تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 144 از 146 اولاول ... 4494134140141142143144145146 آخرآخر
نمايش نتايج 1,431 به 1,440 از 1452

نام تاپيک: راهنمای خرید ابزارهای نجومی: تلسکوپ, دوربین دوچشمی و ...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

با سلام و احترام
    یکی میگفت دوربینهای دو چشمی 70×15 از 80×20 بهتره
    چون هم زمینه دید بازتره که خیلی اثر داره تو رصد و هم میشه روی دست هم گاهی کوتاه مدت تر گرفت و سبک تره. و هم اینکه لرزش دست ( بدون سه پایه_) کمتر اذیت میکنه
    نظر شما چی هستش؟
    و اگه یک دوربین مناسب که خیلی هم گران نباشه بخوام چی رو توصیه میکنین؟
    ضمنا من کاملا آماتور صفر هستم و البته علاقه مند ولی ممکنه تا مدتها دیگه نتونم دوربینم رو ارتقا بدم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    بیرجند

پيش فرض دوربین دو چشمی

با سلام و احترام
    یکی میگفت دوربینهای دو چشمی 70×15 از 80×20 بهتره
    چون هم زمینه دید بازتره که خیلی اثر داره تو رصد و هم میشه روی دست هم گاهی کوتاه مدت تر گرفت و سبک تره. و هم اینکه لرزش دست ( بدون سه پایه_) کمتر اذیت میکنه
    نظر شما چی هستش؟
    و اگه یک دوربین مناسب که خیلی هم گران نباشه بخوام چی رو توصیه میکنین؟
    ضمنا من کاملا آماتور صفر هستم و البته علاقه مند ولی ممکنه تا مدتها دیگه نتونم دوربینم رو ارتقا بدم

سلام داداش گلم منم مثل شما آماتورم با اجازه اساتید عزیز میخوام در حد دانش و تجربه ی کمی که دارم به شما دوست عزیزم کمک کنم چون اساتید این تایپیک تقریبا دیگه به اینجا سَر نمیزنند و امکان داره خیلی دیر به شما پاسخ بدن و شما اقدام به خرید اشتباه بکنید . من یه دوربین سلسترون 50*10 و یه دونه دوربین 80*20 نایت اسکای دارم. در مورد لرزش دست نوشته بودید که باید خدمت شما دوست عزیزم بگم که من حتی با این دوربین 50*10 ( که 5 برابر زومش از دوربین 70*15 که شما میگید کمتره ) به آسمون ، ماه و ستاره ها نگاه میکنم به شدت نیاز به سه پایه حس میشه چه برسه به 70*15 ، یعنی شما بخوای به ماه نگاه کنی بدون سه پایه هیچ لذتی نداره چون هیچی از عوارض ماه نمیبینی چون لرزش دست نمیذاره بخوای از تمام قدرت دوربین استفاده بکنی حتما حتما باید از سه پایه استفاده کنی ، پس اگه به فکر این هستی که بخوای 70*15 بگیری تا از شرّ سه پایه خلاص بشی کور خوندی . شما اگه مخصوص رصد میخوای دوربین بخری فقط 80*20 نایت اسکای بگیر ، زیر زوم 20 رو کلا بی خیال شو ، اگه برا طبیعت گردی میخوای زوم 15 برابر زیاد و سنگینه ، برا طبیعت گردی زوم 8 یا 10 برابر عالیه ، تقریبا به نظر من 70*15 نه برای رصد عالیه نه برای طبیعت گردی ، علتش چیه ؟ چون زمانی که 80*20 هست چرا یه نسل قبل تر ( 70*15 ) رو بخری ؟ برا طبیعت گردی زمانی که 50*10 یا 42*8 هست چرا 70*15 ( 15 برابر زوم خیلیییییییییییی زیاده !!! )
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    80*20 نایت اسکای به قیمت 765 هزار تومن . در خریدش شک نکن. ( سه پایه رو هم حتما باید بخری ، من خودم روی یه سه پایه 100 هزار تومنی عکاسی میذارمش )

3. 3 کاربر از stryk3r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

سلام.خسته نباشید.من می خواستم یه تلسکوپ برای دیدن سیارات دیگر مثل زحل بخرم.می خواستم بپرسم باید چند تومان هزینه کنم؟
    من حدودا ۷۰۰تومانی جمع کردم با ۷۰۰ تومان چه تلسکوپی میتونم بخرم؟؟

- - - Updated - - -

سلام.خسته نباشید.من می خواستم یه تلسکوپ برای دیدن سیارات دیگر مثل زحل بخرم.می خواستم بپرسم باید چند تومان هزینه کنم؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    بیرجند

پيش فرض

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیزم.
    اگه شانس بیاری آقا بابک و اساتید محترم دیگه یه سر به این تایپیک بزنند و بهت پاسخ بدن ، اگه تا چند روز دیگه کسی جوابتو نداد مجبوری از من کمک بگیری
    فقط یه چیزی :
    منظورت از دیدن سیارات چیه ؟ امیدوارم انتظارت از تلسکوپ های کوچیک یکی دو میلیون تومنی خیلی بالا بالا نباشه
    و سوال بعدی اینکه :
    دانش شما توی نجوم آماتوری در چه حد هستش ؟ کار کردن با تلسکوپ و .... رو بلد هستید ؟
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    این سوالا رو اگه بابک عزیز هم بود ازت سوال میکرد.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض تلسکوپ

سلام.منظورم از رویت ستارگان دیدن سیاره مشتری و قمر هایش با تلسکوپی که قطر عدسیش ۷۶ میلیمتر و بزرگنماییش ۵۲۵xاست؟؟
    و اینکه من چند هفته ای است شروع کردم به مطالعه کتاب نجوم عملی و نظری از استفان ماران.
    بعد من یه تلسکوپ بازتابی با قطر ۷۶ میلیمتر و با بزرگنمایی ۵۲۵x وبا جمع اوری نور ۱۵۹برابر چشم انسان به قیمت ۴۴۰تومان. بخرم یا نه؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

من تازه شروع کردم و میخوام یه ستاره شناس اماتوری شوم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    بیرجند

پيش فرض

سلام.منظورم از رویت ستارگان دیدن سیاره مشتری و قمر هایش با تلسکوپی که قطر عدسیش ۷۶ میلیمتر و بزرگنماییش ۵۲۵xاست؟؟
    و اینکه من چند هفته ای است شروع کردم به مطالعه کتاب نجوم عملی و نظری از استفان ماران.
    بعد من یه تلسکوپ بازتابی با قطر ۷۶ میلیمتر و با بزرگنمایی ۵۲۵x وبا جمع اوری نور ۱۵۹برابر چشم انسان به قیمت ۴۴۰تومان. بخرم یا نه؟؟
    525 برابر بزرگنمایی !!!!!!!
    این تلسکوپی که شما میگی یه اسباب بازی بیشتر نیست ، اون 525 برابر بزرگنماییشم چِرته ، میدونی چرا ؟ چون قیمتش 440 تومنه
    حداقل تلسکوپی که برای رصد سیارات بخوای ازش استفاده کنی تلسکوپ 6 اینچ دابسونی هستش ، البته فقط برای رصد سیارات به درد میخوره و به درد رصد اجرام اعماق آسمان نمیخوره. قیمتشم 1600000 هستش.
    زیر 1 تومن برای تلسکوپ هزینه نکنه چون تلسکوپ های زیر 1 تومن اسباب بازی هستن. اما با 700 میتونی یه دوچشمی نجومی خیلی خوب بخری ( که البته دوچشمی برای دیدن سیارات اصلا مناسب نیست )
    تلسکوپ خوب بخوای بخری که همه فن حریف باشه ( عکاسی نجومی و مقر گوتو و .... ) باید بالای 7 8 10 میلیون هزینه کنی . من که دوچشمی نجومی رو به این تلسکوپ های 2 3 میلیونی ترجیح میدم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

قطر عدسیش ۷۶میلیمتره.مگه قطر عدسی مهم نیس؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

من به همون فروشنده زنگ زدم با اون صحبت کردم گفتن که این کالا را ما از چین می یاریم بخاطر اون ارزونه؟ یعنی یه کالای چینی ولی قطر عدسیش ۷۶میلیمتره

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

تلسکوپ نیوتونی ۱۱۴میلیمتری کامار چی؟قیمتش۷۵۰تومانه
    قطر شیئی اش ۱۱۴mm
    توان گرداوری نور ۲۶۵برابر چشم انسان
    فاصله کانونیش ۹۰۰mm
    حداکثر بزرگنمایی با بارلو ۶۷۵برابر
    این چی بخرم یا نه؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •