تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 102 از 624 اولاول ... 252929899100101102103104105106112152202602 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,011 به 1,020 از 6236

نام تاپيک: مشاوره و راهنمایی جهت خرید گیرنده های دیجیتال تلویزیونی

داره خودمونی میشه DVB-S-XBOX360's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

ببخشید فرق lcd با led چی کدوم بهتره و فول اچ دی هم هستم این led یا نه .
    دوست خوبم
    بحث بدتر و خوب تر نیست.
    LCD یک تکنولوژی ساخت صفحه نمایش است و LED نوع دیگر. LCD کریستال مایع است اما LED از دیودهای نوری استفاده می کند و گفته می شود مصرف برق کمتری دارد و عمر دستگاه بالاتر می رود.

اما بحث اینجاست که LED تازه متولد شده و برای پیشرفت هنوز خیلی جا دارد و مهمتر از همه آنکه هنوز تولید LED مثل LCD گسترده نشده و همه ی کمپانی های معظم سازنده صفحه نمایش هنوز آن چنان قدم به تولید آن نگذاشته اند.

مثلا الان SONY ده ها مدل LCD ساخته اما مدل های LED ش زیاد نیستند چون هنوز این تکنولوژی زیاد از عمرش نمی گذرد.

در مورد Full HD بودن جواب مثبت است. هم LED هم LCD ها «می توانند» با قابلیت Full HD ساخته شوند.

پروفشنال papiyoon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

3. این کاربر از papiyoon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

مراقب خريد دستگاه هاي provision باشيد. 1 نفر با 10 تا ID مياد ميگه من دارم خوبه اين كارو نكنيد. الان xvision دوباره بر طبق تغييرات صدا و سيما update كرده دستگاشو. من نميدونم 2 روز ديگه كه صدا و سيما تو ارسال سيگنالهاش يه تغيير اساسي بده provision ميخواد چي كار كنه و جواب اين همه آدمو چي بده. به غير از شما 4 نفر ، شخص ديگه اي از xviision بد نميگه و اصولا همه راضين. مشكلاتي مثل اينكه صداي سمت چپ قوي تر از سمت راسته و اين حرفا هم مربوط به تلوزيونتون ميشه. ديگه اين حرفها خيلي بچه بازيه
    من نمی دونم به امثال شما که از ندانستن زبان خارجی و اطلاعات کم و تسلط کم مردم نسبت به تکنولوژی های ارسال امواج سوء استفاده می کنند، چی بگم؟ چنین حرفی رو دقیقا یکی از مسئولین مادیران چند وقت پیش برای بازار گرمی ایکس ویژن گفته بود.

آقای ناحسابی چه Provision چه X.VISION و چه همه ی ستاپ باکس های داخل ایران همگی جنس بنجل هستند.
    تغییرات صدا و سیما چه بوده که شما ازش خبر داری اما 75 میلیون دیگر خبر ندارند؟ سیگنال دیجیتال در ایران با استاندارد MPEG-4 H.264 AVC پخش می شود. وسلام نامه تمام... همین و همین. هر گیرنده ای که جنسش بد نباشد و از پس نشان دادن این استاندارد بر بیاید و با LipSync مشکل نداشته باشد (هماهنگی صدا و تصویر) می تواند تصاویر ارسالی را نشان بدهد. حالا چه ساخت بورکینافاسو باشه چه ساخت انگلیس! فقط ممکنه یکی منوی فارسی نداشته باشه، یکی تله تکست فارسی نداشته باشه که این ها قابلیت های جانبی هستند.

شما متاسفانه داری خیلی تابلوووو تبلیغ X.VISION رو می کنی و تصور می کنی هیشکی متوجه نمی شه! اگر پست های من رو می خوندی این جوری به من تهمت نمی زدی! بنده در یک پست مزایای X.VISION را گفتم و در دیگری معایبش را... Provision هم هنوز دستم نیومده. اگر گیرم بیاد هم معایبش هم مزایاش رو می نویسم.

بنده یکی از افرادی هستم که دو سال پیش در مورد ناشناخته بودن این تکنولوژی در بین مردم عامی ایران در این فروم پست زدم و همیشه اعتراض کرده ام که چرا جنس خوب و استاندارد در مورد این تکنولوژی وارد ایران نمی شه و چرا این اجناس بنجل ایرانی و چینی انقدر قیمتشون برای اقشار ضعیف (بینندگان اصلی صدا و سیما) بالا هست؟!!!. چون اون اقشار پولدار که ماهواره دارند و اصلا صدا و سیما را تحویل نمی گیرند.

بنده مهندس الکترونیک هستم و وقتی به برد و کارایی X.VISION نگاه می کنم تمام جوانب آن را در نظرم می گیرم. وقتی می گویم صدای یک طرفش بلندتر از طرف دیگر است، از روی شکمم این ادعا را نمی کنم. شما آدرس منزلتون رو بدید تا من بیام وصلش کنم به تلویزیونتون تا باور کنید راست می گم یا خیر. وقتی می گم خروجی Component DVD این دستگاه روی تلویزیون های CRT تصویر ندارد به این دلیل است که با چهار تا تلویزیون مختلف امتحانش کرده ام و شغل و تخصص من ایجاب می کنه که همه ی جوانب دستگاه را تست کنم.

اگر کسی چیزی نمی گه به این خاطره که اصولا کسی که هدفش فقط تلویزیون دیدن است، مته روی خشخاش نمی گذارد مثل بنده که ببیند صدای X.VISION مونو محیطی است و Stereo را به درستی پخش نمی کند. این که مردم همه چیز را تست نمی کنند دلیل بر این نمی شه که دستگاهی که مادیران داده بیرون وحی منزل هست و هیچ ایرادی نداره.

چرا ایراد داره، اساسی هم ایراد داره همونطور که همه ی ستاپ باکسهای قلابی موجود در ایران هر یک یه سری ایراداتی دارند. من می خوام سر به تن جنس درجه 10 چینی و تایوانی و هنگ کنگی و غیره نباشه اونوقت شما به من می گی من از پروویژن دفاع کردم؟ کدوم خط صحبت های من چنین چیزی درش هست؟!!!!

شما اگر گماشته شدی که تبلیغ X.VISION را بکنی، تبلیغت رو بکن. چرا به دیگران تهمت می زنی؟![COLOR="Silver"]
    Last edited by DVB-S-XBOX360; 05-04-2010 at 00:48.

5. 4 کاربر از DVB-S-XBOX360 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

[QUOTE=gooodi;4808289]
    مشکلاتی که من در مواجهه با مبدل دیجیتال X.VISION مادیران دیدم:

- صدای کانال هایی که اکثراً موسیقی های با تفکیک استریو پخش می کنند مثل رادیو جوان، پیام و ایران، به جای اینکه به صورت تفکیک شده و استریو پخش شوند، بلندگوی سمت چپ صدایش بلندتر از بلندگوی دست راست است اما وقتی با تلویزیون LED سامسونگ دارای گیرنده ی دیجیتال داخلی تست کردم دیدم صدا به صورت استریو و تفکیک شده پخش می شود.

دوست عزیز من هم led سر ی 8 دارم که از اینجا نخریدم ولی نمیدونم چطوری میتونم سرچ دیجتالش رو فعال کنم به من میگید ؟؟؟
    یه جا خوندم باید وارد منوی مخفی led شد میشه به من بگید درست یا نه ؟ و چیکار باید بکنم ؟ ممنون میشم .
    دوست عزیزم تلویزیونی که من باهاش تست کردم UE46B8000 سفارش اروپا متعلق به یکی از مشتری هایم بود و این قابلیت از اول روش فعال بود و بنده اون رو فعال نکردم. شرمنده شما هستم. دوستانی که این کار رو کرده اند بهتر می توانند راهنماییتان کنند. من فقط برای تست از این تلویزیون استفاده کردم.

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

یک سوال از دوستانی دارم که هم ستاپ باکسشان خروجی HDMI دارد و هم LCD های HD Ready یا Full HD دارند.

شما که LCD یا LED اچ دی دارید لطفا تجربیات خود از نحوه ی Upscale کردن تصاویر معمولی SD صدا و سیما توسط ستاپ باکس خود را در این جا بنویسید.

Upscale یعنی حفظ کیفیت و ارتقای شفافیت تصاویر معمولی شبکه های Standard Definition (مثل کانالهای کم کیفیت صدا و سیما)، با استفاده از تکنولوژی های دیجیتال برای نمایش در تلویزیون های LCD یا LED اینچ بالا، مثلاً 40 اینچ به بالا، به طوری که بیننده از کم بودن کیفیت تصویر ناراضی نباشد و تصور کند علی رغم SD بودن کیفیت کانال، اما بر روی تلویزیون های اینچ بالا شباهت هایی با تصاویر با کیفیت HD و تفکیک پذیری بالا یا Resolution وجود دارند.

لطفاً تست کنید و ببینید آیا Set Top Box های شما عمل Upscaling را با کیفیت بالایی ارائه می کنند یا خیر. ضمناً لطف کنید و ستاپ باکسهایی که خروجی HDMI دارند را معرفی بفرمایید. تا جایی که من جستجو کردم Iran Neta و Provision دارای خروجی های HDMI هستند، اما باید مشخص شود که آیا Upscale کردن را نیز به خوبی انجام می دهند یا خیر.

ممنونم.
    Last edited by DVB-S-XBOX360; 05-04-2010 at 02:23.

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

یکی از دوستانی که دستگاه X.VISIONش را برای تعویض به علت خرابی دستگاه به مادیران برده بود، پس از اینکه دستگاهش را با یک ستاپ باکس جدید تعویض کردند متوجه شد که نسخه نرم افزار اصلی (Firmware) در دستگاه جدید 1.40 هست در حالی که همه ی X.VISION های فعلی دارای نسخه 1.37 هستند.

به سایت مادیران مراجعه کردم و در صفحه مربوط به X.Vision XDVB-111 دیدم لینک دانلود آپدیت نرم افزار خراب عمل می کند و در واقع چیزی را نمی توان از آن دانلود کرد.

می خواستم بپرسم آیا شما به نسخه ی جدید Firmware که باید در یک حافظه ی USB ریخته شود و به دستگاه متصل شود و سپس نرم افزار اصلی را ارتقاء دهد، توانسته اید دست پیدا کنید یا خیر؟!

اگر جواب مثبت است لطفاً آنرا در اختیار باقی دوستان بگذارید.
    Last edited by DVB-S-XBOX360; 05-04-2010 at 02:39.

داره خودمونی میشه mahdimp5's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

من نمی دونم به امثال شما که از ندانستن زبان خارجی و اطلاعات کم و تسلط کم مردم نسبت به تکنولوژی های ارسال امواج سوء استفاده می کنند، چی بگم؟ چنین حرفی رو دقیقا یکی از مسئولین مادیران چند وقت پیش برای بازار گرمی ایکس ویژن گفته بود.

آقای ناحسابی چه Provision چه X.VISION و چه همه ی ستاپ باکس های داخل ایران همگی جنس بنجل هستند.
    تغییرات صدا و سیما چه بوده که شما ازش خبر داری اما 75 میلیون دیگر خبر ندارند؟ سیگنال دیجیتال در ایران با استاندارد MPEG-4 H.264 AVC پخش می شود. وسلام نامه تمام... همین و همین. هر گیرنده ای که جنسش بد نباشد و از پس نشان دادن این استاندارد بر بیاید و با LipSync مشکل نداشته باشد (هماهنگی صدا و تصویر) می تواند تصاویر ارسالی را نشان بدهد. حالا چه ساخت بورکینافاسو باشه چه ساخت انگلیس! فقط ممکنه یکی منوی فارسی نداشته باشه، یکی تله تکست فارسی نداشته باشه که این ها قابلیت های جانبی هستند.

شما متاسفانه داری خیلی تابلوووو تبلیغ X.VISION رو می کنی و تصور می کنی هیشکی متوجه نمی شه! اگر پست های من رو می خوندی این جوری به من تهمت نمی زدی! بنده در یک پست مزایای X.VISION را گفتم و در دیگری معایبش را... Provision هم هنوز دستم نیومده. اگر گیرم بیاد هم معایبش هم مزایاش رو می نویسم.

بنده یکی از افرادی هستم که دو سال پیش در مورد ناشناخته بودن این تکنولوژی در بین مردم عامی ایران در این فروم پست زدم و همیشه اعتراض کرده ام که چرا جنس خوب و استاندارد در مورد این تکنولوژی وارد ایران نمی شه و چرا این اجناس بنجل ایرانی و چینی انقدر قیمتشون برای اقشار ضعیف (بینندگان اصلی صدا و سیما) بالا هست؟!!!. چون اون اقشار پولدار که ماهواره دارند و اصلا صدا و سیما را تحویل نمی گیرند.

بنده مهندس الکترونیک هستم و وقتی به برد و کارایی X.VISION نگاه می کنم تمام جوانب آن را در نظرم می گیرم. وقتی می گویم صدای یک طرفش بلندتر از طرف دیگر است، از روی شکمم این ادعا را نمی کنم. شما آدرس منزلتون رو بدید تا من بیام وصلش کنم به تلویزیونتون تا باور کنید راست می گم یا خیر. وقتی می گم خروجی Component DVD این دستگاه روی تلویزیون های CRT تصویر ندارد به این دلیل است که با چهار تا تلویزیون مختلف امتحانش کرده ام و شغل و تخصص من ایجاب می کنه که همه ی جوانب دستگاه را تست کنم.

اگر کسی چیزی نمی گه به این خاطره که اصولا کسی که هدفش فقط تلویزیون دیدن است، مته روی خشخاش نمی گذارد مثل بنده که ببیند صدای X.VISION مونو محیطی است و Stereo را به درستی پخش نمی کند. این که مردم همه چیز را تست نمی کنند دلیل بر این نمی شه که دستگاهی که مادیران داده بیرون وحی منزل هست و هیچ ایرادی نداره.

چرا ایراد داره، اساسی هم ایراد داره همونطور که همه ی ستاپ باکسهای قلابی موجود در ایران هر یک یه سری ایراداتی دارند. من می خوام سر به تن جنس درجه 10 چینی و تایوانی و هنگ کنگی و غیره نباشه اونوقت شما به من می گی من از پروویژن دفاع کردم؟ کدوم خط صحبت های من چنین چیزی درش هست؟!!!!

شما اگر گماشته شدی که تبلیغ X.VISION را بکنی، تبلیغت رو بکن. چرا به دیگران تهمت می زنی؟![COLOR="Silver"]

صد در صد موافقم... بنده نيز مشتاق مباحث فني هستم نه بحثهاي خاله زنکي..ظاهرا بعضي پستهاي

اين تاپيک پيش از اين که با هدف ارتقاء سطح معلومات دوستان و اطلاع رساني نوشته بشه،

به غرض تجاري و منکوب کردن يک برند خاص! نوشته ميشه...

10. 2 کاربر از mahdimp5 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من نمیدونم HD component با این چیزی که شما نوشتید تفاوتی داره یا نه اما در دفترچه راهنمای ایکس ویژن صفحه 9 نوشته شده از این فیشها برای اتصال این دستگاه به دستگاهی که دارای ورودی HD component است استفاده کنید

در مورد کم بودن صدای یک طرف که معمولا سمت راست هست من پروویژن ندارم اما یک مانیتور تلویزیون LG مدل M2794DP ساخت مادیران هم که دارم به همین شکل هست و فکر کنم مشکل کلا از طرف صدا و سیما میباشد به جز شبکه 1 که صدای دوطرف شبیه هم هست بقیه شبکه ها کم یا زیاد یا به صورت مقطعی (برنامه در حال پخش) این مشکل رو دارند.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ProGamer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

من قصد جسارت نداشتم آقا
    منم دانشجو هستم و صبح تا شب اينجام كه اطلاعات كسب كنم و دانسته هام رو بگمم. شما ببخشيد به بزرگي خودت. ولي خوب نميدونم چرا همچنان احساس ميكنم اين مثله صداي چپ و راست به بلند گوي TV مربوطه نه به دستگاه.
    بعدش من تو فروشگاه ها كه ميرم ميپرسم واقعا كه بدونم كيفيتا چطوريه. فروشنده ميگه فلان برند بهتره و فلان برند رو زياد مراجعه ميكنن كه پس بدن يا عوض كنن. حرفام نتيجه تحقيقه از خودم نمي گم.
    ولي اگه بد صحبت كردم ببخشيد . آخه بعضيا خودشون نماينده فروشن و ميان اينجا تبليغ ميكنن خوب معلومه از جنسشون بد نميگن. ولي من چيزي براي فروش ندارم. زياد تند صحبت كردم شايد. شما هم شاكي شدي ببخشيد داداش

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

یک سوال از دوستانی دارم که هم ستاپ باکسشان خروجی HDMI دارد و هم LCD های HD Ready یا Full HD دارند.

شما که LCD یا LED اچ دی دارید لطفا تجربیات خود از نحوه ی Upscale کردن تصاویر معمولی SD صدا و سیما توسط ستاپ باکس خود را در این جا بنویسید.

Upscale یعنی حفظ کیفیت و ارتقای شفافیت تصاویر معمولی شبکه های Standard Definition (مثل کانالهای کم کیفیت صدا و سیما)، با استفاده از تکنولوژی های دیجیتال برای نمایش در تلویزیون های LCD یا LED اینچ بالا، مثلاً 40 اینچ به بالا، به طوری که بیننده از کم بودن کیفیت تصویر ناراضی نباشد و تصور کند علی رغم SD بودن کیفیت کانال، اما بر روی تلویزیون های اینچ بالا شباهت هایی با تصاویر با کیفیت HD و تفکیک پذیری بالا یا Resolution وجود دارند.

لطفاً تست کنید و ببینید آیا Set Top Box های شما عمل Upscaling را با کیفیت بالایی ارائه می کنند یا خیر. ضمناً لطف کنید و ستاپ باکسهایی که خروجی HDMI دارند را معرفی بفرمایید. تا جایی که من جستجو کردم Iran Neta و Provision دارای خروجی های HDMI هستند، اما باید مشخص شود که آیا Upscale کردن را نیز به خوبی انجام می دهند یا خیر.

ممنونم.
    سلام به همه دوستان عزیز
    همونطور که گفتم من اکثر دستگاهها را یا داشتم و یا تست کردم الان هم ایرانتا دارم پرویژن و جم و ای ار تچ و تکنو ست و .... را تست کردم ، در تمام دستگاهها یی که تست کردم (بدون جانبداری میگم فقط بحث فنی میکنم) دستگاههای پرویژن و ایرانتا ( خروجی hdmi دارن ) از لحاظ کیفیت تصویر خیلی خوب می باشند و من اونارو با کابل hdmi دایو که 40 هزار تومان خریدم تست میکنم و lcd من 40b650 است واقعا تصویر عالی است . در مورد upscale وقتی خروجی دستگاه را روی 1080i قرار میدهید کیفیت تصویر با زمان 720 متفاوت است ( من خودم فنی هستم و کاملا با خصوصیات تصویر اشنا هستم ) البته نباید فکر کنیر که upscale در حد پایونیر داره ولی خیلی خوب است مثلا مستندهای شبکه 5 را تو عید در حد نزدیک hd نشون میداد البته اگه باز هم بیشتر توقع دارید باید منتظر باشید صداوسیما کیفیت تصاویرشو تغییر بده .
    در مورد صدا بعضی از اشکالات مربوط به صداوسیماست و ربطی به گیرنده نداره مثلا صدای بعضی از شبکه ها بیشتره و ....
    باز هم تاکید میکنم من توی دستگاه پرویژن را باز کردم منبع تغذیه اون خیلی عالی است ( به لحاظ مشخصه فنی ) ، دستگاه داغ نمی کنه ( میگن ایکس ویژن داغ میکنه ) خروجی hdmi داره که ایکس ویژن نداره ( تو کیفیت تصویر خیلی تاثیر داره ) ، با usb اون اکثر فرمتها را می تونید مشاهده کنید من با اون تریلر فیلم فول اچ دی هم ( اواتار ) دیدم به راحتی پخش میکنه البته ایرانتا هم پخش میکنه .
    با همه این توضیحات هر کسی حق داره هر چی میخواد بخره و اجباری نیست که چه دستگاهی بخره و تبلیغ هم نیست همه تو خرید ازاد هستند من هم از هیچ کدوم جانبداری نمی کنم فقط تجربیات خودمو گفتم .
    یک نکته دیگه ، بعضی ها میگن اگه صداوسیما استانداردشو عوض کنه مثلا پرویژن چیکار میکنه ، اولا استاندارد لباس چرک نیست که هر هفته عوض بشه و ثابته و کلی برای تعریف این استاندارد هزینه شده و این اتفاق نمی افته و خواهش میکنم از این صحبت های بی پایه و اساس که فروشنده های کم سواد و بی سواد میگن الگو برداری نکنید .
    Last edited by hrezaei; 05-04-2010 at 09:38.

14. این کاربر از hrezaei بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •