تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 46 از 146 اولاول ... 364243444546474849505696 ... آخرآخر
نمايش نتايج 451 به 460 از 1452

نام تاپيک: راهنمای خرید ابزارهای نجومی: تلسکوپ, دوربین دوچشمی و ...

داره خودمونی میشه hamedsheikh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض مقاله اي بسيار خوب براي مقايسه ي انواع دوربين دوچشمي هاي موجود در بازار بخصوص دوربين هاي دوچشمي صاايران

برای مقایسه و انتخاب دوربین دوچشمی و اطلاع از کیفیت دوربین های دوچشمی ساخت صاایران ، این مقاله که در سایت فروشگاه آسمان شب پارسه موجود است بسیار مفید به نظر می رسد :

لینک مقاله :

http://www.telescope.ir/?siteid=1&pageid=321

تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض میدان دید دوربین دوچشمی

میدان دید دوربین های دوچشمی که بر روی دوربین ها یا در مشخصات دوربین ها موجود است میدان دید هر لوله دوربین است یا مجموع میدان دید دو لوله ی دوربین دوچشمی است؟

حـــــرفـه ای مرتضی nvcd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

میدان دید دوربین های دوچشمی که بر روی دوربین ها یا در مشخصات دوربین ها موجود است میدان دید هر لوله دوربین است یا مجموع میدان دید دو لوله ی دوربین دوچشمی است؟
    مطمئنی میدان دید روی دوربین دوچشمی نوشته شده؟... اخه معمولا اندازه دهانه و بزرگنمایی رو می نویسن !

بهرحال اگه هم به قول شما نوشته شده باشه ... چون دو تا دایره دید ما برای اینكه تصویری درست توی دوربین دوچشمی نجومی داشته باشیم به یه نقطه اشاره می كنن ( نه مثل دوربین های شكاری كه انگار دو تا دایره رو بهم چسبوندی .) ... همون قطر یه دونه حساب می شه ...

4. این کاربر از مرتضی nvcd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام....

مطمئنين كه آسمان شب پارسه تسكوپ توليد ميكنه؟؟؟من تا حالا جايي نديدم كه تلسكوپ هاي ساخت خودش رو بفروشه...

ممنون....
    سلام
    من جمله رو به این شکل نوشته بودم. تولید کننده / وارد کننده
    تصحیحش میکنم با این جمله : تولید کننده و یا وارد کننده.
    و البته مطمئن هستم که آسمان شب هیچ تلسکوپی تولید نمیکنه. (حداقل در حال حاضر)

مهم اینه که شما پول میدی و تلسکوپ تحویل میگیری. آیه که نازل نشده حتماً از صا ایران - آسمان شب پارسه و اخترنمای شیراز تلسکوپ بخرین!
    فکر میکنم هدف بنده رو متوجه نشدید.
    تمام فروشگاه های عموما اینترنتی ایران محصول خودشون رو از صا ایران و آسمان شب و احتمالا اخترنما شیراز میخرن. هیچ آیه‌ای نازل نشده برای اینکه حتما از کسی یا جایی بخریم. احساس کردم معرفی وارد کننده های اصلی مفید باشه. صرفا یک اطلاع رسانی بود.
    هر چند فکر میکنم عرضه کننده های اصلی ساپورت بهتری میتونن ارائه بدن علاوه بر تخفیف.

تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض تلسکوپ مناسب برای رصد از درون شهرهای بزرگ و پوشش آینه های تلسکوپ های بازتابی

برای رصد از درون شهرهای بزرگی مثل اصفهان چه نوع تلسکوپی را پیشنهاد می کنید؟

تلسکوپ های بازتابی که توسط فروشگاه های ابزار نجومی مثل آسمان شب پارسه فروخته می شوند آیا بعد از مدتی آینه ی آنها نیاز به پوشش آلومینیومی دادن دوباره است؟ یا بدون پوشش دادن دوباره می توان به صورت مادام العمر از آنها استفاده کرد؟

داره خودمونی میشه mohammad.y1993's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    هر كجا هستم باشم ، آسمان مال من است ...

پيش فرض

سلام...
    براي رصد از درون شهرهاي بزرگ تلسكوپ معمولي خوب هست...من دقيقا منظورتون رو از مناسب بودن نفهميدم؟؟؟

پوشش آلومينيوم هم بين 2 تا 10 سال عمر مي كنه...كه معمولا بايد براي شما حدود 5-6 سال عمر داشته باشه....بعد از اون هم مي تونيد پوشش رو عوض كنيد...

موفق باشيد....

8. این کاربر از mohammad.y1993 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

برای رصد در شهر های بزرگ ( جدا از رصد اجرام پر نور ) تنها راه حل استفاده از تلسکوپ های بزرگه . 10 اینچ و بالاتر (تقریبا) . تا بشه اجرام اعماق آسمان رو دید.

مدت دوام اندود نقره آیینه ها به کیفیت ساخت و شرایط نگه داری شما بستگی داره . خوب ساخته شده باشه و زیاد توی گرما سرما شدید و رطوبت بالا نره 10 تا 15 سال نیاز به اندود مجدد نداره. بعد این زمان هم البته شما کاهش نور دارید طبعا . اما تلسکوپ به خوبی قابل استفاده است.

10. این کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض نظر درباره تلسکوپ شکستی آکروماتیک 120 میلیمتر با پایه سمت ارتفاعی

من مدت هاست که دنبال یک تلسکوپ با گشودگی زیاد و پایه ای ساده (بدون نیاز به موتور ) و تصویر مستقیم و همچنین بدون نیاز به تعمیر و تنظیم و همچنین قیمت مناسب می گشتم که در نهایت تلسکوپ شکستی آکروماتیک با پایه سمت ارتفاعی اسکای واچر با قیمت 500 هزار تومان را در سایت فروشگاه اسمان شب پارسه پیدا کردم.

لینک تلسکوپ :
    http://telescope.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=229&proid=26

از کلیه دوستان که این تلسکوپ را در اختیار دارند یا با آن کار کرده اند تقاضا دارم در مورد کیفیت آن اظهار نظر کنند؟

از نظر ابیراهی رنگی و میزان گشودگی برای تماشای اجرام اعماق آسمان و بزرگنمایی برای رصد سیارات و همچنین استحکام و در مورد هرز روی پیچ های تنظیم دقیق پایه سمت ارتفاعی ( آیا بر اثر زمان دچار هرز روی نمی شود؟)

ازهمین نوع تلسکوپ چه نمونه دیگری را پیشنهاد می کنید؟

با تشکر

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

این تلسکوپ خوبیه . طبعا نیوتونی ها احتیاج به همخط کردن دارن و انتخاب شما میشه شکستی .
    این تلسکوپ با همین گشودگی یک نمونه لوله بلند هم داره. انتخاب شما میدان دید بالا تر همراه با هدف گیری راحت تر رو داره . اما کمی خطای رنگ بیشتر نسبت به نمونه لوله بلند. که اون هم چندان حاد نیست. یعنی مهم نیست تو دید.
    برای اجرام اعماق آسمان کاملا مناسبه . چیزی بین تلسکوپ و د.ربین دوچشمیه این اپتیک.
    فقط یک نکته
    برای اینکه به حد بزرگنمایی این تلسکوپ برسید ( 300 برابر ) باید چشمی اضافه بخرید . یه چشمی 2 میلی متری.

داره خودمونی میشه hegoz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض كمك در مورد تقويت نور با عدسي

با سلام.[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/Dear-User/Desktop/showthread.php_files/N_aggressive%252017.gif[/IMG] من به شدت به روشي براي تقويت نور احتياج دارم. مي خوام نور يه چراغ رو از 70 تا 100 متري بگيرم و تقويتش كنم اونقدر كه وقتي به من ميرسه بتونه تقريبا يه كف دست جا رو روشن كنه [IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/Dear-User/Desktop/showthread.php_files/N_aggressive%252024.gif[/IMG]. بايد از چه نوع عدسي هايي استفاده كنم و اصلا چي بسازم،[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/Dear-User/Desktop/showthread.php_files/N_aggressive%25204.gif[/IMG] مشخصات كامل بدين. خيلي لازم دارم لطفا اگه كسي ميدونه كمك كنه مرسي.[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/Dear-User/Desktop/showthread.php_files/N_aggressive%252026.gif[/IMG]
    فكر كنم يه نكته رو نگفتم من اين سيستم رو براي شب لازم دارم. ببينيد من يه لامپ دارم حدود 100 وات و نورش تو 100 متري منه حالا من ميخوام اين نورو نزديك كنم اونقدر كه يه كف دست و روشن كنه من به اون لامپ دست رسي ندارم كه كاسه ايش كنم تا قوي بشه . فكر كنم با يه چيزي شبيح تلسكوپ بشه اين كارو كرد همونطور كه تلسكوپ اشياي دور را نزديك مي كنه ميتونه اون نورو هم نزديك كنه بعد كه اين كارو كرد چطور مساحت اون نور يا تصويرو بزرگتر كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مشخصات اون عدسي ها رو ميخوام و اينكه اين راه واقعا جواب ميده؟؟؟؟؟؟؟؟؟[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/Dear-User/Desktop/showthread.php_files/N_aggressive%252026.gif[/IMG]

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •