تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: لب تاپ حرفه ای برای کارهای معماری و گرافیکی بدون محدودیت هزینه ترجیحا سونی ....

داره خودمونی میشه Saman.CLs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

14 لب تاپ حرفه ای برای کارهای معماری و گرافیکی بدون محدودیت هزینه ترجیحا سونی ....

درود بر دوستان عزیزم
    دوستان بنده حدود 3 سال پیش از شما برای انتخاب لب تاپ کمک گرفتم ...
    بعد از پیشنهاد دوستان رفتم سراغ لب تاپ Sony Vaio VPCF115fm با کانفیگ :

لپ تاپ نوع معمولی - وزن 3.2 کیلوگرم
    پردازنده: Intel Core i7 2.8 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
    حافظه: 6 GB DDR3
    هارد دیسک: 500 GB 5400RPM
    کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 320M GPU 1024 MB UpTo 4096 MB
    صفحه نمایش: 16.4" - Bright LCD
    امکانات: BlueRay - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - iLink - HDMI - VGA Port
    سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7

از موقعی که لب تاپ رو خریدم واقعا ازش رازی بودم. حالا هم دویاره قصد
    تهیه یک لب تاپ رو دارم و اونم از امریکا . اینم یگم که هرینه ای که می خوام روش بذازم آزاد هست و برام هیچ مشکلی نداره که فلان برند چقدر پول اضافی واسه مارکش می گیره .
    همینطور که اساتید می دونن گرافیک تو لب تاپ تخصصی معمازی حرف اول رو می رنه و باید خیلی خیلی قوی باشه...
    یک خواسته های عمومی هم هست که همه دوست دارند لب تاپشوت اون ویژگی ها رو داشته باشه : مثلا هنگ نکته ، سرعتش بالا باشه ، به روز باشه و بقیه چیزهایی که خودتون هم می دونید ...
    خودم خیلی تحقیق کردم که به دو تا لب تاپ رسبدم ...که بعد از نوشتن کانفیگشون ایراداشونم می گم تا دوستان بین این دو تا یکی رو بهم توصیه کنند و یا اگر مدل دیگه ای خواستن بهم پیشنهاد بدن...

لب تاپSony Vaio vpcf217hg/bi :

این لپ تاپ دارای ویژگی هایی چون تجهیز به پردازنده INTEL CORE I7 ،رم هشت گیگابایتی و هارددیسکی با ظرفیت حافظه 640 گیگابایت است.صفحه نمایش این لپ تاپ هم 16 اینچ از نوع Full HD است. تجهیز به کارت گرافیکی GeForce GT540M با ظرفیت حافظه یک گیگابایت از نوع DDR3، بلوتوث، Blu-ray ،WiFi، I link ، HD Camera و... از سایر ویژگیهای این لپ تاپ است.وزن لپ تاپ مذکور هم 2/3 کیلوگرم است.

معایب : احساس می کنم گرافیکش ضعیفه و تا چند سال چوابگو نیست....

لبتاپ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشخصات کلی:لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.30 کیلوگرم
    پردازنده:Intel 3520M Core i7 2.9 GHz - Cache -
    حافظه:8 GB DDR3
    هارد دیسک:750 GB 5400RPM
    کارت گرافیک:Intel HD Graphics 4000 - MB UpTo 3072 MB
    صفحه نمایش:13.3" - Bright LCD
    امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - WiFi
    سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - Apple Mac OS

معایب : استفاده عمومی از apple خیلی سخته و همچنین نرم افزاری مثل 3d max که ابزار اصلی طراحی معماری هست برای مک وجود نداره . اگر نرم افزار ویگه ای هم وجود داشته لاشه برا یه پلات گرفتم او چاپخونه کلی داستان خواهم داشت .صفحه کلیدشم کامل نیست. مشکلات دیگه استفاده از مک رو هم که خودتون می دونید ...
    دوستان عزیزم بنده به دلایل مختلف وافعا عجله دارم و فقط تا 25 بهمن ماه فرصت انتخاب دارم .اگر دوستان پیشنهاد دیگه ای داشتن لطفا دریغ نکنن ازم و ایمکه پیشاپیش از کمک اساتید ممنونم و امیدوارم یه روز بتونم جبران کنم...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

درود بر دوستان عزیزم
    دوستان بنده حدود 3 سال پیش از شما برای انتخاب لب تاپ کمک گرفتم ...
    بعد از پیشنهاد دوستان رفتم سراغ لب تاپ Sony Vaio VPCF115fm با کانفیگ :

لپ تاپ نوع معمولی - وزن 3.2 کیلوگرم
    پردازنده: Intel Core i7 2.8 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
    حافظه: 6 GB DDR3
    هارد دیسک: 500 GB 5400RPM
    کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 320M GPU 1024 MB UpTo 4096 MB
    صفحه نمایش: 16.4" - Bright LCD
    امکانات: BlueRay - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - iLink - HDMI - VGA Port
    سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7

از موقعی که لب تاپ رو خریدم واقعا ازش رازی بودم. حالا هم دویاره قصد
    تهیه یک لب تاپ رو دارم و اونم از امریکا . اینم یگم که هرینه ای که می خوام روش بذازم آزاد هست و برام هیچ مشکلی نداره که فلان برند چقدر پول اضافی واسه مارکش می گیره .
    همینطور که اساتید می دونن گرافیک تو لب تاپ تخصصی معمازی حرف اول رو می رنه و باید خیلی خیلی قوی باشه...
    یک خواسته های عمومی هم هست که همه دوست دارند لب تاپشوت اون ویژگی ها رو داشته باشه : مثلا هنگ نکته ، سرعتش بالا باشه ، به روز باشه و بقیه چیزهایی که خودتون هم می دونید ...
    خودم خیلی تحقیق کردم که به دو تا لب تاپ رسبدم ...که بعد از نوشتن کانفیگشون ایراداشونم می گم تا دوستان بین این دو تا یکی رو بهم توصیه کنند و یا اگر مدل دیگه ای خواستن بهم پیشنهاد بدن...

لب تاپSony Vaio vpcf217hg/bi :

این لپ تاپ دارای ویژگی هایی چون تجهیز به پردازنده INTEL CORE I7 ،رم هشت گیگابایتی و هارددیسکی با ظرفیت حافظه 640 گیگابایت است.صفحه نمایش این لپ تاپ هم 16 اینچ از نوع Full HD است. تجهیز به کارت گرافیکی GeForce GT540M با ظرفیت حافظه یک گیگابایت از نوع DDR3، بلوتوث، Blu-ray ،WiFi، I link ، HD Camera و... از سایر ویژگیهای این لپ تاپ است.وزن لپ تاپ مذکور هم 2/3 کیلوگرم است.

معایب : احساس می کنم گرافیکش ضعیفه و تا چند سال چوابگو نیست....

لبتاپ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشخصات کلی:لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.30 کیلوگرم
    پردازنده:Intel 3520M Core i7 2.9 GHz - Cache -
    حافظه:8 GB DDR3
    هارد دیسک:750 GB 5400RPM
    کارت گرافیک:Intel HD Graphics 4000 - MB UpTo 3072 MB
    صفحه نمایش:13.3" - Bright LCD
    امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - WiFi
    سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - Apple Mac OS

معایب : استفاده عمومی از apple خیلی سخته و همچنین نرم افزاری مثل 3d max که ابزار اصلی طراحی معماری هست برای مک وجود نداره . اگر نرم افزار ویگه ای هم وجود داشته لاشه برا یه پلات گرفتم او چاپخونه کلی داستان خواهم داشت .صفحه کلیدشم کامل نیست. مشکلات دیگه استفاده از مک رو هم که خودتون می دونید ...
    دوستان عزیزم بنده به دلایل مختلف وافعا عجله دارم و فقط تا 25 بهمن ماه فرصت انتخاب دارم .اگر دوستان پیشنهاد دیگه ای داشتن لطفا دریغ نکنن ازم و ایمکه پیشاپیش از کمک اساتید ممنونم و امیدوارم یه روز بتونم جبران کنم...

باسلام
    اگه امكانش هست بگين چه لب تابي گرفتين
    من هم دنبالش هستم
    ممنون ميشم جواب بدين

کاربر فعال انجمن لپ تاپ mg_mahyar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

این تاپیک سال 2013 هستا.شما یک تاپیک جدا باز کن کاربرد و بودجتون رو بفرمایید راهنمایی خواهید شد.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

این تاپیک سال 2013 هستا.شما یک تاپیک جدا باز کن کاربرد و بودجتون رو بفرمایید راهنمایی خواهید شد.
    شما ميتونيد كمك كنيد؟
    خيلي گشتم... يكي سنگين هست .. يكي درايو نوري نداره... البته جدا از اينكه چه فاكتورهايي دارم كه مهمترين كار راحت با تري دي مكس و رندر گيري
    اين چند مدل رو فعلا پيدا كردم
    Apple retina
    MSI-GT70 dragon-
    Asus n 550
    vaio pro13svp
    اگه راهنماييم كنيد ممنون ميشم

اينكه درايو نوري ندارن بعضي لي تاب ها چقدر مشكل زا هست؟ مثلا ريختن برنامه و ....

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

ببخشید اینو میگم ولی سقف بودجه مشخص کنید.
    بین گزینه هاتون فقط Asus n 550 یه نمه به خواسته شما شبیهه.
    من توضیحات کلی میتونم بدم اینطوری فقط
    در مورد مانیتور باید FUll HD بخرید. ترجیحا صفحه نمایش مات. بهش میگن IPS . مانیتور لمسی هم مانیتور براقه برای کار توی نور خوب نیست اذیت میشید.
    لپ تاپ مک هم به درد مکس نمیخوره چون مکس نسخه مک نداره. ولی اگر مایا کار کنید داره. در کل برای مکس اپل مناسب نیست.
    پردازنده مناسب شما باید Core i7 4700HQ یا Core i7 MQ باشه. سری پردازنده U مثل Core i7 4500U مناسب کار شما نیست. لپ تاپ سبک معمولا پردازنده U داره. وایو عمدتا این سری هست.
    کارت گرافیک های معمول مناسب بازیه و برای مکس هم خوبه اما اون چیزی که تاثی مثبت میزاره کارت گرافیک کوآدرو هست.Quadro کارت های گرافیک Quadro برای بازی اصلا خوب نیست به جاش توی رندر قویه ولی کارت های بازی توی رندر تاثیر چندانی نداره ولی توی بازی خوبه.
    یعنی آدمی هستید که اصلا بازی نمیکنید دنبال Quadro باشید ولی اگر بازی میکنید اصلا سمتش نرید.
    هارد دیسک اولویت با SSD هست بعد از اون هارد های 7200 درو و اگر هیچ گزینه بهتری نداشتید 5400 دور.
    خروجی گرما مناسب و ظاهر و بدنه مقاوم هم جزو معیار های شماست.
    __________________________________________________ _______________________________________
    شما چند گزینه دارید . اولیس حدود 15 میلیونه. MSI GT70 Work Station
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

__________________________________________________ ________________________________________
    گزینه بعدی شما حدود 7 میلیونه با پردازنده i7 4700HQ به نام Asus ROG G750JH
    __________________________________________________ _______________________________________
    گزینه بعدی شما MSI GS70 هست. حدود 7 تومن.
    __________________________________________________ ______________________________________
    بگزینه بعدی 6500 هست به نام Gigabyte P35K
    به هر حال بهتره نیازهاتون رو و بودجتون رو بفرمایید.
    اینطوری نمیتونید انتخاب کنید.

6. این کاربر از mg_mahyar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

ببخشید اینو میگم ولی سقف بودجه مشخص کنید.
    بین گزینه هاتون فقط Asus n 550 یه نمه به خواسته شما شبیهه.
    من توضیحات کلی میتونم بدم اینطوری فقط
    در مورد مانیتور باید FUll HD بخرید. ترجیحا صفحه نمایش مات. بهش میگن IPS . مانیتور لمسی هم مانیتور براقه برای کار توی نور خوب نیست اذیت میشید.
    لپ تاپ مک هم به درد مکس نمیخوره چون مکس نسخه مک نداره. ولی اگر مایا کار کنید داره. در کل برای مکس اپل مناسب نیست.
    پردازنده مناسب شما باید Core i7 4700HQ یا Core i7 MQ باشه. سری پردازنده U مثل Core i7 4500U مناسب کار شما نیست. لپ تاپ سبک معمولا پردازنده U داره. وایو عمدتا این سری هست.
    کارت گرافیک های معمول مناسب بازیه و برای مکس هم خوبه اما اون چیزی که تاثی مثبت میزاره کارت گرافیک کوآدرو هست.Quadro کارت های گرافیک Quadro برای بازی اصلا خوب نیست به جاش توی رندر قویه ولی کارت های بازی توی رندر تاثیر چندانی نداره ولی توی بازی خوبه.
    یعنی آدمی هستید که اصلا بازی نمیکنید دنبال Quadro باشید ولی اگر بازی میکنید اصلا سمتش نرید.
    هارد دیسک اولویت با SSD هست بعد از اون هارد های 7200 درو و اگر هیچ گزینه بهتری نداشتید 5400 دور.
    خروجی گرما مناسب و ظاهر و بدنه مقاوم هم جزو معیار های شماست.
    شما چند گزینه دارید . اولیس حدود 15 میلیونه. MSI GT70 Work Station

__________________________________________________ ________________________________________
    گزینه بعدی شما حدود 7 میلیونه با پردازنده i7 4700HQ به نام Asus ROG G750JH
    گزینه بعدی شما MSI GS70 هست. حدود 7 تومن.
    __________________________________________________ ______________________________________
    بگزینه بعدی 6500 هست به نام Gigabyte P35K
    به هر حال بهتره نیازهاتون رو و بودجتون رو بفرمایید.
    اینطوری نمیتونید انتخاب کنید.
    مننون
    تا قيمت ٨ تومن يكم بالا و پايين؛)
    واقعا مننون ميشم من رو از سردرگمي نجات بدين

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

رشته تحصیلی شما؟
    لپ تاپ قبلی شما چی بوده و به چی علاقه دارید؟
    نرم ازفرا هایی که کار میکنید فقط مکس ، کد و .... هست یا بازی هم میکنید؟
    وزن براتون مهمه و دایم جابه جای میکنید یا نه بیشتر استفاده در جا دارید؟
    قراره طولانی مدت رندر بگیره یا نه تک فریم نیازتون رو برآورده میکنه؟

9. این کاربر از mg_mahyar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

رشته تحصیلی شما؟
    لپ تاپ قبلی شما چی بوده و به چی علاقه دارید؟
    نرم ازفرا هایی که کار میکنید فقط مکس ، کد و .... هست یا بازی هم میکنید؟
    وزن براتون مهمه و دایم جابه جای میکنید یا نه بیشتر استفاده در جا دارید؟
    قراره طولانی مدت رندر بگیره یا نه تک فریم نیازتون رو برآورده میکنه؟
    معماري
    راستش مك بوك رو خيليي دوست دارم به خاطر سيستم طراحيش و نرم افزارهاش كه به كار من نميخوره ... هرچي كيفيتش خوب باشه دوست دارم دنبال برند خاصي نيستم
    مكس، كد، رويت، فتوشاپ، راينو، گرس هاپر..... اينها اصلي ها هستند و اگه بتونم سيستم خوبي بگيرم ميخوام فيلم و انيمشن معماري رو ياد بگيرم .. چون احتياج به رندرگيري سريع داره ... اصلا دنبال بازي نيستم ...

حمل و نقل هم بيشتر در حد بردن دانشگاه و نشون دادن كارها هست... كه معمولا هفته اي يه بار هست... اما اگه سيستم خيلي خوب باشه ميارزه يه روز سختي كشيدن؛) و شايد چندبار سر كار بردن باشه
    در مورد سوال اخر منظورتون رو نفهميدم....
    فعلا مهم رندرگيري به صورت عكس هست اما قصد انيمشين معماري رو دارم... اگه منظور رو درست فهميده باشم

ممنونم اگه سريعتر راهنمابي كنيد چون كه هفته ديگه تحويل كار دارم و سيستم خيلي اذيت ميكنه

يم سوال ديگه: بعضي ها ميگن كه به جاي لب تاب ، pc بخرم.. نظر شما چيه؟
    البته من خودم لب تاب به نظرم بيشتر احتياجم هست

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

وقتی کار معماری انجام میدید خروجی شما یک عکس هست و اگر زمان رندر 12 ساعت باشه بعدش کارتون تمومه. اگر انیمیشن کار کنید خروجی شما یک ثانیه انیمیشن هست پس 30 تا عکس نیاز دارید پس برای اینکه کامپیوتر کارش تموم بشه باید 30*12 ساعت کار کنه پشت سر هم. این یعنی باید دستگاه خوب خنک بشه و رم بالایی هم نیاز دارید. رم بالای 12 مناسبه و هواکش و فن بزرگ و خروجی هوای خوب.
    من شخصا دوست دارم 17.3 اینچ ماینتور لپ تاپم باشه و این رو هم توصیه میکنم ولی حمل نقلش سخت میشه . من نظر شخصیمه ولی خیلی ها با مانیتور 15.6 کار میکنند و راضی هستند (من عینکی هستم شاید 15.6 خیلی براتون مناسب هم باشه نمیدونم) این به عهده خود شما.

بین PC و لپ تاپ قطعا PC میتونه با این بودجه بسیار قوی تر باشه ولی لپ تاپ هم مزیت خودشو داره. میتونید هر دو رو هم داشته باشید مشکلی پیش نمیاد. بودجتونم میرسه.
    چون وقت کمی دارید من مراکز فروش رو بهتون معرفی میکنم.
    توی لینک زیر
    خ ولیعصر،بالاتراز طالقانی، مرکزکامپیوتر و بازار رضا
    - میرداماد مجتمع پایتخت جاهایی هست که میتونید برای خرید برید.
    درمدلهای زیر
    به لحاظ برند Gigabyte اوله بعد ASus و بعد MSI
    به لحاظ سایز مانیتور ASus و MSI سایز ماینتور 17.3 دارند و Gigabyte مانیتور 15.6 ولی کیفیت همشون عالیه.
    به لحاظ رم و هارد Gigabyte و MSI نسبت به ASUS برترند.
    به لحاظ گرما دهی Gigabyte P35K و GS70 Dragon msi نسبت به Gigabyte p25 w و GT70 Dragon msi و ASUS ROG G750 ضعیف تر هستند. یعنی برای کارهای طولانی (انیمیشن سازی ) دوتا اولی توصیه نمیشه. ولی اگر کار متمرکز روی معماری هست همشون توی سک سطح میان.

من خودم بخوام بخرم هم بین Gigabyte p25 w و GT70 Dragon msi در شک فرو میرم. ولی نهایتا میشه گفت MSI قویتره ولی من زیبایی گیگا دوست دارم. بازم برید بازار توی دست بگیرید از نزدیک ببینید یکی رو انتخاب کنید.
    __________________________________________________ __________________________________________________ ___________________________________________
    1- 'گزینه شما Gigabyte P35K هست پردازنده 4700Mq و هارد 1ترا و 256 تا SSD مانیتور 15.6 Full hd و ...

__________________________________________________ __________________________________________________ ___________________________________________
    2- گزینه بعدی شما Gigabyte p25 w هست. این لپ تاپ خیلی خوبیه فقط مانیتورش 15.6 اینچی و Full HDهست. من دوستدارم وقتی پول زیاد میدم مانیترمم بزرگ باشه.مدلهای مختلفی داره توی بازار رضا طبقه همکف پلاک 47 میلان رایانه من 1 هفته پیش میدونم سه مدل داشت. مدل مد نظر من برای شما پردازنده 4700MQ هست با 16 گیگ رم و هارد 1 ترا باید 7200 دور به همراه 256 SSD . قیمت حدود 6600 هست که اگر رم و هارد SSD کمتری بخواهید تا 5500کم میشه.

3- مدل GT70 Dragon msi با پردازنده 4700MQ و 32 گیگ رم مانیتور FHD 17.3 اینچی به همراه هارد 1 ترابایت 7200 دور و 3 تا هارد پر سرعت SSD 128 قیمت حدود 7900

4-
    - ASUS ROG G750 با پردازنده 4700HQ و مانیتور 17.3 Full HD با 12 گیگ رم و یک ترا هارد 7200 دور در ثانیه. قیمت حدود 7700

5- لپ تاپ GS70 Dragon msi با مانیتور 17.3 اینچی و فول اچ دی به همراه 16 گیگ رم دوتا هارد 64 گیگ SSD و یک هارد 1 ترا باید 7200 دور در دقیقه قیمت حدود 5.5

6- مدلهای معرفی شده در تایپک زیر که زیر 4 تومن قیمت دارند و اگر خواستید PC و لپ تاپ هر دو رو بخرید اینا گزینه های شما خواهند بود.

Last edited by mg_mahyar; 12-06-2014 at 03:25.

12. این کاربر از mg_mahyar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

واااااقعا اززززتون ممنون هستم
    به احتمال زياد انتخاب من msi gt70 dragon هست

تاشنبه كه برم بخرم اگه نظر ديگه داشته باشيد ممنوووون ميشم كه بگيد.
    واينكه لوازم جانبي هم پيشنهادي برام داريد ممنون ميشم بگيد

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •