تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 48

نام تاپيک: چرا گنو/لینوکس را دوست دارم؟

کاربر فعال انجمن pcsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

سلام
    به نظر من باید اسم مناسب تری برای تاپیک انتخاب می شد. مثل نظر شما درباره گنو/لینوکس چیست؟ هم تعریف و تمجید هم انتقاد در کنار هم!

2. این کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

دو تا سؤال ! مزيت ويندوز به لينوكس به غير از اينكه ويندوز همه گيره و راحت مشكلاتش حل ميشه ديگه چيه ؟
    و يه سؤال ديگه اينكه چرا مي گن امنيت لينوكس بالا هست ؟ من هنوز اين امنيت رو درك نكردم

پروفشنال Khan gholi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

اینکه میگن امنیت بالاست بخاطر اینکه بیشتر ویروس ها برای خانواده ویندوز طراحی شده اینجور که من شنیدم , دلیلشم اینکه سیستم ویندوز بیشتر مصرف رو داره
    ولی یک سوالی که دارم اینکه با نصب این سیستم عامل ها باید قید بازی رو فکر کنم بزنی چون بیشتر بازی برای ویندوز ها میاد و کم میشه که بازی ها سیستم عامل ها متن باز رو هم ساپورت کنن؟!

5. این کاربر از Khan gholi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

آخه تو چند سال گزشته تعداد برنامه هاي جاسوسي لينوكس به ٦ تا و ويندوز به ٢ تا افزايش و كاهش پيدا كرده
    بايد يه دليل قوي تري داشته باشه

در مورد گيم هم بايد بگم با اينكه تو چند وقته گزشته من به بازي علاقه مند شدم ( به خاطر بيكاري تو تعطيلات عيد )ولي در كل گيمر نيستم

7. این کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

دو تا سؤال ! مزيت ويندوز به لينوكس به غير از اينكه ويندوز همه گيره و راحت مشكلاتش حل ميشه ديگه چيه ؟
    و يه سؤال ديگه اينكه چرا مي گن امنيت لينوكس بالا هست ؟ من هنوز اين امنيت رو درك نكردم
    ویندوز مزایا و معایبی داره.
    مزایا:
    1- ساپورت نرم افزاری فوق العاده که همه نوع برنامه براش از هر نوع چندین نمونه ساخته شده و تنوع زیادی داره.
    2- ساپورت درایور به صورت کامل ترین و بهترین نسخه ها برای ویندوز از همه شرکت های ساخت سخت افزار
    3- کاربر پسند بودن و راحتی کار با محیط کار ویندوز
    4- هم مزیت هست هم عیب: کد بسته بودن ویندوز که باعث میشه چندین هزار کارشناس مایکروسافت روش کار بکنن ولی خب کسی غیر از مایکروسافت از کدهای ویندوز خبری نداره. برعکس لینوکس، که با این همه شعار آزادی و کدبار بودن و در دسترس بودن کدها برای همه، نتونسته این چند هزار کارشناس رو مغلوب کنه و در میزان مصرف لینوکس و ویندوز، ویندوز فرسنگ ها جلوتر هست.

9. 2 کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای MrGee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

مزيت ويندوز به لينوكس به غير از اينكه ويندوز همه گيره و راحت مشكلاتش حل ميشه ديگه چيه ؟
    اگه منظورتون از راحت حل شدن مشکلاتش دوباره نصب کردن ویندوزه که حرفی نیست.
    مزیتش به برنامه های بیشتر و متنوع تره
    چرا مي گن امنيت لينوكس بالا هست ؟
    یکی از دلایلش اینه که ویروسی نمی شه و مثل ویندوز آنتی ویروس نمی خواد.
    اینکه میگن امنیت بالاست بخاطر اینکه بیشتر ویروس ها برای خانواده ویندوز طراحی شده اینجور که من شنیدم , دلیلشم اینکه سیستم ویندوز بیشتر مصرف رو داره
    اگه برای لینوکس ویروس بسازن تا وقتی که کاربر خودش با دست خودش ویروس رو اجرا نکنه هیچ وقت سیستم ویروسی نمی شه چون لینوکس از مخازن نرم افزاری استفاده می کنه و اکثر کاربرا برنامه هاشونو از اونجا نصب می کنن و اگه تو اونجا برنامه ای ویروسی باشه سریع حذف می شه، اگه باگی هم باشه سریع با یه آپدیت حل می شه و ویروس دیگه نمی تونه گسترش پیدا کنه.
    ولی یک سوالی که دارم اینکه با نصب این سیستم عامل ها باید قید بازی رو فکر کنم بزنی چون بیشتر بازی برای ویندوز ها میاد و کم میشه که بازی ها سیستم عامل ها متن باز رو هم ساپورت کنن؟!
    کمابیش آره ولی خیلی از بازی ها رو می شه با wine یا playonlinux تو لینوکس اجرا کرد. البته الان موتور بازی سازی steam تو لینوکس هم قابل دسترسه و از این به بعد تعداد بازی های لینوکس زیادتر می شه. خود لینوکس هم بازی های نسبتا خوبی داره.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    آخه تو چند سال گزشته تعداد برنامه هاي جاسوسي لينوكس به ٦ تا و ويندوز به ٢ تا افزايش و كاهش پيدا كرده
    من که اصلا متوجه منظور شما نشدم، منبع لطفا.
    ساپورت نرم افزاری فوق العاده که همه نوع برنامه براش از هر نوع چندین نمونه ساخته شده و تنوع زیادی داره.
    لینوکس هم کم برنامه نداره، درسته برنامه هاش از ویندوز کمتره ولی برنامه هاش از پس کارهای روزمره و عادی برمیان.
    ساپورت درایور به صورت کامل ترین و بهترین نسخه ها برای ویندوز از همه شرکت های ساخت سخت افزار
    لینوکس هم همین طوره البته بجز درایورهای nvidia که چون خود شرکت همکاری نمی کنه لینوکس هم تو این حوزه مشکل داره
    ولی مزیتش به اینه که مثل ویندوز نیست که بعد از نصبش باید یه دی وی دی درایور نصب کنید. درایورها تو خود سی دی لینوکس هستن و بعد از نصب تقریبا هیچ نیازی به نصب درایور نیست و همه سخت افزارها شناسایی می شن.
    کاربر پسند بودن و راحتی کار با محیط کار ویندوز
    لینوکس در مقابل تنوع داره که هر کاربر می تونه محیط کارش رو به دلخواهش تغییر بده که تو ویندوز این امکان نیست.
    کد بسته بودن ویندوز که باعث میشه چندین هزار کارشناس مایکروسافت روش کار بکنن ولی خب کسی غیر از مایکروسافت از کدهای ویندوز خبری نداره. برعکس لینوکس، که با این همه شعار آزادی و کدبار بودن و در دسترس بودن کدها برای همه، نتونسته این چند هزار کارشناس رو مغلوب کنه و در میزان مصرف لینوکس و ویندوز، ویندوز فرسنگ ها جلوتر هست.
    کد بسته بودن مزیته؟؟ اگه چند هزار کارشناس رو ویندوز کار می کنن چند صد هزار کاشناس خبره رو لینوکس کار می کنن. همین باعث شده که لینوکس تو همه جا بجز دسکتاپ از ویندوز جلو بزنه.

جیزی که بدیهیه قدرت، انعطاف پذیری و امینت لینوکسه که باعث می شه تو سرورها، ابرکامپیوترها و دستگاه های embeded و موبایل ها از ویندوز جلو بزنه.
    در عوض لینوکس تو حوزه دسکتاپ که اکثر کاربرا نیازی به قدرت، انعطاف پذیری و حتی امینت ندارن عملکرد ضعیفی داشته و نتونسته ویندوز رو شکست بده.

11. 8 کاربر از MrGee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

من اقای اوبونتو رو مثال میزنم! ....
    در حقیقت، برای شخصی که کارش با سیستمش دانلود، فیلم دیدن و نت گردی باشه، تقریبا تفاوتی احساس نمی‌کنه...!!!

حالا طرف اگر برنامه نویس هرچیزی غیر از C# و ASP باشه، بازم تفاوتی حس نمی‌کنه و خیلی با برنامه نویسی تو لینوکس ها راحت تره! ... (مخصوصا اوبونتو....)

در خصوص نرم‌افزار، باز بستگی داره... به نظرم نسبت برنامه‌های ویندوزی برای این بالاتره که هر کسی میتونه براش برنامه بنویسه! ...
    حالا اهمیتی نداره که ۵۵۰ نوع فقط پلیر داشته باشه و ۲۰۰۰ تا انتی ویروس و چه میدونم کلی چیزای دیگه... یعنی ما یه تعداد بخصوصی نیاز داریم که ویندوز برای این تعداد بخصوص، هرکدومش ۵۰۰ تا برنامه داره! لینوکس هر کدومش مثلا ۴ تا برنامه که کل نیازهات رو پوشش میده! ...

بحث بعدی، امنیت هستش که چون لینوکس‌ها و اوبونتو کلا کدهاشون در دسترسه، همیشه و توسط ادم‌های مختلف بررسی میشن و کدهاشون اصلاح میشه و باگ‌هاش حتی اگرم باشن سریع فیکس میشه! ...
    در حالی که ویندوز، هنوزم که هنوزه داره ویروس نیوفولدر رو میگیره!! فک کنم قدمت این ویروس لعنتی اندازه‌ی قدمت کامپیوتر و یا حداقلش ماکروسافت باشه! ...

مسئله‌ی پشتیبانی هم تعجب میکنم که چطوری یه نفر میتونه بگه مشکلات ادم تو ویندوز راحت‌تر حل میشه! ... تو لینوکس ما کلی ادم داریم تو اجتماعات مختلف که جزوی از جامعه‌ی متن باز هستن و همه چیز رو به اشتراک میذارن! و مشخصا اشتراک‌گذاری پاسخ های سوالات هم یکی از این چیزاهستش...!! در حالی که در ویندوز، معمولا وقتی خراب میشه راه حلی نداره که کسی بخواد راهنماییت بکنه!!!
    من الان رو سیستمم ۲ ساله ویندوز ۷ رو دارم پوستش کنده شده و هزاران بار براش مشکلاتی پیش اومده ولی تونستم فیکسشون کنم، ولی اوبونتو همون مشکلات رو هم نداشته!
    به قول معروف، لینوکس ها خیلی استیبل تر از اونی هستن که ویندوز میتونه توی دورنمای دستیابی های اینده اش بهش برسه!!! ...

بحث جلوه‌های گرافیکی هم میشه گفت که من یادمه اوبونتوی 9.4 قابلیت مینیمایز و ماگزیمایز با کشیدن موس(مثل ویندوز ۷) رو داشت و چیزایی مثل اون! ظاهر اوبونتو هم که همیشه چشم‌نواز و یکی از ویژگی هاش بوده! ...

در بحث درایور، دیروز به صورت لایو ۱۲.۴ رو روی لپ‌تاپم اجرا کردم جهت یکسری تست، در کمال تعجب دیدم که تمام قابلیت های لپ‌تاپ رو تونست شناسایی و اماده‌ی استفاده بکنه! مثلا بلوتوثش که تو ویندوز کلا بیخیالش شدم!!! تو اوبونتو از پیش اماده بود! یا لپ‌تاپم تو ویندوز ۷ به هیچ عنوان مولتی تاچ نداره تاچرش و کلی درایور هم براش نصب کردم ولی تو اوبونتو با یه تیک زدن، مولتی تاچش برا زوم و اینا ست شد! ...
    فقط مشکلاتی با برخی برند های خاص داریه لینوکس! :(

13. 6 کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

& لینوکس بعد از یادگرفتنش اصولا گیر و مشکلی نداره که بخواد راحت یا سخت حل بشه.99 درصد مشکل کاربران ویندوز کند شدن سیستمشون و ویروسی شدنش هست.لینوکس بعلت وجود ده ها دلیل نه کند میشه نه ویروسی میشه.
    مثلا همین کند شدن بعد از نصب چندتا اپلیکیشن روی ویندوز...هر نرم افزاری توی دنیای کامپیوترها یه سری وابستگی هایی به بعضی از فایلها(کتابخانه ها داره) مثلا فتوشاپ برای اجرا به کتابخانه های الف و ب و ج نیاز داره
    ازاونجا که ویندوز پک منیجر نداره شرکت سازنده فتوشاب برای اینکه مطمئن بشه نرم افزارش توی ویندوز درست نصب میشه مجبوره کتابخانه های الف و ب و ج رو توی ستاپ فتوشاپ قرار بده
    این کار اولا باعث حجیم شدن ستاپ برنامه های ویندوزی میشه
    دوما اگر مثلا نرم افزار تری دی مکس هم به الف و ب و ج نیاز داشته باشه حتی در صورتی که از قبل در سیستم نصب باشه.بازم الف و...ج رو نصب میکنه.همین بازنویسی ها فاتحه ریجیستری و هارددیسک رو بعد از یه مدت میخونه

اما در لینوکس ما پک منیجر رو داریم.پک منیجر میاد قبل از نصب نرم افزار میبینه چه وابستگی هایی داره و اگر وابستگی اون نرم افزار رو پیدا کرد دیگه مثل ویندوز اونو دوباره نصب نمیکنه

& در بحث امنیت هم گنولینوکس چیزی به نام مجوز داره.بالفرض ویروس محترم مخصوص لینوکس وارد سیستم شما شد.اکوسیستم لینوکس یه محیط طبقه بندی شده است که اون ویروس نمیتونه بره توی محلهای گلوگاهی سیستم و اونجا خراب کاری بکنه.هر تغییری توی فایلهای سیستمی نیاز به دونستن یه رمز بخصوصه(جدا از رمز لاگین به لینوکس)

صحبت آخر
    94 % بازار ابر رایانه ها
    – 66 % محیط های ابری و کلاستر
    -60 % سرورها
    - 40% تبلت ها و دستگاه های قابل حمل
    - 25% کامپیوترهای بزرگ (Mainfream)
    در اختیار لینوکس است

پس:
    Join Us

15. 5 کاربر از H A M A S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

من اقای اوبونتو رو مثال میزنم! ....
    در حقیقت، برای شخصی که کارش با سیستمش دانلود، فیلم دیدن و نت گردی باشه، تقریبا تفاوتی احساس نمی‌کنه...!!!

حالا طرف اگر برنامه نویس هرچیزی غیر از C# و ASP باشه، بازم تفاوتی حس نمی‌کنه و خیلی با برنامه نویسی تو لینوکس ها راحت تره! ... (مخصوصا اوبونتو....)

در خصوص نرم‌افزار، باز بستگی داره... به نظرم نسبت برنامه‌های ویندوزی برای این بالاتره که هر کسی میتونه براش برنامه بنویسه! ...
    حالا اهمیتی نداره که ۵۵۰ نوع فقط پلیر داشته باشه و ۲۰۰۰ تا انتی ویروس و چه میدونم کلی چیزای دیگه... یعنی ما یه تعداد بخصوصی نیاز داریم که ویندوز برای این تعداد بخصوص، هرکدومش ۵۰۰ تا برنامه داره! لینوکس هر کدومش مثلا ۴ تا برنامه که کل نیازهات رو پوشش میده! ...

بحث بعدی، امنیت هستش که چون لینوکس‌ها و اوبونتو کلا کدهاشون در دسترسه، همیشه و توسط ادم‌های مختلف بررسی میشن و کدهاشون اصلاح میشه و باگ‌هاش حتی اگرم باشن سریع فیکس میشه! ...
    در حالی که ویندوز، هنوزم که هنوزه داره ویروس نیوفولدر رو میگیره!! فک کنم قدمت این ویروس لعنتی اندازه‌ی قدمت کامپیوتر و یا حداقلش ماکروسافت باشه! ...

مسئله‌ی پشتیبانی هم تعجب میکنم که چطوری یه نفر میتونه بگه مشکلات ادم تو ویندوز راحت‌تر حل میشه! ... تو لینوکس ما کلی ادم داریم تو اجتماعات مختلف که جزوی از جامعه‌ی متن باز هستن و همه چیز رو به اشتراک میذارن! و مشخصا اشتراک‌گذاری پاسخ های سوالات هم یکی از این چیزاهستش...!! در حالی که در ویندوز، معمولا وقتی خراب میشه راه حلی نداره که کسی بخواد راهنماییت بکنه!!!
    من الان رو سیستمم ۲ ساله ویندوز ۷ رو دارم پوستش کنده شده و هزاران بار براش مشکلاتی پیش اومده ولی تونستم فیکسشون کنم، ولی اوبونتو همون مشکلات رو هم نداشته!
    به قول معروف، لینوکس ها خیلی استیبل تر از اونی هستن که ویندوز میتونه توی دورنمای دستیابی های اینده اش بهش برسه!!! ...

بحث جلوه‌های گرافیکی هم میشه گفت که من یادمه اوبونتوی 9.4 قابلیت مینیمایز و ماگزیمایز با کشیدن موس(مثل ویندوز ۷) رو داشت و چیزایی مثل اون! ظاهر اوبونتو هم که همیشه چشم‌نواز و یکی از ویژگی هاش بوده! ...

در بحث درایور، دیروز به صورت لایو ۱۲.۴ رو روی لپ‌تاپم اجرا کردم جهت یکسری تست، در کمال تعجب دیدم که تمام قابلیت های لپ‌تاپ رو تونست شناسایی و اماده‌ی استفاده بکنه! مثلا بلوتوثش که تو ویندوز کلا بیخیالش شدم!!! تو اوبونتو از پیش اماده بود! یا لپ‌تاپم تو ویندوز ۷ به هیچ عنوان مولتی تاچ نداره تاچرش و کلی درایور هم براش نصب کردم ولی تو اوبونتو با یه تیک زدن، مولتی تاچش برا زوم و اینا ست شد! ...
    فقط مشکلاتی با برخی برند های خاص داریه لینوکس! :(
    میگم چه دل پری داری شما از ویندوز
    هر چند از من هم همینطوری بود. اینقدر این 8 کرش و ناسازگاری داشت با لپ تاپم که داشتم کچل میشدم. با یه بدبختی درستش کردم
    اما نظر خودم درباره لینوکس:
    سیستم عامل بسیار پویا و قوی و خوبی هست و توی پست قبلی هم گفتم که فقط بخاطر راحتی محیط ویندوز و برنامه های بیشتر هست که میزان مصرف ویندوز بر لینوکس در کلاینت ها بیشتر هست وگرنه لینوکس در قدرت، پایداری و سرعت چیزی کم نداره.
    من هم مجبورم که از ویندوز استفاده میکنم. دانشجو کامپیوترم و خب سر و کارم با #C. وگرنه اینقدر این ویندوز اذیتم کرده که مشکل لینوکس با کارت گرافیک لپ تاپم در مقابل مشکلات ویندوز یه جورایی برام سرگرمی بود هرچند اولش ناراحت شدم و گنوم هم کرش های شدیدی می کرد ولی بعدش که فهمیدم که چه باید کرد و حلش کردم و سینامون هم اومد که نور علی نور شد اتفاقا بیشتر جذب لینوکس شدم.
    Last edited by pcsoft; 06-04-2013 at 22:15.

17. این کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن سرویس های آنلاین mohammadi_4u's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    خراسان جنوبی

پيش فرض

من خیلی لینوکس دوست دارم با اکثر توابع لینوکس کار کردم اما!!
    اقا همه چیز داره همش خوب حالا یکی بیاد بگه ایا مدقریت پرفورمنس ویندوز ۷ یا ۸ کجای لینوکسه؟ چه برنامه ای کارشو انجام میده؟ چطور باطری لبتابو غیرفعال کنم بدون ویندوز؟چطور هسته های 2.4.7 رو از سیپیو رو حجم استفاده ای تعریفی بدم؟ چطور درصد داغ شدن گرافیک اپتیموس رو مدیریت کنم؟چطور ها چطووووووررررر:banghead:
    همینا حل بشه گور بابای ویندوز!!
    اما الان مجبورم قبل لینوکس برم تو ویندوز باطری رو غیر فعال کنم.سیپیو رو فرکانسشو پایین بیارم بعد از اقا ویندوز اجازه بگیرم بیام تو لینوکس.
    تو یک ساعت لبتابم اندازه یک سال داغ میکنه!!! خب مدیریت سخت افزار نداره لینوکس!!!
    اقا یه چیز بگم;
    زمین بری هوا بری .....ویندوز میگه کجا میری!!!

Sent from my iPad using Tapatalk HD
    Last edited by mohammadi_4u; 06-04-2013 at 22:39.

19. این کاربر از mohammadi_4u بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •