تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 146 اولاول ... 345678910111757107 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 1452

نام تاپيک: راهنمای خرید ابزارهای نجومی: تلسکوپ, دوربین دوچشمی و ...

حـــــرفـه ای Renjer Babi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Canes Venatici

پيش فرض

sلام
    راستی بابی جان من از گوتو متنفرم ( غير از يکی دو تا کاربرد جزيي مثل امکان عکاسی خوب از ايستگاه فضايي ) به نظرم فقط وسيله هست برای آدم های تنبل که نميخوان آسمان رو ياد بگيرن نميخوان خودشون صاحب آسمان باشن
    لذت اينکه خودت بتونی راهت رو پيدا کنی و /// که کسی دستت رو بگيره و اينور اونور ببره
    نـــه،من موافق نیستم.به نظرم آدم باید از امکاناتی که در اختیارش می زارن استفاده کنه.درست مثل یه بنز کلاس B آخرین مدل با این همه امکانات و یه مرسدس دهه 40 می مونه.شما کدوم رو انتخاب میکنی؟ماشینی که دنده اتوماتیک داره و می تونه بدون راننده حرکت کنه،یا وسیله ای که با هندل روشن میشه و به زور سرعتش به80 مایل میرسه.؟j
    یه زمانی با همچین ماشینی پرزیدنت ها رو جابه جا میکردند.ولی حالا جاشون تو موزه ها رفته.
    برای حرکت دادن اون ماشین شما باید یه مدتی رانندگی یاد بگیرید،و تجربه کسب کنید.همین طور هم که برای رانندگی با یه ماشین آخرین مدل باید کلاس آموزش برید.

لذت اينکه خودت بتونی راهت رو پيدا کنی و /// که کسی دستت رو بگيره و اينور اونور ببره
    یعنی واقعا فکر میکنی کسی که تا به حال با هیچ تلسکوپی کار نکرده و هیچ چیز از آسمون نمیدونه میتونه با همچین تلسکوپی کار کنه؟
    ما توی هنرستانمون دو سال با دوربینی کار میکنیم که 10 سال پیش در کارای اجراییی ازش استفاده می کردن،بهشون میگیم دوربین نفتی.چون فقط میتونن یه عدد بخونن تمام کارای محاسباتی و ترسیمیش به عهده خودمون هست.ولی وقتی وارد دانشگاه میشیم یه دوربینی به ما میدن به نام Total Station این هم عدد ها رو می خونه ، هم محاسبات رو انجام میده و آخر کار هم نقشه رو میکشه و تحویل ما میده.حتی با حرکت دادن شاخص موتور دوربین با همراه شاخص به حرکت در میاد.

پس چرا با همچین وسیله ای دو سال به ما این همه سختی میدن تا با این وسیله های از رده خارج شده کار بکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

__________________________________________________ ____
    ندا جان من هم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بابک جان رو پیشنهاد میکنم.

آخر فروم باز بهنازی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

با سلام چند تا سوال داشتم در مورد دوربین دوچشمی ممنون میشم جواب بدین.
    1-منظور از اعدادی که روی دوربین به صورت x*x مینویسند چیه و چه رنجی متوسط خوب یا بد هستش؟
    2-من میخواستم یکی بخرم دور ور 50-60 تونم شما چی پیشنهاد میدید چند تا مارک خوب بگین لطفا.
    3-دوربینهای زوم دار چجوریه وقیمتشون چنده؟
    با تشکر از شما

حـــــرفـه ای Renjer Babi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Canes Venatici

پيش فرض

با سلام چند تا سوال داشتم در مورد دوربین دوچشمی ممنون میشم جواب بدین.
    1-منظور از اعدادی که روی دوربین به صورت x*x مینویسند چیه و چه رنجی متوسط خوب یا بد هستش؟
    2-من میخواستم یکی بخرم دور ور 50-60 تونم شما چی پیشنهاد میدید چند تا مارک خوب بگین لطفا.
    با تشکر از شما
    سلام
    به این انجمن خوش اومدی!

عدد اول بزرگنمایی دوربین هست،عدد دوم قطر عدسی شیئی به میلیمتر هست.عدد دوم هرچی بزرگتر باشه میدان دید بیشتر و همچنین تصویر بهتری دارید.

-من میخواستم یکی بخرم دور ور 50-60 تونم شما چی پیشنهاد میدید چند تا مارک خوب بگین لطفا.
    یکی از بهترین دوربین ها برای رصد آسمان شب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .حالا اگه نمیتونید پول بیشتری برای این جمع کنید بگید تا چیز دیگه معرفی کنم.

منظورتون فوکوس هست،دوربین زوم نداره.

آخر فروم باز بهنازی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

با تشکر از شما مثلا 20*80 یعنی20 بزرگنمایی است یا 80 رنج متوسط چی پیشنهاد میکنید؟
    فوکوس چی هستش؟

حـــــرفـه ای مرتضی nvcd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

با تشکر از شما مثلا 20*80 یعنی20 بزرگنمایی است یا 80 رنج متوسط چی پیشنهاد میکنید؟
    فوکوس چی هستش؟
    سلام
    اگه دوست عزیز اجازه بدند من جواب کوتاهی بدم و شما تکمیلش کنید.
    همونطور که دوستمون گفتند 20 بزرگنمایی اون می شه و دهانه 80 میلیمتر .
    معمولا در همین حدو حدود که شما گفتید جزو خوب هاش می شه و از این پایین تر هم هست.
    به نظر من این بستگی به نوع رصد شما داره که چه رنجی رو قبول کنید. با خودتون صادق باشید اگه توی اسمون فقط به سیارات و اجرام پر نور علاقه دارید همین دو چشمی خوبه اما اگه دنبال اجرام کم نور مثل سحابی هستید یکم صبر کنید و پول بیشتری جمع کنید و یه تلسکوپ خوب بخرید
    توی دوربین های دوچشمی نجومی که اتفاقا خوب درست شده باشه و از یه شرکت معتبر باشه معمولا عدسی ها رو توی فاصله بی نهایت که اجرام بسیار دور رو نشون می ده تنظیم می کنندو عدسی شیی هم نسبتا ثابته.برای همین زوم توی اونها معنی نمی ده.اما بعضی دوچشمی ها که برای شکار یا کار های مثل اون که روی زمین رو می گرده و فاصله های نزدیک رو هم می شه دید حالت زوم هم قرار داره.ولی به نظر من این دو چشمی ها معایبی دارند که انواع دیگه ندارند و چون نوع نجومی اون برای کار خاصی طراحی شده مر غوب تره.حالا نظر دیگران چه جوریه نمی دونم.
    اما فوکوس که دوست عزیزمون گفت کارش درست کردن تصویر که البته شبیه همون کار زوم رو می کنه اما در حد کمتر.
    قیمتش رو دوستان می دونند راهنماییتون می کنند.

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

يعنی 20 بزرگنمايي و 80 ميلی متر قطر شيئی
    قطر بالاتر شيئی علاوه بر انچه بابی جان گفتن امکان ديده شدن اجرام کم نور تر رو برای رصد گر فراهم ميکنه
    تک و توک دوربين زوم دار داريم که دو نوع هستن
    يا قيمت معقول ( بين 100 تا 300 هزار تومان ) دارن که در عمل آشغال هستن و صرفاً کاربرد فانتزی دارن ، يا قيمت های نجومی دارن در حد چند ميليون

پول شما خيلی کمه من پيشنهاد ميکنم که صبر کنيد و پول بيشتری تهيه کنيد
    دوربين پيشنهادی بابی جان حرف نداره

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

با سلام.
    با کمک شما بالاخره مکستوف 150 خریدم. همون لینکی که داده بودین فقط با بدون goto. آخه گرون در میامد. اما بنظر زیاد اصل هم نیست چون اولا sky-watcher ساخت چین هست. و اینکه وقتی تو اینترنت search کردم دیدم اونا واقعا گرون هستن.
    آیا این درسته که با چشمی 6.3 میدان دید و نور خیلی باید کم بشه؟ یجور آزاردهنده هست نسبت به 25 یا 20 میلیمتر.
    با این تلسکوپ میشه عمق را هم دید؟ کجارو امتحان کنم تا بفهمم تلسکوپ خوبی هست؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

یک سوال دیگه. مثلا قدرت بزرگنمایی 200 برابر هست.میشه بگید یعنی چی؟ یعنی اون جسم 200 برابر بزرکتر میشه یا اینکه فاصله 200 برابر کم میشه؟
    Last edited by Neda22; 19-03-2007 at 21:58.

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

الان اکثر سازندگان تلسکوپ کارخونه رو منتقل کردند به چين پس اصل هست اين که شما خريدين

بله هر چه شما بزرگ نمايي رو بالا ميبريد هم ميدان ديد کم ميشه هم نور کم ميشه هم کنتراست پايين ميآد هم وضوح و شفافيت تصوير کم ميشه هم فوکوس کردن سخت

منظورتون از امکان ديدن عمق نامفهومه اگر منظور ديدن اجرام عمق آسمان هست بله
    در واقع بايد بگم با هر تلسکوپی ميشه همه چيزی ديد حالا يکی کمی بهتر يکی کم بد تر

داره خودمونی میشه asrin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام
    من ميخواستم يك دوربين دوچشمي بخرم بين 90000 تا 100000 تومان پول دارم لطفا راهنمايي كنيد
    من آماتور هستم
    راستي دوربين دو چشمي براي رصد بهتره يا تك چشمي؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •