سلام. يه هارد اينترنال 1teraبا 64مگ بافر وسترن ديجيتال دارم كه وقتي با مبدل usb2sata به پورت usb وصلش ميكنم هیچ درایوی به این هارد تخصیص نمیده. این تبدیلی که گرفتم USB2 هستش و مارک هم روي جعبه ش نداره و يك جعبه آبي رنگ داره كه 25تومان گرفتم و با هارد 500 ساتا سيگيت مشكلي نداره ولي با هارد يك ترا ساتا وسترن مشكل داره. وقتی که هارد وسترنو وصل میکنم ویندوز XP قطعه رو شناسایی میکنه و آیکون Safely Remove توی تسکبار اضافه میشه که یعنی یه هارد بهش وصله. اما مشکل اینجاس که هیچ درایوی به این هارد تخصیص نمیده. یعنی فقط میگه شناختش ولي بین درایوها به چشم نمیخوره. در صورتي كه وقتي همين هارد بصورت اينترنال (بدون مبدل usb) به مادربرد وصل باشه هيچ مشكلي نداره و تمام محتويات پارتيشن هاردو نشان ميده ولي با اين مبدل usb فقط شناسايي ميشه ولي پارتيشن ديده نميشه و در my computer درايو يا پارتيشني اضافه نميشه و فقط در disk management پارتيشن به شكل invalid ديده ميشه. ضمنا فرمت هارد ntfs هست. آيا هاردهاي 1 ترا وسترن 64بافر با همه مبدلهاي usb مشكل دارن؟ يعني اگه من مبدل usb رو عوض كنم مشكل برطرف ميشه يا نه؟ چون اين مبدل با هارد 500 سيگيت مشكلي نداره