تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 48 از 48

نام تاپيک: چرا گنو/لینوکس را دوست دارم؟

کاربر فعال انجمن pcsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

الان من زیاد آشنایی ندارم و تا حالا اصلا کار نکردم
    اما دوست دارم یاد بگیرم و باهاش کار کنم
    میخوام بدونم لینوکس هم مثل ویندوز ورژن مختلف داره ؟ یا فقط یه ورژن داره ؟
    الان جدید ترین ورژنش چیه ؟

کار کردن با موس و کیبورد مثل ویندوزه ؟
    سلام
    بله نسخه های مختلفی داره. به نظرم لینوکس مینت برای شما مناسب باشه اگر قصد نصبش رو دارین. نسخه 14 جدیدترین هست به زودی نسخه بعدی هم میاد. هر نسخه ای ورژن جداگانه داره.
    موس و کیبورد هم یکسان هست. به جز کیبورد فارسی که تقریبا با ویندوز یکی هست و جای حرف پ فقط جابجا شده.

2. 2 کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال علوم انسانی mohammad varaste's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    کشور37 شهر 37 کوچه37 پلاک37

پيش فرض

همونطور که گفتم زیاد ادم واردی نیستم و فقط قصدم از نصب یه چیز متواوت هست که حالا بعضی وقتها باهاش برم نت و فیلم ببینم و آهنگ کوش بدم و اصلا قصد کارهای حرفه ای و -- و اینچیزا رو ندارم چون اصلا بلد نیستم

4. این کاربر از mohammad varaste بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

همونطور که گفتم زیاد ادم واردی نیستم و فقط قصدم از نصب یه چیز متواوت هست که حالا بعضی وقتها باهاش برم نت و فیلم ببینم و آهنگ کوش بدم و اصلا قصد کارهای حرفه ای و -- و اینچیزا رو ندارم چون اصلا بلد نیستم

من از فلسفه اوبونتو خوشم اومد و در رتبه بعدی هم خیلی دوست داشتم که یه سیستم عاملی رو داشته باشم که طرفداراش با جان و دل ازش پشتیبانی می کنن منظورم اینه که چون تو ایران کپی رایت رعایت نمیشه میتونستن به همون ویندوز بسنده کنن ولی ...
    به طور کلی لینوکس هم برای کارهای مالتی مدیا و هم برای کارهای تخصصی ( -- امنیت شبکه سرور و از این دست مباحث ) ساخته شده یعنی شما چه کاربر ساده باشید و چه کاربر حرفه ای میتونید از لینوکس استفاده کنید ...
    نیازی هم به بلد بودن نداره نصب که کردی راحت اخت میشی باهاش من الان ۷ماهه که طرفداره لینوکسم و ۳ روزه که توضیع محبوب خودم یعنی مینت رو نصب کردم و از سه روز پیش اصلا با ویندوز بوت نشدم چون نیازی نبود ...

الان من زیاد آشنایی ندارم و تا حالا اصلا کار نکردم
    اما دوست دارم یاد بگیرم و باهاش کار کنم
    میخوام بدونم لینوکس هم مثل ویندوز ورژن مختلف داره ؟ یا فقط یه ورژن داره ؟
    الان جدید ترین ورژنش چیه ؟

کار کردن با موس و کیبورد مثل ویندوزه ؟
    لینوکس خیلی بیشتر از ویندوز توضیع و ورژن داره ویندوز سرجمع ۵ تاست ( مهم ها و اونهایی که به دل مردم نشست ) اما لینوکس به صورت غیر دقیق بالای ۵۰۰ تا توضیع داره که ۲۰ تاشون مهم و همه گیر هستن مثلا فدورا اوبونتو بک ترک مینت آریوس آرچ اپن سوزه و ...

جدید ترین ورژن نداره عزیزم وقتی می گی لینوکس همه سیستم عامل هایی که از هسته لینوکس استفاده می کنن رو در بر میگیره حالا تو کدوم مد نظرته ؟ من بهت پیشنهاد میدم با مینت یا اوبونتو شروع کنی جدید ترین ورژنش هم ۱۴ هست ولی ورژن بعدیش هم تا پایان ماه می ۲۰۱۳ با رمز Olivia عرضه میشه

باز هم سوالی بود بفرمایید

6. 2 کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال علوم انسانی mohammad varaste's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    کشور37 شهر 37 کوچه37 پلاک37

پيش فرض

باور کن من اصلا نمیفهم این چجوریه نسخه هاش
    الان تویه چیزی بگو من بنویسم رو کاغذ بدم دست فروشنده و بگم آقا اینو بده

8. این کاربر از mohammad varaste بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

خوشم میاد عین خودمی ... منم اوایل اینجوری بودم ( البته الان هم همچین فرق زیادی نکردم )
    شما برو تو نت بگر عکس دسکتاپ لینوکس مینت و لینوکس اوبونتو رو سرچ کن ببین از کدوم بیشتر خشوت میاد ؟ من نظرم رو مینت هستش چون خیلی راحت تر از اوبونتو محسوب میشه... اوبونتو برای شروع یه کم احتیاج به نصب نرم افزار و پک های مختلف داره و چون شما خیلی تازه کاری بهتره لقمه آماده آماده باشه

در ظمن نیازی هم به خرید نیست راحت میتونی لینوکس رو دانلود کنی گه حجم دانلودتت بالا هست بگو ت لینک بدم

اگر هم خواستی بخری برو نسخه ۱۴ لینوکس مینت رو بگیر بعد بیا اینجا بگو تا برات توضیح بدم که چه جوری نصبش کنی

10. 2 کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    من هم یه آماتور هستم (برخلاف دوستان که بیشترشون برنامه نویس یا دانشجوی کامپیوتر هستند).
    با مینت شروع کردم.
    لینوکس فقط هسته مرکزی سیستم عامل هست و هر آدم واردی (برنامه نویس) میتونه نسخه دلخواه خودش را بسازه که بهش میگن توزیع Distro.
    هر توزیع که بصورت دوره ای آپدیت میآد میگن Standard release یعنی مثل ویندوز نسخه جدید براش درمیآد.
    ولی بعضی نسخه ها (مثل بیشتر توزیعهای برپایه Arch وGentoo) بصورت مداوم آپدیت میشوند. یعنی نیازی به نصب دوباره نسخه جدید ندارند.
    بلکه آخرین آپدیتها روی همون نسخه نصب شده نصب میشه. به اینها میگن Rolling distros.
    از هر توزیع میتونه توزیع جدیدی مشتق بشه. مثلاْ از دبیان؛ اوبونتو درآمد و از اوبونتو مینت درآمد.
    شما بهتره یک مدت کمطالعه کنید. سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مرجع کامل اخبار و اطلاعات لینوکس (و بقیه سیستمهای آزاد) هست.
    Last edited by saeediranzad; 23-04-2013 at 11:03. دليل: اصلاح مفهوم rolling release که اشتباه گفته بودم.

12. این کاربر از saeediranzad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه tufan2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

دوم اینکه با نرم افزار وین میشه بازی اجرا کرد یا فقط برای نرم افزر های سبکه ؟
    کاملا به شانست بستگی داره که نرم افزار یا بازی مورد نطرت مشکلی پیدا کنه یا نه به سبک و سنگینی هم کاری نداره مثلا تغییرات نسخه 1.5.28 واین رو یک نگاهی بندازی میبینی که در این نسخه بازی bioshock infinite رو مشکلات اجراییش رو حل کردند ممکن هم هست یک نرم افزار خیلی کوچک رو بخوای باهاش اجرا کنی و نتوتنه من خودم split/seconds و minininja رو با اون آزمایش کردم و خوب اجراشون میکرد البته ناگفته نمونه که این پروژه واقعا کار بزرگی هست و نسبت به گذشته فوق العاده پیشرفت کرده.
    چند نفر لینوکس باز هستند که رشته شون کامپیوتر نباشه؟ یا رشته های مشابه.
    من هم رشته ام کامپیوتر نیست. اولین بار با ردهت 7.2 با لینوکس آشنا شدم. الان هم لینوکس رو در کنار ویندوز استفاده میکنم لینوکس خوب هست تجربه باهاش فوق العاده هست ولی در نهایت اون چیزی بهتر هست که راندمان بهتری رو داشته باشه و این مبحث به مبحث متفاوت هست

14. 2 کاربر از tufan2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من اولین بار سال 82 یعنی وقتی که اولین کامپیوترم رو خریدم با لینوکس هم آشنا شدم. اولین بار ردهت رو نصب کردم. ورژنش رو یادم نیست. ولی یادمه که بعد از نصب نه گرافیکم رو شناخت و نه کارت صدام رو. برای یه آدم بسیار آماتور مثل من هم که هنوز ویندوز رو هم بلد نبود خیلی سخت بود که برم دنبال راه حل این مشکلات اون هم با اینترنت دایال آپ
    سالها بعد که اوبونتو وارد بازار شد و تبلیغات زیادی به عنوان یک لینوکس کارآمد روش صورت گرفت دوباره به لینوکس علاقه مند شدم و ایندفه خیلی دلچسب تر بود. واقعا لینوکس در این سالها خیلی پیشرفت کرده و مشکلات سالهای قبل از بین رفتند. الان سازگاری خیلی بالایی با انواع سخت افزارها داره و از لحاظ نرم افزاری هم درسته که شاید یک صدم ویندوز تعداد برنامه هاش باشه ولی برای هرکاری حداقل چند برنامه هست و هیچ کاری لنگ نمیمونه.

و اما...

من لینوکس رو دوست دارم چون :

1- امنیت: البته اینو بگم که من در طول حدود 10 سال استفاده از ویندوز شاید فقط دو بار برام مشکل ویروسی پیش اومد ( اونهم با مصرف بسیار زیاد از اینترنت) که آمار افتضاحی برای ویندوز نیست. اما دو تا نکته قابل ذکره. یکی اینکه هرکدوم از این دو مشکل میتونست (در صورت بدشانسی) تمام اطلاعات حیاتی منو از بین ببره یا به سخت افزارهای سیستمم آسیب برسونه. مثل اینکه بگی طرف یک بار تو عمرش تصادف کرد ولی همون یک بار باعث مرگش شد....
    نکته دوم اینه که اگر سیستم عامل شما احتمال همون دو بار ویروسی شدن رو هم در طی ده سال و حتی بیشتر نداشته باشه مگه بده؟ و اینکه اگر یک آنتی ویروس که بخشی از منابع سیستم شما رو تمام مدت به خودش اختصاص میده و همیشه مقداری از حجم اینترنت شما رو برای آپدیت خودش مصرف میکنه برای همیشه غیر فعال بشه و دیگه بهش نیاز نداشته باشین مگه بده؟ اینکه هیچ فلش مموری نامردی نتونه سیستم شما رو ویروسی کنه مگه بده؟

2- نرم افزار آزاد = فکر آزاد : من از وقتی فهمیدم که کپی رایت چیه و در ایران اجرا نمیشه نسبت به استفاده از ویندوز گارد گرفتم. خیلی ویندوز رو دوست دارم ولی نه پول خرید نسخهء اورژینالشو دارم و نه دوس دارم (حداقل تمام وقت) از نسخه های کپی شده اش استفاده کنم. به اضافهء کلی نرم افزار کرک شدهء دیگه. حالا یک سیستم عامل دارم که رایگانه و من آزادم که تا همیشه ازش استفاده کنم، اونو کپی کنم و به همهء دوستام بدم و... این خیلی خوبه نه؟ وتازه رایگان بودن بخشی از قضیه است. نرم افزارهای آزاد از هر جهت آزاد هستن و میتونید در اونها دخل و تصرف کنید و... و این باعث شده لینوکس یک سیستم عامل کاملاً پویا و رو به رشد باشه که هرلحظه در حال پیشرفت و رفع عیب هستش.

3- انعطاف پذیری: هرکاری دلت بخواد میتونی با ظاهر و باطن سیستم عاملت انجام بدی. در ویندوز هم میشه ولی تا لینوکس رو تجربه نکنی دقیقا نمیشه فهمید "هرکاری" یعنی چی

و در نهایت با حرف این دوستم خیلی احساس نزدیکی کردم و تاییدش میکنم :

اگر نخوام حرفه ای جواب بدم باید بگم لینوکس جوریه که اگر داخلش بری دیگه در اومدن ازش سخته
    باید تجربش کنید

16. 3 کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •