشاره کرده بودن)
    اطلاعات بیشتر در مورد این حالت رو هم در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بخونین.

میتونم بپرسم قیمت سیستم چه ربطی به این انجمن داره؟
    ---
    و خواهشا جملات و کلمات رو تو پاسخ و جواب ها کامل و بی غلط تایپی بنویسین تا حداقل بشه منظور رو متوجه شد...
    اولا ممنون که چواب دادین
    و
    من کجا اشتباه نوشتم . بعدشم اون لینکه که خارجیه
    و اخر اینکه پس سوالاتمو کجا بپرسم ؟ ا
    Last edited by roya.rashidi; 26-06-2014 at 00:27.

2. این کاربر از roya.rashidi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Hapoofesgeli's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

اولا ممنون که چواب دادین
    و
    خب سایت برنامه هست، طبیعتا انگلیسی هست. متاسفانه منابع خوب فارسی تو همه زمینه ها وجود نداره...(حقیقتا بعضی از جاها منابع انگلیسی خوب هم نیست)
    اما نحوه ی استفاده خیلی ساده هست توی برنامه موقع نوشتن ایمیج توزیع روی فلش باید گزینه ی مربوط رو تیک بزنین و فضاش رو مشخص کنین.
    اما این حالت یک سری محدودیت هایی داره مثل اینکه شما امکان نصب درایور و آپدیت کرنل و.. رو نخواهید داشت. من پیشنهادم اینه که بشینین چند تا آموزش در مورد نصب بخونین و خیلی راحت لینوکس رو کنار ویندوز روی هاردتون نصب کنین.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میتونه شروع خوبی باشه. بخونین بعد هرجا به مشکل برخوردین میتونین سوال کنین.
    ---
    اون مورد رو هم کلی عرض کردم ...
    در مورد سوال هم خب هر جا بپرسین دوستان سعی می کنن جواب بدن ولی خب بهتره یک مقدار قبل از سوال جستجو کنید و بعد سوالتون رو بپرسین، مطالب اینقدر زیاد و گسترده هستن که طبیعتا نمیشه همه چیز رو اینجا جواب داد و هر جوابی هم که مثلا شخصی مثل من میده طبیعتا چون از حافظه هست قرار نیست کامل و دقیق باشه. مثلا سوالی که نوشتین kde یا gnome، سوالی هست که اصلا جوابی براش وجود نداره و همش به سلیقه و استفاده شخصی برمیگرده و توضیح همه ی تفاوت هاشون واقعا غیر ممکنه. و هم اینکه این سوال به موضوع شما که از اوبونتو استفاده می کنین نمیخوره چون اوبونتو بصورت پیش فرض از یونیتی به عنوان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده می کنه.(البته میتونین میزکار های دیگه رو هم داشته باشین با استفاده از توزیع های اشتقاقی ای مثل کوبونتو یا نصب جداگونه ی اون میزکار ها) شاید اگر کاربرد هاتون رو میگفتین و یا اینکه می پرسیدین این دو اصلا چی هستن جواب خیلی بهتر میشد داد(که البته با یک جستجوی ساده میتونین بفهمین که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

4. 2 کاربر از Hapoofesgeli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز roya.rashidi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خب سایت برنامه هست، طبیعتا انگلیسی هست. متاسفانه منابع خوب فارسی تو همه زمینه ها وجود نداره...(حقیقتا بعضی از جاها منابع انگلیسی خوب هم نیست)
    اما نحوه ی استفاده خیلی ساده هست توی برنامه موقع نوشتن ایمیج توزیع روی فلش باید گزینه ی مربوط رو تیک بزنین و فضاش رو مشخص کنین.
    اما این حالت یک سری محدودیت هایی داره مثل اینکه شما امکان نصب درایور و آپدیت کرنل و.. رو نخواهید داشت. من پیشنهادم اینه که بشینین چند تا آموزش در مورد نصب بخونین و خیلی راحت لینوکس رو کنار ویندوز روی هاردتون نصب کنین.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میتونه شروع خوبی باشه. بخونین بعد هرجا به مشکل برخوردین میتونین سوال کنین.
    ---
    اون مورد رو هم کلی عرض کردم ...
    در مورد سوال هم خب هر جا بپرسین دوستان سعی می کنن جواب بدن ولی خب بهتره یک مقدار قبل از سوال جستجو کنید و بعد سوالتون رو بپرسین، مطالب اینقدر زیاد و گسترده هستن که طبیعتا نمیشه همه چیز رو اینجا جواب داد و هر جوابی هم که مثلا شخصی مثل من میده طبیعتا چون از حافظه هست قرار نیست کامل و دقیق باشه. مثلا سوالی که نوشتین kde یا gnome، سوالی هست که اصلا جوابی براش وجود نداره و همش به سلیقه و استفاده شخصی برمیگرده و توضیح همه ی تفاوت هاشون واقعا غیر ممکنه. و هم اینکه این سوال به موضوع شما که از اوبونتو استفاده می کنین نمیخوره چون اوبونتو بصورت پیش فرض از یونیتی به عنوان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده می کنه.(البته میتونین میزکار های دیگه رو هم داشته باشین با استفاده از توزیع های اشتقاقی ای مثل کوبونتو یا نصب جداگونه ی اون میزکار ها) شاید اگر کاربرد هاتون رو میگفتین و یا اینکه می پرسیدین این دو اصلا چی هستن جواب خیلی بهتر میشد داد(که البته با یک جستجوی ساده میتونین بفهمین که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    من تازه یه هقتس تو زندگیم شرکت در فروم ها رو تجربه میکنم . ناشی ام شما و مدیران به بزرگی خودتون ببخشید .به قول خوتون توجیح نیستم .
    بعدشم چشم دیگه راهنمایی خواستم به دوستان پیغام خصوصی میدم.

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

اتفاقا به نظر من بد نیست چون سوالاتی هست بیشتر که کسانی که تازه میخواهم بیان به لینوکس میپرسن باید یه تاپیک زد براش و چسبوندش اون بالا تا تکراری پرسیده نشه و این که خوب همش در مورد نصب و انتخاب توضیع بوده دیگه مشکلش چیه

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

712:من برای Persistent به شما YUMI رو پیشنهاد میکنم چون خیلی از LiLi USB Creator بهتره و میتونید همزمان چند توزیع رو با اون روی فلشتون بریزید.در ضمن من بهتون پیشنهاد میکنم برای بار اول با لینوکس مینت شروع کنید.مینت برگرفته از اوبونتو هستش ولی رابط کاربری اون با اوبونتو فرق داره.(cinnamon) و به نظر من برای تازه وارد ها بهتره.البته این یه چی کاملا شخصیه و به خود فرد بستگی داره.اگه یه رابط کاربری گرافیکی و زیبا میخواید، روی مینت یا اوبونتو رابط کاربری KDE رو نصب کنید.یا میتونید توزیع Kubuntu را دانلود کنید.

به نظر من بهتره که کنار ویندوز بنصبید.نگران نباشید اگه کارو درست انجام بدید، وقتی بوت لودر گراب رو نصب میکنه یه گزینه هم برای بوت ویندوز میذاره...

8. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

712:من برای Persistent به شما YUMI رو پیشنهاد میکنم چون خیلی از LiLi USB Creator بهتره و میتونید همزمان چند توزیع رو با اون روی فلشتون بریزید.در ضمن من بهتون پیشنهاد میکنم برای بار اول با لینوکس مینت شروع کنید.مینت برگرفته از اوبونتو هستش ولی رابط کاربری اون با اوبونتو فرق داره.(cinnamon) و به نظر من برای تازه وارد ها بهتره.البته این یه چی کاملا شخصیه و به خود فرد بستگی داره.اگه یه رابط کاربری گرافیکی و زیبا میخواید، روی مینت یا اوبونتو رابط کاربری KDE رو نصب کنید.یا میتونید توزیع Kubuntu را دانلود کنید.

به نظر من بهتره که کنار ویندوز بنصبید.نگران نباشید اگه کارو درست انجام بدید، وقتی بوت لودر گراب رو نصب میکنه یه گزینه هم برای بوت ویندوز میذاره...
    شخصا تا حالا امکان نداشته لینوکس نصب کنم و ویندوزم با بوتلودر لینوکس بالا بیاد چرا تو اوبونتو 14.04 شد درست شناختش

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

شخصا تا حالا امکان نداشته لینوکس نصب کنم و ویندوزم با بوتلودر لینوکس بالا بیاد چرا تو اوبونتو 14.04 شد درست شناختش
    712:اتفاقا نسخه های 12.04 و 13 اوبونتو ویندوز من رو میشناسن.(هم موقعی که 7 داشتم هم 8 هم 8.1) احتمالا بوت لودر ویندوزتون یه مشکلی داشته یا اینکه موقع نصب جستجوش نکرده.میدونم که الان درسته ولی اگه یه وقتی به این مشکل برخوردید اوبونتو یا مینت رو تو حالت Recovery بوت کنید و grub رو انتخاب کنید...

تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ن معمولا نصب مبکنم بعد سریع سی دی ویندوز رو میزارم ویندوز رو رکاوری میکنم و بعد با ویندوز لینوکس رو هم اجرا میکنم

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اولا ممنون که چواب دادین
    و
    دوست عزیز سوالات شما دقیقا مربوط به شروع کار با لینوکسه که تاپیک خیلی خوبی در این انجمن داره (من و خیلی از دوستان کار با لینوکس رو از همون تاپیک شروع کردیم). ابتدا اون تاپیک رو مطالعه کنید تا خیلی از مفاهیم و راهنمایی های اولیه رو داشته باشید و بعد اگر مورد خاصی بود (تاکید میکنم مورد خاص) تاپیک جداگانه بزنید.

با تشکر

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •