تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 143 از 146 اولاول ... 4393133139140141142143144145146 آخرآخر
نمايش نتايج 1,421 به 1,430 از 1452

نام تاپيک: راهنمای خرید ابزارهای نجومی: تلسکوپ, دوربین دوچشمی و ...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

دوستان تا بودجه ۱.۲۰۰ واسه عکاسی کدوم تلسکوپ زیر بهتره
    meade polaris 90mm eq
    Skywatcher BK909 AZ3

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

دوستان تا بودجه ۱.۲۰۰ واسه عکاسی کدوم تلسکوپ زیر بهتره
    meade polaris 90mm eq
    Skywatcher BK909 AZ3
    سلام
    براي عكاسي از چي؟ از منظره هردو
    ماه و خورشيد هر دو
    اعماق اسمان هيچ كدوم. با كلي اغماض و راه اومدن و به شدت ابتدايي عكاسي كردن : پولاريس ميد.
    براي عكاسي اعماق اسمان احتياج به مقر دقيق تر و قوي تري داريد. الان حداقل ابزار مناسب عكاسي حدود 2.5 ميليون قيمت داره.

حداقل مقر مناسب eq3 هست كه فقط همين مقر حدود 1.5 قيمت داره.
    يه لوله 130 نيوتوني ميتونه حداقل اپتيكش باشه كه اونم حدود يه تومن قيمت داره.
    با بودجه شما ابزار پيشنهادي من اين تلسكوپه:
    براي عكاسي از سيارات و ماه بسيار مناسبه. اپتيك قابل قبول داره. حمل و نقل بسيار راحت. حدود قيمت 1.5
    براي اعماق اسمان قابل استفاده نيست. ولي از نظر اپتيكي يك سر و گردن بالاتر از نمونه هاي پيشنهادي خودتونه.
    به طور كلي منظورم اين بود ميتونيد با بودجه تون فعاليتتون رو معطوف كنيد به عكاسي سياراه اي

Last edited by Babak; 15-01-2017 at 14:05.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    بیرجند

پيش فرض

سلام به دوستای خوبم.
    من تا به حال درباره ی نجوم چیز زیادی یاد نگرفتم و 27 سال سن دارم، اما علاقه ی شدیدی دارم و همیشه مستند هایی که در مورد فضا و ....... هست رو شدیدا دنبال میکنم ، خیلی وقته تو فکر خرید یه تلسکوپ هستم تا بتونم باهاش آسمون رو دقیق تر نگاه کنم و کم کم خدا رو چه دیدی شاید با خرید تلسکوپ علاقه ام بیشتر بشه و بتونم بیشتر غرق دنیای نجوم و آسمان شب بشم.
    سوال اولم از اساتید گرامی اینه که آیا به نظر شما برای یه فرد 27 ساله که تا این سن رسیده و هنوز هیچی از نجوم و نقشه های آسمان و .... نمیدونه و حتی یه بار هم آسمون رو رصد نکرده خرید یه تلسکوپ توی این سن و سال یه کم دیر نیست؟ بهتر نیست تا الآن که دنبالش نرفتم از این به بعد هم نرم ؟ آخه میبینم توی همین تایپیک و فروم های دیگه اکثرا نوشتند که از 10 سالگی به نجوم علاقه داشتن و تلسکوپ خریداری کردند و ...........
    سوال دومم اینه که من تمام صفحات این تایپیک رو خوندم و نتیجه گرفتم که برای آدمی مثل من که هیچ تجربه ای از رصد و نجوم نداره اگه میخواد آسمون رو رصد کنه برای شروع بهترین وسیله دوربین دو چشمی 20X80 هست بعلاوه سه پایه مناسب ، حالا میخوام بدونم که این برای شروع که دوستان نوشتن یعنی چی؟ یعنی 1 سال؟ یا یک ماه ؟ یا 10 سال؟ و اینکه آلآن خرید یه دوربین دو چشمی 20X80 با سه پایه حدود 1 میلیون تومن آب میخوره ، آیا با این قیمت خرید یه تلسکوپ بهتر نیست؟ الیته اینو بگم که میدونم که اگه آدم هر دوتاش رو داشته باشه بهتره ولی شما در نظر بگیرید شاید من تا چند سال دیگه نتونم هزینه ی میلیونی برای نجوم بکنم ، آیا یه تلسکوپ کثلا 1 میلیون تومنی از یه دوربین دو چشمی 1 میلیون تومنی بهتر نیست؟ یا نه ( نظر خودم روی دوربین دو چشمیه )
    سوال سومم اینه که دوربین NIght Sky 20x80 soft case که دیجی کالا به قیمت 760 هزار تومن گذاشته نسبت به قیمتش چه طوره برای شروع خوبه ؟ اگه خوبه چه 3 پایه ای براش بخرم خوبه؟ ( لینک خرید بدید لطفا ) اگه این دوربین خوب نیست چی بخرم ؟ لینک خرید بذارید چون شهرستان هستم حتما باید اینترنتی خرید کنم
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    همش میترسم که 1 میلیون هزینه کنم بعد از 1 ماه خسته بشم دوربین رو بندازم گوشه ی انبار. من بیرجند هستم و نمیدونم اصلا اینجا موسسه نجومی چیزی داره ؟! نداره! برم یه جا رصد کنم ببینم خوشم میاد نمیاد ولی میگم از مطالعه و مستند دیدن در مورد نجوم هیچ وقت خسته نشدم. پیش خودم میگم آخه یه آسمون که بیشتر نیست ، نهایت چه قدر میخوای با دوربین این آسمون رو دید بزنی ؟! بالاخره بعد از یکی دو ماه یا 6 ماه خسته میشی ( نمیدونم این طرز فکرم درسته یا نه )
    ممنون میشم دوستان کمکم کنید
    نهایت بودجه : 1 میلیون تومان ( البته اگه به نظر شما خیلی کمه و حتی برای شروع هم کافی نیست دست نگه میدارم تا بودجه ام کامل بشه )
    Last edited by stryk3r; 23-01-2017 at 16:59.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    بیرجند

پيش فرض

هیچ کس نیست جواب بده ؟!!!!

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

سلام به دوستای خوبم.
    من تا به حال درباره ی نجوم چیز زیادی یاد نگرفتم و 27 سال سن دارم، اما علاقه ی شدیدی دارم و همیشه مستند هایی که در مورد فضا و ....... هست رو شدیدا دنبال میکنم ، خیلی وقته تو فکر خرید یه تلسکوپ هستم تا بتونم باهاش آسمون رو دقیق تر نگاه کنم و کم کم خدا رو چه دیدی شاید با خرید تلسکوپ علاقه ام بیشتر بشه و بتونم بیشتر غرق دنیای نجوم و آسمان شب بشم.
    سوال اولم از اساتید گرامی اینه که آیا به نظر شما برای یه فرد 27 ساله که تا این سن رسیده و هنوز هیچی از نجوم و نقشه های آسمان و .... نمیدونه و حتی یه بار هم آسمون رو رصد نکرده خرید یه تلسکوپ توی این سن و سال یه کم دیر نیست؟ بهتر نیست تا الآن که دنبالش نرفتم از این به بعد هم نرم ؟ آخه میبینم توی همین تایپیک و فروم های دیگه اکثرا نوشتند که از 10 سالگی به نجوم علاقه داشتن و تلسکوپ خریداری کردند و ...........
    سوال دومم اینه که من تمام صفحات این تایپیک رو خوندم و نتیجه گرفتم که برای آدمی مثل من که هیچ تجربه ای از رصد و نجوم نداره اگه میخواد آسمون رو رصد کنه برای شروع بهترین وسیله دوربین دو چشمی 20X80 هست بعلاوه سه پایه مناسب ، حالا میخوام بدونم که این برای شروع که دوستان نوشتن یعنی چی؟ یعنی 1 سال؟ یا یک ماه ؟ یا 10 سال؟ و اینکه آلآن خرید یه دوربین دو چشمی 20X80 با سه پایه حدود 1 میلیون تومن آب میخوره ، آیا با این قیمت خرید یه تلسکوپ بهتر نیست؟ الیته اینو بگم که میدونم که اگه آدم هر دوتاش رو داشته باشه بهتره ولی شما در نظر بگیرید شاید من تا چند سال دیگه نتونم هزینه ی میلیونی برای نجوم بکنم ، آیا یه تلسکوپ کثلا 1 میلیون تومنی از یه دوربین دو چشمی 1 میلیون تومنی بهتر نیست؟ یا نه ( نظر خودم روی دوربین دو چشمیه )
    سوال سومم اینه که دوربین NIght Sky 20x80 soft case که دیجی کالا به قیمت 760 هزار تومن گذاشته نسبت به قیمتش چه طوره برای شروع خوبه ؟ اگه خوبه چه 3 پایه ای براش بخرم خوبه؟ ( لینک خرید بدید لطفا ) اگه این دوربین خوب نیست چی بخرم ؟ لینک خرید بذارید چون شهرستان هستم حتما باید اینترنتی خرید کنم
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    همش میترسم که 1 میلیون هزینه کنم بعد از 1 ماه خسته بشم دوربین رو بندازم گوشه ی انبار. من بیرجند هستم و نمیدونم اصلا اینجا موسسه نجومی چیزی داره ؟! نداره! برم یه جا رصد کنم ببینم خوشم میاد نمیاد ولی میگم از مطالعه و مستند دیدن در مورد نجوم هیچ وقت خسته نشدم. پیش خودم میگم آخه یه آسمون که بیشتر نیست ، نهایت چه قدر میخوای با دوربین این آسمون رو دید بزنی ؟! بالاخره بعد از یکی دو ماه یا 6 ماه خسته میشی ( نمیدونم این طرز فکرم درسته یا نه )
    ممنون میشم دوستان کمکم کنید
    نهایت بودجه : 1 میلیون تومان ( البته اگه به نظر شما خیلی کمه و حتی برای شروع هم کافی نیست دست نگه میدارم تا بودجه ام کامل بشه )
    سلام
    1. خب از اونجایی که تقریبا همسن هستم میتونم درک کنم تو چه وضعیتی هستید و از اونجای که من اوایل نوجوانی تا 17 18 سالگی نجوم اماتوری رو دنبال میکردم میتونم بهتون اطمینان بدم که برای نجوم آماتوری هیچوقت دیر نیست و تو هر سنی باشید لذت و زیبایی خودشو داره. احتمالا میدونید که قرار نیست اختر فیزیک دان بشید! ... قراره از یه طبیعت تو زندگیتون لذت ببرید که خیلی ها راجع بهش چیزی نمیدونن (نگاه من به نجوم آماتوری همینه). هیچ مانعی جلوتون نیست که نتونید این لذت رو ببرید و دانش رو بدست بیارید.

2. شروع یعنی شما تا زمانی که بتونی با این ابزار اسمون رو بشناسی. بستگی به استفاده خودتون از این وسایل داره. مثلا اگر هر اخر هفته برید برای رصد و پدیده های اسمونی رو نگاه کنید مکانشون رو بشناسید و همزمان ماهیتشون رو بخونید فکر میکنم در عرض یک سال دانش و تواناییتون تو رصد به حدی میرسه که میتونید یه تلسکوپ هم دست بگیرید و اسمون رو باهاش بیشتر رصد کنین. من با تلسکوپ های خیلی قوی هم کار کردم با دوربین هم کار کردم. لذتی که دوربین دو چشمی داشت رو هیچی نداره. حمل و نقل راحتتر و جنبه های تفریحی دیگش که تو طبیعت گردی هم بدرد میخوره هم هست. ببینید این وسیله فقط برای بهتر شناختن اسمونه و لذت بردن از مشاهده. به نظر من اگر فرد دنبال این باشه با یه دوربین دو چشمی یه دنیا کار میتونه بکنه. تلسکوپ برای عکاسی، مشاهده اجرام ریزتر یا سختتر مثل کهکشان ها و اقمار زحل و مشتری خوبه و البته به نظر من برای عکاسی که اونوقت خرج خیلی بالایی داره.

3. این مدلی که شما گفتید رو من هرچی گشتم نیافتم بین کالاهاش یا فکر کنم موجود نبود . ولی من فکر میکنم دوربین تک چشمی برند Celestron که تو همین سایت هست براتون مناسب تر باشه. هم با توجه به رنج زوم بیشتری که داره قابلیت رصد بالاتری بهتون میده هم مثل دوچشمی حمل راحتی داره به نسبت تلسکوپ. در مورد سه پایه هر چه قیمت بهتری بدید کیفیت بهتر میگیرید. سه پایه ی ارزون مشکلشون اینه که موقعی که تنظیم کردید لق میخورن یکم و تو زوم بالا اذیت میکنن تنظیم کردن رو اجسام خیلی سخت میشه باهاشون. ولی به هر حال شما تا جایی که بودجتون اجازه میده بعد انتخاب ابزار سعی کند سه پایه با کیفیت تری بگیرید.
    احتمالا یکم تو ذوقتون میخوره اوایل. چون خیلی از اجرام به اون صورتی که تو عکس و فیلم میبینید مشخص نیستن با دوربین دو چشمی. بخاطر همین حتما توصیه میکنم قبلش یه برنامه رصدی یا بقول خودتون تو گروه نجومی جایی تجربه کنید مشاهده اسمون با این ابزارها رو. ولی اگر این مسئله پیش نیاد به نظر من تا اخر عمر هم خسته نمیشید یعنی انتظار نداشته باشید دوربین دو چشمی مثل هابل براتون کار کنه. من خودم هر دفعه که ماه رو با چشم غیر مسلح میبینم یا چشمم به اسمون می افته صورت های فلکی رو میبینیم برام لذت داره.

6. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

. من بیرجند هستم و نمیدونم اصلا اینجا موسسه نجومی چیزی داره ؟! نداره! برم یه جا رصد کنم ببینم خوشم میاد نمیاد
    شما بيرجند هستيد. نزديك رصد گاه سه قلعه كه يكي از بهترين رصد گاه هاي ايرانه. ميدونم كه گرو هاي نجومي خراسان زياد به اين رصد گاه ميرن. پيگيري كنيد و همراه شيد با يكي از تور هاي نجومي . پيشنهائ ميدم حتما قبل از خريد ابزار يك بار رصد با تلسكوپ يا دوربين رو تجربه كنيد. انچه در تلسكوپ ميبينيم خيلي فرق داره با عكس ها و فيلمها.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8. 2 کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    بیرجند

پيش فرض

سلام خدمت اساتید محترم ( محمد حسین جان و آقا بابک عزیز )
    من توی این چند مدت که اینجا پست گذاشتم ( حدود 20 روز پیش تا الآن ) گشتم و توی بیرجند یه موسسه به نام " موسسه نجوم آسمان مهر " پیدا کردم که مکان و ساختمون خاصی ندارند ، فقط یه گروه توی تلگرام دارند و برنامه های رصدی ، نجومی و .... توی این گروه اعلام میکنند، خلاصه عضو این گروه شدم و از قرار معلوم فعلا چون هوا سرد و ابری و .... هست برنامه رصد تعطیل هستش و مثل اینکه اوایل همین امسال یه برنامه نجومی داشتند که به علت اینکه تفکیک جنسیتی کردند برنامه رصد تعطیل شده ، در حال حاضر امکان داره که توی اسفند ماه اگه هوا خوب باشه بریم برا رصد و .... .
    اینجا پست گذاشتم منتظر شما اساتید بودم که جوابمو بدید ولی هر روز چک میکردم و از شما خبری نبود ، خلاصه توی همین گروه نجوم از بچه های با تجربه کمک گرفتم و در پایان نتیجه گیری کردم که بهترین گزینه دوربین دوربین دوچشمیSkyMaster 20x80 که قیمتش حدود 1 میلیون و 100 هزار تومنه بهمراه یه سه پایه به نام Vetra 6902 که قیمت اینم حدود 500 هزار تومن که جمعا میشه 1 میلیون 600 هزار تومن. اما یه گزینه دیگه هم هست 20*80 نایت اسکای به قیمت 765 هزار تومن ( یعنی به جای 1 میلیون 100 برا 20*80 سلسترون اینو بگیرم ) ولی دوستان گفته بودند که جنس بدنش و کیفیت اپتیک و ... به پای سلسترون نمیرسه و گزینه ی آخر هم دوربین 15*70 سلسترون به قیمت حدود 800 هزار تومن بهمراه یه سه پایه 100 هزار تومنی ( دوستان گفتند بخاطر اینکه دوربینی سبکی هست نیازی به 3 پایه ی سنگین نداری ) که با 900 تومن میشه جمعش کرد.
    حالا نظر شما چیه ؟ 1 میلیون 600 هزینه کنم یا 900 ؟ مسلما خودم میخوام برام ارزونتر تموم بشه ولی نه به هر قیمتی ، بیشتر حاضرم یا چیزی نخرم یا اگه میخرم بهترین جنس باشه ، آخه اگه جنس ارزونتر رو بگیرم بعد اگه یه وقت خراب بشه همش میگم چرا گرونتره رو نگرفتم و .....

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

سلام خدمت اساتید محترم ( محمد حسین جان و آقا بابک عزیز )
    من توی این چند مدت که اینجا پست گذاشتم ( حدود 20 روز پیش تا الآن ) گشتم و توی بیرجند یه موسسه به نام " موسسه نجوم آسمان مهر " پیدا کردم که مکان و ساختمون خاصی ندارند ، فقط یه گروه توی تلگرام دارند و برنامه های رصدی ، نجومی و .... توی این گروه اعلام میکنند، خلاصه عضو این گروه شدم و از قرار معلوم فعلا چون هوا سرد و ابری و .... هست برنامه رصد تعطیل هستش و مثل اینکه اوایل همین امسال یه برنامه نجومی داشتند که به علت اینکه تفکیک جنسیتی کردند برنامه رصد تعطیل شده ، در حال حاضر امکان داره که توی اسفند ماه اگه هوا خوب باشه بریم برا رصد و .... .
    اینجا پست گذاشتم منتظر شما اساتید بودم که جوابمو بدید ولی هر روز چک میکردم و از شما خبری نبود ، خلاصه توی همین گروه نجوم از بچه های با تجربه کمک گرفتم و در پایان نتیجه گیری کردم که بهترین گزینه دوربین دوربین دوچشمیSkyMaster 20x80 که قیمتش حدود 1 میلیون و 100 هزار تومنه بهمراه یه سه پایه به نام Vetra 6902 که قیمت اینم حدود 500 هزار تومن که جمعا میشه 1 میلیون 600 هزار تومن. اما یه گزینه دیگه هم هست 20*80 نایت اسکای به قیمت 765 هزار تومن ( یعنی به جای 1 میلیون 100 برا 20*80 سلسترون اینو بگیرم ) ولی دوستان گفته بودند که جنس بدنش و کیفیت اپتیک و ... به پای سلسترون نمیرسه و گزینه ی آخر هم دوربین 15*70 سلسترون به قیمت حدود 800 هزار تومن بهمراه یه سه پایه 100 هزار تومنی ( دوستان گفتند بخاطر اینکه دوربینی سبکی هست نیازی به 3 پایه ی سنگین نداری ) که با 900 تومن میشه جمعش کرد.
    حالا نظر شما چیه ؟ 1 میلیون 600 هزینه کنم یا 900 ؟ مسلما خودم میخوام برام ارزونتر تموم بشه ولی نه به هر قیمتی ، بیشتر حاضرم یا چیزی نخرم یا اگه میخرم بهترین جنس باشه ، آخه اگه جنس ارزونتر رو بگیرم بعد اگه یه وقت خراب بشه همش میگم چرا گرونتره رو نگرفتم و .....
    فکر میکنم بعد تجربه رصدی که خودتون بدست میارید متوجه میشید که آیا ارزش اینو داره مبلغ رو هزینه کنید یا خیر. چون همونطور که گفتیم ممکنه ذهنیتتون از رصد الان دقیق نباشه.
    اما اینکه بعد خرید پشیمون بشید، فکر نمیکنم، هر دو برای رصد آماتوری مناسب هستن. در مورد کیفیت ساخت و اینها بابک عزیز حتما اطلاعات بهتری دارن.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

11. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    بیرجند

پيش فرض

ممنونم ازت محمد حسین جان ، خیلی کمکم کردی.
    دمت گرم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    بیرجند

پيش فرض

یه دونه دوربین سلسترون 50*10 برای طبیعت گردی گرفتم و یه دونه نایت اسکای 80*20 برای نجوم ، واقعا از هر دوتاشون راضی هستم.
    دوستان عزیزم کسایی که شاید مثل من خیلی بین انتخاب دوربین بین دو برند موجود در ایران ( سلسترون و نایت اسکای ) سردرگم شدن یه توضیحی بدم :
    دوربین سلسترون 80*20 الآن در حال حاضر ( ابتدای سال 96 ) بالای 1 میلیون و 200 یا 300 هزار تومنه و نایت اسکای 80*20 حدود 750 تومن ، یعنی حدود 500 هزار تومن فرق بین این دو تا دوربین هست ، اما واقعا فرق زیادی بین این دو تا دوربین نیست فقط یه فرق خیلی کوچیک در بدنه که به نظرم 100 هزار تومن بیشتر ارزش نداره خرج سلسترون کنید نه 500 هزار تومن !!! توی بعضی نظرات دیده بودم بعضی ها شاید از نایت اسکای ( یکی دو نفر ) بد گفته بودن و واقعا با ترس و لرز نایت اسکای خریدم ، اما وقتی به دستم رسید به کل خیالم راحت شد و کاملا نظرم در مورد نایت اسکای عوض شد، واقعا نسبت به این قیمت عالیه ! ( چرا باید بالای 500 هزار تومن فرق 20*80 نایت اسکای و سلسترون باشه ! )
    یا مثلا 70*15 سلسترون قیمتش 780 هزار تومنه !!! در صورتی که با 750 میتونید 80*20 نایت اسکای بخرید !! 20*80 کجا 15*70 کجا ( یه نسل فرقشونه ) تازه 15*70 گرون تر هم هست ! ( 30 تومن گرونتره )
    کاربر Shabe Saket پست های خیلی خوبی در مورد دوچشمی توی این تایپیک گذاشتن ( مخصوصا صفحه 130 فرق بین سلسترون و نایت اسکای ) که خود من با خوندن پست های ایشون اطلاعات زیادی کسب کردم که توی خرید کلی کمکم کرد. دمش گرم خدا خیرش بده

14. 3 کاربر از stryk3r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •