تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 13 اولاول ... 678910111213 آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 128

نام تاپيک: راهنمایی و آموزش تنظیم سیستم های صوتی اتومبیل

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

باسلام امپلي فاير پريمير١١٠٠٠ داشتم دوجفت باند وسل كردم بهش هرجفت به يك كانال ضبط ماشين هم پايونر٩٤٥٠ موقع روشن كردن يكي از دوجفت باندم صداش زيادتره تا جفت بعدي ميخواستم دليلشوبدونم؟
    از اتصالات و کابلوهای آمپ و باندها اطمینان حاصل کنید
    از برق مثبت و منفی آمپ اطمینان حاصل کنید خصوصا سرباتری و منفی بدنه
    از سالم بودن کابل های RCA مطمئن بشید با ولت متر میتونید تست کنید
    از تنظیمات قسمت FADER/REAR پخش مطمئن بشید رو حالت استاندارد باشه
    باندهای فابریک خودرو اگر وصل هستن حتما قطعش کنید

نتیجه رو اعلام کنید

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

باسلام امپلي فاير پريمير١١٠٠٠ داشتم دوجفت باند وسل كردم بهش هرجفت به يك كانال ضبط ماشين هم پايونر٩٤٥٠ موقع روشن كردن يكي از دوجفت باندم صداش زيادتره تا جفت بعدي ميخواستم دليلشوبدونم؟
    سلام و ممنونم از پاسخهای محمد عزیز.
    هرجفت اسپیکر رو موازی کردین دیگه؟یا سری بستین؟باید موازی ببندید.
    درضمن بهداین نکته هم توجه داشته باشید که آمپلیفایرتون ریمارک هست و کار اشتباهی هست بهش فشار آوردن ممکنه باعث سوزاندن اسپیکرهاتون بشود.مراقب باشید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام
    به کمک فوری شما احتیاج دارم
    من جدیدا یه آمپ 4 کانال پایونییر 6704 گرفتم و ضبط ماشین هم پایونیر 3650 هستش
    دو کانال رو به باند های جلو و 2 کانال رو به باند های عقب وصل کردم
    ولی خروجی باند های عقب فقط بصورت ساب هستش و صدای بم از ضبط بیرون میاد
    ولی خروجی باند های جلو کاملن سالم هست
    پشت ضبط روی یکی از خروجی های آمپ نوشنه r/sw و روی دومی نوشته f
    از خروجی r/sw فقط صدای ساب بیرون میاد و وقتی که داخل تنظیمات ضبط هم میرم و ساب رو off میکنم دیگه هیچ صدایی از باند های عقب ندارم
    حالا چه شکلی باید این مشکل رو حل کنم
    ممنون

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    از داخل پخش ببينيد گزينه اي داره كه بشه Front/Rear?
    احتمالا الان رو حالت Front/Subwoofer هست

5. این کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

آموزش تنظیم گین آمپلی فایر

مقدمه:

باید همواره به عنوان یک اصل توجه داشت که بالا بردن گین به هیچ عنوان به معنی بالا بردن ولوم خروجی نیست! بلکه این فرآیند به منظور جلوگیری از اعوجاج سیگنال صورت میگیرد تا سیگنالی یکدست و تمیز به هر گونه درایور (باند, کامپ, میدرنج, میدبیس, میدووفر, توییتر, ساب و ...) برسد. از این رو تنظیم گین تنها برای یکی کردن ولتاژ خروجی پخش با ولتاژ ورودی آمپ مورد استفاده قرار میگیرد.
    ولتاژ ورودی پخش ها نیز همواره متفاوت هستند اما در عین حال برای مدل های موجود بازه های 2v / 2.5v / 3.2v / 4v / 5v / 6v دارند. همچین ولتاژ ورودی آمپ ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. برخی از آمپ ها ولتاژ ورودی بیشتری دارند و برخی کمتر....
    شرح:

گام اول برای تنظیم گین آگاهی از ولتاژ خروجی پخش است. در یک استاندارد کلی میتوان اینطور بیان کرد که چنانچه در یک سیستم ایده آل, ولتاژ خروجی پخش با ولتاژ درجه بندی شده آمپ یکی باشد گین تنظیم است و تا آخرین ولوم پخش شاهد پدیده clipping یا درهم ریزی صدا نیستیم و میتوانیم صدایی ایده آل را بدست آوریم.
    اما نکته مورد توجه آنجاست که در عمل همواره از ایده آل ها دور هستیم و این موضوع از 3 عامل نشعت میگیرد:

1. برق سیستم و افت ولتاژ
    2. نبود معیار ثابت برای درجه بندی در آمپ ها
    3. حقیقی نبودن توان های ارایه شده توسط شرکت ها

بررسی 1) تقریبا بیش از 90% توان اعلامی شرکت ها در ولتاژ 14.4 ولت لحاظ شده است. از این رو زمانی که برق سیستم به هر دلیلی ضعیف تر است توان ارایه آمپ هم کمتر خواهد شد. بنابراین برای آمپی که به عنوان مثال 60rms توان در خروجی ارایه میدهد و حتی توان باند هم 60rms است, نمیتوان در برق 13 ولت توقع گرفتن توانم 60rms داشت!! در نتیجه بنا به فاکتورهای مختلف این امر همواره اجتناب ناپذیر است.
    بررسی 2) بسیاری از آمپ ها در تنظیمات Gain Sens یا همان Level درجه بندی ولتاژ را درج نکرده اند و تنها به مقادیر min و max(حداقل و حداکثر) و normal و high (متوسط و بالا) بسنده کرده اند. بنابراین جز خواندن کاتالوگ زبان اصلی محصول نمیتوان به یقین گفت که منظور از high برای ولتاژ 4 / 5 / 6 ولتی است و یا بالعکس! این نکته نیز دقیقا بدان معنیست که تضمینی در این حالت برای دقت در تنظیمات وجود ندارد.

بررسی 3) این روزها مشخصات درج شده محصول برای بسیاری از شرکت ها به یک تبلیغ تجاری بدل شده است (حال فرقی هم نمیکند که این تبلیغ برای دنیای سیستم های صوتی باشد یا خرید یک پیراهن ساده به اصطلاح نانو یا تلفن همراه و خودرو) که این ضرورت انتخاب آگاهانه تر را طلب میکند! از این رو آمپ های فراوانی هستند که به اندازه توان ذکر شده قدرت راه اندازی ندارند و در مقابل معدود آمپ هایی هم وجود دارند که بیشتر از انتظار توان راه اندازی را از خود نشان میدهند. این مسیله همچنین در مورد درایورها و حتی هدیونیت ها نیز صادق است که البته با یک اندازه گیری vp-p سیگنال توسط اسکوپ میتوان به سادگی متوجه شد که pre ampذکر شده برای یک هدیونیت 4 ولتی در عمل 3.2 ولت را نیز به زور ارایه میدهد!!!
    روش های تنظیم گین آمپلی فایر:

روش اول: تنظیم گین توسط مولتی متر
    در این روش با استفاده از ولت متر خروجی آمپ اندازه گیری میشود. با توجه به رابطه:
    {Prms = V2 rms / Rrms} که در آن Prms توان موثر** Vrms ولتاژ موثر به توان دو** Rrms مقاومت موثر میباشد, گین به میزان عدد بدست آمده اندازه گیری میشود.
    به عنوان مثال برای یک باند با توان 100rms که مقاومتی 4 اهمی دارد با توجه به رابطه, ولتاژ دو سر باند با اندازه گیری ولت متر نباید از 20v تجاوز کند و با تست تجربی از مجذور این عدد نیز pre amp هدیونیت میباید از رادیکال عدد 20 یعنی 4.5v تشکیل شده باشد. بنابراین با هدیونیتی که 4.5v در pre خود ارایه میدهد و باند با مشخصات توان 100rms و امپدانس 4 اهم است, روی ولتاژ 20v صدایی عاری از دیستورت در اختیار خواهیم داشت.
    نکته 1: در این تنظیم اکولایزرها در حالت flat باید قرار داشته باشند.
    نکته 2: در این روش لازم است که کویل های باند یا ساب به آمپ وصل باشد و سپس ولتاژ دو سر باند اندازه گیری گردد چرا که زمانی که درایور به آمپ متصل نیست علناً افت توان اهمی - سلفی (که با کاهش مقاومت همراه است) لحاظ نخواهد شد. در نتیجه ولتاژ خروجی بالاتر از مقدار حقیقی که وجود دارد نشان داده خواهد شد.
    نکته 3: برای اندازه گیری موارد فوق ولت متر در حالت AC و رنج 0 تا 100v قرار داده شود.
    نکته 4: دقت مولتی متر و کالیبره بودن آن بسیار حایز اهمیت است بنابراین به هر مولتی متری اعتماد نکنید.
    روش دوم: تنظیم گین توسط اسیلوسکوپ
    در این روش که دقیق ترین فرآیند برای تنظیم گین محسوب میشود میتوان به سیگنالی کاملا خطی و به دور از اعوجاج دست یافت. دقت این روش نیز کاملا حاصل نمایش شکل موج آمپلی فایر توسط اسکوپ خواهد بود که باعث میشود سیگنال اعوجاج شده در همان ابتدا روی اسکوپ نشان داده شود. در عین حال از آنجایی که برای رسیدن به این مهم, وجود دستگاه گران قیمتی چون اسیلوسکوپ نیاز خواهد بود و جدا از آن کاربر میباید نحوه کارکرد (چون V/div ** T/div ** offset و ...) دستگاه را بداند, بهره گیری از فانکشن اندکی دشوار خواهد بود ولی در مجموع به دلیل دقت بالای این روش و اهمیت آن در تنظیم گین (به خصوص در سیستم های hi-end) از این روش نیز استفاده خواهد شد و خروجی آمپ توسط پراب به روشنی مشاهده میگردد.
    نکته 1: از یک فایل رکورد شده با بازه فرکانسی 50hz برای اجرای صوت استفاده گردد.
    نکته 2: به مانند روش قبل تمامی تنظیمات در حالت flat یا صفر قرار داده شوند.
    نکته 3: شکل موجی که دامنه آن (Vp-p) به شکل کله قند یکدست و عاری از شیب یا اصطلاحا بریدگی سیگنال باشد, clipping وجود ندارد.
    نکته 4: طبق تجربه صورت گرفته اگرچه ممکن است برای یک هدیونیت پایونیر که ولوم 62 تایی دارد, در ولوم 50 به بعد شکل موجclipp شده را ببینیم اما تا فهم درهم ریزی صدا و دیستورشن همچنان فاصله داریم.
    روش سوم: تنظیم گین شنیداری
    روش شنیداری تنظیم گین که پیشتر به کرات از آن در بخش های مختلف سایت یاد شده, مرسوم ترین روش تنظیم گین آمپلی فایر به شمار میرود. صرف حداقل زمان, بدون هزینه و با کمترین امکانات دلیل بر آن شده که حتی شرکت های سازنده نیز از این روش برای تظابق Level آمپ و هدیونیت در کاتالوگ ها استفاده نمایند. اصولا در تنظیم گین به صورت شنیداری دقت گوش میتواند کمک زیادی به تنظیم هرچه بهتر گین بکند. اما در عین حال حتی با دقت پایین تر گوش در فهم شروع درهم ریزی, باز میتوان کاملا از نتیجه بدست آمده خرسند بود. جدا از مطلب عنوان شده, سلیقه شنیداری دامنه صدا و موزیکی که عموما با ولوم های بالا, میانی یا پایین تر گوش میدهید نیز میتواند از عوامل تایین کننده برای رسیدن به حداکثر راندمان قلمداد شود.
    اما برای تنظیم گام به گام گین به روش شنیداری مراحل ذیل را دنبال کنید:
    گام اول: برای تنظیم خاص هر درایور بهتر است تنها و تنها همان درایور صداگیری گردد. به عنوان مثال وقتی که شما یک جفت باند و یک ساب در اختیار دارید بهتر است در همان ابتدا (زمانی که هدیونیت خاموش است) به سراغ صندوق رفته و rca ساب را از روی آمپ باز کنید تا برای تمرکز هرچه بیشتر روی صدا, فقط همان باند روشن باشد تا درگیر تاثیر صدای ساب روی باند نشوید! (این موضوع برای سایر باندهای موجود یا استیج جلو نیز صادق است)
    گام دوم: در این مرحله تمامی تنظیمات آمپ را در حالت صفر قرار دهید.
    گام سوم: به سراغ هدیونیت رفته و این مراحل را برای پخش نیز تکرار کنید در نتیجه تمامی تنظیمات پخش (از اکولایزر دستی گرفته تاhpf و lpf و bass boost و loudness و fader و position و s.retreview و (… روی صفر قرار خواهند گرفت. هر چند که با resetکردن هدیونیت این فرآیند تسریع خواهد شد.

گام چهارم: اکنون خودرو را به یک فضای آرام و بی صدا برده تا نویز اطراف دقت تمرکزتان را نکاهد.
    گام پنجم: یک آهنگ با کیفیت که اولاً همه فرکانسها را شامل باشد, ثانیاً آن را بیشتر شنیده باشید و گوشتان با آن آشنایی داشته باشد را انتخاب نمایید. (ترجیحا CD و با فرمت audio به صورت Track و در صورت عدم موجودی از mp3 با کیفیت 320) بهره مند شوید.
    گام ششم: حال با اجرای آهنگ ولوم را تا 90% بالا برده و مثلا برای هدیونیت های پایونیری (از 62 ولوم حداکثری) روی ولوم 55 و برای هدیونیت های کنوودی (از 35 ولوم حداکثری) روی ولوم 30 مزیک را اجرا کنید.
    گام هفتم: به سراغ صندوق رفته و میزان گین یا همان Level آمپ را آرام آرام بالا ببرید و این کار را تا جایی ادامه دهید که علی الرقم بیشتر شدن صدا در هم ریزی آن به گوش نرسد! به طوری که اگر مجددا ذره ای مقدار گین را بالا ببرید, صدا خراب شود و مجبور باشید ولوم گین را به همان اندازه به عقب باز گردانید.
    گام هشتم: پس از تنظیم گین بنا بر نوع سلیقه میتوانید سایر مقادیر آمپ را جهت هر چه بهتر شدن صدا تغییر دهید و به ازای هر تغییر خروجی صدا را با حالت flat مقایسه نمایید تا بهترین تغییرات اعمال گردد. به عنوان مثال اگر تنظیمات آمپ را برای یک باند بیضی انجام میدهید میتوانید hpf آمپ را روی 80hz تا 120hz قرار دهید تا برای دقت بیشتر ووفر فرکانس های زیر 80hz حذف گردند. همچنین به عنوان مثال اگر تنظیم آمپ را برای ساب انجام میدهید میتوانید lpf آمپ را روی 100hz تا 60hz قرار داده تا برای گرفتن فرکانس های Low ساب تمرکز بهتری در اجرای فرکانس های پایین داشته باشد.
    گام نهم: آمپ شما هم اکنون تنظیم است, اگر صدای خام و flat بدست آمده برایتان راضی کننده است نیازی به تغییرات اضافه تر در هدیونیت ندارید. در غیر اینصورت و برای تنظیمات تکمیلی تر میتوانید در محیطی ساکت و با صرف وقت هر اکولایزر را به ترتیب بررسی کرده و مطابق سلیقه تنظیم نمایید. (بهترین تنظیمات برای یک صدای طبیعی و کیفیتی بدون اغراق ترین اکولایزر است و برعکس برای یک صدای قدرتی و پر حجم دادن اکولایزر میتواند با رنگ شدگی صدا خروجی را هیجانی تر جلوه دهد.)
    گام دهم: با خاموش کردن مجدد هدیونیت و اتصال دوباره rca باز شده به روی آمپ, آخرین مرحله تنظیم گین به پایان رسیده است.

منبع : بهرام شاپ

7. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

با سلام
    دوستان من سیستم بستم ولی تئ تنظیمات گین مشکل دارم پیش هر نصاب هم میبرم بلند نیستن درست تنظیم کنن
    اینم از مشخصات سیستمم
    هدیونیت: Pioneer DEH-X6850B
    باند: Kenwood KFC-HQR 710EX
    آمپلی: Kenwood KAC HQR1004
    ساب: Pioneer TS-W311D4
    دوستان حالا خودم میخوام از طرق مولتی متر گین تنظیم کنم
    فقط نمیدونم خروجی ساب و باند رو چند ولت تنظیم کنم
    لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

آموزش تنظیم اکولایزر 16 باند prs هم بذارید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام
    اول مشخصات سیستم میگم تا انشالله یکی از دوستان بتونه منو راهنمایی کنه
    پخش پایونر2950
    یک جفت باند پایونر 6996s (اهم 4 ار ام اس 100 وات) یک جفت باند اینفینیتی 9633 (اهم 2 ار ام اس 100 وات ) و یک جفت hertz ECX100.5 برای قسمت جلو خودرو ( 4اهم با ار ام اس 40 وات) با یدونه امپلی چهار کاناله mb متوسط بدون ساب یعنی اصلا از ساب استفاده نمیکنم
    از روز اول که نصاب نصب کرده به اینصورت که همه باندهارو به دوتا کانال نصب کرده و کانال بعدی رو برای ساب گذاشته بود که بعدا باندهای هرتز رو به جاش وصل کردیم

من نمیتونم سیتممو تنظیم کنم قبلا داده بودم نصاب تنظیم کرده بود اما اونی که میخاستم نبود و خودم خیلی امپلی رو بالا پایین کردم صدا خوبه اما نه اون چیزی که باید باشه
    من همه تنظیمات پخش رو رو حالت دیفالت یا همون خاموش یا صفر قرار دادم بعد از طریق سی دی یدونه اهنگ خوب و با کیفیت پخش کردم و ولوم را بنا به گفته دوستان از 62 ولومی داشت گذاشتم روی 55 و گین امپلی رو تنظیم کردم (البته یه چیزی هم مثل گین بود که من نمیدونم کارش چیه کم و زیاد میکردم صدا بم تر و بیس بالاتر میرفت اونم خیلی ناچیز بردم بالا تا یکم بیس داشته باشه بعد گین رو تنظیم کردم ) تا به صدای خوب برسم تقریبا هم موفق شدم دوتا مشکل که من دارم اینه که صدای پخش از طریق سی دی پایینتره ولی از روی فلش مموری زیاده که وقتی از سی دی پخش میکنم در ولوم اخر صدا خیلی ناچیز بهم ریزی داره اما وقتی همون اهنگو از روی فلش پخش میکنم صدا خیلی زودتر خراب میشه حتی در ولوم 50 ...
    مشکل بعدی اینه که چطور سری یا موازی ببندم که تفاوت 2 اهمی و 4 اهمی بودن باندهام مشکل ساز نشه و صدای خوبی دریافت کنم و اینکه ایا به این صورت که نصاب نصب کرده درسته یا باندهای جلو رو حذف کنم و هرکدوم از باندهارو به صورت جداگانه به یکی از کانال های امپلی وصل کنم ؟؟؟؟ به هر کانال فقط یک عدد باند که اینجوری هرچهار کانال امپلی استفاده میشه
    من خیلی تلاش کردم صدای خوبی بگیرم اما اینقدر گوش کردم که فکر کنم گوشام تو اون لحظه قدرت تشخیصش از دست رفت چون اون روز که تنظیم میکردم فکر کردم صدا خوبه اما صبح روز بعد که گوش کردم دیدم اشتباه میکردم
    اینم اضافه کنم که نصاب دوتا خروجیه پخش رو با فیش یک به دو وصل کرده قبلا دوتا خروجی مستقیم به دوتا کانال بالایی امپلی وصل بود بعد با فیش یک به دو سریدونه فیش رو دوتا کرد به کانال بالا و سر دیگه فیش رو به کانال پایین
    امیدوارم با کمک دوستان بتونم مشکلمو حل کنم ببخشید میدونم سوالاتم خیلی زیاده و خیلی مبتدیانست
    Last edited by vahidnajafi; 20-04-2017 at 11:09.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

سلام و عرض ادب

ببخشید که این سوال رو می کنم از این بابت که شاید پاسخش تو صفحات باشه ولی من نتونستم دقیق متوجه بشم. من ماشینی خریدم که سیستم روشش بود ولی باتریش خراب شد و عوض کردم الان صدا خیلی بده
    ظبط روش پایونییر 6975 روش نوشته و تقویتکننده صدا هم پایونییر هست و بلندگوها هم کنوود زیرش نوشته و یک باند بزرگ که ساب فکر کنم هست هم داره و اون هم پایونییره
    من خانم هستم و یکجا بردم و بعد از کلی ور رفتن گفتند که درست شد ولی اصلا صداش دلچسب نیست
    میشه تنظیمات را به من بگین انجام بدم؟ ممنونتون میشم
    پشت تقویتکننده صدا هم کلیدهایی داره مثلا gain نوشته
    و تنظیمات پخش هم از منو ش به من بگین لطفا والا بازش میکنم همشو
    مرسی دوستان

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

سلام و خسته نباشید .بهترین ساب وباکس وآمپ برای پخش 7150ubو2959ul چه چیزی هست . ممنون میشم راهنمایی کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •