تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 60

نام تاپيک: کمک در مورد روش نصب ویندوز سون در هارد gpt

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض کمک در مورد روش نصب ویندوز سون در هارد gpt

با سلام به همه دوستان.منهاردم سه ترابایته بوسیله یه هارده دیگه هاردم که mbr بود به gpt تبدیل کردم.ولی حالا نمی تونم ویندوز رویه این هاردم که gpt شده نصب کنم.موقعه نصبه ویندوز این پیغامه "the select disk isof the gpt partition style" می ده.از همه عزیزان عاجزانه تقاضا دارم راهنماییم کنن که چطوری رویه هارده gpt ویندوز نصب کنم.ممنون از محبتتون

حـــــرفـه ای jafarian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

این روشی که میگم شما باید برای تبدیلش برین

ابتدا دیسک ویندوز 7 داخل دستگاه قراربدین بصورت بوت بالا بیاین داخل همون صفحه اول کلیدهای Shift + F10 همزمان فشار بدین بدین در کادری که شبیه صفحه داس برای شماباز میشه این دستورات پایین بترتیب وارد اینتر کنید برای هرکدوم جدا

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نکته: بعد از اجرای دستور list disk لیست یک جدول برای شما باز میشه که داخل این جدول شماره دیسک یا همون هارد شما به نمایش در میاد در ستون

کد:

که از من بطور مثال شماره هاردم 0 بوده بعد وارد کردم select disk 0 که منظور از 0 همون شماره هارم میشه که در قسمت

کد:

به نمایش در اومده.

3. 5 کاربر از jafarian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

دوسته عزیز ممنون از راهنماییت ولی من نمی خوام هارم بصورت mbr باشه.چون در اینصورت فقط دوترا از هاردمو می خونه.بخاطره این تبدیل به gpt کردم که بتونم از ظرفیته کامله 3ترا استفاده کنم.مشکله من اینجاست که وقتی هاردمو از mbr به gpt تبدیل می کنم دیگه نمیشه روش ویندوز نصب کرد و این پیغامو می ده "the select disk isof the gpt partition style".سواله من اینه که چجوری میشه رویه سیستمی که هارده gpt داره ویندوز نصب کرد؟این راهی که شما گفتین برایه تبدیل به mbr بود و راهه تبدیل کردن به mbr رو هم می دونم.فقط می خوام که کمکم کنین که رویه این هارده gpt ویندوز نصب کنم.فقط بگین چجوری؟ممنون از لطفتون.اگه شماره تماسم برایه من بزارین که خیلی ممنونتون میشم.

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

برای این یکی مورد باید مادربورد شما حالت EFI/UEFI که در بایوس قراردارد ساپورت کند اگر که غیر از این باشه شما قادر به نصب ویندوز روی هارد خودتون نیستین اگر که این قابلیت داشت طبق روش پایین برین

کد:
    ابتدا وارد بایوس بشین بعد به قسمت Boot Priority برین طبق شکل پایین باید بوت تنظیم کنید برای نصب ویندوز

کد:

یعنی دستگاه dvd rom شما اول باشه گزینه UEFI انتخاب شده باشد برای این حالت بعد تنظیمات سیوکنید بصورت بوت با dvd ویندوز 7 بالا بیاین بعد داخل همون صفحه اول دکمه های shift + f10 همزمان فشار بدین درکادری که برای شما باز میشود شبیه صفحه داس هم هست باید این دستورات پایین بترتیب وارد کنید برای هرکدوم هم جدا اینتر کنید

کد:

نکته: برای قسمت create partition primary که بصورت بنفش مشخص کردم باید مابقی حجم هارد خودتون وارد کنید که برای بدست آوردن این حجم هم باید از دستور list disk استفاده کنید که وقتی این دستور زدین طبق شکل پایین برای شما یک جدول باز میشه که اون قسمتی که ستاره دارد داخل شکلم مشخص هست مروبط به دیسک شما میشه که بصورت Gpt در اومده باید شما عدد قسمت size جلوی گزینه
    create partition primary وارد اینتر کنید بعد برای نصب ویندوز پیش برین روی هارد خودتون .

کد:

کد:

6. این کاربر از jafarian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

دوسته عزیز ممنون از لطفت دارم روش کار می کنم.برات امکانش هست با من تماس بگیری؟شماره من 09126195733 هستش.ممنونت میشم کمکم کنی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

یه سواله دیگه.دوسته عزیز مدله مادربرده من msi 87-c45fxv2 هستش.این مدل uefi رو ساپورت می کنه؟اگر ساپورت نمی کنه با آپدیت کردن بایوس می تونه uefi رو ساپورت کنه؟ممنونتم میشم بگی چجوری بایوس رو آپدیت کنم؟ممنونم از لطفت

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

یه سواله دیگه.دوسته عزیز مدله مادربرده من msi 87-c45fxv2 هستش.این مدل uefi رو ساپورت می کنه؟اگر ساپورت نمی کنه با آپدیت کردن بایوس می تونه uefi رو ساپورت کنه؟ممنونتم میشم بگی چجوری بایوس رو آپدیت کنم؟ممنونم از لطفت
    مادربورد شما فاقد EFI/UEFI هست تا حجم دو ترابایت هارد بیشتر ساپورت نمیکنه دو تا آپدیت برای بایوس مادر بورد شما هم اومده که جفت مربوط به GPU یا همون گرافیک میشه ربطی به ساپورت هارد 3 ترابایت نداره این بروزرسانی های بایوس که داخل سایت پایین میتونید مشاهده کنید میزان حجم ساپورت هارد مادربورد خودتون داخل فایل PDF که قرارداده شده میتونید ببینید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

مادربورد شما فاقد EFI/UEFI هست تا حجم دو ترابایت هارد بیشتر ساپورت نمیکنه دو تا آپدیت برای بایوس مادر بورد شما هم اومده که جفت مربوط به GPU یا همون گرافیک میشه ربطی به ساپورت هارد 3 ترابایت نداره این بروزرسانی های بایوس که داخل سایت پایین میتونید مشاهده کنید میزان حجم ساپورت هارد مادربورد خودتون داخل فایل PDF که قرارداده شده میتونید ببینید.

سلام دوست عزیز

ممنون از پیگیری های شما ولی بده هم همین مشگل واسم پیش آمده در صورتی
    که مادربرد من UEFI رو هم ساپورت میکنه ولی باز آپدیت جدید بایوس رو نصب کردم
    ولی متاسفانه موفق به نصب ویندوز بر روی پارتیشن های gpt نمیشم.
    ویندوزم هم 7 64 بیت میباشد
    مادربردم 970A-G64
    ممنون میشم اگه اطلاعات بیشتر دارید راهنمائی بفرمائید؟!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

سلام. من می خوام روی لپتاپ HP ENVY DV6-7202se ویندوز 8 pro نصب کنم که با خطای عدم نصب روی درایو GPT مواجه شدم. کل هارد لپتاپ من 1 ترابایت هست و سه پارتیشن 150 و 400 و 400 گیگابایتی هست. پارتیشن 150 گیگابایتی همون درایو ویندوز بود که فرمتش کردم و الان ویندوزی ندارم رو لپتاپ. روی دو پارتیشن دیگه هم اطلاعات مهمی دارم که نمی خوام از بین برن. خواهش می کنم روشی بهم یاد بدید که بتونم ویندوز روی پارتیشنم بریزم بدون اینکه 2 تا پارتیشن دیگه از بین بره یا اطلاعاتش خراب شه. ممنونم در صورت امکان باهام تماس بگیرید یا همینجا راهنماییم کنید. 09203219121

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

با روشی که آقای جعفریان در پست دوم تاپیک دادن اقدام به تبدیل سیستم فایل کنید.

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •