تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 456 از 624 اولاول ... 356406446452453454455456457458459460466506556 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,551 به 4,560 از 6236

نام تاپيک: مشاوره و راهنمایی جهت خرید گیرنده های دیجیتال تلویزیونی

آخر فروم باز farzan311's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    mostly Tehran and sometimes Isfahan

پيش فرض

مگه نگفتند شبکه ورزش و پویا برای همگانی شد؟
    یه سوال این epg که روی ستاپ باکس ها هست تلویزیون ها هم دارند؟ من یه تلویزیون سامسونگ d6940 دارم ولی هر جاش رفتم اطلاعات برنامه های شبکه ها رو نشون نمیداد

آخر فروم باز Ghaioom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ترکمن صحرا

پيش فرض

مگه نگفتند شبکه ورزش و پویا برای همگانی شد؟
    یه سوال این epg که روی ستاپ باکس ها هست تلویزیون ها هم دارند؟ من یه تلویزیون سامسونگ d6940 دارم ولی هر جاش رفتم اطلاعات برنامه های شبکه ها رو نشون نمیداد
    نه هنوز

یه جا گفتن تا جمعه صبر کنیم معلوم میشه.

اون تی وی گیرنده داخلی داره؟ اگه داره شاید خوب باید گشت ما که از اونا نداریم وگرنه یه چکی میکردم

3. این کاربر از Ghaioom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت

پيش فرض

نه هنوز

یه جا گفتن تا جمعه صبر کنیم معلوم میشه.

اون تی وی گیرنده داخلی داره؟ اگه داره شاید خوب باید گشت ما که از اونا نداریم وگرنه یه چکی میکردم
    اره دیگه --- داره رو ریموت هم دکمه guide که وقتی میزنی یه لیست از شبکه ها با یه جدول برا اساس ساعت جلوشون میاره ولی برا همه میزنه اطلاعات موجود نیست اصلا info رو هم که برا شبکه ها میزنی نه عنوانش رو نشون نمیده نه اطلاعاتش رو نمیدونم مشکل از tv یا چیز دیگه ای...

آخر فروم باز Ghaioom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ترکمن صحرا

پيش فرض

اره دیگه --- داره رو ریموت هم دکمه guide که وقتی میزنی یه لیست از شبکه ها با یه جدول برا اساس ساعت جلوشون میاره ولی برا همه میزنه اطلاعات موجود نیست اصلا info رو هم که برا شبکه ها میزنی نه عنوانش رو نشون نمیده نه اطلاعاتش رو نمیدونم مشکل از tv یا چیز دیگه ای...
    شاید epg فعال نیست! مطمئن شو که تو شهرتون فعال شده وگرنه حتما فعال نیست اگه نمیاد.

6. این کاربر از Ghaioom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    خلیج فارس

پيش فرض

خوب همون جور که میدونید هر گیرنده دیجیتال حد اقل 4 قسمت اصلی داره:

1-سیپیو(چیپ ست)
    2-تیونر
    3-رم
    4-روم

البته قسمت پاور هم در رده 5قرار میگیره ولی عموم مشکلم صرف کننده ها به این چهار مورد اول بستگی داره .

حالا من دونه دونه کار این قطعات رو براتون میگم

1-چیپ ست:
    کار این قطعه بررسی و پردازش اطلاعات دریافتی از تیونر هست و بعد آن ارسال اطلاعات از طریق خروجی ها به سایر دستگاه ها یا ضبط برنامه ها از طریق پورت usb این قطعه اولین قطعه مهم در یک گیرنده دیجیتال محسوب میشه و کل کار یک گیرنده دیجیتال تقریبا توسط این قسمت انجام میشود و به طور کلی قیمت یک گیرنده دیجیتال رو تحت تاثیر قرار میدهد و همین باعث شده گیرنده های دیجیتال با چیپ ست قویتر قیمت بالاتری داشته باشن

2-تیونر:
    این قطعه اطلاعات کد شده رو از طریق آنتن دریافت میکنه و کیفت این قطعه میزان تاثیر قابل توجه ای به کیفیت تصویر در مدت زمان بالا داره چون مثلا اگر این قطعه ضعیف باشد نیاز به آنتن های قویتری داریم تا بتونیم سیگنال مطلوب رو دریافت کنیم

3-رم :
    رم یک گیرنده دیجیتال هم مثل رم کامپیوتر شما وظیفه بارگذاری اطلاعات و انتقال آنها رو داره که هرچی این قطعه هم قویتر باشد به طور قطع هم سرعت دستگاه شما در تعویض کانال و هم سرعت تله تکس و همچنین کیفیت ضبط و پخش بالاتر

4-روم:
    این قطعه مثل یه حافظه واسه دستگاه شما محصوب میشه که هرچه بیشتر باشه مقدار برنامه هایی که روی دستگاه قرار داده میشه بیشتر و همچنین قابلیت توسعه بیشتری رو برای تولید کننده ها ایجاد میکنه که این قابلیت توسعه یعنی هم برنامه بهتر هم پلیر بهتر هم قابلیت ضبط بهتر خوب حالا که شما اطلاعات تقریبا مختصر از سخت افزارهای اصلی گیرنده های دیجیتال به دست آوردید میخوایم بگیم چرا بعضی گیرنده ها مشکل آفرین شدن واسه مصرف کننده هاشون

خوب حالا به نظر شما چرا بعضی از گیرنده ها مشکل آفرین شدن؟مطمئنا دارید درست میگید بله ضعف سخت افزار که دلیلش هم معلوم هست کاهش قیمت تمام شده برای تولید کننده(البته اینا فقط وارد کننده هستن) و در نتیجه فروش بیشتر به دلیل قیمت بیشتر تر چون مردم ما فقط دنبال ارزونی هستن البته همون قشر با درامد پایین تر. یه ضرب المثل آلمانی هست(اگه اشتباه نکنم) که میگه ما اونقدر پولدار نیستیم که جنس ارزون بخریم حالا من میخوام چند تا تست ساده بهتون یاد بدم که بتونید موقع خرید از کیفیت گیرندتون مطمئن بشید:

1-تست سرعت تصویض کانال:
    موقع خرید با یه تعویض کانال ساده میشه فهمید سخت افزار گیرنده شما چند مرده حلاج هست چون گیرنده هایی که سخت افزار ضعیف دارن سرعت تعویض کانال خیلی ضعیفی دارند و عمموما بالای 5 ثانیه هست و یا اینکه بهبود تصویر چندمرحله ای دارند بهبود چند مرحله ای:بعد از اینکه شما کانال رو تعویض کردین و اون زمان انتظار رو هم پشت سر گذاشتین تازه توصیر با کیفیت پایین نشون داده میشه و در طی چند مرحله کیفیت تصویر به حالت ایده آل میرسه

2-تست سرعت تله تکس:
    اگه با تله تکس تلویزیون های آنالوگ کار کرده باشید حتما توجه کردید که وقتی شما یه شماره صفحه میزنید رمز گشایی اون خیلی طول میکشه و عداد صفحه تک به تکک جلو میره تا به شماره مورد نظر برسه ولی در سیستم دیجیتال شما زمانی که این کار را انجام میدهید صفحه بدون مکث باز میشه حالا اگه گیرنده شما مثل سیستم آنالوگ شمارندش میاد و طول میکشه تا صفحه مورد نظر رو پیدا کنه دلیلش واضح هست دیگه....

3-تست کیفیت ضبط این تست تقریبا بیشتر قطعات گیرنده شما رو تست میکنه حالا چرا؟ برای این کار شما یه برنامه طولانی رو ضبط کنید و سپس اونو با گیرنده و کامپیوتر تست کنید اگه تصویر شما در وسط ضبط برنامه مشکل پیدا نکرد و یا اینکه صدا و تصویر با هم ناهماهنگ نشد یعنی میشه به گیرندتون امیدوار بود

4-تست شدت و کیفیت سیگنال این قابلیت عموما با زدن دکمه info قابل رویت است . شدت و کیفیت سیگنال گیرنده خودتون رو در مواقع بدی آب و هوا مثل باران برف تگرگ رعدوبرق غبارهای شدید محلی و.. مشاهده کنید اگه در این مواقع سیگنال شما ثابت باقی ماند و همچنین تصویر شما فریز نشد تیونر گیرنده شما کیفیت مناسب رو داره سه تست اول تقریبا هرچهار قطعه اصلی و تست چهارم فقط مخصوص تست تیونر بود البته تست های بیشتر و کامل تر و دقیق تری نیز وجودداره ولی به تجهیزات آزمایشگاهی خاص نیاز داره که من نیازی به توضیح آن نمیدانم چون اهل فن خود وارد تر از بنده هستن

منبع:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8. 4 کاربر از irandvb-t بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت

پيش فرض

شاید epg فعال نیست! مطمئن شو که تو شهرتون فعال شده وگرنه حتما فعال نیست اگه نمیاد.
    فکر کنم تو اصفهان دیگه فعال باشه
    اخه چیزی هم نیست بیخیالش بشم چون اغلب برنامه های که میخوام رو از دست میدم و این قابلیت یاداورش خیلی خوبه

داره خودمونی میشه OLK's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    شمال

پيش فرض

سلام

مگه تلتکست رو سیستم دیجیتال(قائمشهر-مازندران)فعال نیست؟من هر موقع دکمه ی تلتکست رو فشار میدم(با این که کیفیت دریافت شبکه های 2 و 3 صد درصد هست) پیام میده"عدم وجود اطلاعات تلتکست"

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    خلیج فارس

پيش فرض

مشخصات گیرنده دیجیتال سما از گروه اول:

مشخصات قسمت مولتی مدیا پلیر
    » پورت اتصال انواع فلش مموری و هارد اکسترنال FAT و NTFS بدون نیاز به منبع تغذیه مجزا تا حجم 2 ترا بایت
    » پخش فیلم از فلش مموری و هارد اکسترنال با فرمت های MPG , VOB , M2TS , FLV , WMV , MKV , 3GP , MP4 , TP, TS, DAT ,
    DivX , AVI با پشتیبانی از زیرنویس فارسی با فرمت SRT
    » قابلیت پخش فیلم های سه بعدی 3D
    » پخش فرمت های صوتی WMA , MP3
    » پخش فرمت های عکس PNG , BMP , JPG
    » نمایش عکس ، همزمان با پخش موزیک بصورت Slideshow
    » خروجی HDMI و Component و Composite
    » خروجی صدای دیجیتال S/PDIF (اپتیکال)
    » وضوح تصویر بسیار بالا (Full HD) و پشتیبانی از 576i , 576P , 720P , 1080i , 1080P

مشخصات قسمت گیرنده دیجیتال
    » قابلیت دریافت و پخش دیجیتال صدها شبکه تلویزیونی و رادیویی با کیفیت عالی (در حال حاضر 17 شبکه تلویزیونی و 15 شبکه
    رادیویی توسط سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران فعال گردیده است)
    » منو فارسی و تلتکست فارسی 1000 صفحه ای
    » دارای راهنمای برنامه الکترونیکی (EPG)
    » تنظیم ساعت و تاریخ به صورت دستی و اتوماتیک
    » ضبط شبکه های تلویزیونی و رادیویی و نمایش فایل ضبط شده در تلویزیون و کامپیوتر
    » ضبط یک کانال هنگام مشاهده کانال دیگر در یک باند فرکانس مشترک
    » مشاهده و امکان جلو و عقب بردن تصاویر ضبط شده ی یک برنامه ی درحال ضبط، بطور همزمان (Time Shift)
    » تنظیم و برنامه ریزی زمان های مختلف برای ضبط اتوماتیک چند برنامه تلویزیونی و رادیویی مورد علاقه
    » بروزرسانی نرم افزار از طریق USB و یا از طریق دریافت از آنتن (OTA)
    » دارای قفل کودک با تعیین رمز عبور دلخواه
    » دارای تایمر خاموش و روشن شدن خودکار دستگاه
    » نمایش ساعت بر روی پنل جلوی دستگاه در حالت استندبای
    » تنظیم شفافیت فهرست ها
    » دارای 6 نوع بازی
    » طراحی نرم افزار توسط شرکت عرشیان تجارت سما - ساخت چین

لوازم جانبی همراه دستگاه
    » کابل HDMI
    » کابل AV
    » ریموت کنترل
    » دفترچه راهنمای فارسی

قیمت برای مصرف کننده حدود 100 هزار تومان هست اما در سایت شرکت اشاره به قیمت نشده

منبع اصلاعات:وب سایت رسمی شرکت عرشیان تجارت سما

12. 5 کاربر از irandvb-t بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

فکر کنم تو اصفهان دیگه فعال باشه
    اخه چیزی هم نیست بیخیالش بشم چون اغلب برنامه های که میخوام رو از دست میدم و این قابلیت یاداورش خیلی خوبه
    من زرين شهرم epg ندارم . از دوستام تو اصفهانم پرسيدم گفتن ندارن . اصفهان هم هنوز فعال نشده .

14. این کاربر از soheilt.1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

یک نکته بسیار مهم در گیرنده های دیجیتال پشتیبانی از صدای DTS است. متاسفانه اکثر دستگاه هایی که من دیدم از این فرمت صدا که روی فیلمهای MKV با حجم بالا ( معمولا 4 گیگ به بالا هستند) پشتیبانی نمیکنند و فیلم را بدون صدا و یا حتی اصلا پخش نمیکنند. ( اکثر این دستگاه های از صدای AAC پشتیبانی میکنند که بهمین خاطر باید این گونه فیلمها را یک بار کانورت کرد تا قابل دیدن شوند)

لطفا در مورد پشتیبانی از این فرمتDTS بیشتر توضیح بدهید که کدام دستگاه ها، چنین مشکلی ندارند.

در مورد پخش فیلمهای 3D هم بفرمایید که این دستگاه ها توانایی پخش فیلم 3D 1080Full SBS را دارند؟ چون پخش فیلم 3D معمولی که کار شاقی نیست!

16. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •