تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: راهنمایی در نصب ویندوز 7 بر روی لپ تاپ HP DV6 7200

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض راهنمایی در نصب ویندوز 7 بر روی لپ تاپ HP DV6 7200

سلام دوستان
    بنده یه لپ تاپ HP DV6 7200 با ویندوز اورجینال 8 دارم و میخوام ویندوز 7 روش نصب کنم . ریکاوری از نسخه اورجینال هم دارم ولی هر کاری کردم که بشه ویندوز 7 نصب بشه نشد .
    از طریق بوت هم تنظیمات انجام دادم ولی باز هم دی وی دی رایتر رو نمیخونه وقتی میخواد بیاد بالا ، از داخل ویندوز هم میزنم ارور میده و میگه باید ریست کنی !!!
    برای نصب ویندوز 7 باید چه کنم لطفا راهنمایی کنید؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

نمیدونم چی شده تو انجمن حرفه ای ها به سوالا جواب نمیدن
    من خودم HP تازه خریدم و برای پارتیشن بندی و حذف شدن درایو ریکاوری مشکل دارم ولی تا حالا جوابی نگرفتم.
    ولی مشکل شما راه حلش ساده هست. تو ویندوز 8 از یه روش جدید برای بوت استفاده شده که با ورژن های قبلی مثل ویندوز 7 سازگار نیست. امکان بوت با ویندوز 7 به صورت پیشفرض تو سری جدید غیر فعاله.
    برای فعال کردن به منوی بوت برین (موقع بالا اومدن لپتاپ کلید F10 رو بزنین) اونجا تو تب آخر Boot Option گزینه Legacy Support رو فعال کنین و DVD رام رو به اولویت اول Legacy Boot Order بیارین و با F10 ذخیره و ریستارت کنین.
    دوباره موقع بالا اومدن ESC رو بزنین و از منوی Boot Device Option یا همون F9 درایو DVD ROM رو انتخاب کنین.

3. این کاربر از ramin_j2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

متشکر دوست عزیز بابت راهنماییت تا Boot Option رفتم اما دیدم Legacy Disable دسش نزدم .آره اکی شد اما من میخوام از داخل ویندوز نصبش کنم که سون بیاد رو 8 تا هر دو رو با هم داشه باشم این با ماکروسافت این قابلیتو داده به 8 که اول جدیدو نصب کنی بعد بری سراغ سیستم عامل قدیمی .اما هر کاری کردم میگه باس ریست کنی و از طریق بوت نصب کنی میترسم از بوت نصب کنم 8 بالا نیاد باز حوصله ریکاوری ندارم .
    راسی رامین جان HP شما مدلش چی هست ؟ اگر 7200 باشه میتونم بک آپ که گرفتم واست ارسال کنم یا اگه کسی میشناسی تو فروم که مدل لاپ تاپ تو رو داره و و بک آپ هم داره بگو واست بفرسته یا به شرکت سرویس دهنده گارانتی مراجعه کن بگو لپ تاپی که گارانتی می کنید و بک آپ میگیرین یه دون هم واسه من از روش کپی کنید . چون اکثر شرکت های که گارانتی می کنند خودشون بک آپ میگیرن و به یوزر می دن شما هم میتونی یه بک آپ از روی یه لپ تاپ دیگه ای که مدلش لپ تاپ هست و بک آپ داره کپی بگبری .
    امیدوارم مفید باشه عزیز
    اگه متوجه منظورم نشدی داداش با ای دی یاهو تماس برقرار کن تا بتونم بیشتر راهنمایی کنم .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

خیلی ممنون دوست عزیز متوجه شدم.
    مدل لپتاپم HP 2205 هست. باید تو انجمن ببینم کسی از این مدل داره.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

سلام
    لپ تاب منم HP Pavilion dv6 هست.یه سالی هست که گرفتمش؛ ویندوز اورجینال هم روش بود ، ویندوزش و تا الان عوض نکردم ، از درایو ریکاوریش یه بک آپ گرفتم، حالا می خوام ویندوزو عوض کنم نمی دونم چطور از بک آپش استفاده کنم، فقط می خوام ویندوزو عوض کنم نمی خوام که تمام سیسم به حالت اولیه(وقتی که لپ تابو خریدم) برگرده، در واقع می خوام فقط درایو C رو فرمت کنم بعدش ویندوزو توش نصب کنم، آخه چند جا خوندم که نوشته بودن اگه از ریکاوری استفده کنی تمام هارد فرمت میشه
    اگه کسی راهنماییم کنه ممنون میشم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

متشکر دوست عزیز بابت راهنماییت تا Boot Option رفتم اما دیدم Legacy Disable دسش نزدم .آره اکی شد اما من میخوام از داخل ویندوز نصبش کنم که سون بیاد رو 8 تا هر دو رو با هم داشه باشم این با ماکروسافت این قابلیتو داده به 8 که اول جدیدو نصب کنی بعد بری سراغ سیستم عامل قدیمی .اما هر کاری کردم میگه باس ریست کنی و از طریق بوت نصب کنی میترسم از بوت نصب کنم 8 بالا نیاد باز حوصله ریکاوری ندارم .
    راسی رامین جان HP شما مدلش چی هست ؟ اگر 7200 باشه میتونم بک آپ که گرفتم واست ارسال کنم یا اگه کسی میشناسی تو فروم که مدل لاپ تاپ تو رو داره و و بک آپ هم داره بگو واست بفرسته یا به شرکت سرویس دهنده گارانتی مراجعه کن بگو لپ تاپی که گارانتی می کنید و بک آپ میگیرین یه دون هم واسه من از روش کپی کنید . چون اکثر شرکت های که گارانتی می کنند خودشون بک آپ میگیرن و به یوزر می دن شما هم میتونی یه بک آپ از روی یه لپ تاپ دیگه ای که مدلش لپ تاپ هست و بک آپ داره کپی بگبری .
    امیدوارم مفید باشه عزیز
    اگه متوجه منظورم نشدی داداش با ای دی یاهو تماس برقرار کن تا بتونم بیشتر راهنمایی کنم .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    نگران نباش ویندوز سون رو بصورت بوت نصب کن فقط دقت کن تو درایوی که ویندوز 8 نصبه، نصبش نکنی. البته معمولا لپ تاپ هایی که ویندوز8 اورجینال دارند ویندوز دیگه ای روشون نصب نمیشه. اگه نصب نشد از نرم افزار vemware استفاده کن
    Last edited by saldideh; 14-10-2013 at 22:50.

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

نمیدونم چی شده تو انجمن حرفه ای ها به سوالا جواب نمیدن
    من خودم HP تازه خریدم و برای پارتیشن بندی و حذف شدن درایو ریکاوری مشکل دارم ولی تا حالا جوابی نگرفتم.
    ولی مشکل شما راه حلش ساده هست. تو ویندوز 8 از یه روش جدید برای بوت استفاده شده که با ورژن های قبلی مثل ویندوز 7 سازگار نیست. امکان بوت با ویندوز 7 به صورت پیشفرض تو سری جدید غیر فعاله.
    برای فعال کردن به منوی بوت برین (موقع بالا اومدن لپتاپ کلید F10 رو بزنین) اونجا تو تب آخر Boot Option گزینه Legacy Support رو فعال کنین و DVD رام رو به اولویت اول Legacy Boot Order بیارین و با F10 ذخیره و ریستارت کنین.
    دوباره موقع بالا اومدن ESC رو بزنین و از منوی Boot Device Option یا همون F9 درایو DVD ROM رو انتخاب کنین.
    سوالاتی که مطرح می شه مشابه سوالاتی هستند که قبلا مطرح شده بود . توی همین انجمن بگردین حدود 7 یا 8 بار صحبت از مشکل در نصب ویندوز و دردسر های UEFI هست . لذا با یه جستجوی ساده می شه فهمید . نیاز نیست هر بار حرف ها تکرار بشن.

در ضمن ویندوز روی لپ تاپ های جدید هم نصب می شن . فقط نیازه که بوت رو به حالت Legacy ( نه UEFI ) ببرین . در صورتی که بایوستون UEFI CSM هست ، باید بزارین روی حالت Legacy First .

در صورتی که می خواین در حالت UEFI نصب کنین ، باید ایمیح ویندوز رو روی فلش رایت کنین ( با Poweriso یا Ultraiso ) . سپس از توی بایوس بوت رو روی حالت UEFI یزارین و حتما Secureboot رو قبل از شروع فرآیند نصب غیر فعال کنین در غیر اینصورت نمی تونین ویندوز عوض کنین .

ویندوز 8 و 8.1 بدون دردسر در حالت UEFI نصب می شن . برای نصب ویندوز 7 در حالت UEFI نیاز به دستکاری هست.
    Last edited by Public Enemy; 15-10-2013 at 10:48.

داره خودمونی میشه jahan3764's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    mashhad

پيش فرض

سلام من بر روی لپ تابم hp pavilon 15 ویندوز 8 داشتم بعد در پارتیشن چدای دیگه ویندوز 7 نصب کردم اما ویندوز8 ام رو دیگه نمیشناسه یعنی پارتیشن ویندوز 8 را بصورتsystemi نمیشناسه به صورت primary هستش

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

با سلام ... من هم همین مشکل نصب ویندوز رو لب تاب hp dv4 رو دارم ...اما با این تفاوت تمام راه حلهایی رو که گفتید انجام دادیم ویندوز هم نصب شد اما برای لود ویندوز نیاز به تنظیم مجدد bios هست ...یعنی دوباره باید خاصیت بوت رو رویLegacy Boot Order بزاریم ...تنظیمات انجام شده رو هم ذخیره میکنیم...
    لازم به ذکر است که این لب تاب ویندوز 8 کارخانه شو پاک کرده اند با پارتیشن بندی جدید...
    خواهشا راهنمایی کنید...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

خیلی ممنون رامین جان
    واقعا کمکم کردی

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •