تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 34 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 333

نام تاپيک: آرشیو / FORMULA 1 فصل 2013

کاربر فعال ورزش اتومبیل رانی PSYCHO_MAN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض نتایج دور تعیین خط گرندپری مالزی (پیست سپنگ) _2013

خوب بازم وتل پل پوزیشن رو گرفت. انگار ردبولیا مطمئن بودن Q3 میخوره به بارون و ماشیناشون مخصوصاً ماشین وتل آماده بود برای پیست مرطوب و ستاپ پیست بارونی رو داشتن . این رو میشد از نتایج Q1 و Q2 که وتل به دست اوردن حدس زد .
    البته به اندازه کافی سریع بود که با همین ستاپ هم تونست بدون مشکل بیاد Q3 .
    فراریا هم ظاهراً این تغییر شرایط رو لحاظ کرده بودن تو ستاپ ماشین ولی کمی محافظه کارانه تر نسبت به وتل.
    بعید نیست فردا همین 3 نفر اول امروز برن رو پودیوم ولی خوب حکایت روز مسابقه یخورده فرق میکنه و حفظ تایرا اونم تو این پیست گرم و شرایط آب و هوایی عوامل موثر فردا هستن
    وتل که مصاخبه کرده و گفته نسبت به شرایط تایرا و حفظشون تو مسابقه نگرانه
    پیش بینی هوای فردا هم بارونیه و این خودش باعث بیشتر شدن احتمال اتفاقات و تصادف میشه.
    حتی ممکنه شرایط آب و هوا وسط مسابقه تغییر کنه و پیت استاپ خارج از برنامه رو تحمیل کنه که خودش کلی تو شرایط و تعیین برنده سرنوشت ساز هست اینجور مواقع هست که که هرکی تو استراتژی تیمیش حرفه ای تر باشه شانسش بالاتره

به غیر از وتل و فراریا بخت قهرمانی برای رایکونن هم باتوجه به تجربه بالاش و حفظ تایر خوب ماشینش وجود داره
    البته اگر فردا پیست خشک باشه شانس مرسدس هم برای پودیوم بالاست به خصوص با تایرای پرایم واقعا سریعن.

من پیش بینیم برای فردا قهرمانی آلونسو هست

2. این کاربر از PSYCHO_MAN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه ZEOS 59's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    شهسوار ( تنکابن )

پيش فرض

سلام.
    البته رایکونن برای مسدود کردن راه روزبرگ توی Q3 پنالتی گرفته و با 3 رده سقوط باید از مکان دهم استارت کنه و پرز،سوتیل و باتن هم به خاطر این پنالتی یک رده بالاتر ریس رو شروع میکنن.

تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    شهسوار ( تنکابن )

پيش فرض

سلام.
    به خاطر تعطیلات با 2 روز تاخیر نتیجه رو گذاشتم.

1.
    Sebastian Vettel Red Bull-Renault 1hr 38m 56.681s
    2. Mark Webber Red Bull-Renault +4.2s
    3. Lewis Hamilton Mercedes-Mercedes +12.1s
    4. Nico Rosberg Mercedes-Mercedes +12.6s
    5. Felipe Massa Ferrari-Ferrari +25.6s
    6. Romain Grosjean Lotus-Renault +35.5s
    7. Kimi Raikkonen Lotus-Renault +48.4s
    8. Nico Hulkenberg Sauber-Ferrari +53.0s
    9. Sergio Perez McLaren-Mercedes +72.3s
    10. Jean-Eric Vergne Toro Rosso-Ferrari +87.1s
    11. Valtteri Bottas Williams-Renault +88.6s
    12. Esteban Gutierrez Sauber-Ferrari +1 lap
    13. Jules Bianchi Marussia-Cosworth +1 lap
    14. Charles Pic Caterham-Renault +1 lap
    15. Giedo van der Garde Caterham-Renault +1 lap
    16. Max Chilton Marussia-Cosworth +2 laps
    17. Jenson Button McLaren-Mercedes +3 laps
    18. Daniel Ricciardo Toro Rosso-Ferrari +5 laps
    DNF. Pastor Maldonado Williams-Renault 45 laps completed
    DNF. Adrian Sutil Force India-Mercedes 27 laps completed
    DNF. Paul di Resta Force India-Mercedes 22 laps completed
    DNF. Fernando Alonso Ferrari-Ferrari 1 lap completed

5. این کاربر از ZEOS 59 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

7. 3 کاربر از ZEOS 59 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

ممنون ار نتایج
    در سفر بودم و نشد مسابقه رو زنده ببینم ولی با سیستم زمانبندی دستگاه مسابقه رو ضبط کردم و الان دیدم .
    دقیقا همون اولش بزرگترین ضد حال ممکن رو خوردم . آلونسو که بال جلوش تو همون اول کار آسیب دیده بود خیره سری کرد نرفت پیت و کلا ترکوند بال جلو رو و حذف شد
    میخواستم کل ریس رو اسکیپ کنم از ناراحتی ولی زدم وسطای ریس به بعد رو دیدم و الحق یکی از زیباترین و هیجانی ترین مسابقات این چند سال بود.
    بااینکه طرفدار هیچکدوم نه ردبول و نه مرسدس (به همراه راننده هاشون ) نیستم ولی رقابت دو به دو هم تیمیا واقعا نزدیک بود اول رقابت وتل و وبر که وتل واقعا مثل کنه چسبیده بود به وبر و با اینکه چند بار وبر دفاع کرد ولی به زور ازش سبقتشو گرفت
    وبرم اصلا دوست نداشت راه بده و کاملا مشخص بود داره به پای وتل میپیچه ولی به هرحال تو صحنه جا به جایی آخر یکم اونطور که تو تصویر من دیدم وبر شل کرد .
    یاد صحنه اگر درست بگم پارسال آلونسو و وتل تو پیست مونزا اوفتادم که تقریبا تو یه همچین موقعیتی آلونسو داشت از وتل سبقت میگرفت ولی وتل عمدا راه آلونسو رو بست و نزدیک بود آلونسو بره تو شن وماسه اطراف مسیر پیست ولی ماشینو جمع کرد اخرشم وتل پنالتی گرفت گمونم.

اونورم همیلتون و رزبرگ سر پودیوم واقعا جنگیدن البته من چندبار که مکالمه رادیویی رزبرگ رو پخش کرد شنیدم خودش اصرار داشت که سریعتر از همیلتون هست ولی گمونم از طرف تیم میگفتن همچین خبری نیست و کارتو ادامه بده .
    به نظرم دورای آخر رزبرگ سریعتر از همیلتون بود ولی یجورایی تیم نذاشت سبقتش رو بگیره . یه جایی اختلافشون به کمتر از نیم ثانیه رسید تو منطقه drs هم بودن ولی برام عجیب بود جا به جایی رخ نداد. مرسدس به نظرم چون همیلتون به هر حال راننده اول تیم هست یکم هواشو داشت
    امیدوارم این رقابت جذاب باعث بروز اختلاف نشه مثل جریان آلونسو و همیلتون تو 2007 که تابلو باهم مشکل داشتن و خبر مشکل آلونسو با همیلتون و تیم مکلارن تو تمام سایتای فرمول یک هم بود اون زمان که آخر باعث جدایی آلونسو راننده اول تیم مکلارن سال 2007 شد

9. 2 کاربر از PSYCHO_MAN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    شهسوار ( تنکابن )

پيش فرض

سلام.
    بعد از 3 هفته دوباره مسابقات فرمول یک در چین از سر گرفته میشه.

زمان برگزاری گراندپری چین فصل 2013 به وقت ایران:

جمعه 1392/01/23
    تمرین اول ساعت 06:30
    تمرین دوم ساعت 10:30

شنبه 1392/01/24
    تمرین سوم ساعت 07:30
    تعیین خط ساعت 10:30

یکشنبه 1392/01/25
    مسابقه ساعت 11:30

منطقه DRS هم در این پیست 2 تا خواهد بود.

تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    شهسوار ( تنکابن )

پيش فرض

سلام.
    بعد از نتایج به دست اومده توی تمرینها تقریبا میشد حدس زد که وضع مرسدس و فراری نسبت به بقیه بهتر هست و امروز هم توی تعیین خط این مسئله خودش رو نشون داد البته با یه مهمون دیگه توی نفرات بالا، یعنی رایکونن راننده تیم لوتوس.
    امسال لاستیک های پیرلی واقعا کیفیت مسابقات و تواناای راننده ها رو زیر سوال برده و به دلیل تخریب بالا تیمها مجبورن که دست به عصا حرکت کنن تا جاییکه وتل و باتن از خیر تایم زدن توی Q3 گذشتن تا یه ست لاستیک نو رو برای ریس صرفه جویی کنن.
    اولین پل پزیشن همیلتون در لباس تیم مرسدس هم از نکات جالب تعیین خط امروز بود و البته اشتباه تیم ردبول در تخمین میزان سوخت ماشین ردبول باعث شد که در اواسط Q1 ماشین وبر با کمبود بنزین مواجه بشه و با اجبار از وسط پیست کنار بکشه که با تصمیم فیا باید فردا از رده آخر استارت کنه.

2013 Chinese Grand Prix Grid:
    #
    Driver Team Q1 Q2 Q3
    01 L. Hamilton Mercedes 1:35.793 1:35.078 1:34.484
    02 K. Räikkönen Lotus 1:37.046 1:35.659 1:34.761
    03 F. Alonso Ferrari
    1:36.253 1:35.148 1:34.788
    04 N. Rosberg Mercedes 1:33.959 1:35.537 1:34.861
    05 F. Massa Ferrari 1:35.972 1:35.403 1:34.933
    06 R. Grosjean Lotus 1:36.929 1:36.065 1:35.364
    07 D. Ricciardo Toro Rosso 1:36.993 1:36.258 1:35.998
    08 J. Button McLaren 1:36.667 1:35.784
    09 S. Vettel Red Bull 1:36.537 1:35.343
    10 N. Hulkenberg Sauber
    1:36.985 1:36.261
    11 P. di Resta Force India 1:37.478 1:36.287
    12 S. Perez McLaren 1:36.952 1:36.314
    13 A. Sutil Force India 1:37.349 1:36.405
    14
    P. Maldonado Williams 1:37.281 1:37.139
    15 J-E. Vergne Toro Rosso 1:37.508 1:37.199
    16 V. Bottas Williams 1:37.769
    17 E. Gutierrez Sauber 1:37.990
    18 J. Bianchi Marussia 1:38.780
    19 M. Chilton
    Marussia 1:39.537
    20
    C. Pic Caterham
    1:39.614
    21 G. van der Garde Caterham
    1:39.660

22 M. Webber Red Bull 1:36.148 DSQ
    Last edited by ZEOS 59; 13-04-2013 at 21:38.

12. 2 کاربر از ZEOS 59 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

نتایج گرندپری شانگهای چین 2013 :

ریس بدی نبود در کل البته نتیجش عالی بود ولی این تایرای پیرلی دیگه کل فرمول یک رو تحت شعاع قرار داده . فکر و ذکر همه تیما به جای تمرکز روی توسعه ماشین شده "تایرا" و همه انرژیشون رو میزارن برای انتخاب بهترین استراتژی . الان واقعا فرمول یک شده جنگ استراتژی و مساله تایرا .تایرای سافت که حتی 5 دورم دووم نمیاره و فقط به درد تعیین خط میخوره .

اما تو ریس فراریا بازم عالی استارت زدن . اون سبقت دوجانبشون هم از همیلتون جالب بود. آلونسو که مثل اکثر اوقات عالی روند ، فاصله باز کرد و تقریبا بدون مشکل اول شد . فکر کنم سریعترین دور رو هم با تایر مدیوم خودش زد.
    ماشین فراری هم واقعا سریع بود و به وضوح از حداقل ردبول قدرتمند سریعتر بود با هر دو تایر ولی ماسا نمیدونم چش بود از نیمه ریس دیگه خیلی بینش فاصله افتاد با جلوییا ولی فکر کنم تو تیمایی رده بالایی بازم بهترین عملکرد رو بین راننده های دوم تیما داشت.
    استراتژی ردبول برای وتل هم جالب بود خودشم عالی روند. دورای آخر با تایر سافت نو و باتوجه به اینکه بیشتر سوختش رو مصرف کرده بود و سبک بود و بقیه هم تایر مدیوم ته کشیده داشتن سریعترین دور مسابقه رو هم زد و داشت همه رو رنده میکرد . دور آخرم خیلی هیجانی شد همیلتون فکر کنم اون دور آخر یه 2 3 کیلویی کم کرد از استرس وتل واقعا خیلی نزدیک بود بهش وتل ،اگر اون معطلی چند دهم ثانیه بیش از حدش تو پیت آخر نبود یا حتی اگر 1 دور زودتر پیت میرفت احتمال زیاد همیلتون رو میگرفت و رو پودیوم بود . 2 3 تا پیچ دیگه مسایقه ادامه داشت رایکونن رو هم میگرفت.

راستی باتن هم خوب بود امروز و فکر کنم از همه بیشتر حفظ کرد تایرای مدیوم رو . همیلتون پیت دومش رو رفت باتن تازه داشت میرفت برای تعویض تایری که باهاش استارت زد ! ولی مکلارن هنوز اون مکلارن همیشگی نیست .

در کل من با این ریس خیلی به آینده فراری تو این فصل امیدوار شدم و آلونسو امسال قطعا نخواهد گذاشت وتل نفس راحتی بکشه تا آخر فصل. اگر ماسا هم کمی به خودش بیاد و نصف آلونسو باشه میشه به قهرمانی تیمی فراری هم امید داشت .

در مورد مرسدس پارسال همین موقع جرء سریعترین ها بودن و حتی رزبرگ اول شد اینجا تو چین ولی کم کم افتشون شروع شد و شدن یه تیم متوسط ولی من فکر میکنم امسال مرسدس شرایط بهتری داشته باشه و قصه سالهای پیش که از نیمه فصل شروع به افت میکنن دیگه امسال تکرار نشه یا حداقل افتشون کمرنگ باشه انگیزشون برای تنتیجه گیری امسال خیلی بیشتر از سالای پیشه و اینو میشه از چهره اعضا و مدیران تیم هم موقع ریس فهمید که یجورایی با اطمینان خاطز بیشتر جریان مسابقه رو دنبال میکنن

14. 2 کاربر از PSYCHO_MAN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    شهسوار ( تنکابن )

پيش فرض

سلام. ممنون از گذاشتن نتایج و گزارش ریس.
    ریس خوبی بود اما هیجان 2012 و خصوصا 2011 رو نداشت، هر چند ماشینها سریعتر شدن اما لاستیک های بی دوام پیرلی رانندهها رو مجبور کرده که روی لیمیتید رانندگی نکنن و حواسشون بیشتر به حفظ تایرها باشه.
    این نکته رو سال قبل شومی بهش اشاره کرده اما زیاد جدی گرفته نشد ولی حالا تقریبا داد همه رو درآورده.
    مشکل ماسا این بود که نتونسته با لاستیکهای مدیوم خوب هماهنگ بشه و به خاطر همین هم اون سرعت خوب با سافت رو که حتی شونه به شونه آلونسو قبل از پیت اول میرفت رو از دست داد.
    باتن واقعا عالی روند و مدیر مکلارن هم به این نکته اشاره کرد که مکان بالاتر از 5 برای ما به دور از واقعیت بوده و این ارزش کار باتن رو بیشتر میکنه. به هر حال مکلارن تا حدودی تونسته مشکل اصلی ماشین رو پیدا کنه و تا ریس اسپانیا باید منتظر بود که یه آپگرید اساسی رو ماشین انجام میدن و حتما هم باید جواب بده و الا دیگه سخته که بتونن عقب افتادگی رو جبران کنن.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

16. 2 کاربر از ZEOS 59 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hojjatinho's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    نزدیکی های کویر

پيش فرض

مرسی از بچه های فعال این تاپیک . اطلاعات خوبی رو قرار دادند .

چند تا سول برای من پیش امده :

1- همه تیمها از تکنولوژی DRS استفاده می کنن ؟ هر جای ریس خواستند می تونن استفاده کنن یا محدودیت داره ؟ من توی بازی فرمول یک 2011 توی تمرین همه جا می زنم خیلی هم خوب جواب می ده ( البته نمی دونم دقیقا باید روی چه سرعتی و چه دنده ای بزنم ) ولی توی ریس فقط با تایر های خواستی کامپیوتر اجازه میده.
    دیروز تیم فراری توی DRS موفق تر بود . هر جا ، جا می موندن سریع سرعت و بعدم سبقت با کمک DRS . باقی تیمها ندارند یا از دلشون نمی شه استفاده کنن ؟!

2- این استراتژی تایر ها رو بیشتر توضیح می دید ؟ تا جای من فهمیدم سه تا هستند : هارد و سافت و مدیوم ؟چگونگی استفاده ازشون و سرعت و قدرت و دوام ؟ توی بازی 2011 که چند تا تایر هست به نامهای فکر کنم : پریم و اپشن و وت ؟! و یکی دیگه .

3- این مهندسان احمق ردبول چرا یکی دو دور زودتر فتل رو به پیت نبردند ؟! قشنگ می تونست دور اخر جبران کنه کافی بود مسابقه یک نیم دور دیگه ادامه داشته باشه .

4 چرا بعضی تیمها خیلی سریع پیت می رند ؟ مثلا دیروز فکر کنم فراری و مسابقه مالزی هم فکر کنم فتل و ردبول ؟ توی همون دورهای اول می رن پیت .

5-بنزین توی پیت که دیگه نمیزنن ؟
    6- دیروز چه بلای سر وبر امد ؟ چرخش باز شد قبلشم اروم حرکت می کرد !
    7- این تیم ایندیا هست چه هست وحشتناک توی پیت ضعیفه ظاهرا . یا شایدم بنده خدا ها بدشانسن !

+

دلم به حال وبر هم سوخت . اون از مسابقه قبلی و نامردی فتل براش و اینم از دیروز .

در اخر به امید قهرمانی سباستین فتل و ردبول اینا

18. این کاربر از hojjatinho بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •