تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 142 از 146 اولاول ... 4292132138139140141142143144145146 آخرآخر
نمايش نتايج 1,411 به 1,420 از 1452

نام تاپيک: راهنمای خرید ابزارهای نجومی: تلسکوپ, دوربین دوچشمی و ...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

با سلام من یک سال است که با نجوم آشنا شده ام و با دوربین دوچشمی هم اسمان را رصد می کردم حالا نیاز به خرید تلسکوپ دارم و حداکثر بودجه ای که می توانم برایش بپردازم 1900000 تومان است می خواهم بیشتر برای رصد سیاره ها و مخصوصا کهکشان ها استفاده کنم اگر هم بتوانم از عکاسی نجومی استفاده کنم که بهتر خواهد بود با توجه به آنکه بودجه ام بیشتر به تلسکوپ های نیوتونی می خورد تا شکستی خودم سه تلسکوپ از میان تلسکوپ ها پیدا کرده ام که عبارتند از: astromaster130eq,skywatcher130mm,skywatcher dobsonian 8 inch در سایت های نجوم خارجی می گویند اسکای واچر 130 از سلسترون 130eq بهتر است اما این طور که به نظر می رسد دیگر اسکای واچر 130 تولید نمی شود و به سختی پیدا می شود دابسونی 8 اینچ هم به غیر از وزن سنگینش مشکل رصد هم دارد چون پایه ندارد بعد از مدتی آدم خسته می شود اما چون هشت اینچ است واقعا ادم را وسوسه می کند از دوستان منجم عزیز که تجربه در این زمینه دارند می خواهم که بگویند از این سه تا به ترتیب کدامش بهتر است برای کاری که می خواهم باهاش انجام دهم در ضمن اگر تلسکوپ بهتری در این محدوده قیمت سراغ دارند لطفا به من بگویند با تشکر از توجه همه شما.

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

با سلام من یک سال است که با نجوم آشنا شده ام و با دوربین دوچشمی هم اسمان را رصد می کردم حالا نیاز به خرید تلسکوپ دارم و حداکثر بودجه ای که می توانم برایش بپردازم 1900000 تومان است می خواهم بیشتر برای رصد سیاره ها و مخصوصا کهکشان ها استفاده کنم اگر هم بتوانم از عکاسی نجومی استفاده کنم که بهتر خواهد بود با توجه به آنکه بودجه ام بیشتر به تلسکوپ های نیوتونی می خورد تا شکستی خودم سه تلسکوپ از میان تلسکوپ ها پیدا کرده ام که عبارتند از: astromaster130eq,skywatcher130mm,skywatcher dobsonian 8 inch در سایت های نجوم خارجی می گویند اسکای واچر 130 از سلسترون 130eq بهتر است اما این طور که به نظر می رسد دیگر اسکای واچر 130 تولید نمی شود و به سختی پیدا می شود دابسونی 8 اینچ هم به غیر از وزن سنگینش مشکل رصد هم دارد چون پایه ندارد بعد از مدتی آدم خسته می شود اما چون هشت اینچ است واقعا ادم را وسوسه می کند از دوستان منجم عزیز که تجربه در این زمینه دارند می خواهم که بگویند از این سه تا به ترتیب کدامش بهتر است برای کاری که می خواهم باهاش انجام دهم در ضمن اگر تلسکوپ بهتری در این محدوده قیمت سراغ دارند لطفا به من بگویند با تشکر از توجه همه شما.
    سلام
    اگر قصد رصد صرف داشتيد من قطعا دابسوني 8 رو پيشنهاد ميدادم. دابسوني ها پايه دارن. به پايه شون ميگيم دابسوني. دابسوني ها سريع ترين و راحت ترين مقر ها هستن در رصد.
    اما اشاره به عكاسي هم كرديد. با دابسوني از ماه و خورشيد ميشه عكس گرفت و بس.
    نمونه هايي كه معرفي كرديد اشاره به مقر نكرديد. مقر از لوله اپتيكي مهمتره. خصوصا در عكاسي نجومي
    اگر من جاي شما باشم
    يه لوله ترجيحا 150 يا 130 ميليمتر نيوتوني انتخاب ميكنم روي مقر EQ3. دقت كنيد كه عموما 130 رو روي مقر EQ2 قرار ميدن كه چندان دقيق نيست و نميشه استفاده موثري در عكاسي ازش كرد.
    در انتخاب بين لوله 150 و 130 اين گزينه ها رو داريد. 130 ارزونتره و در زمان عكاسي نجومي با احتصاب اضافه شدن وزن دوربين و لوازم جانبي ديگه فشاري به مقر EQ3 نمياره. لوله 150 قطعا نور گيري بهتري داره و براي رصد مناسب تره، اما سنگين تره و ممكنه در زمان عكاسي اذيت كنه.
    EQ3 حداقل مقري هست كه ميشه با اطمينان در عكاسي نجومي ازش استفاده كرد.
    باز هم پيشنهاد ميدم اپتيكي رو انتخاب كنيد كه فوكوسر 2 اينچ و دو سرعته داشته باشه. فوكوسر هاي دو سرعته براي عكاسي ايده ال هستند.
    با بودجه تون شما فقط ميتونيد مارك اسكاي واچر بگيريد. مارك سلسترون 1.5 تا 2 برابر گرونتره در نمونه مشابه.

3. این کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

سلام
    اگر قصد رصد صرف داشتيد من قطعا دابسوني 8 رو پيشنهاد ميدادم. دابسوني ها پايه دارن. به پايه شون ميگيم دابسوني. دابسوني ها سريع ترين و راحت ترين مقر ها هستن در رصد.
    اما اشاره به عكاسي هم كرديد. با دابسوني از ماه و خورشيد ميشه عكس گرفت و بس.
    نمونه هايي كه معرفي كرديد اشاره به مقر نكرديد. مقر از لوله اپتيكي مهمتره. خصوصا در عكاسي نجومي
    اگر من جاي شما باشم
    يه لوله ترجيحا 150 يا 130 ميليمتر نيوتوني انتخاب ميكنم روي مقر EQ3. دقت كنيد كه عموما 130 رو روي مقر EQ2 قرار ميدن كه چندان دقيق نيست و نميشه استفاده موثري در عكاسي ازش كرد.
    در انتخاب بين لوله 150 و 130 اين گزينه ها رو داريد. 130 ارزونتره و در زمان عكاسي نجومي با احتصاب اضافه شدن وزن دوربين و لوازم جانبي ديگه فشاري به مقر EQ3 نمياره. لوله 150 قطعا نور گيري بهتري داره و براي رصد مناسب تره، اما سنگين تره و ممكنه در زمان عكاسي اذيت كنه.
    EQ3 حداقل مقري هست كه ميشه با اطمينان در عكاسي نجومي ازش استفاده كرد.
    باز هم پيشنهاد ميدم اپتيكي رو انتخاب كنيد كه فوكوسر 2 اينچ و دو سرعته داشته باشه. فوكوسر هاي دو سرعته براي عكاسي ايده ال هستند.
    با بودجه تون شما فقط ميتونيد مارك اسكاي واچر بگيريد. مارك سلسترون 1.5 تا 2 برابر گرونتره در نمونه مشابه.

خیلی متشکرم از راهنمایی تان و وقتی که برایم گذاشته اید من بیشتر می خواهم رصد کنم تا عکاسی , فکر می کنم دابسونی برایم بیشتر مناسب باشد بعد ها اگر نیاز به عکاسی پیدا کردم می توانم مقر را عوض کنم.بسیار ممنون.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

سلام دوستان من تلسکوپم را انتخاب کرده ام کسی می داند که در یزد باید از کجا تلسکوپ تهیه کنم؟((آدرس خرید تلسکوپ)) لطفا کمکم کنید.متشکرم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

سلام دوستان ببخشید من خودم تلسکوپ هشت اینچ دابسونی اسکای واچر مدل قدیمی اش را انتخاب کرده ام اما شاید بتوانم صبر کنم تا پولم به ده اینچی همین مدل برسد سوالی که برایم به وجود آمده است اینه که آیا این تلسکوپ ده اینچی در صندوق عقب ماشین ((مثلا پراید)) جا می شود؟ یا بهتر بگویم آیا می توان آن را با ماشین حمل کرد و قابل حمل است؟درست است ده اینچ مشخصات فنی اش از هشت اینچ بهتر است اما آیا تفاوتشان زیاد است یا اینکه خیلی با هم فرق زیادی نمی کنند؟حقیقتا من می خواهم تلسکوپی را بخرم که برای همیشه داشته باشم شما از این دو کدام را پیشنهاد می دهید؟

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام دوستان ببخشید من خودم تلسکوپ هشت اینچ دابسونی اسکای واچر مدل قدیمی اش را انتخاب کرده ام اما شاید بتوانم صبر کنم تا پولم به ده اینچی همین مدل برسد سوالی که برایم به وجود آمده است اینه که آیا این تلسکوپ ده اینچی در صندوق عقب ماشین ((مثلا پراید)) جا می شود؟ یا بهتر بگویم آیا می توان آن را با ماشین حمل کرد و قابل حمل است؟درست است ده اینچ مشخصات فنی اش از هشت اینچ بهتر است اما آیا تفاوتشان زیاد است یا اینکه خیلی با هم فرق زیادی نمی کنند؟حقیقتا من می خواهم تلسکوپی را بخرم که برای همیشه داشته باشم شما از این دو کدام را پیشنهاد می دهید؟
    سلام
    دابسوني 10 يكجا در صندوق پرايد جا نميشه. بايد ييه بخش رو ( يا پايه يا لوله) روي صندلي بزارين. جاي يك نفر رو ميگيره.
    تفاوتشون كاملا محصوصه. 10 اينچ تريبا يك و نيم بار جمع اوري نور بيشتري داره از 8 اينچ

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان . من تازه نجوم رو شروع کردم و فکر میکنم وقتشه با چشم مسلح اسمون رو رصد کنم . دوستانی که تجربشون بیشتره به نظر شما دوربین تک چشمی برای رصد بهتره یا دوچشمی؟ دوربین های مد نظر خودم دوچشمی : 85*22 ms skynight و ms skynight 20*110 و تک چشمی هم acuter 100mm هست.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان . من تازه نجوم رو شروع کردم و فکر میکنم وقتشه با چشم مسلح اسمون رو رصد کنم . دوستانی که تجربشون بیشتره به نظر شما دوربین تک چشمی برای رصد بهتره یا دوچشمی؟ دوربین های مد نظر خودم دوچشمی : 85*22 ms skynight و ms skynight 20*110 و تک چشمی هم acuter 100mm هست.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام
    اكوتر و ديگر تک چشمي هاي مشابه براي رصد مناسب نيست ( قابل استفاده هستند اما مناسب نه) چون افت نور بالايي دارن.
    دوربين ها طبعا هر چه بزرگتر بهتر. فقط حتما پايه قوي و گروني بايد بگيريد براش.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

سلام
    اكوتر و ديگر تک چشمي هاي مشابه براي رصد مناسب نيست ( قابل استفاده هستند اما مناسب نه) چون افت نور بالايي دارن.
    دوربين ها طبعا هر چه بزرگتر بهتر. فقط حتما پايه قوي و گروني بايد بگيريد براش.
    خيلي ممنون اقا بابك . فقط يه سوال ديگه ! اونم اينكه قطر نور خروجي از دوربين ( مردمك خروجي) تو رصد با دوربين دوچشمي ايا خيلي تاثير گذاره ؟ مثلا يه دوربين 110*28 تصوير بهتري بهم ارائه ميده يا يه دوربين 110*20 ? يعني براي انتخاب اون 8 مرحله زوم بيشتر رو انتخاب كنم يا قطر مردمك (قطر نور خروجي از دوربين) بيشتر رو ،؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

با سلام خدمت اساتید محترم. میخواستم بدونم با بودجه تقریبا پونزده تومن بهترین تلسکوپی که برای رصد و عکاسی از سحابی و سیاره ها میتونم تهیه کنم چیه؟ خودم یه cpc 800 celesteron رو تو نظر دارم . البته مطمعن نیستم مقرش چقدر میتونه انتظاراتمو براورده کنه. بازم اگه یه پیشنهاد بهتر دارید لطفا راهنماییم کنید. ممنونم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •