تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 59 اولاول 123456781454 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 581

نام تاپيک: اخـبـار مـربـوط بــه نـسـل بـعدی کنـسـول های خـانـگــی

آخر فروم باز halflife g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

يه بحث مهمي كه تو سايتاي خارجي با معرفي ديروز اتفاق افتاده اينه كه مايكروسافت چه عكس العملي در مورد 8 gig رم gddr5 سوني خواهد داشت ؟
    آيا همون راه خوش رو خواهد رفت و 8 gig رم gddr3 +esram خودش رو حفظ خواهد كرد(كه بالطبع تو كيفيت بازيهاي مولتي فرق خواهد كرد) و يا رمش رو از نوع gddr3 افزايش خواهد داد و يا كلا نوع رمش رو به gddr5 تغيير خواهد داد.....

راه دوم و سوم باعث افزايش هزينه تمام شه براي مايكرو خواهد شد و زمان عرضه كنسول رو به تاخير خواهد انداخت......ولي راه حل اول راحتتريت راه هست ولي شايد در آينده براي مايكرو گرون تموم بشه.........

البته gddr3 گفته ميشه latency كمتري داره و براي مايكرو كه خيالات زيادي براي مولتي مديا كردن كنسولش داره خوبه ولي در عوض پهناي باند gddr5 بيشتر و براي بازيها بهتر

+

خلاصه توپ در زمين مايكرو هست و بايد ديد آيا مقدار رمش واقعا همينقدر هست يا با شايعه هاي پخش شده فرق داره و اگر واقعا اينطور هست چه استراتژي رو در پيش حواهد گرفت....
    (البته سوني هم دوربينش رو شبيه دوربين مايكرو يعني كينكت كرده و تقريبا از لحاظ هزينه اين دو تا هم با هم ير به ير ميشن)

.
    Last edited by halflife g; 23-02-2013 at 00:23.

2. 10 کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Layken's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

آيا همون راه خوش رو خواهد رفت و 8 gig رم gddr3 +esram خودش رو حفظ خواهد كرد(كه بالطبع تو كيفيت بازيهاي مولتي فرق خواهد كرد) و يا رمش رو از نوع gddr3 افزايش خواهد داد و يا كلا نوع رمش رو به gddr5 تغيير خواهد داد.....
    این قسمتی که گفتی فرق می کنه یعنی در بازی های مولتی اثر مثبت میزاره یا منفی. .؟

4. این کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای SamGun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    تهـــــــــــــــــران

پيش فرض

متفاوت هست حامد جان بسته به نوع Engine و Rendering هم مثبت و هم منفی

6. 4 کاربر از SamGun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

13

روي كاغذ به نظر gddr5 اي كه سوني استفاده كرده بهتر از gddr3 اي هستش كه مايكرو استفاده كرده و در پستم هم گفتم كه :
    gddr3 گفته ميشه latency كمتري داره ولي در عوض پهناي باند gddr5 بيشتر

و طبق گفته اكثر سايتا و همين مقاله digital foundry استفاده از اين نوع و مقدار رم توسط سوني بهترين سورپرايز مراسم بوده و به نوعي ميشه گفت مايكرو رو در اين زمينه شكست داده

ولي مساله اي كه هست اينه كه اولا اطلاعات درز كرده از سيستم مايكرو تا حالا شايعه بوده و يكي هم اينكه به قول سعيد جان ....نميدونيم سيستم و كاركرد ايكس باكس چجوري هست
    علاوه بر ساختار داخلي و مهندسي سخت افزارش (كه اطلاعات من چندان قوي نيست)اصلا امكان داره مايكرو با اين مقدار رم به اهدافش هم رسيده (مثلا اگه بره سر وقت دو تا كنسول كه شايعه شده بود يا اون پروژه illumi room به نظر اين مقدار و نوع رم براش كافي باشه)

+

يه نكته ديگه مهمي هم كه digital foundry علاوه بر همون سورپرايز رم ps4 داشت اشارش به بازيهاش بود كه با اينكه از همشون خيلي تعريف كرده(البته كمي از كيلزون هم به خاطر طراحي هنريش و هم گرافيكش گله كرده)ولي گفته چون مشخص نبوده چه بازيهايي رو خود ps4 اجرا ميشن(يا روي يه pc معادل اجرا ميشن)واسه همين هنوز از لحاظ ارايه گرافيكي بازيها بايد منتظر آينده موند و نظر كامل داد

.
    Last edited by halflife g; 23-02-2013 at 15:33.

8. 6 کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Alex Fera's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    طهران اسم:محمد

پيش فرض

تک کرانچ:

چه چیزی در این بحث می تواند حلقه گم شده سونی برای عرضه یک ابزار واقعا جذاب باشد؟ این دستگاه (و ما به عنوان خریداران بالقوه) به چیزهایی بیش از توجه به گرافیک های آنچنانی و قابلیت های جدید دوربین نیاز داریم. چیزهایی که بتوانند صنعت بازی و گیم را به جایی فراتر از دسترس ساقه های پیچان و کُشنده پلتفرم های موبایل اندروید و iOS ببرند.
    ایول خدایی،حرف دل بنده رو نویسنده این سایت زدن............
    من دنبال همچین چیزی بودم تو این معرفی محصول،که پیداش نکردم،نوآوری کشته شده،بعضی جاها رقابت خوبه،اما تو این عرصه،چون رقابت سرعت رو برده بالا،فکر میکنم سونی نتونسته نوآوری های همیشگی خودش رو توی معرفی پتنت ها داشته باشه،اتفاقا سر معرفی Ps3 هم همین اتفاق افتاد،مایکرو کنسول رو معرفی کرده بود و بازخورده های خوبی گرفته و یه جورایی فروشش تضمین شده بود و سونی هم عجله کرد،به نظرم توی این نسل هم سونی باز عجله کرد.........................

حالا فعلا که چیز زیادی مشخص نیست،با این وضع بازار و پتانسیل خوبی که PS4 از لحاظ سخت افزاری داره امیدوارم موفق باشه و امیدوارم یه کنسول خوب هم از مایکرو ببینم.....................

10. 6 کاربر از Alex Fera بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

طبق مقاله اي كه امروز در سايت game revolution قرار داده شده (من قسمتاي مهمشو ميذارم):

• مشخصات معرفي شده ps4 از هر لحاظ به durango(سيستم شايع شده مايكرو) برتري داره.
    • Gddr5 مورد استفاده سوني در مقابل gddr3 مايكرو براي توسعه دهندگان تفاوت عظيمي محسوب ميشه و برتري بصري محسوسي به ps4 در عناوين مولتي پلتفرم خواهد بخشيد
    • بطور مشابه gpu كنسول durango حدود 10 15 درصد teraflops كمتري از ps4 مهيا مي كنه و از اين لحاظ هم ميشه كنسول ps4 رو سرتر دونست
    • كنسول مايكرو حدود 99 الي 199 دلار ارزونتر از كنسول سوني فروخته خواهد شد .مشخصات سخت افزاري و استفاده يكپارچه از تكنولوژي كينكت كنسول مايكرو رو بيشتر رقيبي براي نينتدو خواهد ساخت تا سوني..... .
    • مايكروسافت بيشتر تلاش مي كند تا ابزار و دستگاهي چند رسانه اي را وارد اتاق پذيرايي آمريكايي بكند تا فقط يك كنسول بازي تك كاره. كنسول مايكرو براي انجام بازيهاي call of duty و از اين قبيل نيز مناسب خواهد بود ولي قبلا هم ديده ايم چه اتفاقي مي افتد وقتي عناوين مولتي پلتفرم در پلتفرمي به ميزان كمي با ديگري تفاوت داشته باشد

.

12. 8 کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Layken's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

ایول خدایی،حرف دل بنده رو نویسنده این سایت زدن............
    من دنبال همچین چیزی بودم تو این معرفی محصول،که پیداش نکردم،نوآوری کشته شده،بعضی جاها رقابت خوبه،اما تو این عرصه،چون رقابت سرعت رو برده بالا،فکر میکنم سونی نتونسته نوآوری های همیشگی خودش رو توی معرفی پتنت ها داشته باشه،اتفاقا سر معرفی Ps3 هم همین اتفاق افتاد،مایکرو کنسول رو معرفی کرده بود و بازخورده های خوبی گرفته و یه جورایی فروشش تضمین شده بود و سونی هم عجله کرد،به نظرم توی این نسل هم سونی باز عجله کرد.........................

حالا فعلا که چیز زیادی مشخص نیست،با این وضع بازار و پتانسیل خوبی که PS4 از لحاظ سخت افزاری داره امیدوارم موفق باشه و امیدوارم یه کنسول خوب هم از مایکرو ببینم.....................
    محمد کتک می خوای. ؟

اقا ببین ما الان سه نسله که روی کنسول سونی دیسک رو میزاریم داخل کنسول تکیه میدیم و بازی می کنیم ایا به غیر این هست.؟
    چه چیز متحول کننده ای میشه در این زمانه ارائه کرد؟ (من کلا با ماکرو کاری ندارم حرفم روی این کنسول معرفی شده هستش )

ببین اگه مایل تحول شگرف هستی خب میشه رفت سراغ Wii U این کنسول از همه لحاظ دارای نو اوری هستش کلا کنسول نینتندو ادم وقتی دقت میکنه میبینه سراسر تحول و موارد نو هستش
    اما خب صحبت سر سونی هست پس من میگم نه تقلیدی کرده نه مورد منفی داشته بلکه رونمایی بدون نشون دادن کسنولش هم قبول دارم سیاست خوبی به کار برده
    محمد بین این نکات جدید کنسول رو :

• با استفاده از دکمه Share میتونید هر لحظه از بازیتون رو بصورت عکس یا ویدیو با بقیه به اشتراک بذارید.
    • دوستانتون میتونن همزمان بازی شما رو تماشا کنن و در واقعا میشه یک ویدیو چت کامل بین شما و دوستتون و بازی در حال انجام توسط شما یا دوستتون !
    • اگر جایی از بازی رو به دلیل سختی و یا هر موضوع دیگه ای نتونستید ادامه بدید متونید کنترل بازی رو بصورت آنلاین از همون جا به دوستتون بدید تا اون قسمت رو بجای شما بازی کنه و مجددا خودتون بقیه بازی رو ادامه بدید !
    • بازی های قابل دانلود حتی زمانی که در حال دانلود هستند و هنوز کامل نشدن هم قابل بازی هستند بمانند استریم کردن یک فایل ویدیویی
    • کلیه عملیات دانلود و آپلود و آپدیت در Background انجام میشن و هیچ تداخلی با بازی و دیگر عملیات PS4 ندارند.
    • بوسیله PS Vita شما میتونید از قابلیت Remote Play استفاده کنید و بازیهای PS4 رو در هر جایی که هستید بازی کنید.
    • با استفاده از Tablet ها Smart Phone ها و ... هم میتونید به تمامی محتویات PS4 دسترسی داشته باشید.
    • با استفاده از سرویس ابری Gaikai و PlayStation به مرور زمان قادر خواهید بود که تمامی بازیهای گذشته بر روی PS1 - PS2 - PS3 و ... رو بر روی PS4 داشته باشید.
    • سرویس Network مربوط به Gaikai که در حال حاضر متعلق به PlayStation هست رکورد سریعترین سیستم شبکه رو در اختیار داره.

اینا فقط یک قسمت که مربوط به سیتم انلاینش میشه هست ، هممون میدونیم که سونی حتا با رایگان بودن سیستم انلاینش باز جلو پولی لایو کم اورد و خب اینبار می خواد جبران کنه
    کنترلر ها تغییر کردن اندازه پشتی که تکیه میکنه به کف دست کمی زیاد شده و جنسش تغییر کرده تا حتا موقع عرق کردن هم مشکلی پیش نیاره
    اون سیستم لمسی و غیره هم که جای خود داره

14. 6 کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

اقا ببین ما الان سه نسله که روی کنسول سونی دیسک رو میزاریم داخل کنسول تکیه میدیم و بازی می کنیم ایا به غیر این هست.؟
    چه چیز متحول کننده ای میشه در این زمانه ارائه کرد؟ (من کلا با ماکرو کاری ندارم حرفم روی این کنسول معرفی شده هستش )
    منظور محمد اينه كه:

اون سه نسل پيش نه تبلتي نه apple tv و نه اسمارت فوني وجود داشت و نه كنسولي مثل ouya كه بشه با 100 دلار خريدش و نه اهميتي به family entertainment در اون حد داده ميشد.......
    كنسولي كه سوني معرفي كرد تقريبا يه چيز اكثرا هاردكور هست و كنسول wiiu هم بر خلاف نسخه قبلش خيلي به سمت عناوين هاردكور متمايل شده

هيچكدوم از دو دستگاه بالايي هيچ توجهي به سهم روزافزون و عظيم دستگاههاي بالايي كه گفتم نكردن و هنوز يه خلا بزرگ در اين زمينه تو كنسولاي نسل بعد وجود داره

اين پيشرفتهايي هم كه گفتي به غير همين sharing و استريم كه خيلي عالي و جالب بقيه موارد اكثرا يا تو بقيه كنسولا هم هستن(vita به عنوان ريموت - سيستم ابري كه مايكرو هم داره - و استفاده از تلبت كه واسه اون هم smartglass هست)يا بيشتر يه نسخه جديدتر و به روز شده تر همون ps3 هست(مثه امكانات سخت افزاري و يا اجراي بازيهاي نس قديم و ....) و هنوز هم كه هنوز يه چيزي كه اين كنسول رو از همون فرمي كه سه نسل بوده خارج كنه نداشته

+

البته اين براي من و تويي كه ٩٠ درصد مشغول انجام بازيهاي هاردكور هستيم خيلي هم عالي و كافيه(من به شخصه راضيم) ولي براي همه و كل سهم بازار كشش جديدي معرفي نكرده دو كنسول سوني و نينتندو تا بحال

.
    Last edited by halflife g; 24-02-2013 at 14:16.

16. این کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir.orc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

والا من که می گم 100 % سونی شکست می خوره متاسفانه چون :
    قیمت:کنسولش برای خودشونم گرونه می گن بین 4000 تا 5000 دلار!
    CPU:من از cpu ش اصلا خوشم نیمد چون نهایتا کشش بازی های 2 سال آینده رو داره و تازه همین الانم بازی هارو روی فول اجرا نخواهد کرد.به نظر من باید از cpu های xeon استفاده می کردن.من اصلا کاری با 8 هسته ای بودن یا نبودنش ندارم من به کارایی و معماری مورد نیاز برای یک کنسول نگاه می کنم.تو یک کلام بی تعصب برد برای کنسول فقط intel!!!(بدون مشکلاتی مثل گرما و ... فقط با fan معمولی.)البته اینو بگم من برای کنسول ها این نظر رو دارم و برای pc با amd موافقم چون به راحتی می شه همه مشکلاتش رو حل کرد.
    RAM:رمش به نظرم خوبه ولی خب میشد یه 6 گیگ یا 4 گیگ با کیفیت انداخت و قیمت رو آورد پایین.ولی میگم رمش نکته مثبتشه و شاید تنها چیزی باشه که بشه گفت خوب تا 4 سال دیگه جواب میده برای بازی ها.
    GPU:انتظار می رفت اون قرداد رو با nvidia امضا کنن که یه سری چیپ گرافیکی مخصوص این کنسول ساخته شه و طی سال به سال ارائه شه (مثل pc که میشه کارت گرافیک جدید براش بست)تا کنسول 10 سال راحت بتازه(آپگرید شه و تو اجرای با کیفیت game کم نیاره .نا سلامتی دور دیگه دور 4K هست و با این چوس چوس گرافیک که نمیشه وارد 4K بشیم) ولی متاسفانه می بینیم که نشده ولی همین گرافیک 8 هسته ای هم تا 2 سال دیگه کافیه ولی قطعا چیز ultimate نیست حتی برای الان!.
    جمع بندی:امیدوارم سونی با این کنسول بر شکسن نشه و به حیاتش ادامه بده ولی متاسفانه این کنسول فقط برای باخت طراحی شده و من فکر کنم که یا تا دو سال دیگه یه کنسول جدید معرفی کنه که از پس بازی ها بربیاد یا همین رو قطعا تا زمان ارائه یه تغییراتی روش میده یا متاسفنه بازی رو به مایکرو باخته.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    بی خداحافظی...

پيش فرض

والا من که می گم 100 % سونی شکست می خوره متاسفانه چون :
    قیمت:کنسولش برای خودشونم گرونه می گن بین 4000 تا 5000 دلار!
    CPU:من از cpu ش اصلا خوشم نیمد چون نهایتا کشش بازی های 2 سال آینده رو داره و تازه همین الانم بازی هارو روی فول اجرا نخواهد کرد.به نظر من باید از cpu های xeon استفاده می کردن.من اصلا کاری با 8 هسته ای بودن یا نبودنش ندارم من به کارایی و معماری مورد نیاز برای یک کنسول نگاه می کنم.تو یک کلام بی تعصب برد برای کنسول فقط intel!!!(بدون مشکلاتی مثل گرما و ... فقط با fan معمولی.)البته اینو بگم من برای کنسول ها این نظر رو دارم و برای pc با amd موافقم چون به راحتی می شه همه مشکلاتش رو حل کرد.
    RAM:رمش به نظرم خوبه ولی خب میشد یه 6 گیگ یا 4 گیگ با کیفیت انداخت و قیمت رو آورد پایین.ولی میگم رمش نکته مثبتشه و شاید تنها چیزی باشه که بشه گفت خوب تا 4 سال دیگه جواب میده برای بازی ها.
    GPU:انتظار می رفت اون قرداد رو با nvidia امضا کنن که یه سری چیپ گرافیکی مخصوص این کنسول ساخته شه و طی سال به سال ارائه شه (مثل pc که میشه کارت گرافیک جدید براش بست)تا کنسول 10 سال راحت بتازه(آپگرید شه و تو اجرای با کیفیت game کم نیاره .نا سلامتی دور دیگه دور 4K هست و با این چوس چوس گرافیک که نمیشه وارد 4K بشیم) ولی متاسفانه می بینیم که نشده ولی همین گرافیک 8 هسته ای هم تا 2 سال دیگه کافیه ولی قطعا چیز ultimate نیست حتی برای الان!.
    جمع بندی:امیدوارم سونی با این کنسول بر شکسن نشه و به حیاتش ادامه بده ولی متاسفانه این کنسول فقط برای باخت طراحی شده و من فکر کنم که یا تا دو سال دیگه یه کنسول جدید معرفی کنه که از پس بازی ها بربیاد یا همین رو قطعا تا زمان ارائه یه تغییراتی روش میده یا متاسفنه بازی رو به مایکرو باخته.
    ببخشید که وارد بحث کارشناسانه ی شما میشم ، ولی در مورد قیمت ها فکر نمیکنید یک عدد 0 زیادی گذاشتید؟
    در مورد ورشکسته شدن و این حرفا ، باید بگم که همین الانش یعنی قبل از عرضه ی PS4 مطمئنا PC هایی رو میشه جمع کرد که کانفیگشون از PS4 هم خیلی قدرتمند تر باشن ، ولی این صرفا برای بازی ساخته شده و نکته ی مهم دیگه ای هم که هست ، بازی های انحصاری هست که عامل بقا و زنده موندن یک کنسول هست ،
    بازی هایی که به هیچ عنوان روی هیچ PC ای عرضه نمیشن!
    همین الان هم مثلا کنسول PS3 خیلی از بازی های مهمش هنوز منتشر نشدند...

19. 3 کاربر از CRIS Joon CR7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •