تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: نصب ویندور 7 بر روی فلش بجای هاردهای اینترنال

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض نصب ویندور 7 بر روی فلش بجای هاردهای اینترنال

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من کل تاپیک ها رو مطالعه کردم تا حدودی چیزایی دستگیرم شد ولی واسه اطمینان این تاپیک رو راه انداختم

هارد اینترنال لپ تاپ من مشکل پیدا کرده و نمی خوام یک هارد دیگر بخرم در نتیجه لپ تاپ هارد نداره و برای ویندوز هم باید یک هارد داشته باشیم
    سوال من اینه که با وجود فلش با حجم 16 میتونم ویندوز 7 نسخه ultimate رو روی فلش نصب کنم و بعد بجای هارد اینترنال از فلش استفاده کنم
    همان کارهای که در ویندوز روی هارد اینرنال انجام میدی رو روی ویندوز روی فلش انجام بدی ؟

حـــــرفـه ای jafarian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

ویندوز 8 یک حالتی در خودش به نام windows to go دارد که ویندوز به وسیله این گزینه میتونید روی فلش نصب کنید اما ویندوز 7 فاقد این گزینه اما به دو روش دیگه شما اینکار میتونید انجام بدین که بصورت شکل هر دو تا روش توضیح دادم برای نصب سون روی فلش

روش اول

مرحله اول

ابتدا فلش خودتون به سیستم اتصال بدین بعد منوی استارت از داخل ویندوز 7 اجراش کنید داخلش دستور cmd رو تایپ کنید بعد روی این گزینه کلیک راست گزینه run as admin انتخاب کنید بعد این دستورات پایین بترتیب داخل همون پنجره cmd با موس کپی کنید برای هرکدوم هم جدا اینتر بزنید

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نکته: دردستور بالا بجای اون قسمت که نوشتم SELECT DISK 1 بجای عدد شماره 1 شما باید شماره فلش خودتون که طبق شکل پایینم در قسمت شماره 2 مشخص کردم وارد کنید بطور مثال اگر شماره فلش شما که به سیستم وصل هست بطور مثال 2 بود بجای 1 باید شما عدد شما دو رو وارد اینتر کنید که میشود SELECT DISK 2 همونطور که در شکل پایین هم مشخص است Disk 0 مربوط به هارد شما میشه که حجمشم 465 گیگ هست از من

کد:

نکته دوم: در همین دستوربالا در قسمت شماره 3 وقتی دستور ASSIGN وارد کردین از شما در خواست فرمت فلش میکنه که تظیمات برای فلش در کادری که طبق شکل پاییت باز میشه تنظیم کنید فلش فرمت کنید

کد:

مرحله دوم

ابتدا برنامه virtual box از پایین دانلود کنید

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد برنامه Portable-VirtualBox از پایین دانلود کنید طبق شکل اول مسیر فلش خودتون در کادر شماره 1 بدین بعد گزینه شماره 2 رو انتخاب کنید تا این برنامه روی فلش اکستراکت شود

کد:

مرحله سوم

بعد به داخل فلش برین پوشه Portable-VirtualBox بازکنید گزینه شماره 2 انتخاب کنید بعد درکادری که باز میشه گزینه شماره 3 انتخاب کنید در کادر بعدی هم مسیر فایل virtual box که دانلود کردین روی سیستم سیو شد بدین به برنامه بعدم روی گزینه شماره 5 کلیک کنید

کد:

بعد که برنامه طبق شکل پایین به اجرا در اومد درقسمت شماره 6 بسته به نوع سیستمی که داری یکی از گزینه های مورد نظر چکمارکش بزنید اگر که 32 بیتی سیستم چکمارک اول اگرم که 64 بیتی چکمارک دوم بزنید مابقی تنظیمات طبق شماره انجام بدین بعدصبر کنید تا اون کادری که دورش با کادرقرمز مشخص کردم به اتمام برسد

کد:

بعد کادر شماره 9 طبق شکل پایین برای شما به نمایش در میاید در این کادر شما کلیدهای ctrl + s همزمان فشار بدین

کد:

بعد کادر پایین برای شما باز میشود کادر شماره 10 انتخاب کنید بعد در کادر شماره 11 مسیر فلش خودتون که به سیستم اتصال دارد بدین روی دکمه save کلیک کنید بعد گزینه شماره 12 بااز انتخاب کنید

کد:

باز طبق شکل پایین سربرگ شماره 13 انتخاب کنید بعد 14 با 15 با 16 انتخاب کنید بعد انتخاب گزینه شماره 16 به شما پیغام داد میشود که برنامه Portable-VirtualBox ببندین که شماره این برنامه رو ببنیدن باز از نوع از داخل فلش فایل Portable-VirtualBox اجرا کنید

کد:

بعد درکادری که باز میشه وقتی روی گزینه Portable-VirtualBox کلیک کردین گزینه New را از قسمت نواربالای برنامه انتخاب کنید که به صورت رنگ آبی هست بعد کادر پایین برای شما به نمایش در میاید که تنظیمات طبق شکل پایین انجام بدین روی دکمه Next بعد کلیک کنید

کد:

درقسمت بعدم تنظیمات طبق شکل پایین انجام بدین

کد:

درقسمت بعدم گزینه شماره 20 انتخاب کنید

کد:

درکادری که باز میشود گزینه شماره 21 بعدشم Next باز انتخاب کنید

کد:

بعدم تنظیمات طبق شماره 22 انجام بدین

کد:

در کادر بعدی طبق شماره 23 مسیر درایوی که dvd ویندوز سون داخل اون درایو قراردارد بدین روی دکمه استارت برای نصب ویندوز روی فلش کلیک کنید بعدم بصورت عادی ویندوز سون روی فلش نصب کنید

کد:
    کد:

روش دوم

مرحله اول

ابتدا فلش خودتون طبق مرحله اول روش اول بصورت بوت در بیارین به همون صورت که توضیح دادم من

کد:

مرحله دوم

فایل NT6_Fast_Installer.zip از پایین دانلود کنید که قراردادم بعد یک فلدر به اسم NT6Inst در درایو c ایجاد کنید فایلهای درون فایل فشرده NT6_Fast_Installer.zip درون این فلدر همه را کپی کنید

بعد فایل microsoft windows 7 waik از پایین دانلود نصب کنید

مرحله دوم

بعد به درایو c برین پوشه NT6Inst اجرا کنید از داخل پوشه روی فایلی به اسم INSTALLER.cmd کلیک راست گزینه Run as Administrator اجرا کنید بعد پنجره شکل پایین برای شمابه نمایش در میاید در این قسمت فقط یک اینتر بزنید

کد:

در کادر بعدی یک پنجره شبیه شکل پایین برای شما باز میشود که باز باید dvd ویندوز که داخل دستگاه قراردادین باز کنید پوشه شماره 3 بعد گزینه شماره 4 بعدم 5 انتخاب کنید

کد:

بعد کادر شکل پایین برای شمابه نمایش در میاد که در این کادر لیست ویندوز ها به نمایش در میاد بطور مثال من ویندوز pro رو میخوام روی فلش نصب کنم پس باید گزینه شماره 4 انتخاب کنم تایپ کنم طبق شکل که مربوط به pro میشه حالا از شما شاید این شماره ها فرق کند بعدم اینتر میزنید

کد:

درکادر بعدی از شما اسم اون درایوی که میخواین ویندوز روی اون نصب شود سئوال میشود که شما باید حرف درایو فلش خودتون که به سیستم وصل کردین بدین بطور مثال اگر E هست در قسمت شماره 7 باید E رو تایپ اینتر کنید بعد از شمااسم یک لیبل برای درایو فلش سئوال میشود که میتونید اسم همین ویندوزی که میخواین روی فلش نصب کنید وارد کنید بعدشم اینتر کنید

کد:

درکادر بعدی هم باز مسیر همون درایو فلش خودتون بطور مثال اگر که E بود را باید وارد اینتر کنید بدون نقطه البته باید اینکارها رو انجام دهید

کد:

دردو تا کادر بعدی هم اینتر بزنید طبق شکلهای پایین در کادر سوم فرایند نصب ویندوز 7 روی فلش شروع میشود

کد:
    کد:
    کد:

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوست عزیز jafarian ممنون از اینکه بهم کمک کردین
    من هر دو روش رو رفتم که روش اول به دردم نخورد ولی روش دوم عالی بود چیزی که من نیاز داشتم رو گفتین
    فقط یک مشکلی هست که در روش دوم ویندوز نصب میشه بعد که به لپ تاپ وصل میکنم میاد بالا تنظیمات مربوطه رو انجام میده دفعه دوم که بوت میشه یک صفحه آبی رنگ میاد و در کمتر از 1 ثانیه سیستم ری استارت میشه ؟
    میتونین بگین که مشکل از کجای ؟ البته من با فلش 8 گیگ کار کردم . احتمال داره واسه کم بودن حجم فلشم باشه یا نه ؟

شما گفتیت که ویندوز 8 این قابلیت رو داره امکانش هست اون هم بهم بگین چجوریه ممنون میشم

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

دوست عزیز jafarian ممنون از اینکه بهم کمک کردین
    من هر دو روش رو رفتم که روش اول به دردم نخورد ولی روش دوم عالی بود چیزی که من نیاز داشتم رو گفتین
    فقط یک مشکلی هست که در روش دوم ویندوز نصب میشه بعد که به لپ تاپ وصل میکنم میاد بالا تنظیمات مربوطه رو انجام میده دفعه دوم که بوت میشه یک صفحه آبی رنگ میاد و در کمتر از 1 ثانیه سیستم ری استارت میشه ؟
    میتونین بگین که مشکل از کجای ؟ البته من با فلش 8 گیگ کار کردم . احتمال داره واسه کم بودن حجم فلشم باشه یا نه ؟
    شما گفتیت که ویندوز 8 این قابلیت رو داره امکانش هست اون هم بهم بگین چجوریه ممنون میشم
    شمابرای روش دوم باید فضای فلشتون 16 گیگ باشه برای ویندوز 8 هم طبق تاپیک پایین پست 25 پیش برین.

5. 6 کاربر از jafarian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت foozoolll's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام جناب جعفریان من از روش اول رفتم و ویندوز ۷ نصب شد ولی موقعی که از یو اس بی 16 گیگم میخوام بوت بشم bootmgr missing میده چیکار باید کرد احساس میکنم فلش بوتیبل نشده با اینکه تمام مراحل روش ۱ رو به درستی انجام دادم از جمله مرحله ۱ روش اول. ولی ویندوز بالا نمیاد اگه میتونید کمک کنید لنگم هارد دستگاه خرابه.
    Last edited by foozoolll; 24-04-2013 at 17:06.

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

سلام جناب جعفریان من از روش اول رفتم و ویندوز ۷ نصب شد ولی موقعی که از یو اس بی 16 گیگم میخوام بوت بشم bootmgr missing میده چیکار باید کرد احساس میکنم فلش بوتیبل نشده با اینکه تمام مراحل روش ۱ رو به درستی انجام دادم از جمله مرحله ۱ روش اول. ولی ویندوز بالا نمیاد اگه میتونید کمک کنید لنگم هارد دستگاه خرابه.
    من روش اول خودم بابرنامه virtual box به همون صورت که گفتم رفتم مشکلی نداشته ویندوز روی فلش البته در محیط virtual box نصب شده در ضمن اینم به شما بگم که در این روش شما سیستم بوت کنید ازطرق فلش بالا بیاین بخواین وارد این ویندوزی که روی فلش نصب کردین بشین قادر به انجام اینکار نیستین برای این روش روی سیستم دیگه ای که ویندوز داره میتونید از طریق فلش وارد این یکی ویندوز بشین اما با اون روش دوم قادر به انجام اینکار هستین که بطور مثال اگر ویندوز روی فلش نصب کردین بعدش سیستم ریستارت کنید مستقیم وارد ویندوزبشین.

8. 4 کاربر از jafarian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

اما با اون روش دوم قادر به انجام اینکار هستین که بطور مثال اگر ویندوز روی فلش نصب کردین بعدش سیستم ریستارت کنید مستقیم وارد ویندوزبشین.
    با عرض سلام.
    واقعاً خسته نباشی بسیار آموزش خوب و دقیقی بود که خیلی وقته دنبالش بودم.

منتها یه مشکلی ایجاد شده و اون اینکه من طبق راهنمایی شما از روش دوم استفاده کردم. به این ترتیب که یه فلش 16 گیگ داشتم و یه ویندوز 7 واسه شرکت MRT که داخل همین دیسک چند تا ویندوز داره.

تمامی مراحل طبق عکس‌هایی که شما گذاشته بودی پیش رفت، ولی وقتی ویندوز رو از طریق فلش بوت کردم اول که توی همین عکس اولی گیر کرد و دیگه جلو نرفت نزدیک 1 ساعت هم منتظر شدم فایده‌ایی نداشت.

کد:

بعدش کلید پاور رو نگه داشتم سیستم خاموش شد و باز روشن کردم و از طریق فلش بوت کردم و عکس دوم اومد.

کد:

دستگاه لپتاپ هستش و یه هارد 160 گیگ داره. رم 2 گیگ. cpu هم 2 گیگ. ویندوزی که رو لپتاپ نصبه 7 هست و همون ویندوزی رو که رو لپتاپ نصب کردم واسه فلش هم در نظر گرفتم. هر دو هم 32 بیتی ultimate.

Last edited by alen delon1; 29-05-2013 at 22:06.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    واقعا ممنون از مطالبی که گذاشتین
    من روش 2 رو رفتم چون ویندوزم پریده و دیتای اون رو میخام در درایو سی
    کاملا مطابق مثال شما انجام دادم و تمام شد ولی بازم وقتی میخوادش بوت کنه صفحه سیاه می مونه و هیچ اتفاقی نمی افته
    خیلی گیرم مرسی اگه کمک کنین
    بایوس رو هم گذاشتم رو یواس بی ولی نمیشه
    مرسی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

دوست خوبم سلام
    مدتها بود که می خواستم یه ویندوز 7 رو روی فلشم نصب کنم
    ولی حتی با vw که خودم پورت ابل کرده بودم موفق به این که نمی شدم تا اینکه امشب پست شما رو خوندم
    واقعن دستت درد نکنه الان که می نویسم 5 درصد نصب شده
    فقط یه سوال داشتم آیا لازمه هر بار که کارمون با این ویندو تموم میشه با استفاده از sysprep یه
    oobe بزنیم که s id ها پاک بشن
    منظورم در صورت عوض شدن سیستم هست.
    ممنون میشم اگه راهنمایی بکنی.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

قسمت 6 خیلی زمان میبره.طبیعیه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •