درود بر دوستان عزیزم
دوستان بنده حدود 3 سال پیش از شما برای انتخاب لب تاپ کمک گرفتم ...
بعد از پیشنهاد دوستان رفتم سراغ لب تاپ Sony Vaio VPCF115fm با کانفیگ :

لپ تاپ نوع معمولی - وزن 3.2 کیلوگرم
پردازنده: Intel Core i7 2.8 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 6 GB DDR3
هارد دیسک: 500 GB 5400RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 320M GPU 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: 16.4" - Bright LCD
امکانات: BlueRay - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - iLink - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7

از موقعی که لب تاپ رو خریدم واقعا ازش رازی بودم. حالا هم دویاره قصد
تهیه یک لب تاپ رو دارم و اونم از امریکا . اینم یگم که هرینه ای که می خوام روش بذازم آزاد هست و برام هیچ مشکلی نداره که فلان برند چقدر پول اضافی واسه مارکش می گیره .
همینطور که اساتید می دونن گرافیک تو لب تاپ تخصصی معمازی حرف اول رو می رنه و باید خیلی خیلی قوی باشه...
یک خواسته های عمومی هم هست که همه دوست دارند لب تاپشوت اون ویژگی ها رو داشته باشه : مثلا هنگ نکته ، سرعتش بالا باشه ، به روز باشه و بقیه چیزهایی که خودتون هم می دونید ...
خودم خیلی تحقیق کردم که به دو تا لب تاپ رسبدم ...که بعد از نوشتن کانفیگشون ایراداشونم می گم تا دوستان بین این دو تا یکی رو بهم توصیه کنند و یا اگر مدل دیگه ای خواستن بهم پیشنهاد بدن...

لب تاپSony Vaio vpcf217hg/bi :

این لپ تاپ دارای ویژگی هایی چون تجهیز به پردازنده INTEL CORE I7 ،رم هشت گیگابایتی و هارددیسکی با ظرفیت حافظه 640 گیگابایت است.صفحه نمایش این لپ تاپ هم 16 اینچ از نوع Full HD است. تجهیز به کارت گرافیکی GeForce GT540M با ظرفیت حافظه یک گیگابایت از نوع DDR3، بلوتوث، Blu-ray ،WiFi، I link ، HD Camera و... از سایر ویژگیهای این لپ تاپ است.وزن لپ تاپ مذکور هم 2/3 کیلوگرم است.

معایب : احساس می کنم گرافیکش ضعیفه و تا چند سال چوابگو نیست....

لبتاپ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشخصات کلی:لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.30 کیلوگرم
پردازنده:Intel 3520M Core i7 2.9 GHz - Cache -
حافظه:8 GB DDR3
هارد دیسک:750 GB 5400RPM
کارت گرافیک:Intel HD Graphics 4000 - MB UpTo 3072 MB
صفحه نمایش:13.3" - Bright LCD
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - WiFi
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - Apple Mac OS

معایب : استفاده عمومی از apple خیلی سخته و همچنین نرم افزاری مثل 3d max که ابزار اصلی طراحی معماری هست برای مک وجود نداره . اگر نرم افزار ویگه ای هم وجود داشته لاشه برا یه پلات گرفتم او چاپخونه کلی داستان خواهم داشت .صفحه کلیدشم کامل نیست. مشکلات دیگه استفاده از مک رو هم که خودتون می دونید ...
دوستان عزیزم بنده به دلایل مختلف وافعا عجله دارم و فقط تا 25 بهمن ماه فرصت انتخاب دارم .اگر دوستان پیشنهاد دیگه ای داشتن لطفا دریغ نکنن ازم و ایمکه پیشاپیش از کمک اساتید ممنونم و امیدوارم یه روز بتونم جبران کنم...